WEBER, besteding. :es-cursus. ENGELENBERG, I. SPAAN, Tweede Blad. Kantoer van Vaste Goederen, Schoolgebruik, $t garantie. strumenten, ig straat 10. Grasboter P.W. Beuzemaker, Anegang. 26 ebreide ]DEREN. ildersqracht 39. epot van Thee gaarde, te Amsterdam, J. REESER, Houtstraat 7. en Matrassenmaker, ranjestraat 75. bouwen van een ÏMMSTIEKLOKAAL met fzonderlijke WONIG oor den Concierge, p een terrein, gelegen an de Kromme Elle- oogsteeg te Haarlem. van WOENSDAG 23 September 1891. Assurantiën, Hypotheken, BIEPHAUS en DROSTE. IVassaulaan 27r00d. Nieuwsberichten. ronde koppen, TIE-INRICHTING: voor dames tot het en maken van hnn um, bij mejuffrouw MUL- KKER, Groote Hout- 123. van 4 en 11 Kilo a Kilo. Zend franco rem- LZANG te BEILEN. IN >r en Lijkbezorger, VAN gevestigd bij iderdag den len Oc- 891. des namiddags te al door het Bestnnr van olijke School voor den stand, in een der lokalen bonw Weten en Werkeri' Onde Gracht te Haarlem, mbestead: ing zal worden gehouden ig 28 September, des mor- 0 uren. Bestek en teeke gen ter inzage in „Weten i." hrijving is alleen open- or Protestanten, en zijn tegen f 0,50 te en inlichtingen zijn te >ij de Architecten A. G. van DER STEUR. Te bevragen aan het T - Terstond. N ZZ November. M zz Mei. B. o. Binnenopgaande. K zz Kamers. TE KOOP: Bouwterrein, 10,70 A., Zijlweg, T. Bouwterrein, 9,80 A., Zijlweg, T. Bouwterrein 4 A., Oud-Zandvoort, uitzicht op zee, T. Bouwterrein, 7 A., Oud-Zandvoort, T. Een net Café (hoekhuis) met vergunning, op een der beste standen te Haarlem met ruime behui zing. Een Huis, 6 k., keuken, kelder, zijuitgang, Ged. Oude Gracht ƒ8000.-. Een Hais met tuin, 4 k., keuken, dienstb.k,, zolder, enz. Koudenhom, 4500,T. Een Huis m. 4 k., keuken, enz. Burgwal, ƒ2600,T. Huis, uitstekend gelegen voor winkel (hoekhuis), beneden 4 k keuken, kelder, boven (vr. opg.) 4 k. enz., gas- en waterl., Kruisweg. Heerenhuis (groot en solied) m. gr. tuin en zij uitgang, beneden 8 $rk.spreekkprovisiek., keuken, kelder, binnenpl., bergpl. enz. Boven 5 k., zolder en 2 dienstbk. Zijlstraat. Huis m. veranda en tuin, 2 k., alcove, keuken, kelder, enz. Leidsche straat. Flink Winkelhuis, 4 k., keuken, kelder, plaats, gasl. enz. Barrevoetestraat Vsrschillende villa's te Zandvoort. Eene villa en een huis met tuin te Heemstede. Bouwterrein, 8 A. 92 c.A. Klerksteeg. Heerenhuis (modern en fraai) met grooten tuin, nl. sousterrain m. 2 voork., kelders, keuken, bergplen plaats 1 e étage 4 grkwaarvan 2 ensuite en veranda; 2e étage 5 k.; zolder m. 2 dienstbk. op eersten stand gelegen. Bouwterrein, pl. m. 260 M*. nabij den Hout. Huis m. plaats; beneden 2 k., keuken enz.; boven 2 k. en zolder. Lange Wijngaardstraat 2800. T. Heerenhuis m. tninbeneden 2 k., keuken, kelder, enz.; boven 5 h 6 k., benevens een daarnaast staand hecht gebouw met plaats, voor verschil lende doeleinden geschikt (in het centrum der stad gelegen). Winkelhuis op dr. stand met achteruitgang a. h. Spaarne en zijuitgang, 5 