Tweede Blad. van WOENSDAG 29 October 1890. TB MUUR Nieuwsberichten A lilill Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang No. 19. Gem. Kamer m alkoof, 10 p.m., terst. Bagijnhof. No. 4. Kamer, ƒ1,— per week, terstond. No. 6. Benedenhuis, 2,p. w., terst. Bakenessergracht. No. 72. Huis met Tuin, 220 p. j., Nov. No. 24. Bovenhuis, f 325 per jaar, terst. No.l05rd. Bovenhuis, 2.75 p. w., half Nov. Bleekerstraat. Huisje, ƒ1,25 per week, terstond. Burgwal. No. 42. Pakzolder, 1.50 per week, terstond. Frankestraat. No. 9. Slaapk. m. kost en bed. A25 p. m. terst. No. 35. Gem. Kamer m. Slaapk., 15 p.m., tst. Frans Halsstraat. No. 13. Hois met Tuin, 425 p. j., terst. Gasthuissingel. No. 44. 2 Gem. kamers en suite parterre, 30 p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Gasthuisvest. No. 19. Bovenvoorkamer, 0.75 p. w.. terst. Ged. Oude Gracht. No. 113. 2 Gem. kamers, ƒ28 p. m., Nov. No. 118. 2 Slaapk. m. kost, 6,p. wterst Ged. Zijdgraeht No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51, Gem. zit-en slaapk. 20p mterst. Gierstraat. No. 5. Kelder, per week, terstond. No. 31. 2 Gem. Voorkamers, 18p.m., Nov. Gortesteeg. No 21. Winkelhuis, ƒ4.p. w., terst. Groote Houtstraat No. 2rd. Bovenhuis, ƒ275 p. j. terst. of la'er. No. 55.2Gem.Kamers m. alkoof, ƒ25 p.m ,tst. Harmenjansweg No 57. Benedenhuis, 1.25 p. w., terst. Hasselaarstraat. No. 23. Huis m. Tuin, ƒ375 p. j Nov. Heerensingel. No. 41zwart„ Benedenhuis, 2.25 p. w., terst No. 71c. Benedenwoning'2,p.w., terst. Kampersingel. No. 14. Huis met Tuin, ƒ425 p.j., terst,. Kennemerplein. No. 22. Heerenhuis, 40d p. 1 Nov. Kinderhuisstraat. No. 11. Pakhuis, ƒ1,50 per week, terstond. Klein Heiligland. No. 34. Bovenvoorkamer, ƒ1.p.w. terst. No. 30.2 Ged. Gem. benedenk ƒ15 p.m., Nov. Kleine Houtstraat- No. 49. Gem. Voorkamer, ƒ14 p. m. terst,. No. 08zw. 2 Kamers, ƒ20 p.m., terstond. No. 115. Gem. Bovenvoorkamer m. Slaapk., kost en bediening, 40 p. m., terst. Kleine Houtweg Klein-Zorg, Villa m. gas- en wateri., 1000 per jaar, terstond. Koningstraat. No. 6. 2 net Gem. Kamers, ƒ32 p.m. terst. No. 8. Gem. Zit- en Slaapk, ƒ28 p.m. terst. No. 12. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. No. 27. 2 Gem.Voork, aparte opg., ƒ25 p. m. Korte Dijk. No. 19. Huis met 5 k. wateri enz 325 per jaar, terstond. Korte Houtstraat. No. 2. Kost en inwoning, 30 p. m. terst. Korte Spaarne. No. 17. 2 Gem. Benedenkamers, ƒ22 p.m. Koudenhorn. No. 54. Huis eu Tuin, ƒ600 p.j., Nov. Krocht. No, 16. Gem.Voor- en Slaapk., 20 p.m., terst Kruisweg. No. 13. Gem. Voork. m. Slaapk., 20 p. m., terst, No. 26rd. 2 Ongem. kamer, 12 p. m., terst. No. 33. Gem. Voork. met, Slaapk., kost en bediening, 40 per maand, terst. Lange Bagijnestraat. No lrd. Kamer m. 2 apparte slaappl. voor 2 jongelui met kost, enz., ƒ6 p.w. Lange Heerenstraat No. 12. Winkelhuis m. Tuin, 240p.j., Oct. No. 14rd. Vrij Bovenhuis, 180 p. j., 1 Nov. Lange Veerstraat. No. 14rd. Winkelhuis, 0 k kelder, schuurtje en tuin, ƒ900 p.j., 1 Nov. No. 14zw. Bovenhuis, 5 k. en kelder, ƒ400 per jaar, 1 Nov. Leidsche Vaart. No. 36. 1 of 2 ongem. kamers ra. zolder, 1,25 of 2,p.w., terstond. Leliestraat. No. 46a. Benedenhuis, 1,60 p. w., terst. No. 46a. Bovenuuis, 1.60 p. w., terst. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Magdalena3t raat. No. 4 Ben. winkelhuis 3 p.w. terst. Meesterlottelaan. No. 65. Bovenhuis, 1,50 per week, terstond. Nassaulaan. No. 5. Barbierswinkel, ƒ2.21 per week. N assaustraat. No. 25. Vrij Benedenhuis, 2.80 p. w., terst. