Tweede Blad. van WOENSDAG 25 Juni 1890. TB HUUR. JOHN TREVERTON'S KRUIS. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. AnegariK No. 19. Gem. Kamer m. Alkoof, 10 p.m. terst. Bakenessergracht. No. 24, Bovenhuis, 325 per jaar, terst. Barrevoetstraat. No. 8rd. 2 OngeinKamers, 2,50 p.wterst No. 8rd. Gem. Zit-m. Slaapk., ƒ15 p.m., terst. Bleekerstraat. No. 3c. Vrij huis, 1.25 per week, terstond. Boogaardstraat. No 5. Bovenhuis, /1,60 p. w., terstond. Burgwal. No. 16. Onder- en Bovenkorenzolders, ƒ15 en 20 p.m., terstond. No.26. Benedenaehterkamer, 1.25p.w.,terst. No. 42. Pakzolder, 1.50 per week, terstond. Drappenierstraat No. 13. Bovenhuis, 1,70 per week, terstond. Frankestraat. No. 9. Slaapk. m. kost en bed. 25 p. m. terst. Gasthuissingel. No. 44. 2 Gem. kamers en suite parterre, 30 p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. beseh. zold. f 200 p.j. Ged. Oudegracht. No. 12. Winkelhuis, 220 p. j., Mei. No. 22. Gein. kamer m. bedien. 25 p.m., terst. No. 47. Heerenhuis m. tuin, ƒ325 p. j.,terst. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No51Gem. zit- e» slaapk. 20 p.mterst. Gierstraat. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p. w., terst. Groote Houtstraat No. 10. GemZit- en Slaapk., 25 pmterst. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 46. Bovenhuis, f 400 per jaar, direct. No. 108. Bovenhuis, ƒ350 p. j., terst. No. 159. Gem. Kamer, ƒ25 p. m., terst. Harmenjansweg. No. 57. Huis, ƒ1.80 per week, terstond. Hasselaarstraat, No. 30. Huis met Tuin, ƒ400 p. j., 1 Aug. Te bevragen: Hasselaarstraat 22. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, 2.25 p.w.,terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w., terst. Houtplein. No. 28. Bovenhuis, ƒ225 p. j., terstond. Jacobijnenstraat. No. 20. Bovenhuis, f 250 per jaar, 1 Aug. Jansstraat. No. 62. Bovenhuis, 200 per jaar, terstond. No. 87. Gem. Kamers, ƒ30 p. m., terst. Kampersingel. No. 14. 2 Kamers, geheel of gedeeltelijk ge meubileerd, ƒ16,of ƒ20 p.m. No. 44. Benedenhuis met tuintje m. waterlei ding, ƒ350 per jaar, tegen Mei. Kerksplein. No. 7. Bovenhuis, /2,50 p. w., terst. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voorz. van duinw. ƒ35 p j. terst. No. 34. Bovenvoork., 1.25 p.w., terst. No. 34. Gem. Kamer m. kost en bed., 25p.m., terstond. No. 63. Gem. Kamer m. alkoof 35 p.m. terst. No. 63. Slaapkamer, ƒ1,p. w. terst. No. 80. Benedenaehterk, 0,75 p. w. terst. Kinderhuisstraat. No. 9. Vrij Huis, ƒ2.25 per week, terstond. Kleine Houtstraat No. 19. Gem. Kamer, 12 per maand, terst. No. 22. Gem. Kamer, f 12 p niterstond. No. 43. Gem. Voork. met vrije Siaapk., kost en bediening, ƒ30 per maand, terst. No. 49. Gem. Voorkamer, ƒ14 p. m. terst. No. 68zw. 2 Kamers, ƒ20 p.m., terstond, No. 132. Huisje, ƒ1.25 per week, terst. No. 132. Gem. Zit- en Slaapk., 14 p.m., terst. Kleine Houtweg. Klein-Zorg, Villa m. gas- en waterl., 1000 per jaar, terstond. Koningstraat. No. 4. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ35 p.m. tst. No. 6. 2 net Gem. Kamers, 32 p. m. terst No. 12. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. No. 27. 2 Gem. Voork., apart opg., ƒ25 p. m. Korte Annastraat. No. 5. Werkplaats, 1,75 p. w., terstond. Korte Dijk. No. 19. Huis m. 5 k.waterl. enz. 325 p.j.terst. Korte Jansstraat. No. 6. Gem. kamers, ƒ15 p. m., terst. Korte Poellaan. No. 29. Pakhuis en Erf, ƒ0,75 p.w.,terst. Korte Zijlstraat. No 6. Gem. Kamer m. Slaapk., ƒ12 p.m., terst. Krocht. No. 10. Bovenhuis, ƒ350 p. j., terst. Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisstraat. No. 15. Kelder, 100 per jaar, terstond. Kruisweg. No. 26rd, Twee Ongem. Kamers, 12 p. m. No. 33. Gem. Voork. met Slaapk., kost en bediening, 40 per maand, terst. No. 33. Gem. Kamer, met kost en bediening, ƒ32 per maand, terstond. Lange Hofstraat. No. 15. Huisje, 1.60 per week, terstond. Lange Raamstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ1,50 p. w., terst. Lange Veerstraat. No. 36. Bovenhuis, ƒ350 per jaar. Leidschestraat. No. 39. Huis met tuin, ƒ250 per jaar, Aug. No. 62. Huis met tuin, ƒ3,— p. w„ terst. No. 83. Huisje, 2.25 per week, terstond. Leidsche Vaart. No. 132. Heerenhuis met Tuin, gas- en wa terl., 8 kamers, ƒ600 p. j., 1 Oct. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 17. Heerenhuis, 325 per jaar, terst. Maarten Spiesstraat. No. 14. Gem. Zit-en Slaapk., 25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 'smaands,terst. Magdalenastraat. No. 4 Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Molenpad. No. 8. Huis, ƒ325 p. j„ terstond of 1 Aug. Nassaulaan. No. 5. Benedenhuis, f 2.75 per week, terst. Nassaustraat. No. 25 Benedenhuis, 2,80 per week, terst. Nieuwe Gracht. No. 1. Gem. kamers, ƒ22 p.m., terstond. Nieuwe Groenmarkt. No 17. Kelder, ƒ0,50 p.w. en 20 p.j., terst. Noorder Schoolsteeg. No. 1. Pakhuis, ƒ2,— per week, terstond. Oranjestraat. No. 90. Bovenuuis, /2.p. w., terst. Ostadestraat. No. 4. Bovenhuis, 2.25 p.w., terstond, Oudeweg. No. 49j. Huis, 1,80 per week, terst.. Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. Ripperdapark. No. 9. Villa ui. tuin, 9 kam ƒ700 per jaar. No. 14. Huis met Tuin, 600 per jaar, terst. Buychaverstraat. No. 12. Benedenhuis m. tuin, ƒ200 p. j., terst. Schootersingel. No. 35zw. Benedenhuis, ƒ200 per jaar, terst. Schoo terstraatweg. No. 7. Huis met tuin, 550 p. j., terstond Sohoutensteeg. No. 5. Bovenhuis, 1,75 per week, terst. Spaarne. No. 36rood. Vrije Slaapkamer, kost en ia- woning, 40 per maand. No. 98. Zolders, ƒ300 per jaar, terstond. RTtAlrnfi'o o t* No. 4. Winkelhuis, ƒ600 per jaar, 1 Juli. Turfmarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, 20 p.m. Verl. Frans Halsstraat. No. 13. Huis en Tuin, 3.— p.w., terst. No. 19. Huis en Tuin, ƒ3.— p.w., terst. Wagenweg. No. 73. Benedenhuis met waterl. en tuintje, ƒ182 per jaar, terstond. Bij D A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis /275 per jaar te Beverwijk, Bij J. P. A. NELISSEN, Spaarne 2. Een groot Heerenhuis met Tuin, gas- en waterl., 6 kamers en kelder, ƒ500 per jaar, Mei te aanvaarden. Bij FRANS ERDTSIECK, Nassaulaan 76. In het midden der stad een goed droog pakhuis, drie jaren in gebruik geweest tot berging van boeken. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem. of On gem desverkiezende met bediening. door Miss M. E. Braddon. (66 „Men tracht hem op te sporen, sir," antwoordde Mr. Leopold. „In dien uw edelachtbaarheid het wil veroorloven, dan zijn er twee heeren hier in de gerechtszaal aanwezig, die leiten kunnen mededeelen, die van 't hoogste belang zijn voor deze zaak." „Laat ze beëedigd worden." De eerste van deze twee vrijwillige ge tuigen was Mr. Joseph Lemuel, de wel bekende effeklen-handelaar en mil joenair, bij wiens verschijning in de getuigenbank zich een plotseling ge fluister in de zaal liet hooren, terwijl ieders aandacht op hem gevestigd was, als bij de aanwezigheid van een aanzienlijk persoon. Zelfs dat gespuis uit het in de na bijheid gelegen St. Giles had wel gehoord van Joseph Lemuel. Zjjn naam was wel vermeld geworden in de penny- nieuwsbliden. Hij was een man, die verondersteld werd een miljoen te verdienen, telkenmale als er oorlog was in Europa, en een miljoen te verliezen, zoo vaak er eene finantieele krizis was. „Is u iets aangaande deze zaak bekend, Mr. Lemuel?" vroeg de rechter, toen de getuige beëedigd was, op veel vriendelijker toon, dan waar op hij tot nu toe gesproken had, alsol' hij wilde te kennen geven: „'t is werkelijk heel lief van u, dat gij u bekommert over het lot van een medemensch; en ik hoop het u zoo gemakkelijk en aangenaam te maken als het mij maar mogelijk is." „Ik meen in slaat te zijn iets mede te deelen, dat eenig licht kan ver schaffen ten aanzien van de beweeg redenen des mooi denaars," sprak Mr. Lemuel, die meer ontroerd scheen te zijn dan de gelegenheid rechtvaardig de. „Ik heb aan de ongelukkige dame een week voor haar dood een hals snoer ten geschenke gegeven; en ik heb reden te vreezen, dat dit ge schenk de oorzaak zal zijn geweest van haar ijselijken dood." „Had het halssnoer zulk eene groo te waarde, dat het een moordenaar in verzoeking kon brengen?" „Neen, maar voor een niet des kundig oog had hel den schijn, een groote waarde te bezitten, 't Was een geschenk, dat ik had aangeboden aan eene dame, wier talenten ik als een getrouw bezoeker van den schouwburg met geestdrift bewon derde." „Natuurlijk," stemde de rechter toe, wat zooveel wilde zeggen als: „maak u maar niet ongerust, mijn waarde heer. Ik zal u geen moeilijke vragen doen." „'t Was een halssnoer, dat ik te Parijs gekocht had in het Paleis Royal, korten tijd te voren, 't Was vervaar digd door een man, die een speciali teit in deze artiekelen was. 