k., 2 keukens, plaats en pakhuis, Spaarnwouderstraat ƒ5800,—. Huis (een onlangs nienw gebouwd) met plaats; beneden 2 k., keuken, bergpl., bov. 1 gr. en 2kl.k. balkon, zolder m. 2 k. en gasleid. enz. KI. Houtw. Huis met tuin, beneden ruim koetshuis en stal ling voor 4 paarden, kelder en fl. tuin. Het bovenhuis m. vr. opg. bevat le étage 2 gr. en 1 kl. k. en keuken, 2e étage 2 gr. k., dienstb.k. en fl. zolder. Lange Wijngaardstraat. Heerenhuis m. tuin. Beneden suite m. serre, keu ken, Kelder en bergpl.; le étage 3 k. en zolder m. logeer- en dienstb.k., gasl. Ged. Oude Gracht. Jan. of eer. Villa m. veranda, balkon, enz., nl. sousterrain m. k., mangel-, strijk- en provisiek., keuken; le étage m. 2 k. ens. en keuken; 2e etage 2 k. ens. en 2 kl. k., zolder m. 3 k. Zandvoort (nabij Zee). Koopprijs billijk. T. Heerenhuis m. tuin, beneden 2 gr. k. ens. flinke tuink., keuken, kelder, enz.; boven 5 k., zolder m. dienstb.k., gas- en waterl. Jansweg. T. Huis m. tuin; beneden suite,keuken, kelder; boven 2 gr. en 2 kl. k., zolder m. dienstb.k., fraai gelegen aan eene der singels (lidmaatschap over te nemen). TE HUUR OP TE KOOP: Villa m. tuin, Zandvoort. T. Heerenhuis m. tuin, 6 k., alcoof, keuken, kelder, dienstbodenk. enz., Nieuwe Gracht. Huurprijs ƒ550. N. Een fraai gelegen Buitenverblijf a. h. Zuider- Bnitenspaame, m. gr. tuin (ook boomgaard en moestuin), pl.m. 50 A., bestaande uit ruim Heerenhuis van alle gemakken voorzien, gas- en waterl. enz. Gedeeltelijk wordt verhuurd voor pl.m. ƒ850. (Uitstekend voor fabriek). Groot Winkelhuis (hoekhuis) voor enkele jaren nieuw gebouwd; beneden 2 gr. k., keuken, gr. kelder en plaats. Voorts een flink pakhuis m. zolders. Gezamentl\jke huurprijs ƒ550. Het geheele perceel met het bovenhuis (verhuurd voor 500) is ook te koop. Het is gelegen op eene der drukste standen, is voorzien van wa terleiding enz. T. Heerenhuis (modern en fraai) m. tuin; heneden ruime suite, nog 2 k., keuken, kelder, veranda; boven 7 k„ zolder m. dienstb.k. enz., gas- en waterl. Kl. Houtweg. Koopprijs ƒ20.000. Huur prijs 1050. M. Heerenhuis m. gr. tuin en koepel, genaamd Rust hoek. Beneden 5 k., badk., keuken; hoven 1 gr. en 3 kl. k. en zolder. Verder kl. stal en koetshuis. Putten op de Velnwe. Huurprijs ƒ450. Koopprijs ƒ9000. N. Huis m. veranda; heneden 2 k., alcove en keuken boven 2 k. en alcove, volledige gemakken.' Bad-Zandvoort nabij Hotel Kaufmaun. T. Heerenhuis m. tuin en veranda; heneden kamer keuken, kelder, provisiek. enz.; hei-étage 2 k.' ens. en 2 kl. k.boven 4 k., zolder m. logeer- en dienstb.k. Gas- en waterl. Wilhelminastraat. Koopprijs ƒ10000. Huurprijs 750. N. of eer. HUIZEN TE HUUR: Huis met 5 k., kelder, keuken, enz. Korte Dijk ƒ325,—. T. Huis m. zijuitgang en plaats, 5 k., keuken, kelder enz. Znider-Bnitenspaarne, ƒ250,T. Heerenhuis m. grooten tuin en schuren, kippen hokken, broeierij en druivenkast, 7 k., keuken, kelders, zolder, provisie- en dienstbodenkamcr, zeer geschikt voor