TB HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné'sgratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 48. 2. Gem. Kamera, 26 p. m. terst. Bakenessorgraeht No. 40. Vri) Bovenhuis, ƒ350 p. j. terstond. No. 115. Bovenhuis, 2,75 p. w., terstond. Bartelj or iss traat No. 7. Gem. Bovenvoorkamer met Alcoof, 25.— per maand, terstond No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terst. No. 40. Bovenjuis, 325 per jaar, terstond. Brouwersvaart. No. 80. Huis, /1.60 per week, terstond. Burgwal. No. 13. Bovenachterkamer /'0.90 p. w., terst. No.78rood. Bovenvoorkam. 0,90p. w., terst. No. 42. Pakzolder, ƒ1.50 per week, terstond. No. 93rood a. Huis a ƒ1.70 p. w., terst. No. 93rood B. Huis a 1.70 p. w., terst. Delfstraat No. 25rood. Net Bovenhuis, 200 p.j. terst. Dubbele Buurt. No. 76a. Bovenhuis, ƒ2,p.w.,terstond. Frankestraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. ƒ25 p. m. terst. Gasthuissingel. No44Kamer m. kost ƒ30, p. m. Gasthuisstraat. No. 3Flink Pakhuis m. besoh. zold. 200 p.j. Gasthuisvest. No. 19. Gem. Kamer m. k. en bed. 32,50 p.m. Ged. Oudegracht. No. 27. Bovenhuis, ƒ3.50 p.w., terstond. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No51Gem. zit- en slaapk. 20 p.mterst. Gierstraat. No. 15. Winkelhuis, 4.50 p. w., terstond. No. 31Gem. Zit- en Slaapk. 18 p.m. terst. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p.w., terst. No. 78. Bovenhuis, ƒ160 per jaar, terstond. Glasblazerstraat. No. 39. Bergplaats, ƒ1,per week, terst. Groote Houtstraat. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 80. Bovenhuis, ƒ300 p. j„ 1 Mei 1890. No. 83. Gem Voor- en Slaapk. 25 p.m. terst. No. 103. Huis, 500 per jaar, terstond. No. 108. Bovenhuis, ƒ400 p. j terstond. Hagestraat. No. 31. Een Winkelhuis, 3,p. w. terstond. Harmenjansweg. No. 57. Benedenhuis, ƒ1,20 per week, terst. Heerensingel. 'No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. No. 67rood. Bovenwoning, 2,25 p w., terst. No. 71c. Benedenwoning-2,p.w., terst. No.145 Pakh. m.ErfenSchuur ƒ2.50p.w. terst Hout-Rust in den Hout. Huis met tuin, 1000, te aanvaarden 1 Mei. Jansstraat. No. 5. Ongem. Voorkamer, 12 p. m„ terst. No. 22. Kelder, 40 per jaar, terst. Jansweg. No. 30. Gem. Kamer met kost, 35 p. m. terst. Klein Heiligland. No. 99rood. Bovenhuis, 3.50 per week, terst. Kleine Houtstraat: No. 5. Gem. Zit- en Slaapk. m. bed. ƒ23 p. m. No. 78. 2 Kamers m gemakken 2,p.w. terst No. 103. Gem. Kamer, 14 p. m. terst. No. 115. 2 Gem. Kamers, 20 p. m. terstond. No. 121. Bovenwoning, 1.20 p. w. terst. No. 125. Ruime Zolder, ƒ100 p. j., terst. Kleine Houtweg- No. 73c. Woonhuisje, ƒ1.75 per week, terst. Koningstraat. No. 4. Gem. Kamer m. Slaapk. 35 p. m. 1 Jan. No. 39. Bovenhuis, 4-.50 per week, terstond. No. 39. Kelder, 70 per jaar, terstond. Korte Spaarne. No. 3. Huis, 4 kam. m. waterl. /4p. w. terst. Koudenhorn No. 58. Huis met tuin, 375 p. j., 1 Eebr. Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisweg. No. 13. Gem.Voork. m. Slaapk. 