Onder de rubriek „TE HUUR" Worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz, met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. TEHUM, Anegang. No. 19. Gem. Kamer ra. Alkoof, ƒ10 p.m. terst. Bakenessergracht. No. 24. Bovenhui», 325 per jaar, terst. No. 72. Huis met tuin, ƒ220 p. j., 1 Juni. Barrevoetstraat. No. 8rd. 2 Ongem. Kamers, 2,50 p.wterst. No. 8rd. Gem. Zit- ra. Slaapk., ƒ15 p.m., terst. Bleekerstraat. No. 3c. Vrij huis, 1.25 per week, terstond. Boogaardstraat. No. 5. Bovenhuis, ƒ1,60 p. w., terstond. Burgwal. No. 16. Onder- en Bovenkorenzolders, ƒ15 en 20 p.m., terstond. No. 26. Benedenachterkamer, ƒ1.25 p.w., terst. No. 42. Pakzolder, 1.50 per week, terstond. Drappenierstraat. No. 13. Bovenhuis, 1,70 per week, terstond. Frankeetraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. f 25 p. m. terst. Gasthuisaingel. No. 44. 2 Gem. kamers eu suite parterre, 30 p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis ra. besch. zold. ƒ200 p.j. Ged. Óudegracht. No. 12. Winkelhuis, ƒ220 p. j., Mei. No. 20. Gem. Bovenvoorkaraermet bediening, ƒ13 p m., terst. No. 22. Gem. kamer m. bedien, ƒ25 p.m., terst. No. 47. Heerenhuis ra. tuin, 325 p. j., terst. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-e» slaapk. 20p.m. terst. Gierstraat. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p. w., terst. Groote Houtstraat. No. 10. GemZit- en Slaapk., 25pmterst. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 108. Bovenhuis, ƒ350 p. j terst. No. 159. Gem. Kamer, ƒ25 p. m., terst. Harmenjansweg. No. 57. Huis, ƒ1.80 per week, terstond. Hasselaarstraat, No. 30. Huis met Tuin, 400 p. j., 1 Aug. Te bevragenHasselaarstraat 22. Heèrensingel. No. 41zwart- Benedenhuis, 2.25 p.w.,terst. No. 71c. Benedenwoning' 2,p.w., terst. Houtplein. No. 28. Bovenhuis, 225 p. j., terstond. Jacobijnenstraat. No. 20. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 Aug. Jansstraat. No. 5. GemZit- en Slaapkamer 26 p.m., J uni No. 62. Bovenhuis, 200 per jaar, terstond. No. 87. Gein. Kamers, ƒ30 p. m., terst. Kampersingel. No. 6. Huis, ƒ2.30 per week, terstond. No. 14. 2 Kamers, geheel of gedeeltelijk ge meubileerd, ƒ16,of ƒ20 p.m. No. 44. Benedenhuis met tuintje m. waterlei ding, ƒ350 per jaar, tegen Mei. Kerkeplein. No. 7. Bovenhuis, /2,50 p. w., terst. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voorE. van duinw. 35 p j. terst. No. 34. Bovenvoork., 1.25 p.w., terst. No. 34. Gem. Kamer m. kost en bed., ƒ25p.m., terstond. No. 56. Gem. Kamer m. alkoof 35 pm. terst No. 56. Slaapkamer, ƒ1,p. w. terst. No. 80. Benedenachterk, 0,75 p. w. terst. Kinderhuisstraat. No. 9. Vrij Huis, 2.25 per week, terstond. Kleine Houtstraat: No. 19. Gem. Kamer, 12 per maand, terst. No. 22. Gem. Kamer, 12 p m terstond. No. 43. Gem. Vt.ork. met vrije Slaapk., kost en bediening, ƒ30 per maand, terst. No. 49. Gem. Voorkamer, 14 p. m. terst. No. 68zw. 2 Kamers, 20 p. m., terstond. No. 132. Huisje, ƒ1.25 per week, terst. No. 132. Gem. Zit- en Slaapk., 1 i p.m., terst. Kleino Houtweg. Klein-Zorg, Villa m. gas- en waterl., 1000 per jaar, terstond. Koningstraat. No. 4. Gem. Zit- eu Slaapk., ƒ35 p.m. tst. No. 6. 2 net Gem. Kamers, ƒ32 p. m. terst No. 12. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. No. 27. 2 Gem. Voork., apart opg., 25 p. m. Korte Annastraat. No. 5. Werkplaats, ƒ1,75 p. w., terstond. Korte Dijk. No. 19. Huis m. 5 k.waterl. enz. 325 p.j.terst. Korte Jansstraat. No. 6. Gein. kamers, ƒ15 p. m., terst. Korte Boellaan. No. 29. Pakhuis en Erf, 0,75 p.w.,terst. Korte Zijlstraat. No. 6. Gem. Kamer m. Slaapk.,.12 p.m., terst. Krocht. No. 10. Bovenhuis, /350 p. j., terst. Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisstraat. No. 15. Kelder, /100 per jaar, terstond. Kruisweg. No. 26rd. Twee Ongem. Kamers, ƒ12 p. m. No. 33. Gem. Voork. met Slaapk., kost en bediening, 40 per maand, terst. No. 33. Gem. Kamer, met kost en bediening, ƒ32 per maand, terstond. Linge Hofstraat. No. 15. Huisje, ƒ1.60 per week, terstond. Lange Margarethastraat. No. 28. Bovenwoning, ƒ1,75 p. w., terst. Lange Raamstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ1,5U p. w., terst. Lange Voorstraat. No. 36. Bovenhuis, 35 j per jaar. Leidschestraat. No. 7. Huis met turn, 3,50 per week. J uni. No. 39. Huis met tuin, ƒ250 per jaar, Aug. No. 62. Huis met tum, ƒ3,— p. w., terst. No. 83. Huisje, 2.25 per week, terstond. Leidsche Vaart. No. 30. Gem. Zit- en Slaapkamer, desver- kiezende met kost en bediening, terstond. No. 132. Heerenhuis met Tum, gas- en wa terl., 8 kamers, /600 p. j., 1 Oct. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 17. Heerenhuis, 325 per jaar, terst. Maarten Spiesstraat. No. 14. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 's maands, terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis 3 p.w. terst. Molenpad. No. 8. Huis, 325 p. j„ terstond of 1 Aug. Nassaulaan. No. 5. Benedenhuis, ƒ2.75 per week, terst. No. 31, Bovenhuis, f 2,50 p. w., 1 Juli. JNassaustraat. No. 25. Benedenhuis, 2,50 per week, terst. Nieuwe Gracht. No. 1. Gem. kamers, ƒ22 p.m., terstond. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, 0,50 p.w. eu 20 p.j., terst. Noorder Schoolsteeg. No. 1. Pakhuis, 2, per ween, terstond. Oranjestraat. No. 90. Bovenuuis, 2.p. w„ terst. Oscadestraat. No. 4. Bovenhuis, 2.25 p.w., terstond, Oudeweg. No. 49j. Huis, 1,80 per week, terst. Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. 25 per maand, terstond. Ripperdapark. No. 9. Villa m. tuin, 9 tamƒ700 per jaar. No. 14. Hu.s met Tuin, 600 per jaar, terst. Huychaverstraat. No. 12. Benedenhuis m. tuin, ƒ200 p. j., terst. Sehootorsingel. No. 35zw. Benedenhuis, ƒ200 per jaar, terst. Sc hooters traatweg. No. 7. Huis met tuin, ƒ550 p. terstond. Schoutensteeg. No. 5. Bovenhuis, ƒ1,75 pweek, terst. Spaarne. No. 36rood. Vrye Slaapkamer, kost en in woning, 40 per maand. Spaarnwouderstraat. No. 35. Bovenhuis, 2,50 p. w., terstond. Spekstraat. No. 4. Winkelhuis, óuO per jaar, 1 Juli. Turimarki. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, 20 p.m. Verl. Frans Halsstraat. No. 13. Huis en Tuin, ƒ3.p.w., terst. No. 19. Huis en Tum, 3.— p.w., terst. Wagenweg. No. 73. Benedenhuis met waterl en tuintje, ƒ182 per jaar, terstond. W armoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 14. Bovenhuis, ƒ250 p. j., terstond. No. 22. Kamer m. kost en bed. 30 p. m„ terst. Wilhelminastraat. No. 37. Huis met Tuin, ƒ600 p. j., Nov. No. 61. Heerenhuis m. 10 k. en tuin, 950p. j. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kamers, parterre a suite met tuin, 28 p. m., terstond. Zijlstraat. No. 30. Bovenhuis, ƒ260 per jaar Bij D. A. BR AAKENBURG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij J. P. A. NELISSEN, Spaarne 2. j Een groot Heerenhuis met Tuin, gas- en waterl., 6 kamers en kelder, 500 per jaar, Mei te aanvaarden. Bij FRANS ERDTSIECK, Nassaulaan 76. In het midden der stad een goed droog pakhuis, drie jaren in gebruik geweest tot berging van boeken. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem, of On gem desverkiezende met bediening. N ieu wsbericliteii. Te Parijs moet zich op dit oogen- blik bevinden graaf Von Arniin-Schlagint- heim, zoon van den overleden Duitechen ambassadeur. Hij is daar in het belang van de herziening van het proces tegen zijn vader en ter opsporing van enkele doenmenten, die in die zaak de kwade tronw van Bismarck moeten bewijzen. Ook moeten te Parijs nog personen wonen, die den ex-rijkskanselier in dat proces nog bij - zondere dieneten hebben bewezen, o. a. een correspondent der Nationahtg. die als getuige optrad. Men verwaobt belangrijke onthullingen van die personen. Naar men ook verzekert was Herbert von Bismarck met geen ander doel onlangs te Parijs, dan om het stil zwijgen van deze ond-bondgenooten van zijn vader te