Nieuwsberichten erfpacht, of op recognitie uitgegeven gron den 18494.08. De wandelplaatsen en plantsoenen wer den als vroeger onderhonden door de vaste werh lieden der gemeente. De fontein in den Hont werkte op geregelde tijden. In den hertenkamp bevonden zich 20 stuks herteD. Het vischwater was verpacht in ver schillende perceelen voor 771. Omtrent den stand der overwegen over den Spoorwegbij name aan Kruis- en Jansweg herinnert het verslag kortelijk dat het voorstel, dat dienen moeBt om deze levenskwestie voor Haarlems Koor- derkwartier tot eene oplossing te brengeD, neerkwam op 't volgende De Gemeente Haarlem draagt bij in de kosten, noodig tot verwezenlijking van het plan ïelders, eene som van ƒ250.000, te betalen op de volgende voorwaarden: de Spoorweg-Maatschappij verhoogt de brug over het Spaarne, de baan tusschen de fabrieksgebouwen der Maatschappij en den overweg aan den Zijlweg maakt een doorgang in de verhoogde baan ten oosten van de Spaarnebrug, twee doorgangen waar Kruis- en Jansweg de verhoogde baan snijden, overwegen aan den Spaarnwouderweg, de Friesche Var kenmarkt, het Kenaupark en den Kinder- hnissingel, een Spoorweghaven ten noorden van de baan, uitmondende door den Klop persingel in het Spaarne, een sierlijken gevel aan de zuidzijde van het stationsge bouw. Met dit voorstel vereenigde zich de raad. De Maatschappij berichtte, dat zi) aan deze bepalingen niet kon voldoen. De kosten voor het aanleggen van trot toirs bedroegen voor de gemeente ƒ1265.20, ongerekend de reeds vroeger aangekochte hardsteenen trottoirbanden. De nieuw aangebrachte bestratingen en de verstratingen bedragen in oppervlakte een totaal cijfer van 50936.92 lil2. Wordt vervolgd. Zondagavond werd de politie te Antwerpen gewaarschuwd, dat een vreem deling verklaard had 's avonds een in de Sta tionsstraat wonende herbergierster en haar dienstmeisje te willen vergiftigen. Wer kelijk trad te half tien de vreemdeling het door die vronw bewoonde huis binnen hij werd dadelijk gearresteerd. In zijn be zit is een flescbje met zwaar vergift ge vonden. Hij beweerde Ernst Franckei te heeten en Oostenrijker te zijn. Hij had beproefd in de stad een valsch 50-dollar- biljet uit te geven. De Politische Correspondenz meldt, dat de Russische keizer en keizerin ter viering van hunne zilveren bruiloft naar Denemarken gaan, waarna de Czaar te Berlijn of te Potsdam een bezoek aan den Dnitschen keizer brengen zal. Bij een dezer dagen gehouden vei ling van de paarden, rijtuigen en stal be hoeften der Amsterdamsche Omnibusmaat schappij is op de opbrengst (34.889) be slag gelegd door Gebr. Spijker, opgrond dat de maatschappij hare verplichtingen jegens deze firma niet is nagekomen. De commissie van liquidatie heeft in dezen als adviseur mr. J. C. de Vries genomen. Het ging overigens met die veiling zeer slecht; de paarden ten getalle van 159, hebben door elkaar slechts 200 opge bracht; terwijl van de 41 rijtuigen (38 omnibussen (zoogenaamde tramomnibus) en 2 fouragewagens) slechts éen (een omni bus) verkocht werd. Dit rijtuig, dat 2000 gekost heeft, ging voor 250. Op de an dere werd zelfs geen bod gedaan. Naar men meldt, zal de keizer van Duitschland den 3 Juli van Amsterdam over den Haag naar Rotterdam vertrekken, eenige uren in Den Haag doorbrengen, per spoor naar Rotterdam gaan, een rijtoer door die stad maken en van daar per jaoht vertrekken. HH. MM. de Koninginnen zullen de keizerlijke familie uitgeleide doen tot Rotterdam. Te Amsterdam is op een stembureau proces-verbaal opgemaakt tegen een niet- kiezer, die op een valschen naam aan de Btemming wilde deelnemen. Uit Driebergen wordt medegedeeld, dat een persoon van hoogen leeftijd, die door lichaamsgebreken niet in staat was de trap, die naar het stembureau voerde, te beklimmen, zich heeft laten dragen, ten