Tm MUUR, Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang- No. 19. Gem. Kamer m. alkoof, 10 p.m., terat. No. 37. Gemeubileerde Kamers, f35 p.m. Bagijnhof. No. 4. Kamer, 1,per week, terstond. No. 6. Benedenhuis, ƒ2,p. w., terst. Bakenessergracht. No. 72. Huis met Tuin, f 220 p. j., Nov. No. 24. Bovenhuis, f 325 per jaar, terst. No.lOörd. Bovenhuis, 2.75 p. w., half Nov. Bleekerstraat. Huisje, ƒ1,25 per week, terstond. Breestraat. No. 12rd. Gem, Kamer m.Slaapk., 12 p.m., tst. Burgwal. No. 42. Pakzolder, f 1.50 per week, terstond. No. 44. Bovenachterkamer, 1,25p. w., tst. PrankoBtraat. No. 9. Slaapk. m. kost en bed. ƒ25 p. m. terst. Frans Halsstraat. No. 13. Huis met Tuin, 425 p. j., terst. No. 19. Huis m. Tuin, 6 k /450 p. j., 1 Dec. Gasthuissingel. No. 44. 2 Gem. kamers en suite parterre, 30 p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. besch. zold. /200 p.j. Gasthuisvest. No. 19. Bovenvoorkamer, f 0.75 p. w.. terst. Ged. Oude Gracht. No. 20. Gem. Bovenvoork. m. bed., 15 p. m. No. 110. Huis, ƒ350 p. j., terst. No. 113. 2 Gem. kamers, 28 p. m., Nov. No. 118. 2 slaapk. m. kost, ƒ6,— p.w!, terst. Ged. Zijdgracht. No. 4. Vrij Bovenhuis, 175 p. j., terstond. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20p.m. terst. Gortesteeg. No. 21. Winkelhuis, ƒ4.p. w., terst. Gravinnenstoeg. No. 15, Kamer, ƒ1.25 per week, terstond. Groote Houtstraat. No. 2rd. Bovenhuis, ƒ275 p. j. terst. of laler. No. 55.2Gem.Kamers m. alkooi, ƒ25p.m.,tst. No. 82. 2 Gem. kamers, ƒ30 p. m., Dee. No. 183 2 Ongem. Voork. m. alkoof, 30 p.m. No. 183. Gem. Kamer m. alkoof, ƒ30 p.m. No. 189. Bovenhuis, voorz. van gas- en water leiding, 550 p. j. Hasselaarstraat. No. 23. Huis m. Tuin, 375 p. j., Nov. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p. w., terst. No71c. Benedenwoning' 2,pwterst. Kampersingel. No. 18. Huis m. Tuin, 15 p. m., 1 Dec. Kennemerplein. No. 22. Heerenhuis, ƒ401 p.j., 1 Nov. Kinderhuissingel, No. 12rd. Gem. Kamer m. alkoof, 20p.m. Kinderhuisstraat. No. 11. Pakhuis, ƒ1.50 per week, terstond. Klein Heiligland. No. 34. Bovenvoorkamer, ƒ1.— p. w. terst. No. 36. 2 Ged. Gem. benedenk ƒ15 p.m., Nov. Kleine Houtstraat: No. 15. Bovenhuis, ƒ4,per week, terst. No. 68zw. 2 Kamers, 20 p. m., terstond. No. 115. Bovenvoorkamer m. Slaapgel.,kost en bediening, 32 p. m., terst. No. 115. Bovenachterkamer m. slaapgel., kost en bediening, ƒ32 p. m., terst. Kleine Houtweg. Klein-Zorg, Villa m. gas- en waterl., 1000 per jaar, terstond. Koningstraat. No. 6. 2 net Gem. Kamers, 32 p.m.terst. No. 8. Gem. Zit- en Slaapk 28 p. m. terst. No. 27. 2 Gem.Voork, aparte opg., ƒ25 p. m. Korte Spaarne. No. 17. 2 Gem. Benedenkamers, ƒ22 p.m. Koudenhorn. No. 54. Huis en Tuin, ƒ600 p.j., Nov. Kruisstraat. No. 12. 2 Gem.Kamers m alooof, 32 p.m., Jan Kruisweg. No. 13. Gem. Voork. m. Slaapk.^ 20 p.m., terst. No. 26rd. 2 Ongem. kamer, 12 p. m., terst. No. 33. Gem. Voork. met Slaapk., kost en bediening, 40 per maand, terst Lange Bagijnestraat. No lrd. Kamer m. 2 apparte slaappl. voor 2 jongelui met kost enz., 6 p. w. Lange Heerenstraat. No. 14rd. Vrij Bovenhuis, 180 p. j., 1 Nov. Lange Veerstraat. No. 14rd. Winkelhuis, 6 k kelder, schuurtje - ."%nv en tuin, ƒ900 p.j., 1 Nov. No. 14zw. Bovenhuis, 5 k. en kelder, 400 per jaar, 1 Nov. Leidsche Vaart. No. 36; 1 of 2 ongem. kamers m. zolder, 1,25 of ƒ2,— p. w., terstond. No. 56. Benedenhuis met Tuin, 3 kamers, 250 per jaar, Mei 1891. No. 72. Huis met Tuin, 8 kamers, 600 p.j., Mei 1891. Leliestraat. No. 46a. Benedenhuis, 1,60 p. w., terst. No. 46a. Bovenhuis, 1.60 p. w., terst. