TE HUVE. Nieuwsberichten Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 19. Gem. Kamer m. Alkoof, fiO p.m. terst. Bakenessergraoht No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terat. No. 49. Bovenhuis, 200 p. j„ terstond. Barrevoetstraat. No. 8rd. 2 OngeinKamers, ƒ2,50 p.wterst No. 8rd. Gem. Zit- m. Slaapk., 15 p.m., terst. Bleekerstraat. No. 3c. Vrij huis, 1.25 per week, terstond. Breestraat. No. 12rd. Gern. Kam. m. Slaapk., ƒ12 p.m. tst. No. 21. Bovenhuis, ƒ2,50 p. w., terstond. Brouwerstraat No. 13rd. Ruim Bovenhuis, ƒ2,75 p.w. terst. Brouwersvaart. No. 144. Voorkamer, ƒ1,— p. w., Gemeu bileerd ƒ2,— per week. Burgwal. No. 16. Onder- en Bovenkorenzolders, ƒ15 en 20 p. m., terstond. No. 26. Benedenaehterkamer, 1.25 p.w., terst. No. 38. Achterkamer m. zolder, 1 p.w., tst. No. 42. Pakzolder, 1.50 per week, terstond. Donkere Spaarne. No. 12. Huis, /240 per jnar. Drappenierstraat. No. 13. Bovenhuis, 1,70 per week, terstond. Frankestraat. No. 9. Slaapk. m. kosten bed. /"25 p. m. terst. No. 29. Bovenhuis 1,75 p. w., terst. Frans Halsstraat. No. 13. Heereuhuis, 425 per jaar, terstond. No. 2rood. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terst. Gasthuissingel. No. 44. 2 Gem. kamers en suite parterre, 30 p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Ged. Voldersgracht. No. 53. Heerenhuis en Tuin, 325 p.j. terst. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20p m. terst. Gierstraat. No.47rd. Gem. Voor- en Slaapk. 20 p.m. terst. No. 51. Gem. Zit- en Slaapkamer, 22 p. m. Groot Heiligland. No. 35. Bovenaehterkamer, lp. w., terstond. Grooto Houtstraat. No. 10. Gem.Zit-en Slaapk., 25p.m. terst. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 46. Bovenhuis, 400 per jaar, direct. No. 108. Bovenhuis, ƒ350 p. j., terst. No. 159. Gem. Kamer, ƒ25 p. m, terst. No. 162. Bovenhuis, 250 per jaar, terstond. Harmenjansweg. No. 57. Huis, ƒ1.80 per week, terstond. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. No71cBenedenwoning' 2,p.w., terst. Houtplein. No. 28. Bovenhuis, 225 p. j., terstond. Jacobij nenstraat No. 20. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 Aug. Jansstraat. No. 22. Kelder, ƒ40 per jaar, terstond. No. 62. Bovenhuis, 200 per jaar, terstond. No. 87. Gem. Kamers, ƒ30 p. m., terst. Kampersingel. No. 14. 2 Kamers, geheel of gedeeltelijk ge meubileerd, 16,of 20 p. m No. 44. Benedenhuis met tuintje m. waterlei ding, ƒ350 per jaar, tegen Mei. Kenaustraat. No. 10. Benedenhuis, ƒ182 p. j., terst. Kennemerstraat No. 9i'. Benedenhuis, 2,p. w., terst. No. 9h. Bovenhuis, 2.p. w., terstond. Kerksplein. No. 7. Bovenhuis, /2,50 p. w., terst. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voors. van duinw. ƒ35 p.j. terst. No.63. Gem. Kamer m. alkoof ƒ35 p.m.terst. No. 63. Slaapkamer, ƒ1,p. w. terst. Kleine Houtstraat: No. 2. Kost en inwoning, 30 p. m. terst. No. 5. Gem. Zit- en Slaapk 20 p. m. terst. No. 15. Huis, ƒ400 p.j., te aanv. 1 Nov. No. 22. Gem. Kamer, f 12 p.m, terstond. No. 49. Gem. Voorkamer, ƒ14 p. m. terst. No. 68zw. 2 Kamers, ƒ20 p.m., terstond. No. 103. Gem. Kamer, 14 per maand terstond. Kleine Houtweg. Klein-Zorg, Villa m. gas- en waterl., ƒ1000 per jaar, terstond. Koningstraat. No. 4. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ35 p.m. tst. No. 6. 2 net Gem. Kamers, 32 p. m. terst. No. 12. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. No. 41. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 October. Korte Annastraat. No. 5. Werkplaats, 1,75 p. w., terstond. Korte Dijk. No.19. Huis m. 5 k.waterl. enz. 325 p.j,terst. Korte Jansstraat, No. 6. Gem. kamers, ƒ15 p. m., terst. Korte Poellaan. No. 29. Pakhuis en Erf, ƒ0,75 p.w.,terst. Korte Zijlstraat. No. 6. Gem. Kamer m. Slaapk., 12 p.m„ terst Krom. No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisstraat. No. 15. Kelder, 100 per jaar, terstond. Kruisweg. No. 13. Gem. Voork. m. Slaapk.. 