TH MiroiL Nieuwsberichten Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné'sgratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenossorgracht. No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terst. Barteijorisstraat. No. 22. 2 Gem. Bovenkamers, 30 p.m., Oct. Breestraat. No. 12rd. Gcm. Kam. m. Slaapk., 12 p.m. tst. Brouworstraat No. 13rd. Ruim Bovenhuis, ƒ2,75 p w. terst. Brouwersvaart. No. 144. Voorkamer ƒ1,p. w, Gemeu bileerd ƒ2,per week. Burgwal. No. 11. Bovenhuis, 1,75 per week, terst. No. 13. Bovenaeliterkamer, ƒ0.90 p.w., terst. No. 3S. Achterkamer m. zolder, 1 p.w., tst. No. 42. Pakzolder, 1.50 per week, terstond. Cornolissteeg No. 8. Bovenachterkainer, ƒ1.— p.w.,terst. Prankestraat. No. 9. Slaapk. m. kost en bed. 25 p. m. terst. No. 29. Bovenhuis 1,75 p.w., terst. No. 35. Gem. Kamer m. Slaapk., f 15 p.m., tst. Frans Halsstraat No. 10. Eeerenhuis, /4Ü0 per jaar, terst. No. 13. Heerenhuis, -425 per jaar, terstond. No. 2rood. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terst. Gasthuissingel. No. 44. 2 Gein. kamers en suite parterre, 30 p.m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis in. besch. zold. 200 p.j Gasthuisvest. No. 19. Bovenvoorkamer, ƒ0.75 p.w.terst. Ged. Oude Gracht. No. 118. 2 Gem. Kamers, ƒ6,p.w terst. Ged. Voldersgracht. No. 53. Heerenbuis en Tuin, 325 p.j. terst. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No51Gein. zit- en slaapk. 20 p mterst. Gierstraat. No. 5. Kelder, per week, terstond. No 31. 2 Gein. Voorkamers, 18]}. m Oct. No.47rd. Gem. Voor- en Slaapk. 20 p.m. terst. No. 51. Gem. Zit- en Slaapkamer, 22 p. m. Groot Heiligland. No. 35. Bovenaeliterkamer, /lp w., terstond. Groote Houtstraat No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 162. Bovenhuis, ƒ250 per jaar, terstond. Hasselaarstraat. No. 23. Huis m. Tuin, ƒ375 p. j Nov. Heerensingel. No. 41 zwart. Benedenhuis, /'2.25 p.w.,terst. No. 71c. Benedenwoning1 2,p.w., terst. Jansstraat. No. 22. Kelder, 40 per jaar, terstond. Kampersingel. No. 14. Huis met Tuin, ƒ425 p.j., Sept. Kampervest. No. 23. Net Gem. Kamer met kost en be diening, 30 a ƒ35 p. in., terst. Kennemerstraat No. 9r. Benedenhuis, 2.p. w., terst. No. 9h. Bovenhuis, 2.p. w., terstond. Kinderhuisstraat. No. 11. Pakhuis, ƒ1,50 per week, terstond. Klein Heiligland. No. 66. Huisje, 0,90 per week, terstond. Kleine Houtstraat: No. 5. Gem. Zit- en Slaapk 20 p. m. terst. No. 15. Huis, 400 p. j., tc aanv. 1 Nov. No. 49. Gem. Voorkamer, ƒ14 p. m. terst. No. 68zw. 2 Kamers, 20 p. m., terstond. No. 103. Gem. Kamer, 14 per maand terstond. No. 105. Bovenhuis, ƒ200 per jaar, terst. No. 115. Gem. Bovenvooikamer m. Slaapk kost en bediening, 40 p. m., terst. No. 132. Gem. Kamers, ƒ25 p.m., terst. Kleine Houtweg. Kléin-Zorg, Villa m. gas- en waterl., ƒ1000 per jaar, terstond. No. 73c Huisje, ƒ1.75 per week, terstond. Koningstraat. No. 6. 2 net Gem. Kamers, ƒ32 p.m. terst. No. 12. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. No. 41. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 October. Korte Dijk. No. 19. Huis met 5 k. waterl enz., 325 per jaar, terstond Korte Houtstraat. No. 2. Kost en inwoning, 30 p. m. terst. Koudenhorn. No. 54. Huis en Tuin, ƒ600 p.j., Nov. Krocht. No. 16. Gem.Voor- en Slaapk., 20 p.m., terst Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ25 p. m., terst. Kruisweg. No. 13. Gem. Voork. m. Slaapk.,/ 20 p. m terst. No. 33. Gem. Kamer m. k. en bed. ƒ32 p.m. tst. No. 33. Gem. Voork. met Slaapk., kost. en bediening, 40 per maand, terst No. 66. Gem. Zit- en Slaapk., 35p.m., terst. Lange Annastraat. No. 33. Huisje, ƒ1,— per week, terstond. Lange Bagijnestraat. No. lrd. Gem. Voork., 2,75 p. w., terst. Lange Heerenstraat. No. 12. Winkelhuis m. Tuin, 240p.j., Oct. Lange Lakenstraat. No. 15. Vrij net Bovenhuis, 5 k voorz. van alle gemakken, 4,— p. w., terst. Lange Molenstraat. No 19rd. Gem. Kamer ƒ12,met kosten bediening 30, - p m terst. Lange' Poellaan. No. 37b Vrij Huisje, ƒ1.45 per week. Leidseho Vaart. No. 30. Slaapkamer m. bed, 1,25 p w., terst. No. 132. Heerenhuis met Tuin, gas- en wa terl., 8 kamers, ƒ600 p. j„ 1 Oct. Lin schoterstraat. No. 25. Bui'gerllwsje m. Tuinlje, ƒ2.75 p.w. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Spiesstraat. No. 5rd. Benedenhuis, 2 75 p. w., terstond. No. 7rd. Benedenhuis, 2 75 p. w., terstond. Magdalenastraat. No. 4 Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Nassaulaan. No. 5. Barbierswinkel, 2.21 per week. No. 5a. Benedenhuis, 2.75 p. w., terst. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kamer, ƒ0.80 p. w., terst. Oostvest. No. 26. Boveuhu;s, 1,50 per week, terstond. Omvalspoort. No. 9. Bovenhuis, 1.25 per week, terstond. Oranjestraat. No. 9. Huis met tuintje, ƒ300 p. j., terst. No. 12. Gem. Kamer, ƒ1.50 per week, terst "Pflrlrl q h.tt No. 98. Huis met Tuin, /230 p.j, 1 Nov. Raamvest No. 61. Huis, 7 k, 600 p. j., 1 Oct. Ridderstraat. No. 3. Kelder, 75 cent, per week, terstond. No. 17rood. GemBoven- Zit- cn Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. No. 51. Gem. Zit- cn Slaapkamer, ƒ18 p.m. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p. W., terst. Ripperdas traat. No. 20. Huis met Tuinde, 425 p.j., Nov. Rozenlaantje. No. 7. Bovenhuis, 250 per jaar, terstond. E uy chavorstraat. No. 23. Huis m. Tuin, 350 p. j., 1 Nov. Schagchels traat. No. 25geel, Gem. Zit- en Slaapk., ens. m. tuin, kost. en bed., 40 a 45 pmterst. Schootersingel. No. 35rd. Bovenhuis, 225 p. j., terstond. No. 39zw. Benedenhuis, ƒ200 per jaar, terst. No. 121. Huis met. Tuin, ƒ550 p. j. Nov. Sophiastraat. No Ia. Benedenhuis, 13,— per maand. No. 2rood. Bovenhuis, /250 p. j., terst. Spaarne No. 10. Gem. Kamers, ƒ20 's maands, terst. No. 21. Huis met Tuin, 350 p. j. terst. No. 36rood. Voorkamer,ensuite, Slaapkamer, a 23 per maand, terstond. Spoorwegstraat No. 22rd. Bovenaeliterkamer, ƒ1,p.w., tst. Turfmarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, 20 p. m Verl. Frans Halsstraat. No. 13. Benedenhuis, tuintje en schuur, 2.75 per week, terstond. "No. 19. Bovenhuis hoek Maarten Spiesstraat, ruim uitzicht, ƒ2.75 p.w., terst. Wagenweg. No. 52. Gem. Voork. m. alkoof, met pension, ƒ50 p. m., terst. No. 52. Bovenachterkamer m. slaapgel., met pension, 42 p. m., terst. No. 73. Bovenhuis met waterl. 200 p.j. Oct. W ar moesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Gem. Kamers in. kost, ƒ45 p. m terst. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kamers, parterre a suite met tuin, 28 p. m., terstond. Wijde Geldeloozepad. No. 31 of 35. Gem. Slaapkamer, ƒ1,p. w. Zuider Buitenspaarne. No. 110. Gem. Kamers, ƒ10 p. m. terstond. Zijhuizen. No. 7. Benedenhuis, 135 p. j.terst. Bij D. A7BRAAKËNBURG. Een Heerenhuis ƒ275 per jaar te Beverwijk. Bij G. P. J. BECCARI, Bakenessergraeht 19. Een groot Heerenhuis met tuin. 10 kamers en sousterrein, gas- en waterleiding, 1600 per jaar, Augastus te aanvaarden. 2 Heerenhuizen met Tuin, met Sept. en Oct., 400 per jaar per perceel, gelegen Erans Halsstraat. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem. of On- gemdesverkiezende met bediening. 1 In de mijn Maybach nabij St Wen- del heeft Maandag eene hevige ontploffing plaats gehad. Drie en twintig aooden zijn opgehaald en een mijnwerker werd ver mist. Het Parijsche gemeentebestuur heeft een ontwerp doen gereed maken tot het maken van een kanaal van Parijs naar Rouan. Het zal 180 kilometer lang en zes diep zijn. De kosten worden begroot op 135 millioen francs, doch of het plan moet uitgevoerd worden door de stad Parijs, dan wel door den Staat, m. a. w. wie het betalen moet, wordt er niet bg vermeld. In de Vereenigde Staten zal binnen kort een tweede doodvonnis door electrici- teit voltrokken worden. Ditmaal is het een Japanner, Shubnya Jngiro genaamd, die op den noodlottigen stoel