Uitslag' der Verkiezing van Dinsdag 9 Jnni voor Leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. 1° N ieuwsberichten. KIESDISTRICTEN. Alkmaar Almeloo Amersfoort Amsterdam Apeldoorn Appingedam Arnhem Assen Bergen op Zoom Bergum Beverwijk Bodegraven Breda Breukelen Brielle Delft Deventer Doetinchem Dokknm Dordrecht Drnten Ede Eindhoven Eist Emmen Enkhuizen Enschede Franeker Goes Grorinchem Gouda Grave 's-Gravenhage Groningen. Gulpen Haarlem Haarlemmermeer Harlingen Helder Helmond 's-Hertogenbosch Hilversum Hontenisse Hoorn Kampen Katwijk Leeuwarden Leiden Lochem Loosduinen Maastricht Meppel Middelburg Nijmegen Ommen Oostburg Oosterhout Rheden Ridderkerk Roermond Rotterdam Schiedam Schoterland Sittard Sliedrecht Sneek Steen wijk Tiel Tilburg Utrecht Veendam Veghel Venloo Waalwijk Weert Winschoten Wijk bij Duurstede Wolvega Zaandam Zevenbergen Zierikzee Zuidhorn Zutphen Zwolle AFTREDENDE LEDEN. Van der Kaay (1.) Cremers (k.) Schimmelpenninck v. d. Oye(a.-r.) Gleichman (1.) Gildemeester (1.) De Beaufort (1.) Cremer (1.) Heldt (1.) Hartogh (1.) Kerdijk (1.) Rutgers (1.) Tak van Poorvliet (1.) Van Bylandt (a.-r.) Schepel (1.) Roozeboom (1.) Van der Feltz (1.) De Ram (k.) De Vries (a.-r.) Boreel (1.) Van Velzen (a.-r.) Michiels van Verduijnen (k.) Royaards (1.) Goekoop (1.) Van de Velde (a.-r.) Van Delden (1.) Bevers (k.) Huber (k.) Van Gijn (1.) Travaglino (k.) Löben Seis (a.-r.) Mutsaers (k.) G. W. van Dedem (a.-r.) Sinidt (1.) Zijp (1.) Geertsema (1.) Lieftinek (1.) Keuehenius (a.-r.) Seret (a.-r.) Van Wassenaer (a.-r.) Harte (k.) Schimmelpenninck (cons.) Van Kempen (a.-r.) Guyot (1.) Van Houten (1.) Veegens (l.) Ruland (k.) Farncombe Sanders (1.) Reekers (k.) Oppedijk (a.-r.) Land (1.) Vermeulen (k.) Van der Schrieck (k.) Mackay (a.-r.) Walter (k.) W. K. van Dedem (1.) Asch van Wijck (a.-r.) Doener (a.-r.) Zaaijer (I.) Bool (1.) Brantsen van Wielbergen (a.-r.) Van Berckel (k.) Schreinemacher (k.) Smeege (1.) Lucasse (a.-r.) Dobbelman (k.) Van Alphen (a.-r.) Glinderman (a.-r.) Borret (k.) Kolkman (k.) Heemskerk (a.-r.) Diepen (k.) Mees (1.) Van Karnebeek (1.) Viruly (1.) Hintzen (1.) Norman (1.) v. d. Borch van Verwolde (a.-r.) Domela Nieuwenhuis (soc.-dem.) Lambrechts (k.) De Geer (a.-r.) Brantsen v. d. Zijp (a.-r.) Beelaerts (a.-r.) Dijckmeester (1.) Bahlmann (k.) Roëll (1.) Seyffardt (1.) Borgesius (1.) Van Vlijmen (k.) Haffmans (k.) Vos de Wael (k.) Clercx (k.) Zijlker (1.) Schaepman (k.) Okma (a.-r.) De Meijier (1.) Van Nunen (k.) Van Kerkwijk (1.) Zijlma (1.) Engelberts (a.-r.) A. van Dedem (a.-r.) GEKOZEN. Cremers. Gleichman. Levy (1.). De Beaufort. Cremer. Heldt. Hartogh. Kerdijk. Rutgers. Tak van Poortvliet. Van Bylandt. Schepel. Rink (1.). Van der Feltz. De Ram. Michiels van Verduijnen. Goekoop. Van Delden. Huber. Van Gijn. Travaglino. Löben Seis. Mutsaers. Smidt. ZÜP- Keuchenis. Seret. Harte. Pijnacker Hordijk (1.). Conrad (1.). Guyot. Veegens. Marchant d'Ansembourg (k.) Farncombe Sanders. Oppedijk. Land. Vermeulen. Van der Sohrieck. H E R S T E I [ING. W. K. van Dedem. Noordtzij (a.