TJEU HUUa. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 19. Gem.Kamer m. Alkoof, /'10p.m. terst. Bakenessergraeht No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terst. Barrevoetstraat. No. 8rd. 2 Ongem. Kamers, 2,50 p.w., terst. No. 8rd. Gem. Zit- m. tibia pk., f 15 p.m., terst. Bleekerstraat No. 3c. Vrij huis, f 1.25 per week, terstond. Breestraat. No. 21. Bovenhuis, /2,50 p. w., terstond. Burgwal. No. 16. Onder- en Bovenkorcnzolders, ƒ15 en 20 p.m., terstond. No. 26. Benedenaehterkamer,/l.25p.w., terst. No. 42. Pakzolder, ƒ1.50 per week, terstond. Drappenierstraat. No. 13. Bovenhuis, 1,70 per week, terstond. Frankestraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. 25 p. m. terst. No. 29. Bovenhuis 1,75 p.w., terst. Frans Halsstraat. No. 13. Heereuhuis, 425 per jaar, terstond. No. 2rood. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terst. Gasthuissingel. No. 44. 2 Gem. kamers en suite parterre, 30 p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. beseh. zold. f 200 p.j. God. Oudegracht No. 22. Gem. kamers m bedien. 25 p.m., terst. Ged. Zijdgracht No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20p m. terst. Gierstraat. No.47rd. Gem. Voor-en Slaapk. 20 p.m. terst. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p.w., terst. Groote Houtstraat No. 10. Gein.Zit-en Slaapk., 25 p.m. terst. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 46. Bovenhuis, 400 per jaar, direct. No. 108. Bovenhuis, ƒ350 p. j., terst. No. 159. Gem. Kamer, ƒ25 p. m, terst. Harmenjansweg. No. 57. Huis, ƒ1.80 per week, terstond. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w., terst. Houtplein. No. 28. Bovenhuis, ƒ225 p. j., terstond. Jacobijnenstraat. No. 20. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 Aug. Jansstraat. No. 62. Bovenhuis, 200 per jaar, terstond. No. 87. Gem. Kamers, ƒ30 p. m., terst. Kampersingel. No. 14. 2 Kamers, geheel of gedeeltelijk ge meubileerd, ƒ16,of 20 p. m. No. 44. Benedenhuis met tuintje m. waterlei ding, ƒ350 per jaar, tegen Mei. Kerksplein. No. 7. Bovenhuis, 2,50 p. w., terst. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voorz. van duinw. 35 p j. terst. No. 34. Bovenvoork., 1.25 p.w., terst. No. 34. Gem. Kamer m. kost en bed., 25p.m., terstond. No. 63. Gem. Kamer m. alkoof 35 p.m. terst. No. 63. Slaapkamer, ƒ1,p. w. terst. No. 80. Benedenachterk, 0,75 p. w. terst. Kleine Houtstraat; No. 19. Gem. Kamer, 12 per maand, terst. No. 22. Gem. Kamer, f 12 p m, terstond. No. 43. Gem. Vcork. met vrije Slaapk., kost en bediening, ƒ30 per maand, terst. No. 49. Gem. Voorkamer, ƒ14 p. m. terst. No. 68zw. 2 Kamers, 20 p.m., terstond. No. 103. Gem. Kamer, 14 per maand terstond. No. 132. Huisje, 1.25 per week, terst. No. 132. Gem. Zit- en Slaapk., 14p.m., terst. Kleine Houtweg. Klein-Zorg, Villa m. gas- en waterl., ƒ1000 per jaar, terstond. Koningstraat. No. 4. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ35 p.m. tst. No. 6. 2 net Gem. Kamers, ƒ32 p. m. terst No. 12. Gcm. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. Korte Annastraat. No. 5. Werkplaats, 1,75 p. w., terstond. Korte Dijk. No. 19. Huis ra. 5 k.waterl. enz. 325 p.j.terst. Korte Jansstraat. No. 6. Gem. kamers, ƒ15 p. in., terst. Korte Poellaan. No. 29. Pakhuis en Erf, ƒ0,75 p.w.,terst. Korte Zijlstraat. No. 6. Gem. Kamer m. Slaapk., 12 p.m., terst. Koudenhorn No. 14. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terstond. Krocht. No. 10. Bovenhuis, /'350 p. j., terst. Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisstraat. No. 15. Kelder, 100 per jaar, terstond. Kruisweg. No. 13. Gem. Voork. m. Slaapk., 20 p. m., terst. No. 26rd. Twee Ongem. Kamers, 12 p. m. No. 33. Gem. Kamer m. k. en bed. ƒ32 p.m. tst. No. 54.2 ruime net gem. Kamers, 30 p.m. terst. No. 67. Net gem. Kamers, gedeeltelijk gem. ƒ18 per maand, terstond. Lange Bagijnestraat. No. lrood. Gestort. Slaapkamer, 1,50 p.w. met kost en bediening 6 p. w., terstond. Lange Bnumstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ1,50 p. w., terst. Lange Veerstraat. No. 36. Bovenhuis, 30j per jaar. Leidschestraat. No. 62. Huis met tuin, ƒ3,p. w„ terst. Leidsche Vaart. No. 132. Heerenhuis met Tuin, gas- en wa terl.. 8 kamers, ƒ600 p. j„ 1 Oct. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.5U per week, terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 17. Heerenhuis, 325 per jaar, terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Nieuwe Gracht. No. 1. Gem. kamers, ƒ22 p.m., terstond. Nassaulaan. No. 53rood. Vrij Bovenhuis, 3.00 p. w., terst. Nieuwe Groenmarkt. No 17. Kelder, ƒ0,50 p.w. en 20 p.j., terst. Noorder Schoolsteeg. No. 1. Pakhuis, ƒ2,— per week, terstond. Oranjestraat. No. 9. Huis met tuintje, ƒ300 p. j., terst. No. 90. Bovenuuis, /2.p. w., terst. Oudeweg. No. 49j. Huis, ƒ1,80 per week, terst. Ridderstraat. No. 3. Kelder, 75 cent per week, terstond. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. Ripperdapark. No. 9. Villa m. tuin, 9 kam ƒ700 per jaar. No. 14. llu.s met Tuin, 600 per jaar, terst. Ripperdastraat. No. 8. Huis en Tuin, 7 kam. ƒ450 p. jaar, terst. Rozenlaantje. No. 7. Bovenhuis, 250 per jaar, terstond. Buycbaverstraat. No. 23. Huis met Tuin, ƒ350 p. j., Aug. Schootorsingel. No. 35zw. Benedenhuis, ƒ200 per jaar, terst. Sckooterstraatweg. No. 7. Huis met tuin, 550 p. j., terstond Schoutensteeg. No. 5. Bovenhuis, ƒ1,75 per week, terst. Spaarne. No. 10. Gem. Kamers, ƒ20 's maands, terst. No.' 36rood. Voorkamer,ensuite, Slaapkamer, a 23 per maand, terstond. No. 98. Zolders, 300 per jaar, terstond. Spekstraat. No. 4. Winkelhuis, ƒ300 per jaar, 1 Juli. Turfmarkt. No. 34 Gem. Benedenvoorkamer, ƒ20 p.m. Verl. Frans Halsstraat. No. 19rd. Net Bovenhuis, ƒ3.p. w., terst. Verwulft. No. 9. Gem. Kamers, 32 p. m. Aug Wagenweg. No. 73. Benedenhuis met waterl en tuintje, ƒ182 per jaar, terstond. No. 73. Bovenhuis met watert, ƒ200 p. j. Oct. No. 73. Huis met waterleiding en tuintje, 350 per jaar, October. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 14. Bovenhuis, ƒ250 p. j., terstond. No. 22. Gem. Kamers m. kost, f 45 p. m., terst. Wilhelminastraat. No. 37, Huis met Tuin, ƒ600 p. j., Nov. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kamers, parterre a suite met tuin, 28 p. m., terstond. Zijlstraat. No. 3. Heerenhuis, 6 kam., ƒ400 p. j., Nov. Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIECK, Nassaulaan 70. In het midden der stad een goed droog pakhuis, drie jaren in gebruik geweest tot berging van boeken. Bij G. P. J. BECCARI, Bakenessergraeht 19. Een groot Heerenhuis met tuin. 10 kamers en sou-terrein, gas- en waterleiding, 1600 per jaar, Augustus te aanvaarden. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem. of On gem desverkiezende met bediening. Den vorigen Zondag is te Munehen de tweede jaarlijksche tentoonstelling van schoone kunsten geopend. Aan de Hol- landsche bladen schrijft men van daar, dat de Beiersche regeering en het bestuur der tentoonstelling weder alles hebben gedaan en toegestaan om het gunstig plaatsen der stukken van onzeNederlandscbe meesters te bevorderen, waaraan het mede te danken is dat de tentoonstelling in het algemeen en onze afdeeling in het bijzonder nog fraaier en belangrijker genoemd mogen worden dan in het vorige jaar. Eene commissie is in Zwitserland in het werk gesteld tot onderzoek van een ontwerp om de inkomende rechten op on bereide tabak, rooktabak en sigaren te bren- gen resp. op 40,100 en 250 francs. De commissie toont evenwel eene neiging om een tabaksmonopolie aan te bevelen, het geen naar haar oordeel der schatkist een voordeel zou aanbrengen van twintig mil- lioen francs per jaar. Ettelijke inwoners van Cobroy, op korten afstand van Saint-Dié, waren op Duitsch grondgebied gekomen om er wat dood hout te sprokkelen. Eenige