20 p. m., terst. No. 26rd. Twee Ongem. Kamers, 12 p. m. No. 33. Gem. Kamer ra. k. en bed. ƒ32 p.m. tst. No. 33. Gem. Work, met Slaapk., kost en bediening, 40 per maand, terst. No. 47. Bovenhuis, ƒ12 per maand, terst. No. 54.2 ruime net gem. Kamers,/30 p m. terst. No. 66. Gem. Zit- en Slaapk., 35 p.m., terst. No. 67. Net gem. Kamers, gedeeltelijk gem. ƒ18 per maand, terstond. Lange Boogaardstraat. No. 21. Bovenhuis, ƒ1,90 p. w., terst. Lange Hofstraat. No. 15. Huisje, ƒ1,60 per week, terstond. Lange Baamstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ1,50 p. w., terst. Lange Veerstraat. No. 36. Bovenhuis, ƒ30 i per jaar. Leidsche Vaart. No. 132. Heerenhuis met Tuin, gas- en wa terl., 8 kamers, /600 p. j., 1 Oct. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terat. Magdalenasteeg. *No.9. Bovenvoorkamer, 1.25 p. w. terstond. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Nieuwe Gracht. No. 1. Gem. kamers, 22 p.m., terstond. Nassaulaan. No. 53rood. Vrij Bovenhuis, ƒ3.00 p. w., terst. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, ƒ0,50 p.w. en 20 p.j., terst. Noorder Schoolsteeg. No. 1. Pakhuis, ƒ2,— per week, terstond. Oostvest. No. 26. Bovenhuis, 1,50 per week, terstond. Omvalspoort. No. 9. Bovenhuis, ƒ1.25 per week, terstond. Oranjestraat. No. 9. Huis met tuintje, ƒ300 p. j., terst. No. 12. Gem. Kamer, ƒ1.50 per week, terst. No. 90. Bovenhuis, 2.p. w., terst. Oudeweg. No. 45. Huis, ƒ2,— per week, terst. Raamvest No. 61. Huis, 7 k ƒ600 p. j., 1 Oct. Ridderstraat. No. 3. Kelder, 75 cent per week, terstond. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. No. 51. Gem. Zit- en Slaapkamer, ƒ18 p.m. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p. w., terst. Rozenlaantje. No. 7. Bovenhuis, /250 per jaar, terstond. Ruychaverstraat. No. K 8rood. Bovenhuis, 200 p.j., terst, No. L8rood. Bovenhuis, 2,00 p.j.terst. Schagchelstraat. No. 8. Huis, ƒ3,50 per week, terstond. Schootersingel. No. 35zw. Benedenhuis, ƒ200 per jaar, terst. No. 121. Huis met Tuin, 550 p. j. Nov. Schoutensteeg. No. 5. Bovenhuis, 1,75 per weekterst. Spaarne. No. 10. Gem. Kamers, ƒ20 'smaands,terst. No. 21. Huis met Tuin, ƒ350 p. j. terst. No. '36rood. Voorkamer,ensuite, Slaapkamer, a 23 per maand, terstond. No. 98. Zolders, ƒ300 per jaar, terstond. Turftnarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, 20 p. m. Verwulft. No. 9. Gem. Kamers, 32 of ƒ25 p. m. terst. Wagenweg. No. 73. Benedenhuis met waterl. en tuintje, ƒ182 per jaar, terstond. No. 73. Bovenhuis met waterl. 200 p.j. Oct. No. 73. Huis met waterleiding en tuintje 350 per jaar, October. W armoeastraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 14. Bovenhuis, ƒ250 p. j., terstond. No. 22. Gem. Kamers m. kost, 45 p. m., terst. W ilhelminastr aat. No. 37. Huis met Tuin, 600 p. j., Nov. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kamers, parterre a suite met tuin, 28 p. m., terstond. Zuider Buitenspaarne. No. 110. Gem. Kamers, ƒ10 p. m. terstond. Zijhuizen. No. 7. Benedenhuis, 135 p. j., terst. Zijlstraat. No. 3. Heerenhuis, 6 karn., 400 p. j., Nov. Bij D. A. BRAAKENBÜRG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIECK, Nassaulaan 76. In het midden der stad een goed droog pakhuis, drie jaren in gebruik geweest tot berging van boeken. Bij G. P. J. BECCARI, Bakenessergraoht 19. Een groot Heerenhuis met tuin. 10 kamers en sousterrein, gas- en waterleiding, 1600 per jaar, Augustus te aanvaarden. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem. of On gem., desverkiezende met bediening. Verschillende gissingen zijn gemaakt omtrent de reden van het aanstaande be zoek aan ons land door den generaal Joubort nit de Transvaal. Thans schijnt men er achter te zijn, en wordt er ver meld, dat het in verband staat met de oprichting van eene directe stoomvaart lijn tusschen Nederland en Delagoa-baai, alsmede den aanleg eener nieuwe haven, ten einde hierdoor te verkrijgen eensnel en direct verkeer met Europa, waaraan dringend behoefte bestaat. Het financieele gedeelte der zaak zon opgedragen zijn aan eene Amsterdamsche firma. Te Rome hebben de slagerkechts den arbeid gestaakt, omdat zij niet verko zen een nieuwe wijze van dieren te doo- den toe te passen. Zij zijn door militairen vervangen. De gezellen trachtten toen het slacht huis te bestormen, maar werden terugge dreven, waarbij 27 belhamels in hechtenis werden genomen. De slagers kiezen partij voor de gezellen en weigeren het door soldaten geslachte vee te koopen. Een later bericht meldt, dat de onder handelingen om den strijd te beslechten mislukten. Het gemeentebestuur heeft thans 10 winkels geopend, waar het vleesch van het door de soldaten geslacht vee wordt verkocht. Werken, arbeid, is een middel te- gen eene menigte onregelmatigheden in het leven, zegt men. Tot heden behoorde men van die onregelmatigheden nit te zonderen de zeeziekte. Een scheepsdokter verblijdde echter dezer dagen in een Fransch blad de wereld met het bericht dat zee ziekte niet alleen overwonnen, doch ook voorkomen wordt door arbeid. Nu is er voor hem, die niet tot het scheepsvolk behoort, voor de passagiers, op een schip niet veel te doen, maar de dokter deelt mede, dat soms zelfs geestelijke arbeid voldoende is om de lastige ongesteldheid baas te worden. Jammer, dat niet iedereen er den proef van kan nemen, en dan nog de moeilijkheid te werken als men zeeziek is De ontdekkingen op militair gebied zijn nog niet aan een eind met de uit vinding van het rookloos kruit, want het voordeel, dat de soldaat beter dan vroe ger zijn doel kan kiezen, wordt opgewo gen tegen het feit, dat hij nu ook beter voor den vijand waarneembaar is. Tegen dit euvel heeft nu een Engelsch officier een middel gevonden, bestaande in een poeder dat veel rook geeft, waardoor zij ne bewegingen onzichtbaar zijn. In het hijzijn van keizer Wilhelm zijn met deze uitvinding proeven genomen, die evenwel niet schijnen voldaan te hebben, althans de keizer bewaarde er het stilzwijgen °ver- Zooals men weet, reist de keizer, na een korten rusttijd van het uitstapje naar Engeland, weder naar Rusland. Er zgn geruchten in omloop omtrent de ontvangst van een brief bij de Russische politie, waarin gewaagd wordt van moord op den keizer, voor het geval bij den Russischen bodem betreedt. Te Wihéries, bij Bergen in Henegou wen is een dyDamietaanslag gepleegd, welke slechts door een toeval geen ernstige gevolgen gehad heeft. De heer Léon Chevalier, lid van de provinciale regeering van Henegouwen, was Zondag avond om streeks 11 unr van een diner op zijn kasteel teruggekeerd en, nauwelijks op zijne slaapkamer gekomen, hoorde hij een ontzettenden slag, welke het gebouw deed trillen. Bij onderzoek bleek, dat naast den hoofdingang eene dynamiet-ontploffing had plaats gehad, welke o. den vloer der daarboven gelegen eetzaal vernield had, waar de heer Chevalier gewoon is 's avonds vóór het naar bed gaan zich op te hou den. Zondag ging hij terstond naar zijne slaapkamer, waardoor de aanslag geen doel trof. Wat het geval nog ernstiger maakt, is dat deze dynamiet-aanslag reeds de tweede is, welke tegen het kasteel van den heer Chevalier gericht is, terwijl de justitie er niet in heeft kunnen slagen, den dader van den eersten aanslag op he t spoor te komen. Keizer Wilhelm vertrok Zaterdag van Cowes met het doel het eiland Helgo land, dat juist door den Engelschen gou verneur, volgens vastgesteld programma, aan Dnitschland was overgedragen, in oogenschouw te nemen. Met het oog op dit bezoek waren op de nieuwe Dnitsche bezitting de noodige toebereidselen gemaakt en verschillende versieringen aangebracht. In afwachting van nadere wettelijke rege ling zal het bestuur in naam des keizers gevoerd worden, volgens de tegenwoordige Helgolandsche wetgeving, door een rijks kanselier. Het burgerlijk bestuur is opge dragen aan een rijks commissaris, de samenstelling der overheden blijft voor- I loopig onveranderd. Na de reis door Helgoland trok keizer Wilhelm reeds Donderdag naai Rusland om er de groote