TE MUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gr at is gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Alexandarstraat. No. 3rd. Bovenhuis, 325 p. j., Nov. Anegang. No. 1. Bovenhuis, 30 per maand, terst. No. 4. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p. m., terst. No. 35/37. Gem. Kamers ensuite, 30p.m. Bakenessergracht. No. 49. Gem. Bovenvoork.m.alk., 12p.m., tst. No. 51. Gem. Kamers, 28 per maand terst Barteljorisstraat. No. 7. Gem. Kamer m. alkoof, ƒ20 p.m. Barrevoetstraat. No. 17rood. Bovenhuis, 300 pjterst. Botermarkt. No. 3. Gem. Zit- en Slaapk., 12p.m., tst. Breestraat. No. 14. Gem. Bovenkamer met kost, 32 p.m., zonder kost ƒ14 p. m. No. 14. Ruime Kelder, ƒ0,80 per week. Brouwersvaart. No. 144rd. Voorkamer, /lp. w., gemeubi leerd 1.50 per week. Burgwal. No. 42. Pakzolder, ƒ1.50 per week, terstond. No. 48. Bovenhuis, ƒ2.p. w., terst. Frankestraat. No. 9. Slaapk. m. kost en bed. ƒ25 p. m. terst. Gasthuisstraat. No. 40.Winkelhuis m. gr. werkpl., 8 p.w., tst. Ged. Oude Gracht. No. 118. Slaapk. m. kost en inw., ƒ6,p.w. Ged. Voldersgracht. No. 3. Bovenhuis, 2,25 p. w., terst. Gierstraat. No. 17. Gem. Kamer met kost, ƒ35 p.m. No. 51. Zit- en Slaapk., ƒ25 p. m., terstond Gortesteeg. No. 21. 2 Bovenvoork., 1.25 p. w., terst. Groote Houtstraat. No. 32. Bovenhuis, 5 k., ƒ350 p. j., terst. No. 65. Gem. Zit- en Slaapk. met alkoof, 30 p. m. tst. No. 136. Vry Bovenhuis, ƒ400 p. j., terst. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w.,terst. Hooimarkt. No. 30. Gem. Kamer met kost, 25 p. m. Jacobijnestraat. No. 14. Huis m. tuintje, ƒ250 p. j., Oct. Jansstraat. No. 5. 2 Gem. Bovenk., ƒ26 p. m., Dec. of eer. No. 71. Vrij Bovenhuis, ƒ325 p. j., terst. Jansweg. No. 13. Huis met Tuin, 450 p. j., Nov. No. 30. Gem. kamer m. k. en bed., 6 p.w., tst. No. 34. Gem. kamer m. alcoof, ƒ19 p. m. Kaasmarkt. No. 36. Net gem. Voork. en Slaapk20 p.m. No. 36. 3 net Gem. Kamers, 45 p. m. Kamperlaan. No. 16. Pakhuis, desverk. met zolder, aan 't water gelegen, pl.m. 90 M', 2 p. w. Kampervest. No. 23. Gem. Kamer m. bed., ƒ14 p.m., tst. No. 23. Gem. Kamer met kost en bed., ƒ32 per maand, terstond. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voorz. van waterl., 0.75 p. w. No. 34. Kauer m. kost en bed 6 p.w., tst. No. 80. Benedenachterkamertje, ƒ0.75 p.w. Kleine Houtstraat. No. 17. Slaapkamer m. kost, 6 p.w.,terst. No. 68. Kamers bekl. m gordijnen, 20 p.m., Swap? terstond. No. 102. Klink Huis, 300 p. j.,Eebr. of Mei. No. 103. Benedenhuis, ƒ225 per jaar, Nov. No. 103. Bovenhuis, 225 per jaar, Nov. No. 110. Gem. Kamer, ƒ8 p. m., terst. Kleine Houtweg. No. 15a. Bovenhuis, 275 p. jNov. No. 132. Gem. bovenkamers, 18 p.m., terst. Koningstraat. No. 7. 2 Gem. Kamers, ƒ24 p. m., terst. No. 8. 2 ruime net Gem. Kamers, 26 per maand, October. No. 49. Bovenhuis, 25 p. m„ terstond. Korte Zijlstraat. No. 14rd. Bovenhuis, 3,25 p. w., terstond. Koudenhorn. No. 22. Bovenhuis, ƒ180 per jaar, Nov. Krom. No. 18. Voor- en Achterk., ƒ1 p.w., terst. Kruisweg. No. S3. Gem. voork. en slaapk. met kosten bed., 40 p. m., terstond. Bange Veerstraat. No. 11. Gem. Kamers, ƒ20 p. m., terst. Leidsehestraat. No. 7. Gem. Benedenvoork. met kost en be diening, 30 p. m., terstond. No. 39. Huis m. tuin, 4 k., ƒ20 p.m., tst. Leidschevaart. No. 142. Huis m. tuin, ƒ500 p. j., terst. Leliestraat. No. 23. Huis met tuin, ƒ3.25 p. w., terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis 3 p.w. terst. i Maarten