Duitsebe grenswachters ontmoetten hen en bevalen hun dat werk te staken. Daar zij aan het bevel niet gehoorzaamden, gaven de grens wachters vuur, ten gevolge waarvan een der Franschen licht gekwetst werd. Op de reede van Kopenhagen had dezer dagen een merkwaardige werkstaking plaats aan boord van een stoomschip, dat op reis was van St. Petersburg naar de Levant. Toen het schip de haven binnen kwam en de kapitein beval het anker te doen vallen, weigerden zes matrozen te gehoorzaameD. En toen de order kwam om het anker te lichten en de machine in werking te brengen, verlieten de sto kers de machine en beletten de matrozen op allerlei wjzen de afvaart van het sohip. Daarop zond de kapitein een bode naar den wal. De geheele bemanning, op drie na die den arbeid niet gestaakt baddeD, werd gearresteerd. De kapitein monsterde nieuw volk aan en zette de reis voort. De raddraaiers zullen waarschijnlijk met 2 jaar gevangensohap gestraft worden. Van New-Fonndland verneemt de Timesdat op 23 Juni een Fransch oor logsschip te Port au Port 30 Engelsche schepen, die aan het visschen waren, wegjoeg, de netten van een dezer schepen inpalmde en die van een ander stuk sneed. De Fransche visschers roofden al bet gereedschap, dat de Engelsehen voor de kreeftenvangst gebrnikten. Te Hacking, nabij WeeneD, heeft een zware brand gewoed. Negen groote fabrieken en werkplaatsen gingen m de vlammen op en er werd voor meer dan 300,000 gld. schade aangericht. Men denkt aan kwaadwilligheid. Te Unter St. Veit, eveneens in de buurt der hoofdstad, is een hoedenfabriek in de asch gelegd, waardoor 6uü mensohen werkloos zijn. Volgens een gerucht, dat uit Brus sel worut berioht, zou de heer Gerioke van Herwijuen zijn ontslag hebben ge vraagd als Nederiandsch gezant in België. Voor de koningin van België wor den giften verzameld om haar op den dag van haar vijf en twintig jarig regee- ringsjubilé een geschenk van de „Belgische vrouwen" aan ie bieden. In een of andere provincie-siad trachtte een dame personen, die voor dit doel weinig geestdriit aan den dag legden, aldus tot medelijden te BtemmeuAlle kanten van die arme ko- uiugin zijn by den brand in het kasteel van Laeken verbrandde koning heeft al zijn spaarpenningen naar den Congo gezonden en ziet geen kans ze terng te krygen; een koningin kan toch niet zonder kanten leven enz. enz. Door den Duitschen rijksdag is den keizer de volledige beschikking van de oprichting van het nationale Kaïser-Wil helm Denkmal gelaten. De keizer, door den rijkskanselier per telegraaf van dit besluit in kennis gesteld, betuigde zijn dankbaarheid, onder belofte, dat bij voor een waardig gedenkteeken voor den hel- denkeizer zorg zal dragen, doch binnen de perken der door den financieelen toestand geboden grens zal blijven. Het plan om de haven van Ostende te verbeteren en voor de grootste schepen toegankelijk te maken, is thans gereed. De kosten worden daarbij op 3,500,000 fr. begroot. Verscheidene Parysche bladen ko men met recht tegen de ongezonde belang stelling in verzet, welke de Fransche pers den moordenaar van den deurwaarder Gouffé toont. Aan politiek, knnst, we tenschap, en andere zaken het publieke leven rakende, wordt geen aandacht meer geschonken, men schrijft alleen over het geen Eyraud, de moordenaar, zegt, welke sigaren hij rookt, wat hij eet enz. Niet ten onrechte wordt deze buitengewone opmerk zaamheid omtrent alles wat den man be treft, eene aansporing tot misdaad ge noemd. Karakteristiek is het, dat dezelfde bla den, die deze juiste opmerking maken, niet bij hun confrères achterstaan en zelve kolommen geven over het doen en laten van den moordenaar. In Spanje is plotseling het liberale ministerie verdwenen en een van behou dende richting, het ministerie Canovas, opgetreden. Aan de Fransche regeering is door den gouverneur van Martinique eene de pêche gezonden omtrent den brand te Fort-de-France, waaruit blijkt