Spectacle Concert Flora Tosca. BLONDE ELS. FELIX FAVORE Nlatinée Musicale Artistique, GROOT BAL. DAGMEISJE IDVËRTENTIEN. „Het Nederlandsch Tooneel," Woensdag 5 Augustus 1891: De Strikken van het Noodlot. Donderdag 5 Angnstus 1891: Vrijdag 6 Angnstus 1891 Smcdestraat, Haarlem. Schitterende Voorstellingen. W. PIERRE DE BOER. Entrée 25 Cent. warmte, biedt gelegenheid tot ontspanning, op de bovenlokalen, naar behooren verlicht en van goede ventilatie voorzien, bevinden zich de leerzalen, met zeer doelmatige eenpersoons zitplaatsen, geheel nienw systeem. De wanden pry ken met fraaie schoolplaten bij het onderwijs in de kennis der natuur en der geschiedenis. Het geheel ziet er aantrekkelijk frisch en vroolijk uit en het moet een genot zijn er tot het geven of ontvangen van onderwijs te kunnen vertoeven. Het onderwijs aan de Inrichting omvat de volgende leervakken lezen, schrijven, rekenen, geschiedenis, aardrijkskunde, na tuurkennis, wiskunde, handelsrekenen, nederlandsche-, fransche-, engelsche- en dnitsche taal, teekenen, gymnastiek en zangen heeft ten doel eene grondige opleiding voor de Hoogere Burgerschool en het Gymnasium en eene degelijke voorbereiding voor eiken maatschappelijken werkkring voor jongelieden. De school gelden bedragen per jaar en per leerling voor de aanvangsklasse 60.en voor de volgende klassen 100.de avond lessen 50. Door het aantal leerlingen in iedere klasse te beperken kan er aan de vorming en ontwikkeling van eiken leerling bij zondere zorg besteed worden. Ook is de gelegenheid tot internaat opengesteld. De verjaardag van H. M. de Ko ningin-Regentes is Zondag alhier op de gebruikelijke wijze herdacht door het uit steken der vlaggen van alle openbare en vele partikulieren gebouwen, alsmede door het honden van eene parade op het ter rein voor de Kavallerie-kazerne, waaraan werd deelgenomen door de schutterij, en het garnizoen. Met het tamelijk gun stige weer waren vele ingezeten op de been om getuige te zijn van dit militair schouwspel. Indien de herstemming van heden, voor zes leden van den Raad, niet uit valt naar den zin van de Volkspartij, zal er, naar men ons verzekert, morgen van die zijde tegen de verkiezing in haar ge heel witte en gekleurde stembiljetten protest worden aangeteekend, en wel op grond van ingewonnen rechtskundige advie zen. Naar men ons mededeelt, bestaat het voornemen, alhier eene nieuwe Ka tholieke courant te doen verschijnen, naast de Nieuwe Haarlemsche courant van de HH. Küppers en Laurey. De vinnige aan vallen van de redactie van genoemd blad op het Bestuur van de Katholieke kies- vereeniging en op eenige achtenswaardi ge personen schijnt tot dit plan aanlei ding te geven. Zoo als men weet, wordt door de redactie van de Nieuwe Haar lemsche courant het samengaan van de Katholieke met de Radicale party bij de ze gemeenteraadsverkiezing ten sterkste gewraakt. L.l. Zondagavond omstreeks 8|ure is brand ontstaan ten huize van D. M. Grandia, behanger, woonachtig in de Ba- rendsestraat No. Ga, door het vallen van een hangende petroleumlamp. Het woonvertrek met meubelair is geheel uit gebrand. De buren hebben den brand ge- bluscht. Alles was verzekerd. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen een brigadier der huza ren, die Zondagavond in eene tapperij aan de Lange Boogaardstraat een burger met zijn sabel eene bloedige wonde op het hoofd heeft toegebracht. Door wijlen Jonkhr. W. J. P. J. Diest van Melissant is aan het Bisdom van Haarlem besproken een legaat groot 250.000 tot aanbouwen van eene R.K. Kerk met pastorie, school en onderwij zerswoning te Melissant op het eiland Goeree en Overflakkee. In den afgeloopen maand is het stedelijk museum van schilderyen en oud heden op het raadhuis bezocht door 585 personen tegen en door 318 personen zon der betaling. Benoemd tot bewaarder van de kos- telooze school lett. A. L. Vreeswijk al hier. Een ergelijk feit heeft zich te Abenes (Haarlemmermeer) voorgedaan. Terwijl de veldwachter Tit in een gezelligen vrienden kring, zyn 25 jarig jubilé als veldwachter herdacht, werd die vreugde Zondag nacht onaangenaam gestoord, door eenige balda- digen, die op de ruwste wijze de versie ringen die voor zijne woning waren geplaatst vernielden, de vlaggen ter eere van Ko ningin en jubelaris aan flarden scheurden en ten slotte zich niet ontzagen, handtastelijk te werk te gaan tegen den veldwachter, die zich naar buiten waagde en op de ruwste wijze werd mishandeld. Algemeen is men verontwaardigd, en hoopt men, dat de schuldigen hun welverdienden straf niet zullen ontgaan. Bij de heden gehouden herstemming voor leden van den gemeenteraad zijn op gekomen wit stembriefje 1683 kiezers, gekleurd stembriefje 1689 kiezers. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld: Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Een voor portier. Twee voor schilder. Een voor schoenmaker. Een voor broodbakkersknecht. Een voor stoelenmatter. Vijftien voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw. Een voor linnennaaister. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangel werk. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten bus Doelen of Stadhuis. KENNISGEVING. Verordening houdende wijziging van de Alge- meene Politie-verordening voor Haarlem. De Burgemeester en Wethouders van Haarlem doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 8sten Juli 1891, onder no. 20 is vastgesteld de volgende verorde- ning: Verordening houdende wijziging van de Algemeene Politieverordening voor Haar lem. Art. 107 der bestaande algemeene polite-veror- dening te lezen als volgt Met boete van ten hoogste f 10.wordt ge straft iedere tapper of diens vervanger, wiens tapperij tusscheu elf uur 's avonds en den daarop volgenden dag vóór zeven uur 's ochtends, of wiens tapperij bij ontvangen vergunning van den Burgemeester om die later dan elf uur te sluiten of vroeger dan zeven uur open te stellen, buiten den vergunden tijd voor het publiek is geopend. Deze strafbepaling is niet van toepassing, zoo lang enz. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde van Noord-Holland, volgens hun bericht van den löden Juli 1891 no. 42 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 27 Juli 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Iordeus. De Secretaris, A. A. Land. KENNISGEVING. Verordening houdende aanvulling van de Poli tie-Verordening voor Haarlem. i)e Burgemeester en Wethouders van Haarlem doen te weten, dat door den Kaad dier gemeente in zijne vergadering van den 8sten Juli 1891, no, 20 is vastgesteld de volgende verordening Verordening houdende aanvulling van de Algemeene Politieverordening voor Haar lem. In de bestaande algemeene politie-verordening in te lasschen een nieuw artikel 107bis, luidende als volgt Met boete van ten hoogste f 25.of hechte nis van ten hoogste 6 dagen, wordt gestraft de tapper of diens vervanger die niet voldoet aan het hem door den Bnrgemeester in bijzondere gevallen sehriftelijk te kennen gegeven bevel tot sluiting zijner tapperij, gedurende eenen bij dat hevel uitgedrukten tijd. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, volgens hun bericht van den 15den Juli 1891 no, 43 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 27en Juli 1891. Haarlem, 27 Juli 1891. Bnrgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. lordens. De Secretaris, A. A. Land. Haarlem, 27 Juli 1891. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een fantasie-armband. Een paternos ter in étni. Een kinderboezelaar. Een bloedkoralen armbandje. Een muil korf. Eene broche van acht kleine geld stukken. Een drinkkruikje. Een pa ternoster. Een handschoen. Een kin derschoentje.Een paar konsen. Een portemonnaie waarin eenig geld. Een sigarenkoker waarin eene sigaar. Een koperen dop van een kinderwagen. Eene zwartwollen kinderkous. Een klein gouden medaillon. Een muil. Eene portefeuille. Een vrouwenzak waarin een zakdoek en kinderspeelgoed. Eeni ge sleutels aan eenhoorn. Eenige sleu tels. Terng te bekomen bij Cobelens, Osta- destraat No, 12, een puckhondje met le deren halsband zonder belastingpenning. Iden J. C. Peye Ravelingsteeg No. 13, eene dames broche. Idem bij H. van der Steeg, Oude Groenmarkt No. 9, eene portemonnaie met eenig geld. Idem aan het bureau van het Haarlem's Dag blad, KI. Houtstraat een