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, ƒ0.50 p.w., ƒ20 p.j., terst. Oranjestraat. No. 9. Huis en tuintje, ƒ300 p. j., terstond. No. 87. Bovenhuis, 2 k. m. keuken, 2,25 p. w. Parklaan. No. 4. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 Nov. Nabij den Krnisweg. Huis met Tuin, 800 per jaar, 1 November. Papentorenvest No. 36. Vrij Huisje, ƒ2.25 per week, terst. Prevenairestraat. No. 14. Benedenhuis m. tuin, /350 p. j., terst. Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer 25 per maand, terstond. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p.w., terst. Ripperdastraat No. 20. Huis met Tuintje, 425 p.j., Nov. Schagehelstraat. No. 18. Bovenhuis, ƒ500 per jaar, Mei. No. 25geel. Gem. Zit- en Slaapk., ens. m. tuin, kost en bed., 40 a 45 p.m. terst. No. 36. Gem. Kamer m. Alkoof, kost en bed., ƒ30 per maand. Sehootersingel. No. 121. Huis met Tuin, 550 p. j. Nov. Sohoo terstraatweg. Tuba Flora. Gem. Kamer, ƒ20 p.m., terst. Schoutensteeg. No. 5. Bovenhuis, 1.75 per week, terstond. Spoorwegstraat No. 22rd. Bovenachterkamer, ƒ1,p.w., tst. Spaarnwouderstraat. No. 65. Bovenvoork., ƒ0,80 p. w_, terst. Verl. Frans Halsstraat. No. 13. Benedenhuis, tuintje en schuur, 2.75 per week, terstond. No. 19. Bovenhuis, hoek Maarten Spiesstraat, ruim uitzicht, ƒ2.75 p.w., terst. Wagenweg. No. 52. Gem. Voork. m. alkoof, met pension, ƒ50 p. m., terst. No. 73. Bovenhuis met wateri. 200 p.j. Oct. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Gem. Kamer m. k. en bed. 32 p.m. tst. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kamers, parterre a suite met tuin, 28 p. m., terstond. Wijde Geldeloozepad. No. 31 of 35. Gem. Slaapkamer, ƒ1,— p.w. Zylstraat, No. 43. 2 Gem. Kamers, 25 p. m., 1 Nov Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij G. P. J. BECCARI, Bakenessergracht 19. Een groot Heerenhuis met tuin. 10 kamers en sousterrein, gas- en waterleiding, 1600 per jaar, Augustus te aanvaarden. 2 Heerenhuizen met Tuin, met Sept. en Oct., f 400 per jaar per perceel, gelegen Frans Halsstraat. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem. of On gem., desverkiezende met bediening. Concert Lamoureux. Woensdag avond hadden onze kunstmin nende stadgenooten het voorrecht, in de concertzaal van de „Vereeniging" het Pa- rijflche orkest van den Heer Lamoureux te hooren. De besturen van de Haarlem- sche Bachvereeniging en van de sociëteit „VereenigiDg" lieten de gelegenheid, welke zich bij de kunstreis van Lamoureux door Nederland en Engeland aanbood, om het beroemde orkest hier te krijgen, niet voor bijgaan. Zij sloegen de handen ineen en gevoelden zich daardoor in staat de groote kosten, aan een dergelijk concert verbon den, te dragen. Zeer zeker verdienen de heeren daarvoor aller waardeering en dank. Zonder hunne goede zorgen, zou Haarlem van de bijzondere onderscheiding, welke het door dit concert op muzikaal gebied genoot, vast verstoken zijn gebleven. Met een gemengd gevoel van belangstel ling en nieuwsgierigheid, met een zekere spanning werd het ooncert tegemoet ge zien. Men kon reeds van te voren eene groote opkomst verwachten en voorspellen, dat geen plaatsje in de concertzaal onbe zet zon blij ven. En zoo was het werkelijk. De opkomst was ongekend groot, zoodat alle beschikbare ruimte