TM MUITE. Nieuwsberichten. f 14.000 verdwenen was. De politie werd terstond gewaarschuwd en stelde een on derzoek in. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's g rat ie gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 1. Bovenhuis, ƒ30 per maand, terst. No. 4. Geni. Slaapkamer, ƒ10 p. m., terst. No. 19. Gem. Kamer m. alkoof, 10 p.m., tst. Bakenesaorgraoht. No. 51. Gem. Kamers, 28 per maand terst Barteljorisstraut. No. 7. Gem. Kamer m. alkoof, f20 p.m. Barrevoetstraat. No. 17rood. Bovenhuis, 300 pjterst. Burgwal. No. 42. Pakzolder, 1.50 per week, terstond. No. 48. Bovenhuis, ƒ2.— p. w., terst. No. 96. Vinkelkuis, ƒ3,— per week, terst' Cornelissteeg. No. 16. Boven voorkamer, ƒ1.50 p. w., terst. Donkeie Spaarne. No. 14. Huis m. Tuin, ƒ400 p. j Aug. ï'rankaatraat. No. 9. Slaapk. m. kosten bed. ƒ25 p. m. terst. Ged. Oude Gracht. No. 118. Slaapk. m. kost en inw., 6,p.w. Ged. Zijdgracht. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20 p.m. terst. Gierstraat. No. 17. Gem. Kamer met kost, ƒ35 p.m. No. 38. Ongeai. Bovenvoork., 1.25 p. w. No. 51. Zit- en Slaapk., ƒ25 p. m., terstond. Gortesteeg. No. 21. 2 Bovenvoork., >.25 p. w,, terst. Groot Heiligland. No. 82rd Bovenhuis, 2,75 p. w., terst. Has selaarsplein. No. 21. Huis met tuin, ƒ400 per jaar, tst. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, 2.25 p.w.,terst. No71cBenedenwoning' 2,p.w., terst. Houtplein. No. 4. 3 Ongem. kamers, 30 p. m., Sept. Jaeobij nestraat. No. 14. Huis m. tuintje, ƒ250 p. j., Oct. Jansweg. No. 13. Huis met Tuin, 450 p. j., Nov. Kaasmarkt. No. 36. Net gem. Voork. en Slaapk20 p.m. No. 36. 3 net Gem. Kamers, ƒ45 p. m. Kamperlaan. No. 16. Pakhuis, desverk. met zolder, aan 't water gelegen, pl.m. 90 M', 2 p. w. Kampervest. No. 15a. Bovenhuis, 215 p. j., 1 Sept. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voorz. van waterl., 0.75 p. w. No. 34. Kaï erm. kost en bed., ƒ6 p.w., tst. No. 72. Kelder, ƒ0,60 per week, terst. Kleine Houtstraat. No. 19. Gem. Slaapkamer, 12 p.m., terst. No. 20. Gem. Kamer m. Alcoof, kost en bed., ƒ30 per maand, torstond. No. 43. Gem. Voork. m. slaapk., ƒ12 p.m. No. 43. Gem Voork. m. slaapk., kost en bed., ƒ30 per maand, terstond. No. 110. Gem. Kamer, ƒ8 p. m., terst. Kleine Houtweg. No. 15a. Bovenhuis, ƒ275 p. j., Nov. Koningstraat. No. 8. 2 ruime net. Gem. Kamers, 26 per maand, Augustus. No. 13rd. Bovenhuis, 225 p. j., terst. No. 14. 2 of 3 Gem. Kamers, ƒ30 p. m. No. 49. Gem. Kamers, ƒ20 per maand, Sept. Korte Spaarne. No' 17. 2 Gem. Benedenk., ƒ2') p. m., terst. Korte Zijlstraat. No. 14rd. Bovenhuis, 3,25 p. w., terstond. Koudenhorn. No. 14. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terst. Krom. No. 18. Voor- en Achterk., ƒ1 p.w., terst. Lange Boogaardstraat No. 5. Bovenhuis, 1.75 per week, terst. No. 16. Benedenvoork., ƒ1.p. w., terst. Leidschestraat. No. 7. Gem. Benedenvoork. met kost en be diening, 30 p. m., terstond. Leidschevaart. No 54boven. Gem. Zit- en Slaapk. 