einde zijne burgerplichten te kunnen ver vullen. De Haagsche correspondent van de Pr. Gr. Ut. geeft het volgende portret van den tegenwoordigen minister van marine, den Schout bij Nacht Kruys: „Tijdens zijn verblijf in de Tweede Ka mer, bij de behandeling dtr legerwet, heeft minister Kruys een goeden dunk van zijn persoon gegeven. Zijn voorkomen stemt al dadelijk zeer gunstig voor den minis ter, want hij gelijkt op niemand meer of minder dan op onzen grooten zeevoogd Michiel Adriaansz. De Ruyter. Men heeft slechts op het Mauritshuis De Ruyters beeltenis door Bol te bekijken, om de waarheid der opmerking te erkennen. In tegenstelling van 's ministers voorganger, brengt deze officier u dadelijk den stoeren, korten, ineengedrongen Hollander voor den geest, die een bezem in top voer de. De heer Kruys is geen redenaar en door de routine van het Binnenhof nog niet zoo afgepunt en geslepen als zijn collega voor oorlog, maar hij geeft in een voudige taal rondweg, duidelijk en zon der restrictie, zijne adviezen. Als hij op staat en met eenigszins ruw orgaan luide het woord vraagt, is hij meer De Ruyter dan ooit, en treft u de gelijkenis van de gelaatsuitdrukking met het portret op het Mauritshuis". Hoewel het aantal stoptreinen voor het station Halfweg met 6 is vermeerderd en thans reeds 22 zijnde 11 van elke richting bedraagt, is door eenige ingezete nen wederom een adres gericht aan den raad van administratie der Holl. IJz, Spoorweg Maatschappij, waarin wordt ver zocht ook trein 13, te 8 ure 20 min. voorm. van Amsterdam vertrekkende, te Halfweg te doen stoppen, men vraagt dit hoofdzakelijk ten gerieve der uit Hout rijk en Polanen of omstreken te Haarlem schoolgaande kinderen, die thans of ruim 2 uur te vroeg, of ruim Vs uur te 'aat te Haarlem aankomen. Ook bij vorige diensten bestond dit ongerief, dat ook toen echter door de indiening van verzoekschrif ten werd weggenomen of aan te gemoet gekomen. In een onbewaakt oogenblik is het 3jarig zoontje van C. Slimme te Nieuw Vennep, al spelende in de sloot voor de woning te water geraakt, en eenige oogenblikken later levenloos daar uit ge haald. De Raad van Haarlemmermeer heeft het tractement van de gemeente genees- heeren Dr. Maas en van Dorsten, stand plaats Hoofddorp en Nieuw Vennep (Haar lemmermeer) verhoogd met 200 en alzoo gebracht op 800. Verder is aan Dr. ten Cock, gemeente geneesheer te Haarlemmermeer, op zijn verzoek eervol ontslag verleend en in zijne plaats benoemd, op eene jaarwedde van 800, Dr. Maas geneeskundige te Hoofddorp (Haarlemmermeer). HAARLEM, 12 Juni 1891. Gaarne vestigen wij de aandacht van onze lezers op het orgelconcert van de Gebr. van Thienen, op morgen (Zaterdag) middag in de Groote Kerk, alhier te geven. De goede naam, dien deze organisten in de muziekwereld hebben, waarborgt wat het orgelspel op het voortreffelijke instru ment van de Sint Bavo betreft, ontegen zeglijk veel kunstgenot, dat niet weinig verhoogd zal worden, door de medewerking van Mejuffrouw Landré en den Heer Bak ker, violist van het „Concertgebouw" te Amsterdam. Het voor de uitvoering bestemde pro gramma bevat een keur van schoone Or gelwerken, waaronder eene Fantasie van den heer V. E. van Thienen, eene Fan tasie en Fuga in C-moll van J. S. Bach, „Ases Tod" (uit de suite „Gynt") van Grieg. Mej. Landré zal zingende aria van Mendelssohn: EöreIsraëlhor e des Hernn Stimme uit diens „Elias" en een lied „Ara Morgen" van den heer W. van Tienen, waar mede zij onlangs te Leiden veel bij val in- oogstte, terwijl als viool-nommers de Sonate in D-dur van Tartini en de bekende Legende van Wieniawski op het programma vermeld staan. Voegen wij hier bij den lagen toegangs prijs (ƒ0.50) welke men heeft vastgesteld, dan mag zeker eene goede opkomst van het kunstminnend publiek worden verwacht. Steeds