kleine fabriek, dorp Vreeland a/d Vecht ƒ550,— T. Huis m. grooten tuin, 2 k., kenken, kelder, zol ders, dorp Vreeland a/d Vecht ƒ160,T. Heerenhuis m. veranda, gr. tuin m. vrucht- en 8ierboomen, 3 gr. k., 3 kl. k. aan den Rijks straatweg te Heilo bij Alkmaar ƒ300. T. Villa m. tnin, suite, had- en spreekk., boven 5 k., dienstb.k., enz. Ripperdapark ƒ700. T. Huis met tuin, beneden 3 k., keuken, kelder boven 4 k., zolder en dienstb.k., Ged. Oude- g?acht ƒ500. T. Huis met plaats, 5 k., keuken, kelder, enz. Zuider- Buiten8paarne ƒ250. T. Heerenhuis met tuin, sousterrein met k.keuken en provisiek., bel-étage met suite en kl. k., boven 3 k. en zolder met dienstb.k., gas- en waterl. Florapark T. Huis m. tuin, 5 k keuken, kelder, en waterl., Oranjestraat T. Heerenhuis m. veranda en tuin; beneden 1 k., kenken, provisiek.; bel-étage 2 gr. k. ensuite en 2 kl. k., boven 4 k., zolder m. dienstb.k., gas- en waterl. Schotersingel ƒ800. T. Huis m. tuin, 5 k., keuken, kelder waterl. enz. Oranjestraat, ƒ300. N. Winkelhuis (hoekhuis) m. 5 k., keuken, kelder, zolder met dienstb.k., waterl. enz.(gedeeltelijk verhuurd voor f 225). Spaarne ƒ800. Heerenhuis m. tuin, beneden 3 gr. k., keuken, kelder en tuin, boven 6 k., zolder en dienstb.k. enz. Zijlstraat. T. HeereDhuis m. tuin en veranda, sousterrain met 1 k., keuken, provisiek. enz., bel-étage met 2 gr. k. ensuite, spreekk. en achterkamer, boven 4 k., zolder m. dienstb.k., waterl. enz. Ke naustraat 750. T. Heerenhuis m. tuin, beneden 2 k. ensuite, spreekk., keuken, kelder, enz., boven 2 gr. en 2 kl. k., zolder m. dienstb.k. en waterleiding. Ripper- dastraat ƒ450. T. Heerenbuis m. tuin; beneden 2 gr. k. ensnite, keuken, kelder, gas- en waterl.; boven 3 fl.k. en alcove, zolders en dienstb.k. Bakenessergracbt ƒ475. T. Heerenbuis en tuinbeneden 2 k. ensuite met veranda, nog 1 k., keuken, kelder; boven 4k., zolder en gas- en waterl. Raamvest 625N Kapitaal Heerenbuis m. gr. tuin (op den fraaisten stand). Beneden 3 k. ensuite, spreekk., serre, keuken, bergplkelder; le étage 3 k. ensuite, 2 logeerk. en badk.; 2e étage 2 logeerk., dienstb.k. en zolder. Centrale verwarming, gas- en waterl. Dreef ƒ2000. Oct. Heerenhuis m. tuin; sousterrein k., keukeu, keld. enz.; bel-étage 2 k. ensuite en serre; ]e étage 3 k.j 2e étage 2 k., zolder en dienstbodenk. Zijlweg ƒ800. T. Heerenhuis m. tuin en prachtige serre; beneden voork., binnenk., keuken, kelder, fraaie tuink., bergpl.; boven 4 k., badk., provisiek., zolder m. dienstb.k., gas- en waterl. Spaarneƒ550. T. Heerenhuis m. tuin; beneden 2 gr. en 2 kl. k., kelder, keuken, enz., boven 4 k., zolder met dienstbodenk. Kruisstraat ƒ700. N. of eer. Heerenhuis m. tuin, sousterrain m. keuken, man- gelk., kelders, bergpl. enz.; bel-étage2 k. en suite, serre, nog 2 k. en opk.; le étage: 4 k. en badk., zolders met logeer- en dienstb.k. Florapark. N. Winkelhuis, n.l. winkel, k., keuken, kelder; boven 2 k., zolder en dienstb.k. Zijlstraat 600. T. Heerenhuis m. tuinbeneden 2 k. ensuite, keuken, kelder; hoven 2 gr. en 2 kl. k., zolder met logeer- en dienstbodenk., waterl. Ripperdapark ƒ600. Oet. Heerenhuis m. tuin; heneden 2 k., keuken en kelder; boven 3 k., zolders en dienstbodenk., waterl. Z.