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Spiesstraat. No. 4rd. Bovenhuis, 2 75 p. w., terstond. No. 19rd. Bovenhuis, ƒ2.75 p. w., terstond. Een ruime Schuur en Zolder, vooral dienstig voor bloembollen. Magdalenas traat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Meesterlottelaan. No. 65. Bovenhuis, 1,50 per week, terstond. Nassaustraat. No. 25. Vrij Benedenhuis, 2.80 p. w., terst. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, ƒ0.50 p.w., 20 p.j., terst. Oranjestraat. No. 6. Huis m. tuin, 5 kƒ300 p.jMei 1891. No.87. Bovenhuis,2 k. m. keuken, 2,25 p.w. Oude Groenmarkt. No. 6. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., 1 Dec. Farklaan. No. 4. Bovenhuis, -250 per jaar, terstond. Nabij den Krnisweg. Huis met Tuin, ƒ800 per jaar, terstond. Papentorenvest. No. 36. Vrij Huisje, 2.25 per week, terst. Prevenairestraat. No. 14. Benedenhuis m. tuin, 350 p. j., terst Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. 25 per maand, terstond. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p. w., terst. Ripperdas traat. No. 4. Huis en tuin, 7 k., ƒ450 p. j., 1 Mei. No. 20. Huis met Tuintje, 425 p.j., Nov. Schagchels traat. No. 18. Bovenhuis, 500 per jaar, Mei. No. 36. Gem. Kamer m. Alkoof, kost en bed., ƒ30 per maand. Schootersingel. No. 1. Huism tuin, 7 k., 650 p.j., Mei'91. |l Schoo terstraatweg. Tuba Flora. Gem. Kamer, ƒ20 p.m., terst. No. 13. Huis m. tuin, 7 k., ƒ600 p.j Mei '91 Sehoutensteeg. No. 5. Bovenhuis, 1.75 per week, terstond. Spaarne. No. 104. Eeerenhuis, ƒ400 p. j., Mei 1891. Spaarnwouderstraat. No. 65. Bovenvoork., ƒ0,80 p. w., terst. Statenbolwerk. No. 12. Huis met Tuin, ƒ650 p. j., Dec. W agenweg. No. 52. Gem. Voork. m, alkoof, met pension, 50 p. m., terst. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Gem. Kamer m. k. en bed. ƒ32 p.m. tst. Zijlstraat, No. 43. 2 Gem. Kamers, 25 p. m., 1 Nov. Bij D. A. BRAAKENBORG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij G. P. J. BECCARI, Bakenessergracht 19. Een groot Heerenhuis met tuin, 10 kamers en sousterrein, gas- en waterleiding, 1600 per jaar, terstond te aanvaarden. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem. of On gem., desverkiezende met bediening. In zake het Boulanger-opstootje, na den val van den pseudo-redder van Frank rijk, is men door allerlei onthullingen zoo zachtjes aan te weten gekomen, welk politiek geknoei er in het land der vrijheid toch nog mogelijk is. Tot hiertoe waren alleen de ex-Boulangisten aan het woord, maar thans begon de baas van het spel zelf een woordje mee te praten. Hij be weert thans in een der best aangeschreven Fransohe tijdschriften, dat hij Naquet een ander kan hij niet bedoelen met diens familie gedurende zeven maanden in den vreemde heeft onderhouden, na melijk van de kapitalen van zijne lastge vers. Naquet komt tegen deze aantijging ten sterkste op; mijne familieleden, schrijft hg, zijn welgestelde lieden. Wel heeft Boulanger aanbiedingen gedaan, maar leven op eens anders kosten, dat nooitIk ver oorloof niet aan den man, die ons ten gronde richtte, nu ook onze eer te bezoedelen. Waarop nu deze uitdrukking betrekking heeft zon men niet weten, als men in de meening verkeert, dat men ondanks onder mijning van het wettig gezag en zieh afgeven met listen en lagen, zoo bedekt, dat ze Frankrijk bijna aan den rand van een afgrond brachten, toch zijne eer kan behouden. Het begrip eer heeft in den mond van sommige personen soms de wonderlijkste beteekenissen, men bemerkt het nu op nieuw. Een Fransch afgevaardigde heeft een voorstel ingediend tot belasting van de adellijke titels. Be voor den familienaam wordt betaald met 500, ridder met 1000, baron met 5000, burggraaf met 10000, graaf met 30000, hertog met 50000, prins met 100000 francs. Of het de bedoeling is deze sommen per jaar te heffen of voor eens, is niet duidelijk. Natuurlijk worden de erfelijke