20 p.m. 15 Deo No. 33. Gem. Voorkamer met Slaapkamer, kost en bed, ƒ40 ii 35 p.m. terstond. No.33. Gem. kam. m. k en bed. 30 a/32 pm.tst. Lange Annastraat. No. 32. Huisje, per week, terstond. Lange Boogaardstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ3.50 p. w. terstond. Lange Heerenstraat. No. 12. Bovenvoorkamer, ƒ1.25 p.w., terst. No. 48rood. Gem. Kamers, 30 p.m., terst. Lange Poellaan. No. 37a. Huisje met tuin, ƒ1.30 per week terst. Leidsche Vaart. No. 30. Gem. Zit- en Slaapkamer, desver- kiezende met kost en bediening, terstond. No. 106. Huis met tuin, ƒ450 per jaar. Jan. Linsehoterstraat. No. 25. Huisje met tuin 2.75 p. week, terst. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 1 en 3. Benedenhuis, ƒ180 p.j.,terst. Maarten Spiesstraat. No. 7zw. Benedenhuis, 2.75p.w., terst. No. 9. Benedenhuis, 2.75 pwterstond. No. 11. Bovenhuis, 2.75 p.w., terstond, No. 14. Gem. Zit-en Slaapk., ƒ25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 's maands, terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Magdalenasteeg. *No. 9. Voorkamer, 1.25 per week, terst. Nassaulaan. No. 58. Gem. Bovenvoorkamer, desverkiezend met kost en bediening, 33 p. m., terst. Nauwe Geldeïoozepad. No. 24. Huis met tuin, 2,50 p. w. terst. Nieuwe Gracht. No. 34. Huis, ƒ325 per jaar, terstond. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, 0,60 per week, terstond. Nieuw Heiligland. No. 1Benedenhuis, ƒ1.50 per week, terstond. Omvalspoort. No. 6. Werkplaats, 1,— p. w. terst. Oranjestraat. No. 92. Bovenhuis, 2.p. w., terstond. Palmstraat. No. 17rood. Bovenhuis, 3.25 p.w., terstond. Parklaan. No. 48. Twee gem. Kamers met bediening, 18 per maand, terstond. No. 84a. Huis met Tuin, 500 p. j., terstond. Paviljoenslaan. No. 15. Huis met Tuin, f750 per jaar, 1 Eebr. Plantage. No. 3. Bovenachterkam, m. bed 1,50 p.w., terst. Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven-Zit-en Slaapkamer. 25 per maand, terstond. Ripperdapark. No. 9. Huis en tuin ƒ600 p. j. 1 Mei. No. 14. Huis m. tuin, ƒ650 per jaar, terstond. Ripperdastraat. No. 10. Huis en tuin, 500 p. j. terst. Buychaverstraat. No. 14. Benedenhuis m. tuin, 200 p.j., terst. No. 21. Huis, ƒ250 per jaar, Eebruari. Schachelstraat. No. 36. Kamer met kost, 6 per week, terst. Schootersingel. No. 39. Benedenb. m. tuin, ƒ200 p.j. terst. Sehooterstraatweg. No. 11. Huis met tuin, 550 p.j., Mei 1890. Sophiastraat. No. 2rood. Slaapkamer, desverkiezende met kost, ƒ5 per maand, terstond. No. 1b. Benedenhuis, 250 p.j., terst. No. 18. Gem. Zit- en Slaapk. 22 p. m., terst. Spaarne. No. 24. Gem. Kamers, ƒ30 per maand, terst. No.36. NetGem. Yoork.malk.22.50p.m.tst. No. 36rood. Gem. Zit- en Slaapkamer en suite met bed. 22,50 p.m., 15 Jan. Spaarnwouderstraat. No. 6. Bovenkamer, 90 per week, terst. No. 22. Bovenhuis, ƒ150 per jaar, terstond. No. 35. Werk- of Bergplaats ƒ1,50 p. w, terst. No. 52. Bovenhuis, ƒ2.50 per week, terst. No. 65. Bovenvoorkamer ƒ0.80 p. w., terst. Turfmarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, ƒ20 p.m. No. 26r. Gem. Kamer en aleoof, met kost en bediening, 32.50 p. m. Nov. Ursulasteeg, No. 11. Huis met tuin, ƒ200 per jaar, terst. Verl. Franshalstraat. No. 17zw. Vrije kamer m. kost ƒ14 p.m. Verl. Oranjeboomslaan. No. 97rd. Net gezellig Bovenh. 2,50p.w. Jan. Verl. Voorzorgstraat. No. 56. Huis, 2,per week, terstond. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Kamer m. kost en bed. ƒ30 p. m„ terst. "Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kam., ensuite ƒ30 p.m. terst. Witte Heerensteeg. No. 15. Ruime Lokalen, 20 p. m., terstond. W ouermanstraat. No. 4. Benedenhuis met tuin, ƒ2.50 p.w., terst No. 6. Bovenhuis, ƒ2.50 p. w., terstond. Zuider Buitenspaarne. No. 84. Huis m. tuin. ƒ350 per jaar, Nov. Zijlstraat. No. 43. Gem. Bovenkamers, 25 p. m, terst. No. 43. Gom. Benedenkamers, ƒ16 p. m., terst. Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIECK. Een bovenhuis, Nassaulaan 76, bevattende 6 kamers, keuken en zolder en verder alle ge makken. Huurprijs ƒ300 per jaar; te aanvaar den terstond. Bij J. W. VELDHEER. Een Huis met 6 kamers, grooten tuin enz. 500 per jaar, koopprijs 9000, Jansweg aan het Stationsplein. Een Huis voorzien van alle gemakken en bevattende vijf kamers, een logeerkamertje, meidenkamer enz., staande in de Kleine Houtstraat, bij de Anegang. Huurprijs 400, aanvaarding Mei 1890. St. Nicolaas. (Vervolg). Het weer begon zich Zaterdag wat te beteren, na al de trenrige, mistige, mod derige dagen die vooraf gingen, zeer ten genoegen van de neringdoenden, voor wien de uitslag van den verkoop om dezen tijd van het jaar meestal van beslissenden invloed is op den stand zijner zaken op 31 December. Dadelijk was Zaterdag reeds deweers- verbetering van invloed op de drukte in de stad. Wij willen nu hopen, dat het weermannetje nog maar een dag of wat bniten big ft en in 't vooruitzicht willen we nog even op 'teen en ander attent maken, dat de aandacht verdient. Van de delta, gelegen tusschen Verwnlft, Groote Houtstraat, Zuidelijke helft, en Gierstraat, is de rij huizen vormende de opstaande zijde van den driehoek met de overstaande huizenrij, te zamen uitmakende de Gierstraat, onmeedoogend gepasseerd. Waarom. Valt misschien Uwe aandacht niet genoeg op het sohoone meubelmaga- zijn van Randoe, waar de fraaie vormen der rijke anmenblementen op zoo aantrekke lijke wijze opgesteld, het oog bekoren en weet ge niet dat dit magazijn het noodige bevat voor eiken stand, als het U bij geval niet schikt, j uist het schoonste te kiezen, uit den rijken voorraad. Rekening te honden men den Tijdgeest is meer dan ooit behoefte geworden. Wie zijn tijd vooruit is, past evenmin in het kader onzer toestanden, als wie achter blijft. Dit begreep het magazijn de „Tgd geest." Ge hebt toch bemerkt de zucht van deze firma, om D het koopen bij haar aangenaam te maken en waarom zondt ge dan niet eens wat uitzoeken in den winkel van Heiligers-Jansen, eenige huizen ver der, te meer daar het weer langza merhand het gebruik van wollen goe deren dringend schijnt te eischen en ver scheidene dames-artikelen daar goed kunnen aangeschaft worden. Ge zijt nu vlak bij de Botermarkt; wandel nu even langs de stille zijde naar de BreeBtraat, sla daar een goeden voorraad suikerwerk in bij Strooeloeck het is een beproefd adres en zie dan, dat ge langs den kort- sten weg de Jaoobijnestraat bereikt, waar een keuze kan gedaan in de artikelen riet- en mandwerk. Heeft het U nooit verwonderd, dat in onze stad geen enkele handeldrijvende of ne ringdoende zich tot nithangteeken heeft ge kozen De damiaten? Wij Haarlem mers zijn er anders, en geheel ten onrechte, trotsch genoeg opzilveren damiaten hebben wij nooit gehad, verdiend door onze dapperheid hebben wij ze ook niet, och neen, wij hebben die twee klokken te danken aan de goedgeefschheid van een klokkengieter, die allang dood is: reden waarom zij nog eiken avond geluid worden, enreden waarom