-r.). Zaaijer. Bool. Kielstra (1.). Schreinemacher. Smeege. Dobbelman. Hennequin (1.). Berch van Heemstede (k.). Kolkman. Arie Smit (1.). Diepen. Mees. Van Karnebeek. Viruly. Hintzen. Norman. Lambrechts. de Geer. Brantsen v. d. Zijp. Beelaerts. Dijckmeester. Bahlmann. Roëll. Van Beuningen (1.). Van Vlijmen. Haffmans. Mutsaers (k.). Clercx. Van Nunen. Van Kerkwijk. Zijlma. Borgesius (1.). A. van Dedem. v. d. Kaay 1636 en Goede (a.-r.) 1313 [Gerritsen (rad.) 453]. Scbimmelp. 901 en Royaards (1.) 709 [De Ras (k.) 522]. Gildemeester heeft bedankt. Roozeboom heeft bedankt. [de Vries 1294 en de Kanter (1.) (1211 [Fortuijn (soc.-dem.) 129] Boreel 778 en Bos 753. jVan Velzen 1154 en Bastert (1.) 1475 [Schaepman (k.) 708]. [Royaards 1246 en Van Wijck (k.) /1165[Brantsenv.d.Zijp(a.-r.)913] v.d.V elde 1310 enTakv.Poortvliet(l.)1238 Hesseling (1.) 1414 en Bevers 1125 [v, d. Zijp (a.-r.) 901]. Iv. Dedem 1059 en de Ras (k.) '892 [Sipman (1.) 883]. Geertsema 965 en Essink (k.)853 (Lieftinek 1284 en Van Vliet (a.-r.) 1011 [Bruinsma 636]. (Bogaerdt (1.) 1246 en Wassenaer (987 [Bahlman 409]. Van Houten 1785 en Brummel- jkamp (a.-r.) 1103. Ruland heeft bedankt. (Reekers 1206 en Van Merlen (1.) (928 [Wijnmalen (a.-r.) 701]. .Walter 1361 en Pompe van Meer- (dervoort (a.-r.) 939. Van Wijck (Suriname). Donner 1256 en Op de Laai (k.) 1243. Van Berckel 1226 en v. d. Velde a.-r.) 1006 [de Kanter 921]. (A. Smit (1.) 1851 en Lucasse 1808 ([Heydemyck (k.) 133]. Weede v.Dijkveld(l.)S45 enEssink(k.)615 (Gleichman (1.) 1004 en v. d. Borch (775 [Engelberts (cons.) 4751. (Nieuwenhuis 748 en Treub 607. j[Huber(k.) 587, v.d. Berg(l.) 294] Seyffardt heeft bedankt. Borgesius 729 en Brummelkamp '518 [Helsdingen 240], Zijlker 920 en Tijdens (rad.) 725 Schaepman 1148 en de Beaufort (1.) 1047 [Waller (a.-r.) 550]. Houwing (I.) 804 en Brummelkamp 737 Meijier 1180 en Bax (rad.) 613. Van de honderd leden zijn bij de verkiezing 74 leden gekozen, nl41 Liberalen, 22 Katholieken en 11 An- ti-revolutionnairen, zoodat in 26 dis tricten op Dinsdag 23 Juni a.s eene herstemming moet plaa's hebben. De liberalen hebben 6 zetels gewonnen nl. 's Gravenhage (2), Lochem, Zut phen, Ridderkerk en Oostburg. Met het oog op de vele herstemmingen is het nog niet uit te maken, hoe de nieuwe Tweede Kamer derhalve zal zijn samengesteld, al staan de kansen voor de liberale partij lang niet ongun stig. De door velen hoog noodig geachte grondwetsherziening in België vond hare voornaamste bestrijders bij de conserva tieve partij, aan welks hoofd de heer Woes te moet genoemd worden. Hij schijnt zich thans bij den toestand neer te leggen, althans op eene feestelijke bijeenkomst heeft de heer Woeste verklaard, dat het al zeer dwaas zou zijn te gelooven, dat het bestaan zijner party zou samengaan met het behoud van het grondwetsartikel in kwestie. Hij bejammert het evenwel, dat de her ziening geëiseht is onder beschutting der roode vlag. Volgens zijne meening is echter herziening onvermijdelijk en heeft