titels hoo- ger belast. Verder zou dan ieder die be taalt, een titel mogen voeren. De plaats gehad hebbende moord op een vrouw en haar kind te Londen, welke men toeschreef aan den geheimzin- nigen Hipper, sehynt het werk van eene vrouw te zgn. Afgaande op het plaats ge had hebbende onderzoek heeft zich de over tuiging gevestigd, dat de moord is een gevolg van gverzucht van eene ongehuw de vrouw. De beschuldigde houdt zieh als van den moord niets te weten en spreekt van eene vergissing. Adelina Patti zal dezen winter te St. Petersburg drie concerten geven. Geeft dit feit op zichzelf reeds eenige beweging, nog meer doet van zieh spreken de geest drift van het publiek om zich meester te maken van een abonnement bij hare voordrachten. Toen de datum bepaald was, waarop de inteekening was openge steld verdrongen reeds des nachts de liefhebbers of hunne gedienstigen zioh voor den hiertoe aangewezen winkel. De goedkoope plaatsen van 9 roebel (ƒ17,10), waren spoedig uitverkocht en men vocht bijna om de plaatsen van dertig roebel 57.-). Vele Zwitsersche officieren, onder officieren en minderen deden zieh bij het begin van de laatste groote manoeuvres verzekeren tegen invaliditeit en ongeluk ken, tegen eene premie van 3 francs voor een officier en 80 centimes voor onder officieren en minderen, terwijl ingeval van totale ongeschiktheid voor den dienst uitgekeerd zou worden respectievelijk tien en vierduizend francs. Bg tijdelgke onge schiktheid zou uitgekeerd worden tien en drie francs per dag. Toen nu voor eenigen tgd twee batailjons naar Tessino gezon den waren, wilden deze militairen zieh weer verzekeren, maar de maatschappg maakte de reserve, dat alleen kon uitge keerd worden in geval invaliditeit werd veroorzaakt door verwondingen, niet ont staan door wapengebruik. Dat met deze bepaling weinig verzekeringen gesloten werden is te begrgpen. In de Luxemburgsche Kamer is Dinsdag met algemeene stemmen de ver klaring aangenomen, dat de Koning groothertog in de onmogelgkheid verkeert de regeeringszaken waartenemen en het Regentschap rechtens toekomt aan den Hertog van Nassau. De Hertog is Woensdag te Luxemburg aangekomen en door de bevolking met veel vreugdebe toon ontvangen. Volgens de New-York Herald zou het niet onmogelgk zijn, dat de Mac Kin- ley wet, de nieuwe wet op de invoer rechten, eerstdaags door een gebrek in den vorm onwettig verklaard worden zal. Een der artikelen, door de kamer geschrapt doch daarna door den senaat weder in de wet gebracht, zou door vergissing niet in het officieele, door den president Har- risson geteekende, document opgenomen zgn. De senator Macpherson zon de aan dacht van bevoegde rechtsgeleerden daar op gevestigd hebben en weldra, in het belang industrie, de nietigheid van de wet willen doen uitspreken. Verscheidene be langhebbenden zijn dan ook alleen onder protest tot betaling der verschuldigde in voerrechten overgegaan. De Fransohe bladen vestigen, naar) aanleiding van de Moltke-feesten, de aan dacht op den oudsten generaal van het Fran sohe leger, den Brigade generaal Maude- rik, die 7 November a. s. zgn lOOen verjaardag viert en die reeds in 1812 tot kapitein benoemd werd. Sedert 1852 is hg bij de reserve ingedeeld. Behalve Mauderik zijn nog drie Fransohe generaals gerechtigd tot het dragen der medaille van St. HelenaMellinet, Richard en d' Aiithouard-Brainoourt, die allen in 1813 in dienst traden. Te Papendorf bg Wandsbeck schoot een boer, 's avonds van een doopfeest terug- keerend, drie broeders van zgn vrouw suoeessievelgk dood, die bezig waren zgn geld te stelen. Dij de Amerikaansche volkstelling verkreeg men Zaterdag het offioieele cyfer 62,480,540 zielen, zgnde 12 millioen meer dan bg de vorige telling, maar drie