-Buitenspaarne ƒ300. Oct. Heerenhuis m. gr. tuinbeueden suite en veranda, nog een k. keuken, kelder en provisiek.le étage 4 k. en badk. verder zolder m. dienstb.k. en strijkk. Zijlsingel 750. M. Winkel met kantoortje op le stand(centrum der stad). 5,50 p. week. T. Heerenhuis m. tuin; beneden suite, boven 4 k. zolder m. dienstb.k. op zeer netten stand/425. N. of eer. Heerenhuizen m. tuin, op fraaien stand, ƒ800, ƒ1100, ƒ1250. T. Huis m. fl. tuin, Bk., keuken, zolder, enz. Zijl straat. T. Winkelhuis m. tuin. Beneden winkel en gr. k. ens., keuken, kelder; le étage 3 k. en keuken, ver der zolder m. 5 k., gasl. enz. (op be9ten stand, centrum der stad.) 1000. M. Heerenhuis m. tuin; beneden k., keukeu, kelder; belétage 2k. en gasl., veranda; boven 2 gr.k. en badkamer, zolder in. dienstb.k., gas- en wa terl. Scbotersingel. 530. T. Winkelhuis, nl. winkel, 3 k., keüken, kelder, plaats en pakhuis, waterl. Kamperstraat ƒ350. T. Heerenhuizen m. tuin en veranda, beneden 2 k. ens., keuken, kelder, bergpl.; le étage 2 gr. en 2 kl. k., daarboven 2 k., zolder en dienstb.k, Leidscbevaart 600. N. Een Heerenhuis dito. 650. N. Heerenhuizen m. tuin en veranda, 2 k. ens., keu ken, kelder, bergpl.; le étage 2 kl. k. Verder 2 k., zolder en dienstb.k. Oranjekade 650. M. Heerenhuizen m. tuin, beneden 2 k. ens., keuken, Ruime zolder m. vrijen opgang 2, 6a. Spaarne. ƒ300,— T. Kelder te buur. Groote Houtstraat uabij den Hout, ƒ50,—T. Kelder te huur. Groote Houtstraat, 50. T. Pakhuis te huur, pl.m. 60 M', ƒ3 p. week. Verschillende geheime opdrachten De geperfectioneerde vuurwapenen van den nienweren tijd geven tot allerlei lastige vragen aanleiding, wier beantwoor ding aan de militaire chefs veel hoofdbreken kost. Zoo stelt het zgn. repeteer- of ma- gazijngeweer den infanterist in staat om een verbazend aantal schoten in zeer korten tijd te doen, maar hoe te zorgen, dat hij voor dit doel steeds genoeg patronen heeft. De groote Oostenrijksche manoeuvres moe ten den eisch hebben gesteld ieder soldaat, in plaats van 100, minstens 140 patronen mee te geven. Het gewicht daarvan levert echter veel bezwaar op. Verder moet de man tijdens het gevecht nienwen voorraad knnnen ontvangen, maar hoe kan de aan vulling behoorlijk geschieden? Ook wil men hem zonder ransel doen vechten, maar hoe kan hij dan de werkelijk onmisbare zaken, die te velde moeten meegevoerd worden, bekomen? Wat al zorg en wat een geld- en tijdver lies die ontzaggelijke wapeningen al veroor zaken En dit te meer nog als van alle zijden beweert wordt, geen oorlog te willen, maar vrede te wenschen. Vergelijkt men het roepen om vrede met de algemeene legerversterkingen, dan zou men haast moeten gelooven, dat al die tiraden geuit