20 per maand, m. kost 35, terstond. No. 142. Huis m. tuin, ƒ500 p. j., terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 3zw. Huis m. tuin, l8o p. j., terst. No. llzw. Benedenhuis, ƒ180 p.j., Aug. Maarten Spiesstraat. Een ruime Schuur en Zolder, vooral dienstig voor bloembollen. Nassatxlaan. No. 24rood. Bovenhuis, ƒ3.50 p. w., terst. Nassaustraat. No. 12. Bovenwoning, /15 p. m, terst. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kamer, ƒ0,80 per week, terst. Nieuwe Gracht. No 54. Hnis met tuin, ƒ450 p. j., terst. Nieuw Heiligland. No. 10. Aehterk. en ged. zolder, ƒ1 25 p.w., tst. Nieuwe Kruisstraat. No. 24. Kamer, ƒ1,— per week, terstond. OranjeboomBlaan. Nb. 91. Bovenhuis, ƒ1.75 p. w., terst. Oranjestraat. No. 9. Huis m. tuintje, 5 k., 300 p.]., Nov. Omvalspoort. No. 9. Bovenhuis, ƒ1.25 p. w., terstond. Oude Groenmarkt. No. 24. Bovenhuis, 275 per jaar, terst. No. 24. Gem. Kamers, 24 p. ui., terst. Parklaan. No. 50. Benedenhuis, ƒ2.75 p.w., terstond. No. 66. Gem. Kamer m. k. en bed. ƒ25 p.m. tst. Palmstraat. No. 19. Benedenhuis, ƒ3 p. w., Aug. Raam vest. No. 45. Huis met Tuin, ƒ625 p. j., Nov. Ridderstraat. No. 14. Benedenhuis, ƒ4,p w., Sept. Ripperdastraat No. 8. Huis m. Tuin, 7 k., ƒ450p.j.,terst. Ruychaverstraat. No. 20rd. Gem. zit- en slaapk., 2U of 40 per maand, tersiond. Schootersingel. No. 9. Huis m. tuin, 10 k., ƒ850 p.j. terst. No. 33rd. Bovenhuis, 225 per jaar, terst No. 39zw. Benedenhuis m. tuin, ƒ200 p. j., tst. Smedestraat. No. 24rood. Bovenwoning 225 p. jaar terst. No. 41. Groot Winkelhuis, 500 p.j., Oct. Sophiastraat. No. 8. Benedenhuis, ƒ250 p. j., terst. No. 53. Gem. Kamer met alcoof en kost, ƒ40 p. m., tst. Spaarne. No. 26. Ongem. Bovenkamers, /14p. m., tst. No. 78rd. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terst. Spaarnwouderstraat. No. 6rd. Bovenhuis, ƒ3,— per week, terst. No. 65. Bovenvoorkamer, ƒ1,p.w., terst. St. TJrsulasteeg. No. 7. Bovenhuis, ƒ3 per week. Verl. Frans Halsstraat. No. 2rd. Bovenhuis, 250 p. j„ terstond. Wagenweg. No. 9. Bovenhuis, ƒ301) p. j., terst. W ar moesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. Wijde Geldeloozepad. No. 35. Gem. Voorkamer, 1.p.w, terst. No. 35. Gem. Huis, 4.p. w., terstond. No. 58. Huis met tuin, ƒ300 p. j., terst. Zuider Buitenspaarne. No. 8. Benedenhuis, 175 p. j terstond. No. 8. Bovenwoning, ƒ200 p. j., terstond. Zijlstraat, No. 14rd. Gem. Kamers m. kost, 30 p. m. No. 30boven. Gem. Kamer m. kost, 25 per maand, terstond. No. 95. Wijnkelder, 40 per jaar, terstond. Zijlweg. No. 71rd. Bovenhuis, 350 p. j., Aug. Bij H. J. GEIJL JCz., firma Martens Zoon Een Huis met tuin, Ged. Oude Gracht No. 120, ƒ500 per jaar, 1 Mei 1891. Bij J. W. VELDHEER, Ged. Oudegracht 41, te koop: Een groot terrein, zeer geschikt om te bebouwen; groot ongeveer 400 centiaren gelegen op de Gedempte Oudegracht, dus in het midden der stad. Te Huur bij de Architecten A. en J. A. G. VAN DER STEUR. Een bovenhuis, vrije opgang, 5 kamers, keuken, kelder, dienstbodenkamer, zolder en verdere gemakken. Gelegen op een der drukste standen. Huurprijs 375. Bij P. DE LUGT, Timmerman, Oranjestraat 27. Een Huis met tuin, kelder, waterleiding enz, op netten stand. Huurprijs 400. Te aanvaarden 1 November 1891. In het graafschap Bury, in Enge land, werd een man voor den rechter gebracht, omdat hij minne- en