Tm HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 19. Gem. Kamer m. Alkoof, 10 p.m. terst. Bakenessergracht- No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terst. Barrevoetstraat. No. 8rd. 2 Ongem. Kamers, 2,50 p.w., terst. No, 8rd. Gem. Zit- m. Slaapk., 15 p.m., terst. Bleekerstraat. No. 3c. Vrij huis, 1.25 per week, terstond. Boogaardstraat. No. 5. Bovenhuis, 1,60 p. w., terstond. Burgwal. No. 16. Onder- en Bovenkorenzolders, ƒ15 en ƒ20 p.m., terstond. No.26. Benedenaehterkamer, 1.25 p.w., terst. No. 42. Pakzolder, 1.50 per week, terstond. Drappenierstraat. No. 13. Bovenhuis, 1,70 per week, terstond. Frankestraat. No. 9. Slaapk. m. kost en bed. 25 p. m. terst. Gasthuis8iiigel. No. 44. 2 Gem. kamers en suite parterre, 30 p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Ged. Oudegracht. No. 12. Winkelhuis, ƒ220 p. j., Mei. No. 22. Gem. kamers m. bedien, 25 p.m., terst. No. 47. Heerenhuis m. tuin, 325 p. j., terst. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-e» slaapk. 20p m. terst.. Gierstraat. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p.w., terst. Groote Houtstraat. No. 10. Gem.Zit-en Slaapk., 25p.m. terst. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 46. Bovenhuis, 400 per jaar, direct. No. 108. Bovenhuis, 350 p. jterst. No. 159. Gem. Kamer, ƒ25 p. m., terst. Harmenj ans weg. No. 57. Huis, 1.80 per week, terstond. Hasselaarstraat, No. 30. Huis met Tuin, ƒ400 p. j., 1 Aug. Te bevragen: Hasselaarstraat 22. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, 2.25 p.w.,terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w., terst. Houtplein. No. 28. Bovenhuis, ƒ225 p. j., terstond. Jaeobij nenstraat No. 20. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 Aug. Jansstraat- No. 02. Bovenhuis, 200 per jaar, terstond. No. 87. Gera. Kamers, ƒ30 p. m., terst. Kampersingel. No. 14. 2 Kamers, geheel of gedeeltelijk ge meubileerd, ƒ16,of 20 p. m. No. 44. Benedenhuis met tuintje m. waterlei ding, ƒ350 per jaar, tegen Mei. Kerksplein. No. 7. Bovenhuis, /2,50 p. w., terst. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voorz. van duinw. 35 p j. terst. No. 34. Bovenvoork., 1.25 p.w., terst. No. 34. Gem. Kamer m. kost en bed., 25p.m., terstond. No.63. Gem. Kamer m. alkoof ƒ35 p.m.terst. No. 63. Slaapkamer, ƒ1,p. w. terst. No. 80. Benedenachterk, 0,75 p. w. terst. Kinderhuisstraat. No. 9. Vrij Huis, 2.25 per week, terstond. Kleine Houtstraat: No. 19. Gem. Kamer, 12 per maand, terst. No. 22. Gem. garner, f 12 p m terstond. No. 43. Gem. Voork. met vrije Slaapk., kost en bediening, ƒ30 per maand, terst. No. 49. Gem. Voorkamer, ƒ14 p. m. terst. No. 68zw. 2 Kamers, 20 p. m., terstond. No. 132. Huisje, 1.25 per week, terst. No. 132. Gem. Zit- en Slaapk., 14 p. m., terst. Kleine Houtweg. Klein-Zorg, Villa m. gas- en waterl., 1000 per jaar, terstond. Koningstraat. No. 4. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ35 p.m. tst. No. 6. 2 net Gem. Kamers, ƒ32 p. m. terst No. 12. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. No. 27. 2 Gem. Voork., apart opg„ ƒ25 p. m. Korte Annastraat. No. 5. Werkplaats, 1,75 p. w., terstond. Korte Dijk. No. 19. Huis m. 5 k.waterl. enz. 325 p.j.terst. Korte Jansstraat. No. 6. Gem. kamers, ƒ15 p. m., terst. Korte Poellaan No. 29. Pakhuis en Erf, 0,75 p.w.,terst. Korte Zijlstraat. No. 6. Gem. Kamer m. Slaapk., 12 p.m„ terst. Koudenhorn No. 14. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terstond. Krocht. No. 10. Bovenhuis, ƒ350 p. j., terst. Krom. No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisstraat. No. 15. Kelder, 100 per jaar, terstond. Kruisweg. No. 13.Gem. Voork.m. Slaapk.,20p. m terst. No. 26rd. Twee Ongem. Kamers, ƒ12 p. m. No. 54.2 ruime net gem. Kamers, 30 p.m. terst. Lange Bagijnestraat. No. 1. Gestoff. Kamer, ƒ13 p. m., met kost 30 p. m.terstond. Lange Raamstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ1,50 p. w., terst. Lange Veerstraat. No. 36. Bovenhuis, 35u per jaar. Leidschestraat. No. 39. Huis met tuin, ƒ250 per jaar, Aug. No. 62. Huis met tuin, ƒ3,p. w., terst. Leidsche Vaart. No. 132. Heerenhuis met Tuin, gas- en wa terl., S kamers, ƒ600 p. j„ 1 Oct. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 17. Heerenhuis, 325 per jaar, terst. Maarten Spiesstraat. No. 14. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 'smaands,terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis /3 p.w. terst. Molenpad. No. 8. Huis, ƒ325 p. terstond of 1 Aug. Nassaustraat. No. 25. Benedenhuis, 2,80 per week, terst. Nieuwe Gracht. No. 1. Gem. kamers, ƒ22 p.m., terstond. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, ƒ0,50 p.w. en 20 p.j., terst. Noorder Schoolsteeg. No. 1. Pakhuis, ƒ2,— per week, terstond. Oranjestraat. No. 90. Bovenuuis, /2.p. w., terst. Oudeweg. No. 49j. Huis, ƒ1,80 per week, terst. Parklaan. No. 48. Benedenhuis, ƒ3.— per week, terst. Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. Ripperdapark. No. 9. Villa m. tuin, 9 kam, ƒ700 per jaar. No. 14. Huis met Tuin, 600 per jaar, terst. Ripperdastraat No. 8.Huis en Tuin, 7 kam. 450 p. jaar, terst. Ruyehaverstraat. No. 12. Benedenhuis m. tuin, ƒ200 p. j., terst. Sehootersingel. No. 35zw. Benedenhuis, ƒ200 per jaar, terst. Schooterstraatweg. No. 7. Huis met tuin, 550 p. j., terstond Schoutensteeg. No. 5. Bovenhuis, ƒ1,75 per week, terst. Spaarne. No. Jörood. Vrije Slaapkamer, kost en in woning, 40 per maand. No. 98. Zolders, ƒ300 per jaar, terstond. Spekstraat. No. 4. Winkelhuis, 600 per jaar, 1 Juli. Turfmarkt. No. 34 Gem. Benedenvoorkamer, ƒ20 p.m. Verl. Frans Halsstraat. No. 19rd. Net Bovenhuis, f 3.p. w., terst. Wagenweg. No. 73. Benedenhuis met waterl. en tuintje, ƒ182 per jaar, terstond. W armoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 14. Bovenhuis, ƒ250 p. j., terstond. No. 22. Kamer m. kost en bed. 30 p. m., terst. Wilhelminastraat. No. 37. Huis met Tuin, ƒ600 p. j., Nov. No. 61. Heerenhuis m. 10 k. en tuin, ƒ950p. j. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kamers, parterre ii suite met tuin, 28 p. m terstond. Zijlstraat. No. 30. Bovenhuis, 260 per jaar Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis ƒ275 per jaar te Beverwijk. Bij J. F. A. NELISSEN, Spaarne 2. Een groot Heerenhuis met Tuin, gas- en waterl., 6 kamers en kelder, 500 per jaar, Mei te aanvaarden. Bij FRANS ERDTSIECK, Nassaulaan 76. In het midden der slad een goed droog pakhuis, drie jaren in gebruik geweest tot berging van boeken. Bij G. P. J. BECCARI, Bakenessergraeht 19. Een groot Heerenhuis met tuin. 10 kamers en sou-terrein, gas- en waterleiding, 1600 per jaar, Augustus te aanvaarden. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem. of On gem desverkiezende met bediening. Uen 9en October a. s. zal te Ant werpen een internationaal congres gehou den worden over de middelen tot zedelijke verbetering der gevangenen en der ver waarloosde kinderen. De Belgische commis sie voor de regeling van dit congres bestaat uit de heeren De Latour, directeur-gene raal der gevangenissen en der Sureté publiqiie, De Wael, burgemeester van Ant werpen, Guillery, oud-voorzitler der Ka mer, Prins, inspecteur-generaal der gevan genissen, Stevens, directeur der gevangenis te St. Gilles en Van Schoor, procureur- generaal bij het gerechtshof te Brussel. Het bestuur der onderneming eener drijvende Dnitsche tentoonstelling heeft bekend gemaakt, dat het aantal deelnemers tot nog toe 500 bedraagt. Het blijkt nH, dat in Zuid-Dnitschland, waar het plan aanvankelijk weinig steun vond, velen er toe medewerkenalthans een groot aantal fabriekanten aldaar hebben zich ter deel neming aangemeld. In de Hill Farm Mine te Duabar, Penssvlvanië, voni een ontploffing plaats, terwijl zich 57 man beneden bevonden. Zeven en twintig mannen zijn gered, waar van echter een met brandwonden is over dekt. Daar er brand is uitgebroken in de mijn, bestond er geen hoop de