kelder, bergpl.; boven 4 k., zolder ra. dienstb.k. Leidsche vaart 550. M. Heerenhuis m. tuin; sousterrain m. k., keuken en provisiek., bel-éiage m. suite en kl. k.; boven 8 k. en zolder m. dienstb.k., gas- en waterl. Florapark ƒ760. T. Heerenhuis m. tl. tuinbeneden 2 k. ensuite, zaal, keuken, kelder enz.; boven 5 k., zolder en dienstb.k., gas- en waterl. Dreef ƒ1200. N. Heerenhuis m. tuin; beneden 3 k., kenken, kelder, plaats, bergpl.; boven 4k., zolders en dienstb.k. Jacobijnenstraat ƒ600. T. Huis m. pl.; beneden 2 k. ens., keuken, kelder en bergpl.; boven 3 k., zolder m. dienstb.k. Ged. Oude Gracht ƒ650. N. BENEDENHUIZEN TE HUUR Winkelhuis voor alle affaires geschikt, nl. winkel, k., alcove, kenken, kelder, Meesterlottenlaan ƒ182. T. Winkelhuis met winkelopstand, nl. winkel, k., alcove, keuken, tnintje en zolder. Kleine Hout straat ƒ300. T. Benedenhuis m. tuin, 2 k., waartusschen alcove, nog eene k., keuken, kelder, schuur en waterl. Sophiastraat ƒ250. T. BOVENHUIZEN TE HUUR: Bovenhuis, 2 kalcove, keuken, zolder en waterl Meesterlottenlaan 130. T. Bovenhuis, 4 k., keuken en zolder, Oude Groen markt, 275,T. Bovenhuis, nl. 2 k. ensuite m. ruime alcove, kl. kamer, kenken, zolder en dienstb.k. Wagenweg ƒ300. T. Bovenhuis (b. o.) le étage: 2 k., alc., kenken; 2e étage: zold. m. dienstb.k., waterl. Anegang ƒ275. T. Bovenhuis (b. o.) 3 k., keuken, zolderen dienstb.k. (zeer net, voor een stil gezin.) Lange Veerstraat 250. T. Bovenhuis, nl. 3 k., alcove, keuken, zolder m. dienstb.k. en waterl. Zijlweg ƒ350. N. KAMERS TE HUUR: Bovenvoorkamer op het Noorden. Spekstraat, p. md. ƒ10,—. T. Twee kamers (zeer net gemeubileerd). Anegang ƒ35 p. md. T. Twee gem. kamer9 en zolder met dienstbodenk. (met of zonder bed.) Haarlemmerhout. T. Gem. zit- en slaapkamer, Ged. Onde Gracht, ƒ25 p. md. T. Bovenkamers (fraai gemeubil. zit- en slaapkamer) op eersten stand. Houtplein. T. Bovenkamers, (net gemenb. zit- en slaapk. met be diening) Oude Groenmarkt 25,p. md. T. Gemeubil. kamers (beneden 25,of boven 12. p. md.), Kipperdapark. T. Gemeubil. voorkamer, ƒ25 p. md., met pension ƒ50. Twee andere gemeubil. kamers idem, of de drie genoemde kamers ƒ50 per md. Gierstraat. T. Gemeubileerde of ongemeubileerde kamers met pension. Rnicbaveratraat. T. Van 2 tot 4 ongem. kamers (ƒ12 tot ƒ20 p. m.). Van 2 tot 4 gem. kamers (ƒ16 tot ƒ80 p. m.). Kleine Houtstraat. T. Gemeubil. bovenkamers. Zijlstraat ƒ25 p. m. T worden onder een zeker voorbehoud, dat evenwel niemand kent dan b.v.b. een cor respondent van de Times, die U precies weet te vertellen in welke gevallen het drievoudig verbond ten oorlog zal trekken. Inmiddels wordt het onderling wantrou wen gestadig voedsel gegeven en staan de natiën scherp op den uitkijk om toe te zien, dat er niets gebeurt, wat maar even aanleiding tot vertoogen kan geven. En van vertoogen tot ultimatums is de weg soms zeer kort. Naar men verzekert zal de hertogin van Edinburg, die grnwt van de joden vervolgingen in