en zelfs de vesti bule in gebruik moest worden genomen. Opnieuw bleek nn weer, hoezeer wij be hoefte hebben aan een grootere concertzaal, 't Is waar, men mag dit geval als een bijzonder geval aanduiden, doch veilig kan men aannemen, dat bij eene voortgaande ontwikkeling van onze stad, in de naaste toekomst zich dikwijls dat gebrek aan ruimte zal doen gevoelen. Tegen halfacht, Woensdag avond, had zoo wat ieder zijne plaats gevonden en was ook het uitgebouwde orkest door de on geveer 100*) executanten ingenomen. Toen de Heer Lamoureux verscheen, werd deze met een warm applaus begroet. Staande werd daarop ons volkslied gespeeld en aangehoord, eene hulde, welke onder toe juiching van de zijde van het publiek werd aanvaard. Na deze plichtpleging ving de eerste afdeeling aaD. Daarin werden gemaakt: 1. Ouverture d'Egmont van Beet hoven, 2. Symphonie (No 3) van Schu- man, 3. Allegro van Paganini, 4. Le Eouet d'Omphale van Saint Saëns en 5 Scherzo dn Songe d' une nnit 4' été van Mendelssohn, terwijl in de tweede afdee ling de volgende werken werden gespeeld 1. Ouverture du Carneval Romain van Berlioz, 2. Siegfried-idyll van Wagner, 3. Les maitres Chanteurs (fragments) van Wagner en 4. Marche Tzigane van Reyer. Bij al deze nommers viel in de eerste plaats de merkwaardig sohoone klank van het orkest te bewonderen. Onmerkbaar vloeide de mollige klank van de houten en koperen- blaasinstrumenten met het kwartet samen. Waar de instrumenten elkander in opvolging nagingen merkte het oor niet den overgang, de geluiden smolten zacht ineen. Als geheel was de Bchoone klankmassa, aanzwellend tot een fortissimo, overweldigend breed, straks te rugloopend tot het piano week en door schijnend. Stellig kan geen orkest in dat opzicht Lamoureux' keurbende evenaren, veel minder overtreffen. Hetzelfde mag gezegd worden van het ensemble. Ook hierin bereikte dit Eransche orkest de meest denkbare nauwkeurigheid en volmaaktheid. Voegt men hierbij de rythmisehe duide lijkheid, de geprononceerde phraseeriiig en bovendien de virtuositeit der uitvoerenden, dan mag het niemand verwonderen, dat dit orkest als het meest volmaakte wordt begroet en in zijne verrichtingen het ideale nabij komt. Ondanks de zeldzame hoedanigheden, die men telkens weer opnieuw kon op merken, heeft de uitvoering ons toch niet zoo getroffen als het orkest van den Heer Kes dat vermag te doen. Wij schrijven dat toe aan het programma. Berlioz en Wagner kunnen ons publiek nog niet warm maken en over het algemeen vin den de producten van de realistische Fransche school onder ons, waar men in de muziek zoo door en door verduitscht is, weinig bijval. Het eerste deel van het programma was gelnkkiger gekozen. De vioolsolo van den Heer Kosman beviel daarin ook zeer goed. Zijn toon en zijn technische ont wikkeling trokken zeer de aandacht. De symphonie van Schnmann gaf heerlijke oo- genblikken; het Scherzo van Mendelssohn werd uiterst fijn voorgedragen en miste de mystieke bekoring niet, die Mendels sohn's „Sommernaohtstraum" omgeeft. Het orkest van den Heer Lamoureux bestaat te Parijs uit 120 personen. Ook Beethoven mocht wel bevallen, al stak men hem in een eenigszins Fransch gewaad, doch de mannen van de nieuwe richting Maar waartoe meer wij willen de be wonderaars ervan niet tegen ons in het harnas jagen en nemen afscheid van La moureux' orkest, dat wij in vele opzichten bewonderen, al