overige dertig te redden. Professor Nothnagel te Weenen waarschuwt ten sterkste tegen het inslik ken van kersenpitten, wat zoovelen bij het eten van die vrucht doen. Dezer dagen is daaraan nog gestorven een zestienjarige kastenmakeraleerling, die voor een paar dagen eenige kersen met de pitten opat en reeds den volgenden ochtend met ont steking van de buikvliezen en de darmen in het gasthuis moest worden opgenomen. Het darmkanaal was door keisenpitten doorboord, wat bij lijkopening bleek. Rumoerige tooneelen vonden in het Théatre Libre te Parijs plaats bij de op voering van een stuk Les deux c/iapons van Lucien Descaves, dat speelde ten tij- de der Dnitsche bezetting in 1870 en waar in de Duitscher8 als „helden", de Fran- schen echter als groote lafaards werden voorgesteld. Onder oorverdoovend gefluit en ramoer moest de voorstelling gestaakt worden. De broeder van rijkskanselier Capri- vi, overste Caprivi, heeft aan zijn regement te Liegnitz per dagorder bekend gemaakt, dat den soldaten door den keizer een goed en doelmatig uniform verstrekt wordt, waardoor alle extrabenoodigd heden volko men overbodig zijn, die de manschappen slechts ijdel maken en ze tot hooge uit gaven verleiden. Dientengevolge mag in het vervolg geen buitenmodelkleeding meer aangeschaft worden, doch de voorhandene mogen worden afgedragen. Deze dagorder is waarschijnlijk wel een gevolg van 's keizers aansporing van eeni- gen tijd geleden tot het leger om in alles den grootst mogelijken eenvond te betrach ten en zich in alles slechts tot het hoogst noodige te bepalen. Verscheidene der te Parijs aange houden Russische revolutionnairen zijn weder in vrijheid gesteld. Het door den heer Constans ontdekte complot schijnt dus meer in diens verbee.ding dan in werkelijkheid bestaan te hebben. Terwijl het intern, congres voor ge vangeniswezen te St. Petersburg allerlei fraaie en menschlievende resoluties aan neemt, wordt tegelijk gemeld, dat mevr. Tséhbrikowa, die den bekenden brief aan den czaar schreef, gezonden is naar een kleine stad van nauwelijks duizend inwo ners, naar Yarensk, in het verst N. Ooste lijk gedeelte op 1200 wersts afstand van Moskou en op 1500 wersts van St. Pe tersburg. In deze plaats bestaat noch post noch telegraaf; men kan zich dus voor stellen, hoe dit verbijt' voor eene beschaaf de, ontwikkelde vrouw moet zijn. Nog loopt een gerucht dat een Duitsch student te Dorpat zich door zelfmoord onttrokken heeft aan den hem opgedragen laBt om den Rnssischen keizer te dooden. Dit feit moet thane eens niet uitgaan van de ni hilisten, maar van eenige Dnitschers die op den czaar gebeten zijn, wegens zijne onlangs in de Oostzee genomen maatre gelen omtrent vreemdelingen. In Spaoje zijn thane op vier plaat sen gevallen waargenomen van eene ziekte, die voor cholera gehouden wordt, hoewel dit nog niet dadelijk door de Spaansche regeeriDg erkend is. Op welke wijze de ziekte is binnen gekomen, is nog een raadsel. In verband hiermede is Zaterdag een te IJmuiden binnengevallen schip, een der Spaansche havens verlaten hebbende met eene lading erts, den doortocht belet om eerst door de quarantaine-commissie onderzocht te worden. Inmiddels waren reeds verschillende ambtenaren op het schip geweest, zoodat het bevel tot onderzoek eigenlijk te laat kwam. Een te Boekarest uit St. Petersburg ontvangen particulier schrijven bevestigt het jongste bericht over de ontdekking van een mijn onder het paleis te Gatchi- na, juist onder de vertrekken van den czaar. Een ware paniek heerscht in offi- cieele kringen ingevolge de ontvangen in lichtingen over het bestaan van een ni hilistische bende in de hoofdstad. Uit te Warschau gevonden doenmenten bij kt, dat het uitvoerend revolntionnair comité weder is ingesteld. Men zegt dat zelfs paleis-beambten zjn gearresteerd. Port de France, de hoofdstad van het eiland Martinique, is voor de helft afgebrand, waardoor meer dan vjfduizend menschen zonder woning zjn. De huizen