dat zestien honderd huizen zijn in de asch gelegd en de schade wordt begroot op acht millioen francs. Tevens wordt daarin medegedeeld dat de verschrikkelijkste ellende voor de deur staat voor het geval de zendingen van levensmiddelen enz. ophouden, waar door afdoende bnlp nit het moederland zeer gewenseht blijft. Te Brnssel is overleden, een en zestig jaar oud, de heer Pierre van Hnm- béeck, oud-minister van onderwijs en van oorlog, van 1860 tot 1884 afgevaardigde voor Brussel en oud-vieeprecident der ka mer. Herhaaldelijk was hij voorzitter der Association libérale en grootmeester der vry metselaarsorde in België. Hij was een vurig aanhanger der oud-liberale party in België. Keizer Wilhelm wordt 2 Aug. op het eiland Wight verwacht en zal tot 7 Aug. de gast van zijn grootmoeder, koningin Victoria, te Osborne zyn. De keizer zal naar Edinbnrg gaan om de Forth-brng te beziohtigen. Groote feesten zullen er niet plaats hebben. - Volgens het Hbld. worden te Am sterdam pogÏDgen in het werk gesteld tot het bijeenbrengen van een kapitaal van 400,000, voor een groot Café- Concert op het Rembrandsplein, zal waarschijnlijk daar een Wagner-sehouwburg tot stand komen, en zyn er plannen het Salon des Variétés in de Amstelstraat te verbouwen en te vergrooten met Belgisch kapitaal. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Leeuwarden een praam, diep geladen met klei plotseling gezonken. Aan boord bevonden zich de schipper met zijne vrouw en vier kinderen. De schip per werd gered, de overigen verdronken. Ongeveer vyf jaren geleden verklaar den zich twee neven te Weert, van gelijken naam, bereid om als plaatsvervanger in dienst te gaan en teekenden als zoodanig bij eene maatschappij te Utrecht. Een der twee bedankte en de andere giDg in dienst. Het blijkt nu echter, dat de tweede ge durende vijf jaren heeft gediend ten name en met papieren van den eersten, zoodat, toen deze zich onlaDgs ten huwelijk aan meldde, hij als militieplichtig stond ge boekt. De heer P. Koning, deurwaarder te Texel, uitvinder van een reddingstoestel voor schipbreukelingen, is op een te Tonlon gehouden congres, nadat met genoemd toe stel proeven waren genomen, door de di rectie der Fransche marine voor zijn uit vinding met de bronzen medaille bekroond. Te Appelscha is proces-verbaal op gemaakt tegen een drietal veenarbeiders, die zich tijdens de jongste werkstakingen aan majesteitschennis hebben schuldig ge maakt door het roepen en zingen van „Weg met den Koning! Leve Domela Nieuwenhnis I" Te Westergeest (Fr.) is een drie jarig kind van een arbeider, dat eene hen met kiekens plaagde, door dat dier aange vallen. De kip vloog het jongske in het gezicht en pikte het op drie verschillende plaatsen, gelukkig niet in een der oogen. De moeder van het kind, die het geschrei hoorde, snelde te hulp en kon gelukkig een vierden aanval very delen. Naar wordt medegedeeld zal de heer Orelio, het gunstig bekende lid van het Hollandsche Opera-gezelschap te Amster dam, waarschijnlijk tegen den volgenden winter zich verbinden aan de Opera te Marseille om daar de solo-baritonpartijen te vervullen. Door verschillende brandwaarborg maatschappijen in Friesland zijn voorzorgs maatregelen genomen met het oog op hooi- broei, die, tengevolge van het binnenbrengen van lang niet droog hooi, wel niet zal uitblijven. De directies verzoeken allen, die oordeelen, dat hooibroei hier of daar gevaar voor brand oplevert, dit dadelijk aan haar te melden, terwijl, bij onacht zaamheid daarvan door den eigenaar, deze kans beloopt, dat zyne verzekering wordt geroyeerd. Ook stellen de directies hooi- boren en roeden disponibel om de warmte van het hooi te kunnen onderzoeken. Som mige gemeentebesturen hebben de brand- blu8chmiddelen eens terdege nagezien en somtijds verplaatst naar dorpen, waar het meeste gevaar te duchten is. Gedrukt bjj DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 6