kon het ons ook Woens dagavond geen indrukken geven, welke ons lang zullen bijblijven. B In verband met de ziekte van onzen Koning geeft het Russische blad Novoje Vremja een hoofdartikel. Bij de lezing houde men evenwel in het oog, dat genoemd blad altijd zeer anti- Duitsch gezind is en dus van tijd tot tijd Duitsohland', en misschien wel ten onrechte, van booze bedoelingen belicht. Na gewezen te hebben op de moeielijk- heden, te ontstaan bij benoeming van een eventueel regentschap in Limburg, gaat het blad voort als volgt „In Nederland zelf kan eveneens de for- meele instelling van het regentschap niet nalaten ongerustheid voor de toekomst te verwekken. De leeftijd der erfgename van den troon is zoodanig, dat er nog gedu rende langen tijd geene mogelijkheid zal bestaan voor een constitutioneel ministerie, op eene parlementaire meerderheid gegrond, om het rijk te regeeren, gelijk Engeland sedert de troonsbestijging van Koningin Viotoria geregeerd wordt door een afwis selend conservatief en liberaal bewind. Eerst moet gedurende verscheidene jaren de onbestemde, delicate toestand doorleefd worden, waarin elk land zich tijdens een regentschap bevindt, en vooral een regent schap met eene vrouw aan het hoofd. Nie mand kan er voor instaan, dat gedurende dit tijdperk dit kleine en zwakke konink rijk geen zware beproevingen zal hebben te doorworstelen en zich niet in de nood zakelijkheid zal zien zijne werkelijke zelf standigheid op te offeren om zijne interna tionale onafhankelijk de jure te bewaren." Door de noodlottige macht der gebeur tenissen is Holland reeds lang, sedert den dood van den Prins van Oranje, als offer voor Duitsohland aangewezen. De overtui ging, dat vroeg of laat dit historische noodlot zich vervullen zal, verklaart het gednld waarmede te Berlijn de noodwen dige oplossing tot nu toe verwacht is, en nog verwacht wordt. Zoolang Koning Willem Hl de teugels van het bewind in handen had, heeft de Dnitsche regeering zich wijselijk van elke inmenging onthou den. Het is vergnnd te betwijfelen dat zij zich ook tijdens een regentschap van alle inmenging verre zal houdende tee- dere Lnxemburgsohe regeeringsyuaestie zon daartoe licht als voorwendsel kunnen strekken. In allen gevalle breekt er een tijdperk aan waarin de mogendheden, die belang hebben bij de handhaving der on afhankelijkheid van Nederland, genood zaakt zullen zijn zeer nauwlettend den gang der zaken in dat land na te gaan." Het personeel van den tramweg te Weenen, te zamen tweeduizend per sonen, had het werk gestaakt en alzoo gevolg gegeven aan de genite bedrei ging voor het geval de eisehen niet werden ingewilligd. De dienst stond Zon dag op alle lijnen stil. De directie had het plan nieuw personeel in dienst te stellen. In verband met het terngkomen van het grootste deel van het personeel, is echter verleden Dinsdag de dienst hervat. De limes verneemt, dat de nienw opgerichte Vereeniging van reeders en scheepseigenaars in beginsel heeft beslo ten, alle Britsche koopvaardijschepen tij delijk stil te doen liggen en alzoo de na tionale scheepvaart te verlammen, als een middel om een einde te maken aan de onverdragelijke verdrukking van de zijde der nieuwe dokwerkers- en matrozenver- eenigingen. De Times keurt dit buiten gewone middel goed, als zijnde een nood zakelijk geworden maatregel van tegen-

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 5