Tweede Blad. van WOENSDAG 11 December 1889. TE MUUR, Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 48. 2. Gem. Kamers, 26 p. m. terst. Bakenessergracht. No. 40. Vrij Bovenhuis, 350 p. j. terstond. No. 105. Bovenhuis, 2,75 p. w., terstond. No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terst. No. 40. Bovenhuis, 325 per jaar, terstond. Brouwersstraat. No. 43. Winkelhuis, 3,p. w.,terstond. Brouwersvaart. No. 130. Huis met Tuin, 27b per jaar, terst. No. 80. Huis, ƒ1.60 per week, terstond. Burgwal. No. 13. Bovenachterkamer ƒ0.90 p. w., terst. No. 78rood. Bovenvoorkam. ƒ0,90 p. w., terst. No. 42. Pakzolder, 1.50 per week, terstond. No. 93rood a. Huis a 1.70 p. w., terst. No. 93rood n. Huis a 1.70 p. w., terst. Delfstraat No. 25rood. Net Bovenhuis, 200 p.j. terst. De Witstraat. No. Bovenhuis, ƒ1,50 p. w., terstond. Dubbele Buurt. No. 76a. Bovenhuis, ƒ2,p. w., terstond. Prankestraat. No. 9. Slaapk. m. kost en bed. /'25 p. m. terst. Gasthuissingel. No44Kamer m. kost 30, p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Gasthuisvest. No. 19. Gem. Kamer m. k. en bed. 32,50 p.m. Ged. Oudegracht No. 27. Bovenhuis, ƒ3.50 p.w., terstond. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20 p.mterst. Gierstraat. No. 31. Gem. Zit-en Slaapk. 18 p.m. terst. No. 76rood. Bovenhuis, f 2.75 p.w., terst. No. 78. Bovenhuis, ƒ160 per jaar, terstond. Glasblazerstraat. No. 39. Bergplaats, ƒ1,— per week, terst. Grooto Houtstraat No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 80. Bovenhuis, ƒ300 p. j„ 1 Mei 1890. No. 83. Gem Voor-en Slaapk. 25 p.m. terst. No. 108. Bovenhuis, ƒ400 p. j terstond. Hagestraat. No. 31. Een Winkelhuis, 3,p. w. terstond. Harmenjansweg. No. 57. Benedenhuis, ƒ1,20 per week, terst. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, 2.25 p.w.,terst. No. 67rood. Bovenwoning, 2,25 p w., terst. No. 71cBenedenwoning- 2,p.w., terst. No.145 Pakh. m. Erf en tichuur 2.50 p.w. terst Hout-Rust in den Hout. Huis met tuin, 1000, te aanvaarden 1 Mei. Jansstraat. No. 5. Ongem. Voorkamer, 12 p. m„ terst. No. 22. Kelder, ƒ40 per jaar, terst. Jansweg. No. 30. Gem. Kamer met kost, 35 p. m. terst. Klein Heiligland. No. 99rood. Bovenhuis, 3.50 per week, terst. Kleine Houtstraat'. No. 17. Gem. Kamer m. kost en bed. 32,50 per maand, terstond. No. 78. 2 Kamers m gemakken ƒ2,p.w. terst fclo. 103. Gem. Kamer, ƒ14 p. m. terst. No. 115. 2 Gem. Kamers, 20 p. m. terstond. No. 121. Bovenwoning, 1.20 p. w. terst. No. 125. Ruime Zolder, ƒ100 p. j., terst. Kleine Houtweg. No. 73c. Woonhuisje, ƒ1.75 per week, terst. Koningstraat. No. 4. Gem. Kamer m Slaapk. 35 p. m. 1 Jan. No. 39. Bovenhuis, 4.50 per week, terstond. No. 39. Kelder, 70 per jaar, terstond. Korte Spaarne. No. 3. Huis, 4 kam. m. waterl. 4p. w. terst. Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ25 p. m., terst. Kruisweg. No. 33. Gem. Voorkamer met Slaapkamer, kost en bed, ƒ40 a 35 p.m. terstond. No.33. Gem. kam. m. k en bed. 30 a/32 pm.tst. Lange Annastraat. No. 32. Huisje, ƒ1,per week, terstond. Lange Boogaardstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ3.50 p. w. terstond. Lange Heerenstraat No. 12. Bovenvoorkamer, ƒ1.25 p.w., terst. No. 48rood. Gem. Kamers, 30 p.m., terst. Lange Poellaan. No. 37a. Huisje met tuin, 1.30 per week terst. Leidsche Vaart. No. 30. Gem. Zit- en Slaapjcamer, desver- kiezende met kost en bediening, terstond. No. 106. Huis met tuin, 450 per jaar, Jan. Linschoterstraat. No. 25. Huisje met tuin 2.75 p. week, terst. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 1 en 3. Benedenhuis, ƒ180 p.j.,terst. Maarten Spiesstraat. No. 7zw. Benedenhuis, 2.75 p.w., terst. No. 9. Benedenhuis, 2.75 p.w.,terstond. No. 11. Bovenhuis, 2.75 p.w., terstond. No. 14. Gem. Zit-en Slaapk., ƒ25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 's maands, terst. Magdalenas tr aat. No. 4Ben. winkelhuis 3 p.w. terst. Magdalenasteeg. *No. 9. Voorkamer, 1.25 per week, terst. Nauwe Geldeloozepad. No. 24. Huis met tuin, ƒ2,50 p. w. terst. Nieuwe Gracht. No. 34. Huis, ƒ325 per jaar, terstond. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, 0,60 per week, terstond. Omvalspoort. No. 6. Werkplaats, 1,p. w. terst. Oranjestraat. No. 4. Huis met Tuin, ƒ300 p. j„ terstond. No. 92. Bovenhuis, 2.p. w., terstond. Palmstraat. No. 17rood. Bovenhuis, ƒ3.25 p.w., terstond. Parklaan. No. 48. Twee gem. Kamers met bediening, 18 per maand, terstond. No. 84a. Huis met Tuin, 500 p. jterstond. Paviljoenslaan. No. 15. Huis met Tuin, 750 per jaar, 1 Febr. Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer 25 per maand, terstond. Ripperdapark. No. 9. Huis en tuin ƒ600 p. j. 1 Mei. Ripperdastraat. No. 10. Huis en tuin, 500 p.j. terst. B uy chaverstraat. No. 14. Benedenhuis m. tuin, 200 p.j., terst. No. 21. Huis, ƒ250 per jaar, Februari. Schachelstraat. No. 36. Kamer met kost, 6 per week, terst Schootersingel. No. 39. Benedenh. m. tuin, ƒ200 p.j. terst. Schooterstraatweg. No. 11. Huis met tuin, 550 p.j., Mei 1890. Sophiastraat. No. 2rood. Slaapkamer, desverkiezende met kost, ƒ5 per maand, terstond. No. 1b. Benedenhuis, 250 p.j., terst. No. 18. Gem. Zit- en Slaapk. 22 p. m., terst. Spaarne. No.36. Net Gem, Ycork. :n. alk. 22.5Ü p.m. 1st. No.36rood. Gem. Zit- en Slaapkamer en suite met bed. 22,50 p.m., 15 Jan. Spaarnwouderstraat. No 6. Bovenkamer, —,90 per week, terst. No. 22. Bovenhuis, ƒ150 per jaar, terstond. No. 35. Werk- of Bergplaats 1,50 p. w, terst. No. 62. Bovenhuis, ƒ2.50 per week, terst. No. 100. Winkelhuis, 3.75 p. week, terstond. Tuinlaantje. Huisje, 2,per week, terstond. Turfmarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, ƒ20 p.m. Ursulasteeg, No. 11. Huis met tuin, ƒ200 per jaar, terst. Verl. Franshalstraat. No. 17zw. Vrije kamer m. kost ƒ14 p.m. Verl. Oranjeboomslaan. No. 97rd. Net gezellig Bovenh. 2,50 p.w. Jan. Verl. Voorzorgstraat. No. 56. Huis, 2,per week, terstond. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Kamer m. kosten bed. ƒ30p. m., terst. Wilsonspleln. No. 3. Twee gem. Kam., ensuite ƒ30 p.m. terst, W ouermanstraat. No. 4. Benedenhuis met tuin, 2.50 p.w., terst No. 6. Bovenhuis, 2.50 p. w., terstond. Zijlstraat. No. 43. Gem. Bovenkamers, 25 p. m, terst. No. 43. Gom. Benedenkamers, 16 p. m„ terst. Btj D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIECK. Een bovenhuis, Nassaulaan 76, bevattende 6 kamers, keuken en zolder en verder alle ge makken. Huurprijs ƒ300 per jaar; te aanvaar den terstond. Bij J. W. VELDHEER. Een Huis met 6 kamers, grooten tuin enz. 500 per jaar, koopprijs 9000, Jansweg aan het Stationsplein. Een Huis voorzien van alle gemakken en bevattende vijf kamers, een logeerkamertje, meidenkamer enz., staande in de Kleine Houtstraat, bij de Anegang. Huurprijs 400, aanvaarding Mei 1890. ,,Door Vermaak tot Nut." Oud worden is lastig; ieder, die het weten kan, klaagt er over, ieder staat er bloot voor, maar als men 't wel neemt, is 'tnog al zoo erg niet. Tegen den ou derdom zijn geen kruiden gewassen, wel tegen petouderen. Wil U de proef nemen of U verouderd zijt, dan kan het volgende aangewend worden; Ge woont een kin derpartij bij. Gevoelt ge U daar opge wekt, ziet