Heemskerkstraat. No. 3zw. Huis m. tuin, 180 p. j., terst. Maarten Spiesstraat. Ben ruime Schuur en Zolder, vooral dienstig voor bloembollen. Molenpad. No. 10. Huis met tuin, ƒ400 per jaar, tst. Nieuwe Gracht. No. 54. Hnis met tuin, ƒ450 p. j., terst. Nieuw Heiligland. No. 10. Aehterk. en ged. zolder, 1 25 p.w., tst. Oranjeboomslaan. No. 91. Bovenhuis, 1.75 pw., terst. Oranjeboomstraat No. 19. Huis m. 2 k., 1,40 p. w., terstond. Oranjestraat. No. 9. Huis m. tuintje, ƒ300 p. j.,Nov. Oude Groenmarkt. No. 24. Bovenhuis, 275 per jaar, terst. No. 24. Gem. Kamers, ƒ24 p. m., terst. Raamvest. No. 45. Huis met Tuin, ƒ625 p. j., Nov. Ripperdastraat. No. 8. Huis m. Tuin, 7 k., ƒ450 p.j., terst. Ruychaverstraat. No. 16zw. Bededenhuis m.tuin, ƒ200 p.j.,Nov. No. 20rd. Gem. zit- en slaapk., ƒ20 of ƒ40 per maand, terstond. Schagchelstraat. No. 16. Vrij slaapkamertje, 10 p.m terst. No. 36. Kost en inwoning met gebruik van vrij slaapkamertje, 6 per week Schootersingel. No. 9. Huis m. tuin, 10 k., ƒ850 p.j. terst. No. 33rd. Bovenhuis, 225 per jaar, terst. No. 39zw. Benedenhuis m. tuin, ƒ200 p. j., tst. Smedestraat. No. 24rood. Bovenwoning ƒ225 p. jaar terst. No. 41. Groot Winkelhuis, 500 p.j., Oct. Sophiastraat. No. 6zw. Gem. Zijkamer, ƒ12 p.m., terst. No. 8. Benedenhuis, ƒ250 p. j., terst. No. 53. Gem. Kamer met alcoof en kost, ƒ40 p. m„ tst. Spaarndam. No. 111. Winkelhuis met vergunning, 2.25 per week, October. Spaarne. No. 26. Ongem. Bovenkamers, 14 p.m., tst. No. 70. Gem. Kamers, ƒ30 per maand, Nov. No. 78rd. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terst. Spaarnwouderstraat. No. 65. Bovenvoorkamer, ƒ1,p.w., terst. Verl. Frans Halsstraat. No. 2rd. Bovenhuis, 250 p. j., terstond. Voorzorgstraat. No. 44b. Huis met tuintje, 2,25 p.w., tst. Wagenweg. No. 9. Bovenhuis, ƒ300 p. j., terst. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Gem. Zit- en Slaapkamer, met kost en bediening, 40 p. m., terstond. Wilsonsplein. No. 71. Bovenvoork. m. keuken en zolder, ƒ1.75 p. w., terstond. Wolstraat. No. 17. Winkelhuis, van alle gemakken voor zien, ƒ4 p. w., Nov. Zuider Euitenspaarne. No. 8. Bovenwoning, ƒ200 p. j., terstond. Zuider Schoolsteeg. No. 5. Bovenhuis, 2.25 per week, terst. Zijlstraat, No. 14rd. Gem. Kamers m. kost, ƒ30 p. m. No. 30boven. Gem. Kamer m. kost, 25 per maand, terstond. No. 95. Wijnkelder, 40 per jaar, terstond. Bij H. J. GEIJL JCz., firma Martens Zoon. Ben Huis met tuin, Ged. Oude Gracht No. 120, ƒ500 per jaar, 1 Mei 1891. Bij J. W. VELDHEER, Ged. Oudegracht 41, te koop: Een groot terrein, zeer geschikt om te bebouwen; groot ongeveer 400 centiaren gelegen op de Gedempte Oudegracht, dus in het midden der stad. Te Huur bij de Architecten A. en J. A. G. VAN DER STEUR. Een bovenhuis, vrije opgang, 5 kamers, keuken, kelder, dienstbodenkamer, zolder en verdere gemakken. Gelegen op een der drukste standen. Huurprijs 375. Ben huis met tuin, 10 kamers, keuken, zolder, dienstboden- en badkamer. Nieuwe- gracht. Een huis met tuin, 9 kamers, keuken, zol der, dienstboden-, bad- en provisiekamer. Wilhelminastraat. Bij P. DE LUGT, Timmerman, Oranjestraat 27. Een Huis met tuin, kelder, waterleiding enz op netten stand. Huurprijs 400. Te aanvaarden 1 November 1891. Te Huur bij den Architect D. STORM, Schotersingel 15. Een flink soliede Heerenhuis met 10 kamers en tuin. Gelegen op een der prachtigste stan den. Huurprijs ƒ800 'sjaars, dadelijk of later te aanvaarden. Generaal Boulanger heeft zich Woens dag