koopen. Graaf Arnim handelt op aansporen van den door de familie verkozen advokaat Munekel, den knappen Duitsch-vrijzinni- gen rechtsgeleerde. Te Trier is een aardschok gevoeld, echter alleen waargenomen op bovenver diepingen. Dit is de vijfde aardbeving aldaar in den loop van eene eeuw waar genomen. Eerlang zal te Berlijn een interna tionaal congres voor lijkverbranding wor den gehouden. Reeds 50 tot 60 buiten- landsohe afgevaardigdenuit Frankrijk, Engeland, Ver. Staten, Italië, Zwitserland, hebben zich aangemeld. Het congres zal eenige belangrijke voorwerpen inzenden op de tentoonstelling van de geneeskundi gen-conferentie, die te Berlijn wordt ge- honden. Volgens berichten aan de Times wordt de toestand in Rusland van dag tot dag bedenkelijker. Zooals men weet, bestaat er een geheim genootschap met een comité tot bevrijding van het Russische volk. Dit comité heeft een manifest in de wereld gezondeD, waarin gezegd wordt, dat het uur van handelen gekomen is. Het ge nootschap heeft vertakkingen in alle stan den der maatschappij, zelfs aan het hof, reden waarom de regeering er bevreesd voor is, te meer daar het op de meest geheime mauier werkzaam is. Aan Markies Tseng, den voor eeui- gen tijd overleden Chineeschen gezant te Parijs, is door den keizer van China den titel verleend van Voogd van den Kroon prins. Deze titel staat in China zoowat gelijk met heiligverklaring. Zooals men zich zal herinneren, be staat onder het politiepersoneel te Londen ontevredenheid, zoo zelfs, dat er ernstig sprake geweest is van werkstaking. Thans evenwei dreigen de zaken daar een geheel verkeerde wending te zullen nemen, daar de Londensche hoofdcommissaris van poli tie Monro onverwacht zijn onts.ag neett genomen, naar men zegt ten gevolge van verschil met den minister Matthews, ont staan door de afkeuring van eeue door Monro aan bevolen pen sioenverordening voor zijn personeel. De begrootingscommisaie uit de Oos- tenrijksche delegatie heelt de gewone oorlogsbegrooting goedgekeurd. Minister V on Hauer verklaarde bij de toelichting, dat voorloopig aan vermindering der oor- logsnitgaven niet te denken valt, omdat in steehs sterker mate eene ware uitbrei dingswoede op militair gebied heerscht. Op alle pogingen tot verandering, gaf hg steeds tot antwoord„Onvermijdelijk", eens zelfs met de verklaring dat Europa op hel oogenblih in een financieelen oorlog is gewikkeld, waarbij men elkaar financi eel ten gronde rioht. Te Edinburgh is Maandag eene openbare bibliotheek ingewijd, welke met 58,060 boekdeelen begonnen wordt. Daar onder zijn 4000 deelen om aan jongelie den, en 34,000 om aan volwassenen uit geleend te worden. De overige 20,000 zijn bestemd voor de leeszaal. Het gebouw bevat eene groote leeszaal en een lokaal voor het lezen van dagbladen en tijdschrif ten. De millionair Andrew Carnegie heeft voor het stichten dezer inrichting 600,000 beschikbaar gesteld. In Schotland geboren en in Amerika in de metaal-indnstrie rijk geworden, gebruikt de heer Carnegie zgn vermogen om de groote steden in de Ver- eenigde Staten met boekerijen voor het volk te begiftigen, en heeft hij nu ook zijn geboorteland in zijne mildheid doen deelen. Vrijdag heeft in de vesting Span- dau eene ontpoffing plaats] gehad in de nieuwe bnskrnitfabriek, en wel bepaalde lijk in het lokaal waar schietkatoen hing te drogen. Tien personen zijn lichtge kwetst. Twee gebouwen zgn weggeslagen. Uit België komt thans het bericht, dat echter nog bevestiging verdient, dat Stanley benoemd is tot Gouverneur-Gene raal van den Congo-Staat en hg die benoeming heeft aangenomen. Voor zgn vertrek denkt hg eerst nog voordrachten te gaan honden in de Vereenigde Staten als koning Leopold voor dien tijd zijne diensten niet mocht noodig hebben. In het Eogelsche lagerhuis werd in derde lezing behandeld het wetsontwerp ter voorkoming van besmettelijke ziekten. Doel van dit ontwerp is om veehouders