is het gebleken, dat een dergelijk orgelconcert als dat van morgen eenige, genotvolle oogenblikken kan verschaffen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de toegang is op de Groote Markt. De uitslag van de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer in ons kiesdistrict is als volgt: Uitgebracht zijn 1954 stemmen. De Heer Mr. A. J. W. Farncombe San ders is herkozen met 1041 stemmen. Verder wareu uitgebracht op de Hee- ren Mr. J.A. van Gilse 620, H. van Bla deren 202 en A. H. Gerhard 80 stemmen. Op tien verschillende personen waren elf stemmen uitgebracht en 10 stemmen wa ren van onwaarde. Door de politie alhier is aangehou den en naar het huis van bewaring over gebracht Casper Melchior Balthasar Ver- nig, oud 18 jaren, geboren te Amsterdam zonder vaste woonplaats, die zich de vo- li rige maand te Amsterdam had schuldig gemaakt aan diefstal met braak van ruim 200 in het R. C. Weeshuis aan de Lauriergracht, waarin hij bezoek bracht en vroeger was verpleegd geweest. Te dezer stede had hij pas gestolen ten na- deele van een bierhuishouder bij wien hij had gelogeerd onder den naam van Willemse. Reeds vroeger heeft hij wegens diefstal gevangenisstraf ondergaan. Bq de godsdienstoefeningen der Ne- derduitsch Gereformeerde Kerk (dolee- rende) zal op Zondag 14 Juni 1891 in de Noorderkerk optreden des voormid dags te 10 ore, en des namiddags ten 6y2 ure Ds. J. Langhout Woensdag 17 Juni 1891 des voormiddags ten llVe ure, huwelijksinzegening en des avonds te acht ure, Ds. J. Langhout. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld: Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Een voor portier. Twee voor schilder. Een voor schoenmaker. Een voor broodbakkersknecht. Een voor stoelenmatter. Vijftien voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw. Een voor linnennaaister. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten bas Doelen of Stadhuis. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 5 Juni. P. A Timmers en M. C. Ruijgrok. 10 Juni. J. W. de Groot en G. Tijms. G. Bakker en E. Hoogland. J.W. Ruijgrok van der Werven en JC.van der Kroft. O. H.van Maanen en H. M. Willemse. W. C. Meijer en C Zweers. J. J. van der Kroft en M. van Luijken. C. Jansen en E. E. Bouman. C. Verwoert en H. Ebbing. A. van Niel en J. Michels. P. Wisker en J. M Vermeer. W. Timmerman en J. Godefrooi. J. v.Waard en J. M. Kruijer. J. Vermeulen en M. S. van der Beek. W. F. Meijer en G. Leupen. GETROUWD. 10 Juni. H. Priester en H. G. Brussé. F. G. Ruigrok van der Werven en M. M. van der Werff. A.VeersmaenM Ineke Dr. J. D. Bierens de Haan en L. W. O. Bervoets. 11 Juni. H. W. Brans en M H. van Essen. J. L. ter Hall en H. C. Lobel. J. J. Surendonk en W. M. Nijgh. GEBOORTEN. 4 Juni. H. C. Wiemer geb. Karthaus d. A. van der Veur geb. Been z J. van Nielen geb. Hottentot z. M. P. Jore geb. van der Linden z. M Heeremans geb. 8wart d. A. van Os geb. Toff d. M. E. Hulsebosch geb van der Stijlen d. 5 Juni. J. M Snoeks geb. van Schooten d. A. C. Sabel geb. van der Water d. P. Evers geb. Dupontz. E. van Wooning geb. van Roon z. H. E. M. van Kimmenaede geb. Wijnen z. G. Eterman geb. Willemse d. (levenl.). 6 Juni. A. H. Popelier geb. Bosschee d B. Gompertz geb. de Beer z. H. M. Drijber geb. Hamilton of Silvertonhill d. 7 Juni P. L. van Gend geb. Coeree d. N. Hagebout geb. Zweers z. E. van Heulen geb. Erdtsieck d. S. C- Lub bers geb. ter Smitten d. en z. 8 Mei. T. Smit geb. Scheerhoorn z. E. Terhorst geb. Sloo- temaker d (levenl). S. A. Belterman geb. Richter z. C. Zandberg geb. de Jong d. 9 Juni. M. Hos geb. Huizinga d. H. S. van Amesvoord geb. de Vries d. H. Peper geb. Trompetter z. J. van Bilderbeek geb. Bajer d. 10 Juni. A. Bos geb. van den Oord z. IJ. F. O ter geb. van Beemz. G. Simons geb. Gudden d. K. P. Miezenbeek geb. de Graaffd.P.de Vries geb. Baten z.11 Juni. C. Oomen geb. Doornbos d. OVERLEDEN. 