zjn bjna allen van hout, zoodat zelfs de uitmuntende waterleiding niet voldoende was om de snel om zich heengrj pende vlammen te beteugelen. Onmiddelijk ia aan de Fransche kamer een crediet van twee honderdduizend francs aangevraagd tot leniging van den eersten nood. Men meene echter niet, dat de omvaDg van de ramp gel jk staat met een dergel jk onge val in Europa, aangezien de behoeften der eilanders niet groot en door den na- tunrljken rjkdom van den bodem gemak- keljk te bevredigen zjn. Sara Bernhardt bevindt zich thans te Londen, en trad Maandagavond op als Jeanne d'Arc. Na de voorstelling zioh in haar hotel ter rust begevende, kon zj den slaap niet vatten, en nam daarom van het bekende middel chloral zooveel in dat zj spoedig bewusteloos werd. In den vroegen ochtend vertoonden zich bj' haar zulke onrustbarende verschijnselen, dat geneeskundige hulp moest ontboden wor den. Door het toedienen van een krachtig tegengif gelukte het, haar tot bewnstzjn te brengen. Volgens verklaring van den geneesheer zou een uitstel van eenige minuten voldoende geweest zjn om alle hnlp vruchteloos te doen zjn. Te Parjs gaf iemand aan eenige vrienden een partjtje in een bekende re stauratie en tastte bj die gelegenheid dapper van de oesters toe. Den volgenden morgen werd hj ernstig ziek en de ont boden geneesheer constateerde vergiftiging door oesters. In spjt van alle toegepaste middelen stierf de ongelukkige reeds den vierden dag. Men zegt, dat vergiftiging door oesters te Parjs niet tot de groote zeldzaamheden behoort. Men heeft getracht er een verklaring van te geven, door aan te nemen, dat de oesters zich op de tou wen en het verroeste koper- en jzerwerk zetten van ten anker liggende schepen en op die wjze voor den mensch vergiftige bestanddeelen in zich opnemen. Naar men te Sofia uit Konstanti- nopel verneemt, zouden de Oostenrjksche en Engelsche gezanten de Porte uitgenoo- digd hebben prins Ferdinand als vorst van Boelgarje te erkennen. Daarentegen zon Rusland met Dnitschland onderhan delen om den prins van Leuehtenberg op den Boelgaarschen troon te brengen. Bj de wedrennen te St.-Ouen is de eigenaar van het paard Mimosa, dat hj, naar men meende, opzetteljk niet had laten winnen, door een verwoede volks menigte aangevallen en in een vj ver on dergedompeld. De jockey kreeg ook een duchtig pak slaag. Een neef van den sultan van Tur- kje is, terwjl hj op een indenabjheid van Sinckli gelegen landgoed verbljf hield, op een alstand van 90 Km. van Konstantinopel, met een vriend door roo- vers opgelicht. Een escadron cavalerie is afgezonden om de roovers, die een losgeld van 19,000 pd. verlangen, op te sporen. Thans is vastgesteld dat keizer Wilhelm zjn Noorsche reis 26 dezer zon beginnen met zich naar Kiel te begeven. Den 27en scheept hj zich dan naar Hel- singör in. Dan wordt een bezoek aan de koninkljke familiën van Denemarken en Zweden gebracht op Fredensborg en te Christiania, om den 5en Juli den eigenljken Noordpooltocht te beginnen, die op het jacht Holienzollern wordt on dernomen. Het groote gevolg keert van Christiania deels over land, deels aan boord der Grille naar Berl jn terug, maar het eskader bljft den keizer vergezellen. Deze tweede Noordpooltocht van Wilhelm II zal zich niet tot den Noordkaap en de Lofoden uitBtrekken, maar nog meer dan op de eerste zullen uitstapjes te land wor den gemaakt. Onderweg zal ook eene in spectie der vergezellende vloot worden gehouden. Het bezoek van keizer Wilhelm aan den czaar is vastgesteld op 14 Augustus. Volgens een correspondent der Dailij News is een nieuwe samenzwering tegen het leven van den czaar ontdekt. Het kei- zerljk paleis te Gatschina zou onderm jnd zjn, evenals eenige jaren geleden het winterpaleis. De politiemacht is versterkt, terwjl de wachten aan de keizerljke pa leizen zjn verdubbeld. Gedrukt bjj DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem,

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 6