plaats zal moeten nemen. Zijn advocaat heeft wel geprotesteerd tegen het plan, om zijn cliënt „te martelen en te verkoolen," doch zonder resultaat, daar de wet van New- York bedoelde wijze van executie toestaat, ja zelfs gelast. In het vorige jaar brandden te Leeuwarden de gebouwen der atoom meel fabriek van de lirma J. Wybrandi af. Ein van de leden der firma werd be schuldigd de fabriek in brand te hebben geBtoken, de rechtbank achtte de besehul diging bewezen en veroordeelde den be klaagde. Thans komt de vader van den veroordeelde met bewijzen voor den dag, dat de fabriek de zijne en niet die van zijn zoon was. Hij meent daarom recht te hebben op de sommen, waarvoor de fa briek was verzekerd, en komt die nu bij verschillende verzekering-maatschappijen opeisehen. In 't geheel zijn 23 maatschap pijen gedagvaard, om de verzekerde som, bedragende te zamen 119,000, nit te keeren. De aandacht wordt gevestigd op de in Denemarken gevolgde wijze van eieren, in plaats van in stroo, te pakken in kis ten met houtwol. Engelsehe koopers ver klaren, dat daardoor de eieren er helderder uitzien en langer versch blijven dan in stroo. Ook behouden de in houtwol ver pakte eieren een frissehen reuk, terwijl die in stroo duf worden. De klachten over de vochtigheid der stroo verpak king zijn algemeen, ook waar goed, droog stroo gebruikt is. Het stroo moet dus vochtig heid aantrekken, wat bij houtwol niet heet voor te komen. Ook zuigt de hout wol een gebroken ei geheel op zonder dat het schadelijk op de andere eieren werkt. Het bezoek van den Dnitsohen kei zer en den koning van Saksen aan Keizer Frans Jozef zal in het begin van October plaats hebben. Op 2 October ontvangt de keizer zijne gasten te Weenen en des na middags wordt in het keizerlijk paleis van Schönbrunn een feestmaal te hunner eere gegeven. Een dag of tien zal keizer Wilhelm op keizer Frans Jozefs jacht- verblijf doorbrengen. In de Chota Nagpore velden, Br.-Indië, is onlangs goud ontdekt. Dit heeft volgens bericht uit Calcutta tot de wildste speen- latiën aanleiding gegeven. Zeven of acht delviügs- en onderzoekingsmaatschappijen werden al spoedig opgericht en de aan- deelen tot hooge prijzen verhandeld. Op den dag dat de jongste maatschappij hare kantoren opende, werden de directeuren door een opgewonden menigte bestormd en het gevraagde kapitaal acht of negen maal volteekend. Alle andere geldbeleg ging kwam niet meer in aanmerking, sedert deze goudkoorts is ontstaan. Intussohen kan slechts met zekerheid gezegd worden, dat de bodem van Chota Nagpore goud bevat, maar de vraag, of het met voor deel kan worden gewonnen, moet nog be antwoord worden. De koningin van Rumenië was bij het bezichtigen van het kasteel Conway wandelende op een ouden muur en be merkte door eene klimopbeplanting niet, dat zij zich bij eene diepte van twaalf meter bevond. Gelukkig bemerkte een der vergezellende heeren het gevaar. Hij had nog juist tijd de koningin van het gevaar lijke pnnt weg te trekken. Te Karlsburg is in het slotpark het mausoleum der familie Henckel-Don- nersmarek opengebroken en een der lijk kisten verbrijzeld, waarna het zich daarin bevindend stoffelijk overschot van ver schillende sieraden werd beroofd. Voor eenigen tijd werd melding gemaakt van een besluit van het Zwitser- sche kanton Schweiz, waar bepaald was, voortaan de geschiedenis van Wilhelm Teil te laten schappen nit de leerboeken voor de openbare scholen. Door de Tri bune de Genève wordt dit bericht thans ten stelligste tegengesproken. In Duitschland is men bezig met het verzamelen aan giften voor een stoom boot op een Victoria-Nyanza in Afrika. De kosten van znlk een boot bedragen 150.000 Mark. Fransche dagbladen bespraken in den laatsten tijd de vraag hoe er voorzien moest worden in het gebrek aan steenko len, dat zon ontstaan, zoo bij mobilisatie van het leger de mijnwerkers in dienst moeten treden. De minister van