TE 11UUJBL, Nieuwsberichten Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz-, met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang No. 19. Gem.Kamer m. Alkoof, 10 p.m. terst. Bakenessorgracht No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terst. Barrevoetstraat. No. 8rd. 2 OngemKamers, ƒ2,50 p.wterst No. 8rd. Gem. Zit- m. Slaapk., ƒ15 p.m., terst. Bleekerstraat. No. 3c. Vrij huis, f 1.25 per week, terstond. Breestraat. No. 12rd. Gem. Kam. m. Slaapk., 12 p.m. tst. No. 21. Bovenhuis, /2,50 p. w., terstond. Burgwal. No. 16. Onder- en Bovenkorenzolders, 15 en 20 p.m., terstond. No.26. Benedenaehterkamer, ƒ1.25p.w.,terst. No. 42. Pakzolder, ƒ1.50 per week, terstond. Drappenierstraat. No. 13. Bovenhuis, 1,70 per week, terstond. Florapark. No. 12. Huis met Tuin, ƒ700 p. j. 1 Oct. Frankestraat. No. 9. Slaapk. m. kost en bed. ƒ25 p. m. terst. No. 29. Bovenhuis 1,75 p. w., terst. Frans Halsstraat. No. 13. Heereuhuis, 425 per jaar, terstond. No. 2rood. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terst. Gasthuissingel. No. 44. 2 Gem. kamers en suite parterre, 30 p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Ged. Oudegracht. No. 22. Gem. kamers m bedien, 25 p.m., terst. Ged. Voldersgraeht. No. 53. Heerenhuis en Tuin, 325 p.j. terst. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20 p.m. terst. Gierstraat. No. 47rd. Gem. Voor- en Slaapk. 20 p.mterst. No. 51. Gem. Zit- en Slaapkamer, 22 p. m. Korte Poellaan. No. 29. Pakhuis en Erf, 0,75 p.w.,terst. Korte Zijlstraat. No. 6. Gem. Kamer m. Slaapk., 12 p.m,, terst. Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisstraat. No. 15. Kelder, 100 per jaar, terstond. Kruisweg. No. 13. Gem. Voork.m. Slaapk../20 p. m, terst. No. 47 Bovenhuis, ƒ15 per maand, 1 Sept. No. 26rd. Twee Ongem. Kamers, 12 p. m. No. 33. Gem. Kamer m. k. en bed. ƒ32 p.m. tst. No. 54.2 ruime net gem. Kamers,/30p m. terst. No. 66. Gem, Zit-en Slaapk., 35 p.m., terst. No. 67. Net gem. Kamers, gedeelteljjk gem. 18 per maand, terstond. Lange Boogaardstraat. No. 21. Bovenhuis, ƒ1,90 p. w., terst. Lange Margarethastraat. No. 30. Bovenhuis, 2,per week, terstond. Lange Raamstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ1,50 p. w., terst. Lange Veerstraat. No. 36. Bovenhuis, /30u per jaar. Leidsche Vaart. No. 132. Heerenhuis met Tuin, gas- en wa- terl., 8 kamers, /600 p. j., 1 Oot. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 17. Heerenhuis, 325 per jaar, terst. Magdalenasteeg. *No. 9. Bovenvoorkamer, ƒ1.25 p. w. terstond. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis 3 p.w. terst. Nieuwe Gracht. No. 1. Gem. kamers, ƒ22 p.m., terstond. Nassaulaan. No. 53rood. Vrij Bovenhuis, ƒ3.00 p. w., terst. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, ƒ0,50 p.w. en 20 p.j., terst. Noorder Schoolsteeg. No. 1. Pakhuis, ƒ2,per week, terstond. Omvalspoort. No. 9. Bovenhuis, ƒ1.25 per week, terstond. Oranjestraat. No. 9. Huis met tuintje, ƒ300 p. j., terst. No. 12. Gem. Kamer, ƒ1.50 per week, terst. No. 90. Bovenuuis, 2.p. w„ terst. Oudeweg. No. 49j. Huis, ƒ1,80 per week, terst. Ridderstraat. No. 3. Kelder, 75 cent per week, terstond. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. No. 51. Gem. Zit- en Slaapkamer, ƒ18 p.m. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p.w., terst. Groot HeUigland. No. 35. Bovenachterkamer, lp. w., terstond. No. 38. 2 Bovenvoorkamers, 1.50 p. w. terst. Groote Houtstraat. No. 10. GemZit-en Slaapk., 25 pmterst. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 46. Bovenhuis, 400 per jaar, direct. No. 108. Bovenhuis, ƒ350 p. j., terst. No. 159. Gem. Kamer, 25 p. m., terst. No. 162. Bovenhuis, ƒ250 per jaar, terstond. Harmenjansweg. No. 57. Huis, ƒ1.80 per week, terstond. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w.,terst. Houtplein. No. 28. Bovenhuis, ƒ225 p. j., terstond. Jacobijnenstraat. No. 20. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 Aug. Jansstraat. No. 22. Kelder, ƒ40 per jaar, terstond. No. 62. Bovenhuis, 200 per jaar, terstond. No. 87. Gem. Kamers, ƒ30 p. m., terst. Kampersingel. No. 14. 2 Kamers, geheel of gedeeltelijk ge meubileerd, 16,of 20 p. m. No. 44. Benedenhuis met tuintje m. waterlei ding, 350 per jaar, tegen Mei. Kennemerstraat. No. 9r. Benedenhuis, 2,p. w., terst. No. 9h. Bovenhuis, 2.p. w., terstond. Kerksplein. No. 7. Bovenhuis, /2,50 p. w., terst. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voorz. van duinw. 35 p.j. terst. No63. Gem. Kamer m. alkoof 35 pm. terst No. 63. Slaapkamer, ƒ1,p. w. terst. Kleine Houtstraat: No. 2. Kost en inwoning, 30 p. ro. terst. No. 5. Gem. Zit- en Slaapk ƒ20 p. m. terst. No. 22. Gem. Kamer, 12 p in., terstond. No. 49. Gem. Voorkamer, ƒ14 p. m. terst. No. 68zw. 2 Kamers, 20 p. m., terstond. No. 103. Gem. Kamer, 14 per maand terstond. Kleine Houtweg. Klein-Zorg, Villa m. gas- en waterl., 1000 per jaar, terstond. Koningstraat. No. 4. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ35 p.m. tst. No. 6. 2 net Gem. Kamers, 32 p. m. terst No. 12. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. No. 41. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 October. Korte Annastraat. No. 5. Werkplaats, 1,75 p. w., terstond. Korte Dijk. No. 19. Huis m. 5 k.waterl. enz. 325 p.j.terst. Korte Jansstraat. No. 6. Gem. kamers, ƒ15 p. in., terst. Ripperdapark. No. 9. Villa m. tuin, 9 kam ƒ700 per jaar. No. 14. Huis met Tuin, 600 per jaar, terst. Rozenlaantje. No. 7. Bovenhuis, 250 per jaar, terstond. B uychaverstraat. No. K 8rood. Bovenhuis, 2U0 p.j., terst. No. L8rood. Bovenhuis, ƒ2,00 p.j., terst. Schootersingel. No. 35zw. Benedenhuis, ƒ200 per jaar, terst. No. 121. Huis met Tuin, 550'p. j. Nov. Schooterstraatweg. No. 7. Huis met tuin, 550 p. j., terstond. Schoutensteeg. No. 5. Bovenhuis, 1,75 per week, terst. Spaarne. No. 10. Gem. Kamers, 20 's maands, terst. No. 21. Huis met Tuin, ƒ350 p. j. terst. No. 36rood. Voorkamer,ensuite, Slaapkamer, a 23 per maand, terstond. No. 98. Zolders, ƒ300 per jaar, terstond. Turönarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, 20 p.m. Verl. Frans Halsstraat, hoek Maarten Spiesstraat. Ruim Winkelhuis met Pakhuis, 16,50 per maand 1 Oct. Wagenweg. No. 73. Benedenhuis met waterl en tuintje, ƒ182 per jaar, terstond. No. 73. Bovenhuis mei waterl. 200 p.j. Oct. No. 73. Huis met waterleiding en tuintje 350 per jaar, October. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No, 14. Bovenhuis, ƒ250 p. j., terstond. No. 22. Gem. Kamers m. kost, 45 p. m., terst. Wilhelminastraat. No. 37. Huis met Tuin, 600 p. j., Nov. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kamers, parterre a suite met tuin, 28 p. m., terstond. Zuider Buitenspaarne. No. 110. Gem. Kamers, ƒ10 p. m. terstond. Zijhuizen. No. 7. Benedenhuis, 136 p. j.terst. Zijlstraat. No. 3. Heerenhuis, 6 kaïn., 400 p. j., Nov. Bij D. A. BRAAKENBÜRG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIECK, Nassaulaan 76. In het midden der stad een goed droog pakhuis, drie jaren in gebruik geweest tot berging van boeken. Bij G. P. J. BECCARI, Bakenessergracht 19. Een groot Heerenhuis met tuin. 10 kamers en sousterrein, gas- en waterleiding, 1600 per jaar, Augustus te aanvaarden. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem. of On gem., desverkiezende met bediening. Het moet met de uitmeting van het Belgisohe leger eenigermate vreemd gesteld te zijn, zelfs zóó, dat in geval van mobi lisatie nog geen drie en dertig duizend man kan gekleed en toegerust worden. Een militair blad, dat dit bericht openbaar maakte, vond eerst weinig geloof, te meer daar de regeering kort te voren verklaard had, dat de magazijnen ruim voorzien wa ren, waarom een ander Belgisch blad een nader onderzoek instelde, waaruit bleek dat niet alleen de volkomen waarheid was geschreven, maar ook, dat sommige rege- menten niet in staat zijn de manschappen van de eerstvolgende liohting der militie behoorlijk te kleeden. Vrijdag is te Buenos Ayres een op stand