manoeuvres bij te wonen. Pas heeft Dnitschland bezit genomen van het eiland, of de geleerden profeteeren reeds den langzamen doch zekeren ondergang, ot liever de stellige verdwijning in de golven en wel binnen een tijdsverloop van zes of zevenhonderd jaren. Men zou zoo zeggen, die dan leeft die dan zorgt, maar de Dnitsche regeering zaL natuurlijk het mogelijke doen om het dnre plekje gronds door kunstwerken zoogoed mogelijk tegen de aanslagen van water en lucht te beschermen. Men zegt, dat 's kei zers tweede zoon, prins Eitel Fritz, voort aan Hertog van Helgoland zal genaamd worden, wel een bewijs dat de keizer het bezit op hoogen prijs steldt. In den Franschen ministerraad is het aanleggen van een spoorweg door de Sahara te sprake gekomen. De nieuwe lijn zal uitgaan van Algerie en zich uitstrekken tot het meer Tchad met een zijtak naar Boroum aan den mond van den Niger. Zij zal alzoo het geheel grondgebied doorsnij den waarin, volgens de laatste regeling met Engeland, Frankrijke invloed zich zal doen gelden. Parijs krijgt nn ook zijn Grieksche Kerk. De Grieken aldaar hadden tot heden geen eigen kerkals zij eene godsdienst oefening wilden bijwonen waren zij ge noodzaakt naar de Russische Kerk te gaan, waar de dienst plaats had in eene voor hen vreemde taal. Een te Parijs gevestigde Griek heeft voor dat doel twee millioen francs beschikbaar gesteld. Het plan bestaat de nieuw te bouwen kerk te voorzien van drie koepels. In de Belgische Kamer heeft eene interpellatie plaats gehad ter zake van de ramp in een der kolenmijnen te St. Etien- ne. De interpellant meende, dat de maatschappij geen voldoende voorzorgen genomen had. Wel erkende de betrok ken minister dat de luchtverversching op het oogenblik van de ontploffing te wen- schen overliet, doch dat er geen werklie den waren afgedaald tot het boven bren gen van kolen, wel tot het verrichten van andere werkzaamheden, welke ver klaring echter bestrijders vond. Na beraadslaging werd aangenomen de volgende motieDe Kamer besluit eene commissie van elf leden te benoemen tot onderzoek naar de oorzaak van het onge luk te St. Etienne. De Fransche commissie voor den arbeid heeft, gelijk hekend ie, voor eenigen tijd in zake de reglementeering van den arbeid voor volwassen mannen het advies der be trokken personen zelf ingeroepenZij heeft nit Parijs van 2267 personen berichten ontvangen, die gestemd zijn tegen elke reglementeering van den arbeid, 2249 zijn voor den arbeid van acht nren, 4481 voor een werktijd onderscheidenlijk van tien, elf en twaalf nren, en van 360 zijn ver schillende antwoorden ingekomen. Er wordt medegedeeld, dat in verschillende deelen van de Argentijnsehe republiek vele arbeiders al eenigen tijd te vergeefs naar werk hebben uitgezien. Het gevolg is dan ook, dat verschillen de Nederland sohe immigranten naar hnn vaderland terugkeeren. Alweer is in de Alpen een toerist om het leven gekomen. Het is de jonge baron Leon, die bij een tocht struikelde en in een bergkloof viel. Het verpletterd lichaam werd in een diepe bergkloof ge vonden. Bg nitgravingen voor de herstelling van een riool te Verona heeft men een zeer goed bewaard marmeren Minervabeeld gevonden. De rechtbank te Ceret, Frankrijk, "heeft twee Spaansch onderdanen veroor deeld reep. tot twee en tot zes dagen ge vangenisstraf wegens overtreding van de gezondheidswet en der wet op de spoor wegen. Zg hadden zich, door nit den trein te springen, trachten te ontrekken aan de op de grenzen getroffen gezondheidsmaat regelen. De gewezen president der Fransche republiek, de heer Grévy, is vooreenige dagen op de wandeling door eene duize ling overvallen, welke hem deed vallen en bezwymen. Sedert is hg niet vrg van koorts gebleven, hoewel de toestand voor het oogenblik niet zorgwekkend is. Vier jaren geleden heeft den heer Grévy een dergelgk toeval getroffen. Gedrukt bij DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem,

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 6