5 Juni. P. C. Wezel 15 md z. Palmstr. P. Koster 58 j. K. Poellaan. 6 Juni. A. van Duin geb. Fejje 49 j. Klerksteeg. JBosveld 2 j. z. W. Appelaarsteeg. 7 Juni. J M. Lan- geveld geb. van Beusekom 63 j. Bakenesser- gracht. M. Tinnemans geb. van Aeken 82 j L. Molenstr H. van Bree 15 j. Leidschestr. 8 Juni H. J. M. Kuijpers2m.z.Stastions- plein. P. E. Kuier 38 j. Gr. Markt. M. E. C. Lijdsuian 21 j. Spaarne. 9 Juni. 11. C. van der Horst 10 m. d. Gasthui-laan. F. M. Hienkens 12 m. d Zijlstr. J. Rijbroek2m. z. Molensteeg. 10 juni. N. Luijteu geb. van Reijn 58 j. Hazepaterslaau. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een zilveren oorknop. Een armband. Een griffelkoker. Twee sleutels aan een touwtje. Een zwarte horlogeketting. Een Bleutel aan een ring.Eene broche. Een bril in etui. Een sleutel, Een zinken pgp met bak. een doekspeldof broche van perle d'amonr. Een kinder- schoentje. Een pak waarin een paar nieuwe kousen en een stuk linnen. Een koperen klokkeketting. Negen postze gels van ƒ0.05. Een sleutel. Een paternoster. Een sleutel. Een pak kist. Een doublé-armband. Een boe zelaar. Een kerkboek. Een boeze laar. Een passer. Terug te bekomen by juffr. Van der Veldt, Gr. Houtstraat 160 een beursje met zilveren knipje met twee zilveren k nop jes, waarin eenig geld. M. D. N. van Hest, Ged. Voldersgracht 51, een nieuwe Stalen haarkam. N. C. A. Ockhnisen Lange Margarethastraat 18, een blauwe dnif met geknipte vlerken. Z. Assen dorp, Essenplein 24k een rood jurkje. Den opzichter der Gemeente-reiniging Harmeujansweg, een gonden vingerhoed (in het opgehaalde vuilnis gevonden). J. de Vos, Leidschevaart 28, een rond gouden medaillon. J. D. Nieman, Nas- saulaan 36a, een bril in etui. M. Over- meier Voorzorgstraat 14, een nieuwe pan toffel. M. de Ngs, Stationsplein 12, eene portenmonnaie met geld. VEEMARKT. 10 Juni. Aangevoerd. Prijs- 4 Koeien 125. 160. 37 N. Kalveren 6.12. 78 Schapen 14.24. 190 Lammeren 5.10. 4 Paarden KAASMARKT van 10 Juni 1891. Aang. en verk. 65 stapels, uitmakende 7401 kazen, wegende 14555 kilogrammen. Hoogste prijs per 50 kilogr. f 26.50 TWAALFDE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Zondag 14 Juni 1891, des namiddags van 24 uur, door het Gemeen telijk Muziekkorps onder directie van den Luitenant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch uit AthaliaMendelssohn. 2. Ouverture Peter Schmoll.Weber. 3. La plus Belle, WalzerWaldtenfel. 4. Grande Fantaisie sur des Mo tifs de l'Opéra Herodiade. ..Massenet. 5. Ouverture, BauditeuStreiche.GoungThomas. 6. Prélude uit de Opéra Nadeshda.Buot (V oor 2 klarinetten solo, uitte- voeren door de Hecren Hof meester en Tas). 7. Grande Fantaisie sur des Mo tifs de l'Opéra FaustGounod. Buiten-sociteeit „TROU MOET BLYCKEN". CONCERT op Zondag 14 Juni 1891 des a- vonds ten 8 uur, te geven door het Stedelijk mu ziekkorps onder directie van den Luit, Kapel meester. C, P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Kaiser Friedrich Marsch.... Brennecke. 2.,Ouverture Hemkehr aus der FremdeMendelssohn. 8Man Lebt nur einmal. Walzer. Strauss. 4. Grosse Fantasie aus der Oper Die ZigeunerinBalfe. 5Ouverture a. d. Oper das Gol- dene KreuzBrull. 6* a. Podagra PolkaLabitzky. b. Schmeichel Katzchen. Salon stuchEilenberg. 7. Pilgerchor und Lied an den AbendsternWagner. 8. Fantaisie sur des Motifs de l'opèra la Grande Duchesse du GérolsteinOffenbach. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 16 Juni 1891, des namiddags van 1—2 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. Choralvorspiel und FugeJ. Bramhs. 3Sonate No. 2G. MerkeL a. Maestoso. b. Adagio. c. Allegro assai. 4. Ave MariaF. Liszt.. 5. Finale.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 2