ge niet laag neer bij echte kinderpret, dan zijt ge niet terouderd. Op bepaalde tijden, b.v.b. als de dagen op het korst zgn, deze negatieve proef herhalende, zal zg U ten maatstaf kunnen dienen van Uwe geschiktheid van met het opkomende geslacht te kunnen omgaan. Als misschien de gelegenheid ontbreekt het middel aan te wenden, zult ge nog wat geduld moeten hebben om althans één kinderfeest op groote sohaal bij te wonen, dat van de vereeniging „Door Vermaak tot Nut," want het Winterfeest heeft Vrijdag plaats gehad in den schouw burg alhier. Ieder weet, dat deze Vereen, twee feesten elk jaar geeft, dat slechts zij eene invitatie ontvangen, die op de conduite lijsten een maximum van goed schoolgedrag en een minimum van schoolverzuim kunnen aantoonen, en deze voorwaarden te ver zamelen ten einde eene goede lijst van genoodigden te kunnen aanbieden, is voor de hoofden der scholen, die in deze ge raadpleegd worden, een even tijdroovende als ondankbare geschiedenis. Nu danVrijdag avond waren een goede vierhonderd kinderen, behoorende tot bo vengenoemde categorie bijeen om pret te maken onder leiding van den in dit opzicht onovertroffen hofmechanicus David Tobias Bamberg, de derde in de rechte lijn en van den dertienjarigen Tobias Bamberg, de vierde in de rechte linie van een ge slacht dat zich aan de kunst wijdde, een kunstenaar in den dop, maar die al aardig wat van papa Bam berg III geleerd heeft, blijkens zijne geschiktheid om degeheele tweede afdeeling van het programma tot algemeen genoegen van het publiek alleen geheel alleen voor zijne rekening te nemen. Hij had evenveel succes als papa en wist even handig als deze de aandacht flink gaande te houden. De verschillende toeren en geestigheden werden flink toegejuicht. Gedurende de voorstelling en in de pauzen werd druk chocolade rondgediend met krenten brood en beschuit. Nu hebben we toch Vrijdagavond een kinderkoor gehad, niet groot vier en twintig leerlingen van de Volkszangschool maar, de omstandigheden in aanmer king genomen, een heel aardig kinderkoor en wel onder leiding van den heer J. W. Jenny Wegerman. Na afloop van de tweede afdeeling vulde het gezang dezer meisjes en knapen de pauze goed aan en het was werkelijk een genot er naar te luisteren. Een paar volksliederen en nog een tweetal andere werden met veel smaak ten gehoore gebraoht. De wijze van uit voering leverde het bewijs, dat er aan de Volks-zangschool goed gewerkt wordt. Deze eerste proeve smaakt naar meer. Het be- wijs is althans geleverd, dat er iets gedaan kan worden. Het optreden van den heer Weijerman verdient alleszins waardeering. Van gezamenlijk gezang der overige kinderen kwam weder niets. Alleen bij het uiteen gaan begon het orchest op verzoek van een paar kleine snuiters het volkslied te spelen, en zonder veel omslag stemde het jonge volk hiermede in. Voor het heengaan had nog eene pleohtigheid plaats. Veertig kinderen ontvingen na eene toe spraak van den president der Vereeniging, den heer P. Dyserinck, een spaarbank boekje met eene inschrijving van f 2.50 en allen bij het heengaan een Sint-Nikolaas- koek. De goede orde, zoowel gedurende de voorstelling als bij het komen en gaan, viel zeer te roemen. Heeren Commissarissen kunnen met voldoening op dit goed ge slaagde kinderfeest terugzien. De voortdu rende bloei der vereeniging, door deelne ming van allen die belang stellen in het welzijn van het opkomend geslacht, moge hun loon zijn voor de vele bemoeiingen die zij zich in het belang der jeugd getroosten. Zaterdag is de ex-keizer van Brazilië met zijn gezin te