dreigbrieven aan de koningin schreef. Toen de koning in eens door Windsor reed, kwam hij tot de overtuiging, dat zij hem heel lief aan keek en daardoor werd hij zoo getroffen, dat hij eene reeks brieven schreef, waarin hij aan „Lieve Koningin" eenvoudig „hand en hart" vroeg in „liefde en huwelijk". Ook vroeg hij om wat geldelijken bijstand. Na geneeskundig advies te hebben inge wonnen, gelastte de rechter, dat hij in een krankzinnigengesticht zou worden ge plaatst. De Congostaat zal waarschijnlijk vroeger door de Belgische regeering moeten overgenomen worden, dan men meende, indien althans waar is wat van partiku- liere zijde wordt medegedeeld. Volgens deze zijn de millioenen, door de wetgeving toegestaan, reeds versmolten en het fortnin van den koning kan ook niet langer den finantieelen last torschen, alles redenen om ten spoedigste, hoe ongewenscht ook, van de voorloopig toegezegde staatshulp ge- brnik te maken, te meer daar ook de spoorweg in de Congo voorloopig niets zal opbrengen, omdat het Engelsche kapitaal, waarop men had gehoopt, niet beschik baar schijnt en de bouw veel meer kost, dan waarop men gerekend heeftdoch er zijn reeds bezuinigingsmaatregelen geno men. Of een en ander zal strekken om de natie met het denkbeeld aldus eene kolo niale mogendheid te worden, te ver zoenen, staat te betwijfelen. Prins Bismarck, die in geen 30 jareu een schouwburgvoorstelling bijwoonde, beeft dezer dagen met zijne gemalin het theater te Kissingen bezocht, waar de eer Dreher, de bekende komiek uit Munohen, eene gastvoorstelling gaf. Toen deze een op den ond-kanselier toepasselijk conplet zoDg en daarna aan prinses Bis marck een bloemruiker overhandigde, scheen er geen einde te zullen komen aan de toejnicbingen, die zich herhaalden en eene formeele ovatie voor prins Bismarck werden, foen hij na afloop der voorstelling bet gebonw verliet. Een vreeselijk spoorwegongeluk heeft plaats gehad te St. Mande bij Joinville (Frankrijk). Een locomotief kwam in bot sing met een anderen trein, en sprong door den schok uiteen. Het vuur verspreid de zich in drie wagens, waamit de rei zigers of verkoold of vreeselijk verminkt werden te voorschijn gebracht. Verkeerde seinen schenen oorzaak van de ramp. Negen en veertig personen zijn gedood. .Toen yoor eenigen tijd Arroli op Sardinië door een rooverbende werd over vallen, was de dochter van den landeige naar Chiani de leidster en de voorgangster bij de verdediging. Zoodra de rooverbende bet huis van haar vader naderde en haar ouders en alle bedienden vluchtten, plaatste zij zich met een revolver achter de deur en schoot een ieder, die binnentrad, dood. Toen de bende vier mannen achter elkaar zag sneuvelen, sloeg zij op de vlucht, in de meening dat er troepen in het huis waren opgesteld. Het huis van haar ou ders en het dorpje waren daardoor gered. De Italiaansche regeering heeft aan Louise Chiani de gouden medaille toegekend die haar onder het gejubel der geheele be volking door den prefect werd uitgereikt. Eenige Engelsche zeelieden zijn er bij de onlusten in Chili leelijk ingeloopen. De oppervlootvoogd Balmaceda, een der Chileensche partijhoofden, had