„DE PHOENIZ". Abonnements-concert, ADVERTENTIEN. SOCIËTEIT Donderdag 22 Mei, Zangvereniging van Toonkunst. Viool- en Ensemble- Cursus JOH, STSEÏÏICAH ren knaap, genaamd Cornelis Potgus, die zich daartoe gekleed te water heeft be geven. Gisteren avond is aan een persoon, die te veel aan Bachns geofferd had en op een bank aan het Staten Bolwerk in slaap was geraakt, een gonden horloge met dito ketting ontvreemd. Sedert eenige weken zijn de muziek uitvoeringen in den Hout weder begonnen. De lustige tonen van ons Gemeentelijk Mnziekcorps weerklonken er reeds een viertal achtereenvolgende Zondagen en trokken, dank zij het prachtige weder, duizenden stadgenooten naar buiten. Op vallend is het, dat het publiek bij de mu ziekuitvoeringen in den Hont steeds talrij ker wordt en vooral, dat het getal luiste raars gaandeweg klimt. Wanneer de kapelmeester zijn dirigeerstok opneemt en op den lessenaar tikt om aantevangen, dan staken velen het wandelen en vatten in dichte rijen post bij de muziektent om met de grootste belangstelling de voordracht van een of ander nommer te volgen. Vroeger was dat wel eens anders en was er niet altijd evenveel aandacht bij de wandelaars, 't Is prettig en het pleit voor de muziek van onze kapel, voor hare goede samen stelling en uitmuntende hoedanigheden, dat dit zoo veranderd is, maar ook pleit het voor den goeden smaak van de groote massa en bewijst, dat in zake kunst, het Volk een goed oordeel heeft en het goede en slechte heel goed weet te onderscheiden. De reorganisatie van ons Muziekcorps werd door ons van den beginne af steeds ten zeerste toegejuicht, vooral omdat de concerten in den Hont 's Zondags en straks ook 's Woensdags avonds, zullen ze waar lijk genot geven en van invloed zijn op volksbeschaving en volksontwikkeling, goed, kan het zijn, uitstekend, moeten zijn. Wij hopen, dat overwegingen van dezen aard het hare er toe zullen bijdragen om het corps, dat wij thans bezitten, zijn ver der bestaan en ontwikkeling te waarbor gen. Finantieel vraagt het natuurlijk zijn offers en waar de betrekkelijk geringe sub sidie van de gemeente niet geheel voorzien kan in de kosten, daar mogen particulie ren zich opgewekt gevoelen bijdragen te schenken, wetende dat zij daardoor eene zaak steunen van zeer algemeen belang. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 8 der wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. 95); Doen te weten, dat bij hunne beschikking van S Mei j 1. aan Gebrs. Merens vergunning is verleend tot oprichting vau eene bergplaats van naphta in bet perceel aan het Zuider Buiten Spaarne No. 56, Kad. Sectie F No. 5792. Haarlem, 13 Mei 1890 Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens. He Secretaris. A. a. Land. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders vau Haarlem, Gelet op art. 8 der wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. 95); lloen te weten, dat bij hunne beschikking van 1 Mei j. 1. aan J. M. Martens vergunning is verleend tot oprichting van eene kleerenwasscherij in het, perceel aan de Brouwerstraat No. 1 Kad. Sectic F. No. 5988. Haarlem den 13 Mei 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd a. E. Jordens, De Secretaris A. A. Land. Postkantoor Haarlem. OPGAVE van brieven en verdere stukken, geadresseerd aan onbekende personen, welke stukken door de Afzenders kunnen worden opgevraagd. Brieven, C. Goosen, Amsterdam.; J. Kok, id.; Brouwer,id II. Moerman, id.; v. Kruissen id.; P. Moen id.; Singel 398 id.: Smidt id.; Spuistraat 71 id.: Mevr. Smallegange id Mej. C. Thomas, id.; Mej. Beek id J. M. Klapwijk, id.;D. Bauer Apeldoorn.; J. Kelder Deventer.; Mej G. SnipVaartjes.; Schraders Houtsnijder, Haarlem.; P. Vister, Helder.: Mej. B. Ijan, s'Bosch.; J. Schouten, Hilversum.; A. Bakker, Leerdam.: P. Miennen S. v. d. Kamp F. Maas?. Briefkaarten. Wed. Larson, Amsterdam.; A. J. Kramer, id.; Wed. Indriese, id.; J. Loomans. Brieven, verzonden geweest naar het Buitenland. J. J. Erkelens, Diisseldorf.; A. B. Giesker Johan nesburg J. C. Staffers, Pretoria.; Loge Caledonia, Strath field. Markt van 19 Mei 1890. Aardappelen. Aangev. 107, verk 107, H.L. L. pr. f 1.50 H. pr. 2.50 p. H.L. Boter. Aangev. 460, verk. 418 K.G. L. pr. f 1.00 H. pr. 1.20 p. K.G. Biggen. Aangev. 