en melkverkoopers te beletten melk te verkoopen, als runderen aan de een of andere kwaal lijdenom de verspreiding van besmettelijke ziekten door de wasch- vrouwen en bleekers tegen te gaar.de ontsmetting van loealiteiten in sommige gevallen voor te schrijven, en om het verzorgen van lijken beter te regelen. In hen loop der discussie merkte een der geneeskundige leden van het hnis op, dat bewezen was, dat tenminste twee verschrikkelijke kwalen roodvonk [scar latina) en besmettelijke keelziekte diptJie- na) van het rund kwamen. Het wetsontwerp werd aangenomen. Een heldendaad heeft onlangs plaats gehad op een der spoortreinen der Lacha- wanna spoorwegmaatschappij in Pennsyl- nië. Een sneltrein, vijf en vijftig mijlen per uur rijdende, kwam op een punt waar het nitzicht geheel door rotsen belemmerd was Bij het omgaan van een hoek bemerkten machinist en stoker een kind, dat zorge loos tussehen de rails zat te spelen. Stop pen was ondoenlijk. Toen begaf zich de machinist naar het ijzeren bek aan de voor zijde van de locomotief, ging daar recht uit liggen, ving zoo het kind op, en wierp het toen in het struikgewas, waar het ongedeerd neerkwam. Het speelgoed van het kind vond men later op de rails terng, doch verbrijzeld. In Lijfland neemt de melaatschheid zoodanig toe, dat besloten is tot oprichting van twee hospitalen voor lepra-lijders uit de Oostzee- provinciën. De hospitalen znllen worden opgericht bij de plaatsjes Stalcken en Nensal. Het tractaat tussehen Engeland en Duitschland omtrent de Afrikaansche kwestie is thans een feit. Engeland ver krijgt het protectoraat over Witn, Soma- liland en Zanzibar met uitzondering van de kuststreek. In ruil daarvoor staat En geland aan Duitschland af het eiland Helgoland, maar over dien afstand moet eerst nog het Parlement beslissen, terwijl ook nog aan de tegenwoordige bewoners van het eiland gelegenheid zal gegeven worden om te verklaren of zij met de verandering van nationaliteit genoegen nemen. De bevolking, 1500 zielen, spreekt Hoogduitsch en deze taal is op het eiland ook de offieieele. Door zijne ligging is het eiland voor Duitschland van groote stra tegische beteekenis, als beheerschende de monden van Weser en Elbe. Omtrent den afstand van Helgoland aan Duitschland is de Engelsche pers niet zeer eenstemmig. Vooral Daily Chronicle is met de zaak volstrekt niet ingenomen. Het eiland is, zegt het blad, met Engelsch bloed gekocht en wordt nu zonder slag of stoot aan Duitschland overgeleverd. Als dit gebeurd is kan Italië Malta en Spanje Gibraltar opeischen, op grond der zelfde redenen waarmede Duitschland zijn verlangen ingewilligd heeft verkregen. Het kabinet Salisbury heeft onverwacht eene eerlooze capitulatie gesloten en Engeland ten diepste vernederd. De Monde artisteeen te Parijs verschijnend blad, verhaalt dat, toen het in Amerika bekend was, hoe Sarah Bern hardt lijdende was, en dat, zoo zij niet volkomen rust nam gedurende eenigen tijd, de kwaal in die mate kon vererge ren, dat een der heenen zou moeten afge zet worden, de kunstenares een telegram van een zeer bekenden impressario aldaar kreeg met het voorstel hem het afgezette been te verkoopen. Twee vertegenwoordi gers van den wakkeren ondernemer zou den zich dan onmiddellijk naar Frankrijk begeven om het voorwerp in ontvangst te nemen. Het voornemen bestond om het been te balsemen en in geheel Amerika ten toon te stellen. Onder de gelukkige steden van Euro pa op financieel gebied behoort Hamburg. Daar leverde de dienst 1889 een batig saldo van bijna zes millioen mark en dat in een tijd als bijna elke gemeente geld te kort komt en wel terwijl Hamborg zieh zware offers getroost voor het in goeden staat brengen der bestaande en het aanleggen van nieuwe dokken, waardoor Antwerpen reeds bijna, wat de scheepvaart betreft, door Hamburg overvleugeld wordt. Gedrukt bij DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 6