van WOENSDAG 24 September 1890. TE HUUR, EEN GEVAARLIJK GEHEIM. gil- Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's g rat is gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 19. Gem. Kamer m. alkoof, 10 p.m., terst, Bakenessergracht. No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terst. Barteljorisstraat. No. 22. 2 Gem. Bovenkamers, 30 p.m., Oct. Breestraat. No. 12rd. Gem. Kam. m. Slaapk., 12 p.m. tst. Brouwerstraat. No. 13rd. Ruim Bovenhuis, ƒ2,75 p.w. terst. Brouwersvaart. No. 144. Voorkamer, ƒ1,p. w., Gemeu bileerd ƒ2,per week. Burgwal. No. 13. Bovenaehterkamer, ƒ0.90 p.w., terst. No. 38. Achterkamer m. zolder, 1 p.w., tst No. 42. Pakzolder, 1.50 per week, terstond. Cornelissteeg. No. 8. Bovenaehterkamer, p.w.,terst. Praukestraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. /25 p. m. terst. No. 35. Gem. Kamer m. Slaapk., 15 p.m., tst. Prans Halsstraat. No. 10. Heerenhuis, 400 per jaar, terst. Gasthuissingel. No. 44. 2 Gem. kamers en suite parterre, 30 p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Gasthuisvest. No. 19. Bovcnvoorkamer, 0.75 p.w..terst. Ged. Oude Gracht. No. 118. 2 Gem. Kamers, ƒ6,p.w., terst. Ged. Voldersgracht. No. 53. Heerenbuis en Tuin, 325 p.j. terst. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20 p.m. terst. Gierstraat. No. 5. Kelder, ƒ1.— per week, terstond. No. 31. 2 Gem. Voorkamers, 18 p. m., Oct. Gortesteeg. No. 7. Bovenwoning, 1,7a p. w., terst. Groot Heiligland. No. 35. Bovenaehterkamer, lp. w., terstond. Groote Houtstraat. No. 162. Bovenhuis, ƒ250 per jaar, terstond. Hasselaarstraat. No. 23. Huis m. Tuin, 375 p. j Nov. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w.,terst. Kampersingel. No. 14. Huis met Tuin, 425 p.j., Sept.. Kampervest. No. 23. Net Gem. Kamer met kost en be diening, ƒ30 a 35 p.m., terst. Kennemerplein. No. 22. Heerenhuis, /40l) p.j., 1 Nov. Kinderhuisstraat. No. 11. Pakhuis, ƒ1,50 per week, terstond. Klein Heiligland. No. 66. Huisje, 0,90 per week, terstond. Kleine Houtstraat: No. 15. Huis, ƒ400 p.j., te aanv. 1 Nov. No. 49. Gem. Voorkamer, ƒ14 p. m. terst. No. 68zw. 2 Kamers, 20 p. m., terstond. No. 103. Gem. Kamer, 14 per maand terstond. No. 105. Bovenhuis, ƒ200 per jaar, terst. No. 115. Gem. Bovenvoorkamer m. Slaapk., kost en bediening, 40 p. m., terst. No. 132. Gem. Kamers, ƒ25 p. m., terst. Kleine Houtweg. Klein-Zorg, Villa m. gas- en waterl., ƒ1000 per jaar, terstond. No. 73c. Huisje, 1.75 per week, terstond. Koningstraat. No. 6. 2 net Gem. Kamers, 32 p. m. terst. No. 12. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. No. 41. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 October. Korte Dijk. No. 19. Huis met 5 k. waterl. enz., 325 per jaar, terstond. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. Korte Houtstraat. 2. Kost en inwoning, 30 p. m. terst. Koudenhorn. 54. Huis en Tuin, 600 p.j., Nov. Krocht. 16. Gem.Voor- en Slaapk., 20 p.m., terst Krom 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisweg. 13. Gem. Voork.m. Slaapk.,/ 20 p. m., terst. 33. Gem. Kamer m. k. en bed. 32 p.m. tst. 33. Gem. Voork. met Slaapk., kost en bediening, 40 per maand, terst 66. Gem, Zit- en Slaapk., 35p.m., terst. Lange Annastraat. 33. Huisje, ƒ1,per week, terstond. Lange Heerenstraat. 12. Winkelhuis m. Tuin, 240 p.j., Oct. Lange Poellaan. 37b. Vrij Huisje, 1.45 per week. Leidsche Vaart. 30. Slaapkamer m. bed, 1,25 p w., terst. 132. Heerenhuis met Tuin, gas- en wa terl., 8 kamers, /600 p. j„ 1 Oct. Linschoterstraat. 25. Burgerhuisje m. Tuintje, 2.75 p. w. Lombardsteeg. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Spiesstraat. 5rd. Benedenhuis, ƒ2.75 p. w., terstond. 7rd. Benedenhuis, ƒ2.75 p. w., terstond. Magdalenastraat. 4. Ben. winkelhuis 3 p.w. terst. Nassaulaan. 5. Barbierswinkel, 2.25 per week. 5a. Benedenhuis, 2.75 p. w., terst. Nieuwe Groenmarkt. 17. Kamer, ƒ0.80 p. w., terst. Oostvest. 26. Bovenhuis, 1,50 per week, terstond. "Po plrl oan 98. Huis met Tuin, ƒ230 p.j., 1 Nov. ïtaamvest. 61. Huis, 7 k ƒ600 p. j., 1 Oct. Ridderstraat. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. 25 per maand, terstond 51. Gem. Zit- en Slaapkamer, ƒ18 p.m. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p. w., terst. Ripperdas traat. No. 20. Huis met Tuintje, 425 p.j., Nov. Buychaverstraat. No. 23. Huis m. Tuin, ƒ350 p. j,, 1 Nov. Sohagchelstraat. No. 25geel. Gem. Zit- en Slaapk., ens. m, tuin, kost en bed., 40 a 45 pmterst. Schootersingel. No. 35rd. Bovenhuis, 225 p. j., terstond. No. 39zw. Benedenhuis, ƒ200 per jaar, terst. No. 121. Huis met Tuin, 550 p. j. Nov. Schoutensteeg. No. 5. Bovenhuis, 1.75 per week, terstond. Sophiastraat. No Ia. Benedenhuis, 13,per maand. Spoorwegstraat. No. 22rd. Bovenaehterkamer, 1,p.w., tst. Turflnarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, ƒ20 p.m Verl. Prans Halsstraat. No. 13. Benedenhuis, tuintje en schuur, 2.75 per week, terstond. No. 19. Bovenhuis, hoek Maarten Spiesstraat, ruim uitzicht, 2.75 p.w., terst. Wagenweg. No. 52. Gem. Voork. m. alkoof, met pension, ƒ50 p. m., terst. No. 52. Bovenaehterkamer m. slaapgel., met pension, 42 p. m., terst. No. 73. Bovenhuis met waterl. 200 p.j. Oct. W armoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p, w. terstond. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kamers, parterre a suite met tuin, 28 p. m., terstond. Wijde Geldeloozepad. No. 31 of35. Gem. Slaapkamer, ƒ1,p.w. Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij G. P. J. BECCARI, Bakenessergracht 19. Een groot Heerenhuis met tuin. 10 kamers en sousterrein, gas- en waterleiding, 1600 per jaar, Augustus te aanvaarden. 2 Heerenhuizen met Tuin, met Sept. en Oct., 400 per jaar per perceel, gelegen Frans Halsstraat. KRUISSTRAAT 48. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem. of On- gem., desverkiezende met bediening. door Charles Reade. 42) Het bierhuis bleef bestaan, en het bier vond goeden aftrek bij het volk, zoowel door hel krediet-systeem, als door de goede kwaliteit van het bier want Bartley had dadelijk gezegd, dat hij zich zelf met de brouwerij zou belasten. Deze samenloop van zaken was al les behalve dienstig voor iemand, die aan jicht lijdt. Kolonel Clifford kreeg dan ook een hevigen aanval van die kwaal, die hem niet alleen in de bee- nen, maar ook in andere lichaams- deelen zat, zoodat hij bedlegerig werd. Onder deze omstandigheden werd hij dagelijks zoowel door den dokter als den chirurgijn bezocht; en ook werd zijn notaris verzocht bij hem te komen, die herhaaldelijk geruimen tijd met hem alleen bleef. Dit alles gaf vrij wat aanleiding tot allerlei gissingen, en daar er nu een bepaald spionnenslelsel was ingevoerd, waardoor de beide tegenstanders tal van inforraatieën omtrent elkander kregen, hoewel niet altijd juist, ver nam mijnheer Bartley wal er omging, en nam hij daarnaar zijn maatrege len. Tegen den tijd dat Mr. Hope ver wacht werd, kwam er een brief van hem aan Mary, waarin hij schreef, dal hij een paar dagen langer weg bleef, daar hij koude had gevat, en aan keelpijn en koorts leed, maar dat er geen gevaar bij was. Drie of vier dagen later kwam er een tweede brief, die niet door hem was geschre ven, maar slechts geteekend, waarin gemeld werd, dal hij een lichten aan val van typhus had en onder dokters handen was. Mary smeekte Mr. Bartley haar toetestaan naar hem toe te gaan. Hij weigerde en gaf zijne redenen op, die werkelijk voldoende waren, en van dit oogenblik af werd hij meer en meer onwillig om haar toetestaan, j Mrs. Easlon te bezoeken. Zoo stonden de zaken, toen op zekeren dag een oud man met grijze hairen, geheel in het zwart gekleed, en er zoo wat half-en-half als een t gentleman uitziende, door den koet sier van Kolonel Clifford op de boer derij werd gebracht, en op haastigen toon vroeg om Miss Mary Bartley te spreken. Zij ontving zoo weinig bezoek, dat er weinig plichtplegingen plaats had den, zoodat John Baker dadelijk bij haar werd toegelaten. Hjj was te opge wonden om tijd te laten verloren gaan, en haastte zich te zeggen: „Ach, Miss Bartley, wij zijn op de Hall in de grootste verlegenheid. Mr. Walter is vertrokken, zonder adres achter te laten, en mijn arme meester is stervende." Mary ontstelde hevig, en gaf een „Ach jufvrouw," zeide de oude man, „God zegene