wandelstok met vermoedelijk gouden knop. Idem bij J. van Cruyningen Vrouwensteeg No. 10, een zilveren armband. Idem bij H. de Lngt Brouwerstraat No. 15, een zilve ren armband. Idem bij J. R. Smit Lan ge Annestraat No. 25, twee manden. Idem bij de Weduwe Rijer, wonende te Schoten bij het Oude School, een mooi geelharig puckhondje. Idem bij den dienaar van politie A. H. Hagedoorn, Voor zorgstraat No. 44, een joDg konijn. Idem by J. J. van der Steeg, Baljuwslaan No. 7, eene jockeypet. In de laatste dagen van de week zyn aan het bureau van den Commissaris van politie achtergelaten geworden een paar donkerbruin glacé heerenhandschoenen met eene dubbele knipsluiting. Staat van de Aardappelen- en Bo termarkt over de maand Juli 1891. Aardappelen. Aangev. 4050, verk. 3960. H. L. L. pr. ƒ2.25, H. pr. .500 p. H. L. Boter. Aangev. 1256, verk. 1256 Kilog. L. pr. 1.25, H. pr. 1.50. Biggen. Aangev. 390, verk. 358 st. L. pr. ƒ2.50, H. pr. ƒ14.00. Hëerenbonen. Aangv. 290, verk- 290 mand. L. pr. 140 H. pr. f 450 pr. mand. Snijbonen Aangv. 294, verk. 294 mand. L. pr. 125 H. pr. 400 pr. mand. VEEMARKT. 29 Juli. Aangevoerd. Prijs. 6 Koeien f 160.200. 20 N. Kalveren 8.13. 14 Schapen 16.22. 16 Lammeren 9.13. 5 Paarden. KAASMARKT van 29 Jnli 1891. Aang. en verk. 95 stapels, uitmakende 12030 kazen, wegende23226 kilogrammen. Hoogste prijs per 50 kilogr. 27.50 Markt van 3 Augustus. Aardappelen. Aangev. 560, verk. 510 H.L. L. pr. 2.50 H. pr. ƒ4.25 pr. H.L. Peren. Aangev. 24, verk. 16 H.L. L. pr. 9.00 H. pr. 11.00 prH.L. Boter. Aangev. 212, verk. 212 K. G. L. pr. f 1.40 H. pr. 1.50 p. K. G. Biggen. Aangev. 41, verk. 30 stuks. L. pr. 4.H. pr. 16.00. Heereboonen. Aangev. 110, verk. '110 mand. L. pr. 1.40 H. pr. 1.75 pr mand. Snijboonen Aangev. 190, verk. 190 mand. L. pr. 1.50 H. pr. 1.70 pr mand. GRAAN- EN ZAADMARKT. Marktbericht van 3 Angnstus. Witte tarwe ƒ9,15 Karwijzaad f 9,25 per 50 kilogr. ZEVEN EN TWINTIGSTE MUZIEKUITVOERING In den Hont, op Woensdag 5 Augustus 1891, des avonds van 810 uur, door het Stedelijk Mu ziekkorps, onder directie van den Luitenant- Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch de '1 operette La jolie Parfumeuse Offenbach. 2. Ouverture aus deroperDas gol- dene KreuzBrnll. 3. Un Bal a la Cour ValseFarbach. 4. Eiuleitung und Brautchor aus der Oper LohengrinWagner. 5Schnhert-OuvertureSuppé. 6. Man lebt nur Einmal; Walzer.Strauss. 7. Podagra-PolkaLnbetzky. PotpourriWeiss. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 6 Juli 1891, des namiddags van 23 uur door den Heer II. VAN DER EIJKE N, met welwillende mede werking van den Heer Ch. Blazer, Solo violoncellist te Haarlem. PROGRAMMA. 1Hochzeits MarcheMendelssohn. 2. Andante (2de eoncert voorviolon- celle)Goltermann. 3. Ouverture (Egmond)Beethoven. 4. Andante (Son. pat.) voor CelloBeethoven 5. Finale. NIEUWE Koninklijke Ver eeniging Russisch Drama in 5 bedrijven. Drama in 5 bedrijven of 6 tafereelen. Drama in 6 tafereelen. Aanvang 8 uur. Balkon en Stalles 1.50; le Loge ƒ1.25; 2e Loge en Parterre ƒ1.7 Gaanderij 0 50. Plaatsbespreking op den speeldag van 10 tot 3 uur. GEBOUW Van af Woensdag 5 Augus tus en volgende avonden, gedurende de Kermis GRAND door het vermaarde Variété- en Specialiteiten-Gezelschap van den Directeur-Impressario Optreden der voornaamste en nieuwste Excentriciteiten en Speci aliteiten der wereld, groot orkest enz. enz. Zie voor tableau de la tronpe groote en kleine biljetten. Aauv. 8 uur. Bureauopening 7 uur. Plaatsen vooraf verkrijgbaar van 's middags 12 tot 3 nnr, zonder prysverhooging. Besproken tafeltjes van 6 plaatsen a '25 Ct. extra per persoon. Donderdag 5, Zaterdag 7 en Maandag 10 Aug. met medewerking van alle Specialiteiten. Aanvang 1 uur. Entrée 25 Cent. pgT Zaterdag en Zondag na afloop der Voorstelling Dit gezelschap behaalde te Groningen, 's Hage, Utrecht en Amsterdam enz. het grootst mo gelijk succes. Zie de verslagen der Hoofdpers). Bevallen van een ZOON: W. M. A. Q. KOUWER— Kluppel. Haarlem, 28 Jnli 1891. tijdelijk en spoedig gevraagd 17 a 18 jaar P.G. van goede getui gen voorzien. Adres bij de uilgevers dezes.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 2