ochtend door het hoofd geschoten op het kerkhof van St. Gilles, waar Mar guerite de Bonnemain zijne vriendin hegra ven ligt. Sedert haren dood bezocht de generaal eiken ochtend het graf dezer dame, en op den grafsteen had hij onlangs de wei nige woorden doen beitelen„Marguérite, wacht mg." Zooals men zich zal herinneren, heeft Boulanger in Frankrijke geschiedenis een belangrijke rol gespeeld. Na zijne vlucht uit Frankrijk vertrok hij naar het eiland Jersey, waar gravin de Bonnemain zijne ballingschap kwam deelenToen hij later naar Brussel vertrok, volgde zij hem ook daarheen en overleed aldaar in Juli van dit jaar. Na dien tijd maakte droefgeestigheid zich van hem meestertelkens bezocht hij het door zijne hand versierde grafteeken en daar ter plaatse was het ook, dat de generaal zich doodde. Na het noodlottige schot heeft bij nog even geleefd. Zoo was het einde van den man, die door zeer vele Franschen als den redder van Frankrijk werd vergood. Zijne ijdelheid en de wispelturigheid der groote menigte hebben hem onherstelbaar bedorven. Het is nu maar te wensohen, dat de partij, die zich naar hem noemde, met hem ten grave gaat, opdat zijne nagedach tenis niet op nieuw een vloek worde voor zijn vaderland. Eene nieuwe Amerikaansche uitvin ding is een wieg, welke door een rader werk, dat men vooraf opwindt, bewogen wordt, terwijl daarbij een speelwerk aller lei wijsjes laat hooren, om het kindje in slaap te maken. Zoo'n wiegje kost maar 360. De gevaren voor millionairskinderen. Te New-York is men een complot op het spoor gekomen, dat ten doel had de kin deren van George Gould, den zoon van den bekenden millionair Jay Gould, te stelen, en dan een hoogen losprijs voor hen te eischen. De kinderen worden nu buitenshuis voortdurend bewaakt door ge heime politieagenten. Er moeten dergelijke plannen gesmeed zijn tegen andere millionairskinderen te New-York. In een twist tnsschen den voorzit ter van den landraad in het district Sarotow A. en den adelsmaarschalk P. gaf de eerste den tweeden een klap in het aangezicht. P. vorderde satisfactie met de wapenen, waartoe A. zich bereid verklaarde, doch niet alvorens P. rekenschap had afgelegd over een som van 70.000 roebels, bestemd voor de aan den hongersnood prijsgegeven arme inwoners. P. bleef het antwoord schuldig en diende den volgenden dag zijn verzoek om ontslag in. Aan een dagbladreporter gaf de ex- president Grover Cleveland zijn voornemen te kennen bij de aanstaande verkiezingen van een president der Yereenigde-Staten zich weer candidaat te stellen. Omtrent zijn programma weigerde hij eenige mede- deeling te doen; hij verklaarde alleen, dat hij de Mac Kinley-bill beschouwde als de grootste economische fout ooit door de Unie begaan. De rust was, zooals bericht werd, te Valparaiso hersteld, doch dit schijnt tot heden eene illnsie te zijn, althans wat de verhouding naar buiten betreft. De Junta heeft het nu weer te kwaad met den gezant der Vereenigde Staten. Zij eischt van dezen op, drie personen die in het gebouw van het gezantschap den wijk genomen hadden- De gezant weigerde de uitlevering. Toen liet de Junta het ge- zantschapshótel bezetten en nam drie Ame rikanen gevangen. Het is te begrijpen dat aan dit geval weer heel wat te schikken zal zijn, te meer, daar de gezant nog be schuldigd wordt der regeeringspartij niet genegen te zijn. De Russische leening is volteekend. De czaar heeft Europa een kijkje gegund in de rijksinkomsten en uitgaven over het