wij den eenigen winkel die bestaat in onze gemeente, den eenigen winkel die ons, Oud-Haarlemmers, in dit opzicht in onze zwakke zijde tast, den eenigen winkel zeg ik, die zich verwaardigt of ooit heeft verwaardigd om zich onze eenige damiaten tot merk voor zijne han delswaar te kiezen, den sigarenwinkel van De Lieme in de Barteljorisstraat, hoek Schoutensteeg, niet mogen voorbijgaan zonder daar wat op te doen van het Nicoti- aansch kruid, dat daar onder allerlei naam, ook sigaren van het merk Damiaten, te koop is. Het zou kunnen zgn, dat ge, na toch eenmaal muzikaal gestemd, de voorkeur gaaft aan een muziek-instrument, nu, ga dan terug naar de Oude Groenmarkt. Daar is een magazijntje, waar ge goed terecht komt. Achter onzen St. Bavo om gaan we nu het Klokhuisplein langs, waardoor ge weer op de Riviervischmarkt komt. Uwe aandacht wordt daar gaande gemaakt door een flink, rnim magazijn van aardewerk, porselein, lampen, blikwerk en meer an dere: het magazijn De roode Kat. Het is niet gemakkelgk met zulke voorwerpen goed uit te pakken, hier echter heeft dit plaats op een manier die aantrekt. Omtrent de prijzen iets mee te deelen behoort meer tot het departement van de huismoeders. Nog een oogenblikje s.v.p. Weet U, dat in de Smeestraat, hoek Wijngaardstraat, nog een goed adres is voor allerhande zoetigheden De kinderen, die meestal de desbevoegden zijn in die dingen, zijn van meening dat ge hier heel wat kunt koopen voor weinig geld. Dan is er in diezelfde straat, No. 17, nog een gnldensbazar waar men, de prgzen in aanmerking genomen, zich gemakkelgk heel wat aardigs kan aanschaffen. Aangetrokken door het fraaie winterweer en de vroolijke bedrijvigheid langs de straat, wandelt men verder en omdat het werkelijk zoo gezellig is komen wij zoo zoetjes aan op den Kruisweg waar wij aan den welvoorziene winkel van Van Gestel, hoek Lange Heerenstraat, denken. Deze aanlokkelijke étalage hondtonsnog een poosje bezig en dan gaan we terng per tram want U dient in het hart der stad terng gebracht te worden. Nu mag toch wezenlijk niet meer van Uwe aandacht gevergd worden. Ik heb U geducht laten wandelen; beleefd ver schooning. Als nu de omstandigheden maar van dien aard zijn, dat ook in ver band met de weersgesteldheid, onze win keliers niet te klagen hebben en ge zelf tevreden zijt Uwe inkoopen, en dat Uwe cadeaux mogen teweegbrengen wat ge er U van hebt voorgesteld: Liefde en Licht om U heen te verspreielen, óók in de harten van hen die U voor uwe goede gezindheid slechts kunnen verblijden door een hartelijk, dankbaar gestemd gemoed. Te Londen heeft een moeder haar beide dochters van 12 en 14 jaar gedood door haar met een hamer op het hoofd te slaan en daarna zichzelf den hals afge sneden. Men schrijft de misdaad toe aan een vlaag van krankzinnigheid. De invloedrijkste man aan het Rus sische hof, Pobedoneszeff, procurateur der H. synode, is in ongenade bij den czaar gevallen. Men sohrijft dezen maatregel toe aan de ontevredenheid van keizer Alexan der III over de strengheid, waarmede in kerkelijke zaken in de Oostzee-provinciën is gehandeld. De staats-secretaris, Herbert von Bismarck, heeft voor het eerst alleen d. w. z. zonder hulp van zgn vader de bnitenlandsche begrootiDg verdedigd. Hij heeft daar kennis gemaakt met den heer Richter, die het steeds