zijne partij zich voor te bereiden op de groote staatkundige hervorming, welke het land wacht. De voorstellen gedaan door de direc tie aan het werkstakende omnibus-comité te Londen zijn verworpen en eene nieuwe samenkomst tnsschen partyen is noodig geoordeeld. De omnibnsmaatschappij lijdt een verlies van f 72.000 in de week, maar er schijnt op gerekend te worden, dat de staking niet lang zal kunnen aanhouden wegens gebrek aan geld, waardoor het comité de mannen niet lang zal kunnen onderhouden. Keizer Wilhem, gelijk men weet een vurig bewonderaar van Richard Wag ner, zal op eigen kosten een standbeeld voor dien toondichter laten oprichten, dat geplaatst zal worden vóór het operagebouw te Berlijn. Een heftig koningsgezinde moet den Kei zer een brief hebben geschreven, waarin hij opkwam tegen het plaatsen van een gedenkteeken ter eere van een man die de roode vaan had gezwaaid en van de barricaden te Dresden in 1849 op Prui sische soldaten geschoten heeft. Maar die briefschrijver vergist zich: Wagner is nooit zoover gegaan. Hij heeft alleen in staatkundige clnbs redevoerin gen gehouden, welke de politie ongepast achtte voor een „koninklijken kapelmees ter" en hij verliet de stad Dresden om zich aan vervolging deswege te onttrekken. Daarna ging hij naar Weimar en werd alleen een omwentelingsman op mnzikaal gebied. Het is nu reeds vijf weken, dat ruim twintigduizend werkstakers in het kolen bekken van Charleroi zonder verdiensten, of althans werkeloos rondloopen. De ma- terieele schade hierdoor veroorzaakt, niet alleen voor de industrie, maar voor de werk lieden, te berekenen, gaat moeielyk. Toch zijn er pogiDgen in het werk ge steld om de kwestie in 't reine te bren gen; op eene tot dit doel gehouden ver gadering werd de wetenschap opgedaan, dat de werkstakers van hun eisch omtrent een werkdag van aeht uren en ook vau dien betreffende loonsverhooging willen afzien, wanneer zij de zekerheid hadden, dat de patroons geen weerwraak zouden nemen. Het bleek toen tevens, dat de pa troons de werklieden weer in dienst zou den nemen, met uitzondering van de aan voerders en wie verder in deze het hoog ste woord hadden gevoerd. Men denkt nu, dat het werk zal hervat worden als ten minste het beroep op de welwillendheid der patroons naar wensch uitvalt. Een jonge man bezocht Woensdag namiddag te Amsterdam zijne vroegere be minde, werkzaam in eene wasch- en strijk- inrichting. Er ontstond tusschen beiden eene woordenwisseling, die zulk een ern stig karakter verkreeg, dat de teleurgestel de minnaar eene revolver te voorschijn haalde en daarmee op het meisje vier schoten loste, waarvan er een haar op de plaats doodde. Het lijk werd ineen brancard naar het gasthuis vervoerd. Intusschen was door geschreeuw der vrouwen en het mis drijf zelf eene groote menigte voor het huis te hoop geloopen, en toen de recher cheurs den man met rij tuig overbrachten, hadden zij veel moeite hem tegen de veront waardiging van de menigte te beschermen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 6