Josgebarsten.j De opstandelingen wa ren goed voorzien van ammunitie en ble ken te beschikken over aanzienlijke middelen. Zij ondervonden veel sympathie van de regeeringstroepen en de bevolking was rustig. Twee bataljons van het garni zoen hebben den opstand begonnen, en een deel der artillerie had zich voor de omwenteling verklaard. De president heeft het land in staat van beleg verklaard en de nationale garde te wapen geroepen. Ernstige gevechten hadden plaats, waarbij eene menigte dooden vielen, terwijl de opstandelingen zich meester maakten van het tuighuis en de kazernen en vele openbare gebouwen vernield werden, waarna de overheden de stad verlaten hebben. Zondag werd de strijd in de stra ten voortgezettoen schatte men het aan tal gevallenen op duizend. De minister van oorlog is gesneuveld. De Times ontving eene dépêche uit Buenos Ayres volgens welke de president der Argentijnsche republiek heeft gezegd, dat de voorwaarden voor den vrede tus- schen de regeering en de opstandelingen zijn vastgesteld. Die voorwaarden luiden alle burgers, die gevangen zitten, worden in vrijheid gesteld; de kapiteins en alle officieren van hoogeren rang, die aan den opstand deel namen, verliezen hunnen rang; het artillerie-park, dat de opstandelingen bezaten, wordt aan de regeering terugge geven. De laatste berichten molden het einde der revolutie. Het blijkt, dat de hoofden van den opstand zich misrekend hadden in de ammunitie, waardoor zij verder verzet hebben moeten staken. De staatspresident, een niet zeer populair man, dien men tevens beschuldigt van aanzien lijke geldverduisteringen, is aan 't bewind gebleven en dit zal wel ten gevolge heb ben, dat de opstandelingen hun verzet later, onder gunstiger omstandigheden, zullen hervatten. De Fransche markt heeft veel kapitaal geplaatst in Zuid Amerika en zag dus den opstand niet ongaarne, omdat een einde van het finantiëel wanbeheer dan te voorzien was. Ook te Parijs wonende Zuid-Ameri kanen zien in de omwenteling niets dan heil. In de Sahara is een Fransch soldaat, Frossard, van dorst gestorven. Hij was te paard naar Biskra gezonden met een Spa- hi en twee muilezels. Frossard had den Spahi met de muilezels uitgezonden om water te halentoen de Spahi terugkwam na een dag en een nacht vond hij Fros sard niet meer, waar hij hem had gelaten. Na lang zoeken eindelijk werd het lijk verderop gevonden. Frossard had zijn paard afgemaakt, om zijn dorst aan het bloed te lesschen, en hyenas en jakhalsen hadden een arm en een been van den nog jongen soldaat verslonden. - Naar het Tijdschr. v. Geneesk. mede deelt, hebben te Gent 24 studenten in de geneeskunde, die verbonden zijn aan het ziekenhuis aldaar, het werk gestaakt we gens onaangenaamheden met den directeur. Of vorst Ferdinand nog wel lang beheerscher zal zijn van Bulgarije, wordt met recht betwijfeld. Het is nu drie jaren, dat hij zich in zijne positie als niet door Rusland erkend vorst handhaaft, maar enkele voorboden van eene samenzweering I gaan reeds vooraf. Tot deze mag gerekend worden het verstrek naar St. Petersburg van den woeligen vertegenwoordiger van Rusland, naar men wil om samenzwerin gen tegen den vorst zoo niet te bevorde ren, dan toch zeker niet om die te helpen onmogelijk te maken. Door het hoofdbestuur der Belgische staatsspoorwegen is besloten ook over te gaan tot de uitvoering van het zonenta- rief op hare lijnen. In Zuid-Wales dreigt een werksta king van 150,000 dokwerkers en spoor arbeiders, In de dokken te Liverpool ver lieten Zaterdag alle arbeiders om 5 uur het werk. Zij willen, dat voortaan het werk op Zaterdagen steeds zoo vroeg ge daan zal zijn, maar het dokbestuur wil dezen eisch niet inwilligen. De spoorweg arbeiders willen, dat de wekelijksche werk tijd tot 60 uren zal beperkt en dat Zon- dagsarbeid beter betaald wordt. De Belgische Kamer van afgevaar digden heeft de overeenkomst betreffende den aan den Kongo-staat te verleenen steun met vijf en negentig stemmen tegen één goedgekeurd. Een