oorlog heeft thans be paald dat arbeiders, werkzaam in de kolen mijn m, gedurende veertig dagen na de mobielverklaring in hnnne woonplaatsen knnnen blijven. De mijndirectiën znllen de werklieden, die in deze termen vallen, met name aanwijzen en die opgave zal aan de goedkeuring van den bevelvoeren- den generaal onderworpen worden. Burg. en weth. van Deventer heb ben van drie tapprs aldaar de vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein ingetrokken, omdat zij door het kantongerecht veroordeeld werden, wegens het voorhanden hebben van aangebroken flessehen met sterken drank in eene loca- liteit, die binnenshuis gemeens.chap heeft met eene localiteit waarin wordt uitgeoe fend winkelnering, waarvoor geen vergun ning is verleend op grond van een vrij stelling krachtens het 2e lil van art. 4 der drankwet. Het gerucht ging, dat H. M. de koningin voornemens zon zijn om, ook in gezelschap van prinses Wilhelmina, een bezoek te brengen aan Rotterdam. In verband hiermede zonden bij het gemeentebestuur reeds inlichtingen inge wonnen zijn, of de merkwaardigheden der stad in éen dag waren te bezichtigen, terwijl ook de leden der manége reeds een vergadering tot het nemen van maat regelen voor het vormen van een eerewacht gehouden moeten hebben. Van andere zijde wordt medegedeeld, dat van deze plannen tot heden niets bekend was. Omtrent den herhouw van den Stadsschouwburg te Amsterdam wordt gemeld, dat het nieuwe gebouw buiten twijfel op de dezelfde plaats Leidsche Plein zal verrijzen, doch alleen een paar meters zal vooruit springen. Omtrent de plannen mag niets worden medegedeeld. Waarschijnlijk zal naar aan leiding van de plannen der Commissie eene prijsvraag worden uitgeschreven. De oppasser der olifanten in de Diergaarde te Amsterdam, stond Woensdag geleund tegen een der hekken van het buitenperk, terwijl het olifantenwijfje met haren snuit hem liefkoosde doordien het mannetje, uit speelschheid, een stoot gaf aan het wijfje, werd de oppasser zoo he vig met de borst tegen het hek gedrukt, dat hij ernstig verwond werd. Met ge broken sleutelbeen en een paar gekneusde ribben werd hij naar het Ziekenhuis ge bracht. Zaterdag heeft eene vrouw een kind van 5 maanden ter bewaring gegeven aan da kinderbewaarplaats, Nienwe Haven te 's-Hage, opgevende aldaar in dienst te zijn. Het kind is echter op den bepaalden tijd niet opgehaald en de vrouw is spoorloos verdwenen, het wicht overlatende aan de goede zorgen van de dames der kinderbe waarplaats. Het kind schijnt te heeten Dirk Buijs en de moeder moet zich een paar dagen opgehouden hebben in de Begijnestraat daar ter stede. Te Maastricht is tegen twee schut ters, die na volbrachten diensttijd hun geweer gingen inleveren, proces-verbaal opgemaakt, omdat zij de geweren niet van de gevorderde sluiting hadden voorzien. Te Amsterdam is volgens opdracht van den raad door B. en W. een on derzoek ingesteld omtrent de toepassing van schoolbaden aan de öpenbare scholen der eerste klasse aldaar, en hiertoe 'het advies gevraagd van de schoolhoofden en het schooltoezicht. De meerderheid der hoofden van scholen, 38 van de 48, geeft te kennen, dat het onwenschelyk is aan hnnne scholen badinrichtingen te verbin den, alhoewel zij vaststellen, dat voor velen van hnnne leerlingen het bad een zegen zou zijn. De minderheid verklaar de, geen genoegzame gegevens te hebben kunnen verzamelen en achten van hun nen kant elk advies ongemotiveerd. De Commissie van Toezicht komt het wenschelijk voor eene proef te nemen met schoolbaden. De beide Schoolopzieners verklaarden zich overtuigd van het wenschelijke, nuttige en noodige der baden, doch geven als hnn gevoelen te kennen, dat de baden buiten de school moeten blijven. Het rapport van B. en W. aan den Raad leidt tot de slotsom geene school baden aan de openbare scholen te doen brengeD. Gedrukt bjj DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 6