u; gij gevoelt, hoe treu rig onze toestand is. Ik ben helmet mijn ouden meester volstrekt niet eens, maar ben geheel op de zijde van Mr. Walter, in deze zaak, zoo goed als ik het in een vroeger ver schil wasmaar nu zie ik mijn armen ouden meester bleek en stil ter neder liggen; zijn einde nadert blijkbaar, en ik begin een soort van wroeging te gevoelen. Ik had nimmer gedacht, dat hij het zich zoo zou aantrekken. Het eenige wat ons nu te doen staat is, hen met elkaar te verzoenen, voor dal hij heengaat. Wij kennen zijn adres niet, jufvrouw; wij weten niet, in welk land hij zich bevindt. Een maand geleden schreef hij een paar regels aan jufvrouw Clifford, gedateerd Dover, maar dat is alles. Hij zal intusschen u wel schrijven dat staat vast. En dan zult gij wel zoo goed willen zijn, mij zijn adres te geven, waarvoor wij u allen dankbaar zullen zijn." Mary werd bleekde tranen stroom den haar langs de wangen. „Ach, mijnheer," sprak zij, ,,'t zou me alles waard zijn, het te weten; ik weet, wie gij zijt; mijn arme Walter heeft dikwijls met mij over u gesproken, Mr. Baker. Een enkel woord van u ware voldoende geweestik zou voor u alles gedaan hebben wat in mijne macht stond. Maar hij heeft mij nooit geschreven. Ik ben even verlaten als één uwer, en ik heb het even diep gevoeld, als een vader het gevoelen kan; maar zoo sterk als nu, neen, heb ik het nimmer ondervonden. De vader stervende, zonder dat de hand van zijn zoon de zijne drukt! Geen blikken van liefde en vergiffenis op hel oogenblik, dat de goede oude man deze aarde verlaat, met al hare zor gen en twisten, en hij misschien voor het eerst begrijpt, hoe nietig dat alles is, vergeleken bij onderlinge liefde en vrede in God!" Daarop hief het hartstochtelijke meisjen beide handen omhoog en bad: „Barmhartige God, laat mij geen oorzaak zijn van dezen vreeselijken toestand; dat de vader niet zonder troost sterve, en den zoon zijne vergiffenis niet worde onthouden, om den wille van een meisjen, dat tegen haar wil de schuld dier onee- nigheid is!" Deze welsprekendheid was te kras voor den goeden ouden John Baker. Hjj liet zich in een stoel nedervallen zijn wit hoofd zonk op zijne borst; hij weende en beefde, en liet voor het eerst blijken dat hij een oud man was. „Wat is hier in 's Hemels naam te doen?" zeide Mr. Bartley op ijskou- den loon. Mary sprong onstuimig op hem toe. „Ach, papa!" riep zij uit, „Kolonel Clifford is stervende, en wij weten niet, waar Waller is, en kun nen het ook niet te weten komen." „Wacht een oogenblikjen," zeide Bartley ietwat gejaagd; „mijn brie ven zijn zoo juist aangekomen, en ik meen ook een buitenlandsch post zegel te hebben gezien." Hij verwij derde zich even, en kwam weldra met een brief in de hand terug, zeggende: „dit is voor u, van Mar seille." Daarop ging hij naar zijn eigen kamer, maar kwam dadelijk zeer kalm en bedaard weder binnen, met een telegram formulier. Intusschen had Mary den briel geopend, dien zij aan John Baker voorlas „Grand Hotel Noaille s," Marseille, 16 Mei. Mijn innig geliefde! „Ik heb beloofd niet weder te zul len schrijven, om je overtehalen tot iets wat gij afkeurt; maar 't zou er veel van hebben, of wij twist hadden, als ik je mijn adres niet opgaf; het eenige wat ik je verzoek als een groote gunst, die gij mij kunt bewij zen, is, dat gij zorgt, dat geen levend wezen op Clifford Hall er kennis van krijge. De uwe tot in den dood, „Walter." Mr. Bartley kwam binnen en vroeg op scherpen toon aan Mary: „welnu, waar is hij?" Mary vertelde het hem. „Zoo, stuur hem dan een telegram, dat heeft hij, naar het heet binnen één, feitelijk echter over vier uur tijds te Marseille." Mary ging zitten en schreef haar telegram: „Kom dadelijk naar Clif ford Hall. Uw vader gevaarlijk ziek." „Laat mij het eens zien," zeide Bartley. En het inziende vervolgde hij „een echt vrouwen-telegram. Maak hem niet te angstig, laat hem vrij, om te komen of te blijven." Hij verscheurde het en hernam: „Schrijf nu een telegram zooals het behoort, en vertel duidelijk wat gij verlangt. „Kom dadelijk naar huis, uw vader stervende.""

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 5