Lissabon aangekomen. Naar men verneemt, boezemt de gezondheidstoestand der Oostenrijksche keizerin haar omgeving ernstige berorgd- heid in. HAARLEM, 11 December 1889. Dinsdag avond gaf het strijkorkest van ons Gemeentelijk Muziekkorps het vijfde concert voor de leden der sociëteit „Vereeniging". De opkomst was, met het oog op het St. Nicolaasfeest, goed te noemen. Het optreden van den jeugdigen pianist H. van Breemen uit den Haag had invloed gehad op de samenstelling van het programma, dat over het geheel goede, degelijke werken bevatte o.a. de ouvertures „Taniska" van Cherubini, „Guillaume Tell" van Rossini en het „Angelus" uit de Scènes Pittoresques van Massenet. De uitvoering was ook dezen keer met zorg voorbereid en gaf veel muzikaal genot. De solovoordrachtjvan den.concertmeester, den Heer Wolters, „Traumerei" van Wuerst werd met ingenomenheid ontvan gen. Zy werd dan ook bijzonder gelukkig, met mooien, vollen toon en met veel warmte gespeeld. De begeleiding van deze solo en vooral de belangrijke orkest begeleiding van Beethovens pianoconcert toonde, dat het orkest in de kunst van accompagneeren met groote schreden voorwaarts gaat. De Heer Kriens had voor Dinsdag avond van dit gedeelte zijner taak veel werk ge maakt. Wat de verrichtingen van den jongeheer van Breemen betreffen, zg wer den door allen met onverdeelde belangstel ling gevolgd. Men.stond verbaasd over zijn vast en getrouw geheugen, dat hem instaat stelt nu reeds uit het hoofd te spelen, over zgn flink ontwikkelde techniek en niet minder over zgne smaakvolle, muzi kale voordraehtswgze. Geheel zgn wgze van spelen openbaarde de sohoonste eigen schappen en de aanwezigheid van meer dan gewone talenten. Het Concert van Beethoven lokte luide bgvalsbetuigingen uit, evenzoo de „Nocturne" van Chopin en de voortreffelgke gespeelde „Polonaise" van Liszt. Aangemoedigd door zgn succes gaf van Breemen als extra-nommer „Le Rossignol" chanson Bohémien van Lfszt. Naar wg vernemen zal deze jeugdige pianist binnenkort naar Duitschland vertrekken, om er zgne studiën te vol tooien. De veronderstelling dat hg op die wgze eene eervolle plaats zal kunnen verwerven onder onze Nederlandsche kun stenaars, komt ons niet te gewaagd voor. Wg danken den Heer Rriens voor het genot, dat hg ons Dinsdag avond in ruime mate heeft verschaft. Het volgende concert zal plaats hebben op Zondag 15 December a. s. en is weder toegankelgk voor het publiek. Van den tocht der Haarlemsche werklieden naar de Pargsche Tentoonstel ling is thans een kort Verslag in druk verschenen. Een goed gestelde opgave van de reis- en logeergelegenheid waarvan het gezel schap van 17 personen gebruik maakte, gaat vooraf, terwgl hierin tevens wordt vermeld, wat op eiken dag werd verricht. Door het gezelschap werd te Pargs uit gegeven de som van ƒ465. In het geheel werd voor ieder persoon uitgegeven 63. Na deze inleiding komen de bezoekers zelve aan het woord. Ieder geeft op de hem eigene wgze verslag van hetgeen hem merkwaardigs en vermeldenswaardig in zgn vak voorkwam, terwgl hier en daar de noodige opmerkingen niet gespaard worden. Waar enkelen van meening zgn, dat de Vaderlandsche industrie best kanwedg veren met het buitenland, spreekt een ander als zgne overtuiging uit, dat in zijn vak, het meubelvak, Nederland een treurig figuur maakt met hetgeen door vreemden wordt tentoongesteld. Het verslag bezit de eigen schap van door afwisseling van stof en opvatting onderhoudend en belangrgk ge noeg te zgn om in zgn geheel doorgele zen te worden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 5