115, verk. 98 stuks. L. pr. f 7.00 H. pr. 20.00 p. stuk. v 11 De doorgaande rijtuigen worden uit den trein genomen en langs den tramweg ver voerd. Een eigenaardig gebruik heerscht nog in sommige dorpen van Limburg. In den Meinacht brengt de minnaar aan de uitverkorene van zijn hart een „Mei" d. i. een groenen tak met bonte vlaggetjes, geverfde krullen, linten en bloemen ver sierd. Deze „Mei" wordt vaak met levens gevaar geplaatst op den nok van het dak, waaronder de geliefde rust. Wanneer deze des ochtends den „Mei" op het dak ont waart, laat zij hem door een barer broeders of vrienden afhalen en bewaart de linten, bloemen en andere versieringen als een kostbaar liefdepand. Zij is er trotsoh op, als zij den volgenden Zondag aan hare vriendinnen kan vertellen, dat zij een schoone „Mei" gehad heeft van haren Jan, die, ofschoon een uur van haar afwonende, zijne nachtrust heeft opgeofferd om haar een zichtbaar blijk te geven van zijne onwankelbare liefde en tronw. Dat bouwgrond te Hoofddorp kan concurreeren met dien in Amsterdam is weder bewezen, doordat een perceel grond, groot 200 M2, verkocht is voor f 1500. Genoemd perceel ligt aan het marktplein. Zaterdag j. 1 is door een onbeken de oorzaak afgebrand van den landbouwer Bronkhoret te Haarlemmermeer, een kap- berg met een daaraan verbonden schuurtje. Door windstilte werd de woning en belen dende gebouwen gespaard. Het electrisch lieht, gebruikt bij de schietoefeningen aan de inschietplaats voor torpedo's in zgkanaal F, (Ypolder) is te Hoofddorp (Haarlemmermeer) goed zicht baar. Men kan den afstand veilig op ruim 3 uur rekenen. HAARLEM 20 Mei 1890. Namens zijn principaal werd Vrijdag door den architect G. H. Möller aanbe steed het bouwen van vier woonhuizen aan den Kruisweg, hoek Parklaan. Inge komen waren 14 biljetten. Hoogste in schrijver J. van Damme te Amsterdam voor 32.360, laagste inschrijver 25.516." Het werk is gegund aan G. Hulsebosch, aannemer en timmerman alhier, voor ƒ26.310.— Ds. J. A. Barbas Jr., van Heukelum, heeft het beroep tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Bennebroek aangeno men. Betreffende den zangwedstrijd van de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap", kunnen wij meldeD, dat met het oog op het groote aantal deelnemende vereenigingen in de 1ste afdeeling, het getal prijzen in die afdeeling is gebracht op zeB in plaats van drie en dat znlien worden toegevoegd twee zilveren medail les en één bronzen medaille. Voor de Prima vista afdeelingen hebben zich laten inschrij ven lste Afdeeling. 1. Aurora, Arnhem. 2. (Jecilia, Amster dam. 3. Xtrpheus, Tiel. 4. Sappho, Hoorn. 5. Wormerveers Mannenkoor, Wormer- veer. 6. Zanggenot Haarlem. 2de Afdeeling. 1. Amiciteae, Amsterdam. 2. Crescendo, Haarlem. 3de Afdeeling. 1. Koninklijke Mannen-zangvereeniging Cecilia, 's Gravenhage. 2. Euterpe, Am sterdam. 3. Rotte's Mannenkoor, Rotter dam. In deze afdeelingen worden twee-, drie- en vierstemmige koren (solfèges), den zan gers geheel onbekend, op hel eerste gezicht, gezongen. Het komt hier dus geheel aan op de muzikale ontwikkeling van de zan gers. Tot dezen wedstrijd, welke zal plaats hebben op Zondag morgen 20 Juli, inde bovenzaal van de sociëteit „Vereeniging", wordt geen publiek toegelaten. De vorige week is uit de gang van het Café Brinkmann aan de Groote Markt ten nadeele van een reiziger, die aldaar vertoefde, een doos met handschoenen en versohillende stukken kant enz. ontvreemd. Het grootste gedeelte daarvan is onder de gemeente Schoten op den openbaren weg terug gevonden. Een landlooper was aldaar in het bezit van die goederen ge zien en heeft nog te vergeefs getracht de handschoenen te verkoopen. Gisteren namiddag is een 8 jarige knaap spelende in den Heerensingel ge- vallen, maar spoedig gered door een oude „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben rich de volgende personen voor werk aangemeld Een voor stalknecht. Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Drie voor kantoorlooper. Een voor portier. Een voor schoenmaker. Een voor metselaarsknecht Een voor broodbakkersknecht. Een voor koper- en metaalgieter. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Vijf voor aardwerkers of los werkman. Tien voor werkster of schoonmaakster. Een voor hurgerwaschvrouw Een voor hulpkookster. Drie voor hurgemaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten (bus Doelen of Stadhuis.) KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, brengen, ingevolge art. 5 der wet van 28 Juni 1881, (Stbl. no. 97), gewijzigd bij de wet van 23 April 1884 (Stbl. no. 54) en hij die van 16 April 1885 (Stbl. no. 78) ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van A. Tulle ken om vergunning tot het verkoopen van ster ken drank in het klein in de benedenzaal van het per ceel aan den Kruisweg no. 34. Haarlem, 13 Mei 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens. De Secretaris. A. A. Land. KENNISGEVING Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 5 der wet van 28 Juni 1881, (Stbl. no. 97), gewijzigd bij de wet van 23 April 1884 (Stbl. no. 54) en bij die van 16 April 1885 (Stbl. no. 78), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van A. ABender om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan de Hagestraat no. 45. Haarlem, 14 Mei 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens. De Secretaris. A. A. Land. GRAAN- EN ZAADMARKT. Marktbericht van 19 Mei. Niets verkocht. ZESDE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Woensdag 21 Mei 1890, des avonds ten 8 uur, door het Stedelijk Muziekkorps, onder directie van den Luitenant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 22 Mei 1890, desnamiddags van 23 uur door den Heer W. Ezerman. 's avonds 8 uur. DOOR IIET Stedelijk Muziekkorps, onder leiding van den Luit.-Kapebn C. P. W. KRIENS. Alleen diploma's 1890 geven toegang.(147) Laatste Ileeren-repeiitie op Vrijdag 23 Mei 1890, des avonds ten 8J uur, in hel Café „Mon- tagne", van hel tweede gedeelte van „de Scheldeen eenige andere koren. Alle heeren leden worden vriendelijk verzocht deze repe titie te willen bijwonen. van' Fer 3 maanden Voor de Vioolklassenƒ17,50 Voor de Ensemble (accom pagnement) klasse15, 1 Juni a. s. opname van nieuwe leerlingen. Prospectns gratis verkrijgbaar bij de boekhandelaren H. N. MUL, DE ERVEN DOOSJES, DE HAAN ZOON, D. J. VAN DER WILK, DEN HAARLEMSCHE BOEK- EN MUZIEKHANDEL en bij (149) JOH: STEENMAN. Het Bestunr der Schuurman-Schim mel- Van Outeren-Stichting maakt bekend, dat voor het schooljaar 1890/91 gelden beschikbaar zijn tot het verleenen van toelagen aan VCU- dionstelijke jongelieden varo beiderlei kunne, die door min gun stige geldelijke omstandigheden an ders niet in staat zouden zijn hnnne studiën aan een der te Haarlem be staande Inrichtingen van Meer Uit gebreid Lager Onderwijs, Middelbaar, Gymnasiaal, Teeken- of Muziekon- derwijs aan te vangen of voort te- zetten. Belanghebbenden gelieven zich met vrachtvrije brieven aan te melden bij een der ondergeteekenden, onder overlegging, zoo mogelijk, van die bescheiden, welke het Bestnnr de gelegenheid kunnen geven om te beoordeelen wie der aanvragers, vol gens de bepalingen der Statuten, het meest voor eene toelage in aanmer king komeD. Aanvragen, later inkomende dan acht dagCR na dagteekening dezer bekendmaking, komen niet meer in aanmerking. Haarlem17 Mei 1890. Namens het Bestuur voornoemd - L. E. GERDESSEN, Voorzitter (Plein 24). R. H. J. GALLANDAT HUET, Secretaris (Jansstraat 1). Ondertrouwd: JOHANNES MiiLLER en MARIA BIJNSDORP. Haarlem, 16 Mei 1890. Receptie Zondag 25 Hei. Korte Houtstraat 4. Heden overleed te Goor in den ouderdom van 79 jaren onze waarde Vader en Behnwdvader, de Heer J. SCHOUTEN. A. M. ANDRÉ DE LA PORTE- SCHOOTEN. D. ANDRÉ DE LA PORTE. benige kennisgeving. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. Choral AndanteJ. G. Bastiaans. 3. Sonate No 2Ch. Fink. a. Allegro moderato. b. Andante. c. Allegro risoluto. 4. Andante en VariatienA. Hesse. 5. Finale. 1. Marsch aus der SuiteLachner. 2. Ouverture Heimkehr aas der FremdeMendelssohn 3. Les Patineurs, ValseWaldteufel. 4. L'Arlesienne Suite d'Orchestre.Bizet. 5. OuvertureMozart. 6 RomanceVieuxtemps. '{b. Serenata.Moszkowsky. 7. PolkaCanivez. 8. Grosse Fantasie aus. der Opera Die ZigeunerinBalfe. Sociëteit „DE PHOENIX"* CONCERT op Donderdag 22 Mei, desavondsten 8 uur, door het Stedelijk Muziekkorps, onder directie van den Luit.-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marscbe MilitaireKriens. 2. Ouverture PhêdreMassinet. (geïnstrumenteerd door den Directeur). 3. Soiree d'Eté, ValseWaldteufel. 4Grosse Fantasie aus Richard Wag- ner's TanuhauserCoenen 5. Ouverture Père GaillardReber. 6 (a. RêverieVieuxtemps. (bSerenataMoszkowsky (geïnstrumenteerd door Kriens). 7. La Chanson des Nids. Fautaisie polka voor 2 clarinetten solo. .Buot. 8. Ballet de Coppèliaüelibes. i.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 2