een Engel- schen luitenant ter zee bepaaldelijk voor de Chileensche marine aangenomen, en dezen gemachtigd matrozen, stokers en machinisten aan te werveD. Nu kan de luitenant voor zijne mannen niet alleen geen geld krijgen, maar zelfs zijn eenigen dientengevolge op Chileensche vaartuigen in de boeien geslagen en zijn andere Engel- schen, die ook aandrongen op de vervulling der wervingsvoorwaarden, eenvoudig, zon der iets te bezitten, aan wal gezet. In hoeverre Engeland hiermede genoegen zal nemen, is nog niet bekend, hoewel een onderzoek is ingesteld welke personen nog in hechtenis waren. -De volgende ministerieele combina tie, reeds vroeger met eenige wijziging me degedeeld, wordt thans vrij algemeen in 's Hage besprokenMr. Gr. van Tienhoven binnenlandsehe zakeD jhr. mr. W. H. de Beaufort buitenlandsche zakenJ. T. Cre- mer koloniën mr S. van Houten financiën mr. J. P. ii. Tak van Poortvliet water staat G. Krnys marine en A. H. W. Seyffardt oorlog. De naam van een titu laris voor justitie wordt nog niet genoemd. Vrijdag had de Heer van Tienhoven op nieuw een langdurig onderhond met H. M. de Koningin-regentes. Er wordt op gewezen, dat de Ko ningin-regentes den rechten weg heeft te kiezen, ondanks de invloeden waaraan alle koningen en vorsten zijn blootgesteld, en zulk een hofpartij zon volgens geruchten H. M. geadviseerd hebben het tegenwoor dige ministerie te handhaven. Daar evenwel de koningin-regentes dan een geheel an deren weg zou bewandelen dan wijlen \V illem III, die met terzijdestelling van eigen sympathiën zich steeds gedroeg als een vorst, die de beteekenis van een constitutioneel vorst te zijn zoo diep ge voelde, mag niet verondersteld worden, dat H. M. werkelijk aan wenken in eene an dere richting zonde gehoor geven. Men gelooft te meer, dat eene oplossing in li beralen zin te wachten staat, omdat H. M. veel vertrouwen stelt in den Heer Tienhoven, burgemeester van Amsterdam en deze, met zijn bekende rondborstige eer lijkheid, de te volgen gedragslijn volgens zijn beste weten zal kunnen aantoonen. Een heer in de Gerard Donstraat te Amsterdam werd op het oogenblik, dat hij bezig was met het bergen van stuk ken in zijn brandkast, door zijn broeder geroepen. Daardoor vergat hij de deur te sluiten. Eenigen tijd later herinnerde hij zich zijn verzuim en ontdekte tot zijn ontsteltenis, dat een portefeuille met Zij had dadelijk vermoeden op de dienst bode, bij wie na onderzoek, diep onder haar kleederen, twee bankbiljetten elk van 1000 te voorschijn kwamen. Het ove rige werd in den tnin, onder een dakpan verborgen, teruggevonden. De oneerlyke dienstbode werd onmid dellijk in hechtenis genomen. HAARLEM, 31 Juli 1891. -- De kermis etaat hare intrede te doen. Of zij komt als gewenschte gast, zal wel afhangen van elks persoonlijke zienswijze, maar zeker is het, dat vele neringdoende stadgenooten in de eerste plaats niet gaarne zonden zien, dat tot afschaffing overgegaan werd, en omdat met dezen stand, niet ge heel ten onrechte de grondslag der heden- daagsche maatschappij genoemd, moet ge rekend worden, behooren, door hen die met de kermis niet zijn ingenomen, de belangen van