den onden heer óók zoo lastig maakte. Bg de behandeling van de postconsul te Apia, vroeg Rich ter mededeelingen omtrent de Samoa-con- ferentie. Bismarck gaf hierop een eeniger- mate grof antwoord, wat Richter aanleiding gaf hem eene scherpe berisping toe te dienen. De jonge Bismarck scheen voor- loopig genoeg te hebben, althans voor het overige van de zitting zweeg hij, na eerst nog getracht te hebben eervol terng te trekken. Het is bg die gelegenheid op nien w gebleken, dat hg verschillende groote eigenschappen van zijn vader mist en velen nemen bet hem kwalijk, dat hij dit gemis onder een brutaal optreden zoekt te ver bergen. De andere partij zoekt evenwel opnieuw te bewgzen dat de leiier der Dnitsch-vrijzinnige partij, Richter, zioh thans geheel onmogelijk heeft gemaakt. Het gerecht te Zurich heeft een Kellnerin veroordeeld tot tien francs boete, omdat zij op haar geboortebriefje het jaartal 1860 veranderd had in 1869 ten einde zich jonger uit te geven, dan zij was. Zaterdagnacht is de Alagoas, aan boord waarvan zich de gewezen keizer van Brazilië met familie bevindt, te St. Vincent aangekomen. De correotioneele rechtbank te Ant werpen heeft thans uitspraak gedaan iu de ontploffiogs-zaak van 6 September 1.1. Corvilain, de eigenaar der inrichting is veroordeeld tot 41/2 jaar gevangenisstraf en 476 francs boete en de ingenieur De- launay tot H/2 jaar gevangenisstraf en 150 francs boete, verder beiden solidair tot twaalf d uizend francs schadevergoeding en tot betaling der kosten van het rechts geding. De directeur van het koninklijk laboratorium aan het arsenaal te Woolwich is plotseling ontslagen. Omtrent de aan leiding tot het ontslag is niets bekend, doch men veronderstelt, dat dit in verband staat met bet schenden van staatsgeheimen. Een industrieel zou een vingerwijzing ont vangen hebben, hoe het rookvrij kruit te bereiden is, door het departement van oor log te gebruiken. Te Drontheim, 23,000 inwoners tellende, beeft men sedert een jaar in een schoolgebouw eene badkamer voor kinderen ingericht. Voorshands krijgt iedere leerling om de drie weken een bad. De uitslag is zoo gunstig, dat men besloten heeft, den kelder van een tweede schoollokaal tot eene badkamer te vervormen. Men ver wacht, dat binnenkorten tijd ook te Chris- tiania en te Stokholm badkamers aan de volksscholen verbonden zullen worden. Voor het bouwen van arbeiderswo ningen te Londen en te Dublin is door het lid eener brouwersfirma te Dublin, Sir Guinea, tweehonderd vijftig duizend P. St. geschonken. Uit de rente van dit kapitaal zullen de woningen gebouwd worden, doch vooreerst zullen er zooveel mogelijk ge huurd worden teneinde de armste bevolking te hulp te komen. In een vergadering van voorstanders van het openbaar volksonderwijs uit alle deelen des lands, Zondag 10 November te Utrecht gehouden, is besloten aan een bij die gelegenheid benoemd Centraal-Comité op te dragen, alsnog znlke maatregelen te nemen als kannen leiden tot verwerping der onderwijswet door de Eerste Kamer der Staten Generaal. Dit adres is thans verzonden. Het bevat de bekende grieven tegen de Wet, zooals die door de Tweede Kamer is aangenomen, waarbij tevens de beteekenis der verkiezin gen van 1888 en 1889 wordt in het lich gesteld.

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 7