onbekende heeft de vorige week te Pembroke, in Ontario, voor de aar digheid een vastgemeerd vlot losgesne den, waarop zich 22 man bevonden. Het vlot dreef weg, raakte in de spoorweg stellingen en werd uiteengeslagen, met het gevolg dat 20 der opvarenden verdronken. De Engelsch-Duitsche overeenkomst in zake den afstand van Helgoland enz. is in het Engelsche Lagerhuis in tweede lezing aangenomen. De Staatssecretaris bepleitte den afstand voornamelijk op grond van de minder strategische waarde voor Engeland. De Helgolanders zijn volgens hem thans vol daan, nu zij weten, dat hunne vrijheden zullen geëerbiedigd en de kinderen van hen, die liever bij de Engelsche nationaliteit blijven, niet dienstplichtig'worden. Een ernstig incident heeft plaats gehad op de grenzen van Rusland en Pruisen. Russische soldaten lokten een herbergier, op Duitsch grondgebied wonende, over de grens en toen hij op Russisch gebied was, werd hij mishandeld en in arrest geno men. Toen hij zich tegen een en ander verzette werd op hem een schot gelost, dat hem doodelijk wondde. Te Berlijn heeft dezer dagen een moord plaats gehad op een jonge vrouw en wel in een der parken, op een avond dat veel publiek zich daar bevond en in de nabijheid van een politiepost, zonder dat het gelukt is den dader te arresteeren. De vrouw vond men met afgesneden hals en getroffen door twee, elk op zich zelf doodelijke revolverschoten. De familie om standigheden der verslagene, thans aan het licht gekomen, werpen een zeer som ber licht op de geheele toedracht. De Keizer van Duitschland zal, naar Engeland gaande, over Ostende reizen, ten einde Koning Leopold een bezoek te bren gen. Wilhelm II komt den 2en Augustus per spoortrein naar Ostende, waar hij den ganschen dag als gast des Konings ver toeven zal, om 's avonds aan boord te gaan van het keizerlijk jacht, waarmede hij onmiddellijk naar Londen zal stevenen. Het te Berlijn bestaande comité ter opriohting van een nationaal gedenktee- ken ter eere van prins Bismarck, heeft tot heden voor dit doel ontvangen een som van 580.385.71 Mark. Zeer dikwijls wordt er over geklaagd, dat sommige ontwikkelden en beschaafdèn eene moeielijk of in 't geheel niet leesbare hand schrijven. Ook de akademie der we tenschappen schijnt last gehad te hebben van dit euvel, althans dit heeft thans mede gedeeld, dat in het vervolg alle antwoor den op prijsvragen moeten geschreven zijn met duidelijk schrift. Ingezonden ant woorden die hieraan niet voldoen, worden eenvoudig ter zijde gelegd. Op verzoek van lord Herschell zijn door Stanley en dr. Parke waarnemingen gedaan over het nut der vaccinatie tijdens hunne laatste expeditie in Afrika. Dien aangaande bericht thans de Gentral Zei- tung, dat dr. Parke 40 inlandsche kara vaan-dragers heeft ingeënt, waarvan bij eene kort daarna uitgebroken pokkenepi demie 38 gezond bleven en slechts 2 in lichten graad door de ziekte werden aan getast, terwijl de niet ingeente dragers om hen heen „wie die Fliegen" aan de pokken wegstierven. In de mijn Pélisier bij Saint-Etien- ne heeft eene gasontploffing plaats gegre pen. Op het oogenblik van de ramp werkten honderd vijf en zestig personen in de diepte. Hiervan zijn vijf en dertig, allen gewond, boven gebracht. De overi gen zijn waarschijnlijk omgekomen. Bij het gedeeltelijk afbreken en hernieuwen van eenige gebouwen eener hofstede te Ossenisse, toebehoorende aan den heer D. Seidlitz te Hulst, vond men in een der muren gemetseld drie aarden potjes, die bij de opening bleken te bevat ten pl. m. zestienhonderd gulden in zil veren rijksdaalders en guldenstukken, dra gende verschillende jaartallen van 1831 1848de schat is tusschen den vinder en den eigenaar verdeeld. Door de ministers van Waterstaat en Financiën is bepaald, dat het bedrijf der Ned. Rijnspoorweg-maatschappij den 15 October zal overgedragen worden aan den Stdat. Gedrukt bjj DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem,

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 6