't Zou waarschijnlijk elk oog misleid hebben, behalve dat van een handelaar in diamanten, en waarschijnlijk zou het zells een juwelier misleid hebben, in dien deze alleen op het gezicht al" had moeten ooi'deelen. Ik had vijltig pond voor het halssnoer betaald. De nagebootste diamanten waren keurig gezet, en het geheel was indedaad een kunstwerk." „Dacht Madame Chicol, dat de steenen echt waren?" „Dat weet ik niet. Ik zeide haai niets betreffende het halssnoer, 't Was, meende ik, een geschikt geschenk voor een aktrice, voor wie de uiterlij ke schijn van evenveel gewicht is als de werkelijkheid." „Heeft madame Chicot geen onder zoek ingesteld naar de innerlijke waarde van uw geschenk?" „Neen. 't Was aangenomen en aangeboden, zonder dal er een woord over gesproken werd." „Is dat alles wat gij te zeggen hebt?" „Dat is alles." De volgende getuige was Mr. Mosheh, de handelaar in diamanten. Zijne verklaring bestond in een on omwonden en kort verhaal van zijn gesprek met den onbekende, die hem een aantal nagebootste diamanten te koop had aangeboden, in de meening verkeerende, dat het echte steenen van groote waarde waren. „Van deze kristallen waren sommi ge van dezellde grootte als de grootste diamanten, die in den handel bekend zijn," merkte Mr. Mosheh op. „Een dief zou er een geduchten slag mede geslagen hebben, indien ze echt wa ren geweest." Hij gaf den datum op van het bezoek des onbekenden, en deze viel binnen eene week na den moord van La Chicot. „Zoudt ge dien man herkennen, die bij u is gekomen met die steenen vroeg de rechter. „Ik geloof het wel." „Was het de gevangene?" „Zeer zeker niet. 't Was een man van tusschen de vijftig en zestig." „Heeft iemand een fotografisch por tret van Desrolles?" Ja, er was een fotografisch por tret van Desrolles in de gerechtszaal. Mrs. Evitt had er twee ter beschik king van de politie gesteld, welke Desrolles haar bij verschillende gele genheden gegeven had. Een dier por tretten was in de gerechtszaal aanwezig, het andere was medege nomen door den beambte der detektie- ve politie, die Desrolles opspoorde. „Ja," zeide Mr. Mosheh, „dat is, geloof ik hetzelfde gelaat. De man, die zich bij mij heeft aangemeld, had een langen grijzen baard. Het geheele benedengedeelte was verborgen, en de baard maakte, dat hij er ouder uitzag. Ik vermoed, dat het een val- sche baard geweest is. Maar ik houd het er bepaald voor, dat hel dezelfde man is. 't Bovenste gedeelte van het gelaat gelijkt treffend. Ik geloof niet, dat ik me hierin zou kunnen be driegen." Nadat deze verklaring was afgelegd, betoogde Mr. Leopold, dat er geen reden meer bestond, om John Tre- verlon langer in hechtenis te houden. Na eene korte woordenwisseling stem de de rechter dil toe, en de gevan gene werd ontslagen. HOOFDSTUK XXIH. De Jacht op Desrolles. Toen Desrolles het dorp in de na bijheid van Dartmoor verliet, na zich een mooi jaarlijksch inkomen verze kerd te hebben, was hij voornemens een nieuw en genotrijk tijdperk zijns levens aan te vangen. De wereld was voor hem veranderd. Verzekerd van het genot van een mooi jaargeld, gevoelde hij zich als een nieuwgeboren mensch. Hij stelde zich voor te zwer ven, op de wijze der vlinders, van de eene stad naar de andere. Hij wilde honig zuigen uit ééne bloem, en dan naar de andere vliegen. Al het schoo- ste, dal de aarde te genieten gaf, stond lot zijne beschikking. De liefe lijkste oorden van het zuidelijk Europa zouden hem tot verblijfplaats strekken op zijn ouden dag. Hij wilde het brandewijn drinken opgeven en een ordentelijk leven gaan leiden. Van nu af aan kon hij eene goed gevulde beurs hebben, en vrij zijn van zorg want welke kwellingen kan hel ge weten in voorraad hebben voor een man, die zijn leven lang zich nooit om zijn geweten bekommerd heeft? Mr. Desrolles had gemeend, dat

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 5