mil lioen beneden de algemeene raming. Zaterdagavond is weder te Brussel het nachtasyl voor de ongelukkigen, die 's nachts geen onderkomen hebben, geopend. Reeds den eersten avond meldden zich 189 mannen aan. In het asyl voor vrouwen, sedert 15 October open, vragen eiken avond tal van ongelukkigen, velen met kinderen, om een verblgf. Gedurende het afgeloopeu jaar vonden in beide inrichtingen 7566 mannen, 1208 vronwen en 227 kinderen te zamen voor 27.312 nachten een onderkomen. Onder de mannen waren 6558 Belgen, 708 Franschen, 134 Duitsohers en 72 Hollanders. Het publiek in de Groote Opera te Pargs werd de vorige week in letterlijken zin verrast met de opvoering eener gansche akte uit Lohengrin. Aangekondigd was Blechts, ten benefice van Dumaine, het liefdesduo met klavierbegelediing en zonder kostuum. In werkelijkheid echter kreeg men eene gansche akte te genieten, geïn- sceneerd en gekostumeerd, met vol orkest en koren. Dit waagstuk der directeuren (want zoo moet het nog altgd heeten), werd door het publiek met luiden bgval begroet, en ook de heeren van de Parg- sche pers hebben kunnen besluiten hunne goedkeuring er aan te hechten. De jongste werkstaking der Ham- burgsche metselaars, die met de volledige nederlaag der werkstakende arbeiders ein digde, kostte aan de werkstakingBkas der werklieden 130,500 mark. Ninove is de eerste Belgische stad, waar de gasverlichting geheel door het electrisehe licht zal worden vervangen. Op een transportschip met Siberi sche bannelingen op de rivier Lena naar Yakoetsk moet, tengevolge van onmen- schelgke mishandelingen, waaraan de on gelukkigen van de zijde der bevelvoeren de officieren bloot stonden, muiterg zijn uitgebroken. Verwoed overvielen de gevangenen op zekeren avond het escorte en ontwapenden en bonden het aan handen en voeten. Den bevelvoerenden offieier moeten zg gegeeseld hebben. Daarop schreven zg hunne grieven op een stuk papier en plak ten dit aan de denr der kajuit. Zg ver lieten het schip en lieten dit met dsn wind voortdrgven. Bij de bevolking von den zg hulp. Den volgenden dag werd het sohip ge vonden en het escorte in vrgheid gesteld. De gouverneur van Yakoetsk zond een sterke afdeeling militairen ter opsporing van de vluchtelingen uit, waarvan er twee werden neergeschoten en vijf gevat. De minister van binnenlandsche zaken heeft een onderzoek bevolen. Te Nieuw Orleans heersoht groote verbittering tusschen de Amerikaansche en de Italiaansche bevolking, die wordt aangeblazen door hoonende artikelen in een aldaar verschijnend Italiaansch blad. Aan den anderen kant wordt de staat van zaken verergerd door het zoogenaam de Yeiligheids-commitc, dat een lynch- commité dreigt te worden. Het heeft Donderdag in eene proelamatie aan de Italiaansche bevolking verklaard de Mafia op vreedzame en wettige, zoo noodig op gewelddadigde en summiere wijze te wil len onderdrukken. Het commité vergadert in het geheim, zoodat zgne bedreigingen het publiek eerder nog meer in opschud ding dan tot bedaren brengen. Midderwgl verlaten vele Italianen de stad. Als een staaltje, hoe wordt omge sprongen met de begrafenisfondsen, kan dienen, dat dezer dagen op den Uilen burg te 's-Bosch een vrouw is gestor ven, op wier dood door familieleden en buren in niet minder dan vier fondsen was gespeculeerd, zoodat hun nu een ge- zamenlgk bedrag van f 750 zal worden uitbetaald. Een der speculanten drgft die zaakjes in het groot; men vertelt, dat hg dege- heele buurt verzekerd heeft. Dr. Yinkhuyzen te 's Gravenhage, de lgfarts van Z. M. den Koning, vierde Zaterdag zgn zestigjarig jubileum als ge neeskundige. Gedrukt bjj DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem,

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 6