anderen niet voorbij gezien te worden. In hoeverre de kermis bij de tegenwoordige beperkingen nog zoo absoluut schadelijk is, kan nog niet beoordeeld worden, even min als nn reeds kan bepaald worden in hoeverre de bepalingen deze betreffende zullen doel treffen. Stellig waar is het, dat de kermissen met den tijd minder recht van bestaan hebben. Hare instelling toch dagteekent nit een tijd toen jaarmarkten noodig waren om den 'onrger gelegen heid te geven in vele behoeften te voor zien, die slechts door de reizende koop lieden, die de jaarmarkten bezochten, be vredigd werden. Groote kerkelijke plechtigheden, die veel volk trokken, bepaalden meestal de datums der markten, aangezien dan genoeg zame zekerheid bestond, dat er veel koopers zonden zijn. De verbeterde middelen van vervoer, de toenemende concurrentie en de tijdgeest hebben in deze toestanden wijziging ge bracht, en wat vroeger hoofdzaak was op de kermis, de handel, is thans en al sedert ettelijke jaren bijzaakde winkels en ma gazijnen zijn meestal beter voorzien en kunnen de goederen beter en goedkooper le veren dan de reizenden. Hoofdzaak is thans de gelegenheid tot uitspanning, die de ker mis biedt. Zonder nu in beschouwingen te treden over het meerder of minder nuttige der kermisvertooningen, behoort toch de tegenstander rekening te houden met het verschil in levensopvatting, welke den een drijft tot deelneming aan de kermis- gelegenheid, waar de andere zich liefst van alle drukte en opwinding verschoond ziet, terwijl het verder ieder vrijstaat al dan niet kermis te honden. Zooveel is zeker, dat het nachtelijk rnmoer in de laatste jaren gedurende den kermistijd is afgenomen, en de nog plaats hebbende druk te en het rumoer behoort niet uitsluitend te worden toegeschreven aan ingezetenen der gemeente; de onmiddellijke nabijheid der hoofdstad brengt ruimschoots hiertoe het hare aan toe. De plaats der kermis is dit jaar weer als naar gewoonte. Groote Markt, Oude gracht van de Zijlstraat tot het Spaarne, Turfmarkt en Botermarkt. Op de Groote markt Van Lier, met een blijspel en een ballet-pan tomime, Consael, phothografie-gelegenheid enz. Op de Oude Gracht, kleine vertoonin gen, kramen voor de meest niteenloopende goederen en gebakkramen, een paar draai molens. Op de turfmarkt eene circus, alias draaimolen enz. Op de Boter markt een allegaartje waarvan de immer tegenwoordige Spriet natuurlijk de jeugd het meeste aantrekt. Even natuurlijk is het, dat Koppen niet ontbreekt, terwijl op de Onde graoht nog een Café-concert wordt opgetimmerd. Op de Parklaan komt een circus. Carré zal deze keer niet ver schijnen. In den Schouwburg Janstraat zal d# Koninklijke VereenigiDg Het Nederlandsch Tooneel hare tenten opslaan, terwijl de Sociëteiten Vereeniging en de Kroon niet zullen achterblijven met het verschaffen van extravoorstellingen voor hare ledeD. Reeds Woensdag nam de gewone trek der vlottende bevolking een begin en nam het gescharrel om een geschikte plaats te vinden een aanvang en dat dnurt zoo voort tot ieder de zijne heeft ingenomen. Gndrultt bij DE ERVEN I.OOSJES, to Haarlow.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 6