Rnsland, beproeven den czaar aan het verstand te brengen, hoe de beschaafde wereld denkt over de be handeling der joden door zgn regeering. Of de prins van Wales nog eenige ern stige pogingen heeft aangewend om tns- sehenbeide te komen, is onbekendin ieder geval bleef zij zonder resultaat. Men hoopt, dat de hertogin van Edinburg bij haar broeder zal slagen, maar of het veel zal helpen is nog een punt in kwestie. De 338 zilverbaren, die de ex-pre sident Balmaceda uit de Chileensche schat kist nam, en die door het Engelsohe stoomschip Espiégle naar Montevideo wer den overgebracht, zgn thans te Southampton aangekomen en bij de bank van Engeland gedeponeerd. De gezamenlijke waarde be draagt 145.000 p. st. Uit Bnenos-Ayres wordt medegedeeld, dat de gewezen president te Mendoza op Argentijnsch grondgebied is aangekomen. De Stoompost waarschuwt er tegen om de geleidingsdraden van electriksche bellen met witkalk in aanraking te brengen. Het is voorgekomen dat de katoendraden van het omhulsel bij het witten de kalk melk opslurpen, zoodat de kalk met het binnenhulsel van gutta percha in aanra king werd gebracht. Het gevolg was dat het gntte percha verbrokkelde en hier en daar tot stof verviel, waardoor storing ontstond. Tengevolge der ontploffing van een scheikundig mengsel zijn twee huizen in de Agneessens-straat te Brussel ingestort, Ei werden verscheidene personen gewond. Een oud man, die jniBt voorbijkwam, werd gedood. Het was iemand van goeden naam Van Cappellen geheeten, die twee zonen, officieren in het leger, tengevolge van een ODgeluk verloren had. De bouwvallen van het huis worden opgeruimd; men vreest daaronder nog andere slachtoffers te vinden. Tot Burgemeester van Amsterdam is benoemd als opvolger van Mr. G. van Tienhoven, thans minister van bniten- iandsche zaken, Mr. S. A. Vening Meinesz, Burgemeester van Rotterdam, en znlks met ingang van 15 October. In het lijkenhuis van de begraaf plaats aan den West-Zeedijk te Rotterdam heeft eene poging tot brandstichting plaats gehad. Men zoekt den schuldige. Iemand die in tijdelijken geldnood verkeerde, schreef op eene advertentie waar in geld ter leen was aangeboden. Nadat de onvermijdelijke voorafgaande onkosten noo- dig ter bestrijding van eene briefwisse ling, waren gestort, kon de aanvrager 250 ontvangen tegen 7% als hij twee soliede borgen stelde, met inhouding van I0°/Oom later te verrekenen, 5% voor makelaars provisie. Bovendien nog waren te betalen de kosten voor een notaris en f 5 voor informatie naar de soliditeit der borgen. De leener zon dan f 42.50 te be talen hebben met nog eenige notaris- kosten, onbekend. Er wordt niet gemeld of van het aanbod werd gebruik gemaakt, wel wordt de opmerking gemaakt, dat als deze makelaar eene drukke praktijk heeft, hij geen slechte zaken doet en toch zijn er, men verzekert het, nog menschen die zich op bovenstaande manier, en soms nog erger, laten plukken.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 5