afgeloopen eerste halfjaar van 1891. Het bleek dat de inkomsten de uitgaven met zestien millioen roebels overtroffen. Over hetzelfde tijdstip van 1890 waren de uit gaven met twee millioen voor. Mevr. Wilson, de dochter van den on langs overleden ex-president van Frankrijk, zou volgens een loopend gerucht, voorne mens zijn, zich van haren man te laten saheiden. Zij was zoo verhaalt men, al lang daartoe besloten, maar zij voerde het plan niet uit ter wille van haren ouden vader. De Bond der drukpers te Gent had Zondag ten voordeele van hare pensioen kas, een groot feest in de open lucht in gericht, waartoe de medewerking verleend zou worden van het leger, de burgerwacht en gymnastiek-maatschappijenHet feest was nauwelijks een half uur aan den gang, toen de groote estrade, waarop zich 1600 toeschouwers bevonden, instortte. Het was de gereserveerde tribune voor de toeschou wers der eerste en tweede klasse. Er ont stond eene onbeschrijfelijke paniek. Toen deze eenigszins bedaard was en men de handen uit de mouwen stak, bleek dat de ondernemer, die de estrade deed bonwen, geheel verpletterd was en geen teeken van leven meer gaf. Hij had zich onder de tribune begeven om je stutten, want hij had het naderende gevaar bemerkt. Tal rijke burgers en militairen zijn gekwetst, onder welke verscheidene zeer ernstig. Het feest kon niet worden voortgezet. Men beschuldigt bet stadsbestuur van onvol doend toezicht bij het opslaan der tribune. Een aantal Russische joden, die on langs Canada passeerden om zioh naar de Vereenigde Staten te begeven, werden door de Amerikaansche autoriteiten niet toege laten. Ingevolge de wet op de emigratie, krachtens welke geen vreemdelingen zon der middelen van bestaan op Amerikaansch gebied mogen worden toegelaten, zullen de ongelukkige joden weder naar Canada ingescheept worden. Men gelooft dat de regeering van Canada ze weer naar Europa zal terugzenden. Men behoorde toch te bedenken, dat voor zulke buitengewone gevallen, de wetten eenige wijziging be hoeven. In Turkije heeft zich hetzelfde geval voorgedaan. Wie zal thans den ar men verstootelingen herberg verleenen! Men meent, dat nog tusschen de vier en vijf millioen Joden uit Rusland moeten geholpen worden en ondanks de klemmend ste vertoogen gaat de regeering voort met haar uitdrijvings-woede bot te vieren. Op de vraag welk groot doel de Russische re geering door hare onbarmhartige ruwheid denkt te bereiken, blijft men op enkele punten het antwoord schuldig, terwijl de meening bestaat, dat Ruslands bloei er niet door zal bevorderd worden. Bij de aanstaande komst van den Italiaanschen kroonprins in ons land, her innert de Arnh. Crt. eraan, dat zijne ou ders, de tegenwoordige koning en konin gin van Italië, in 1868 op hun huwe lijksreis ook ons land bezocht hebben. Prins Humbert, de vriend van onzen prins Willem van Oranje, was toen 24, prinses Margaretha 17 jaar. Beiden werden hartelijk aan ons hof ontvangen en bij hun vertrek door koningin Sophie en prins Willem naar het station te 's Gravenhage begeleid. De tegenwoordige kroonprins naamge- nooot van zijn grootvader Victor Emanuel, is geboren te Napels 11 Nov. 1869. De rijksontvangers zijn aangeschre ven vóór den 5 Oct. a. s. aan den minister van financiën te doen toekomen eene op gaaf van het getal mannelijke personen, die over de dienstjaren 1890 en 1889/90 in de rijks directe belastingen voor een gezamenlijk bedrag van ten minste 10 in hoofdsom en rijksopcenten zijn aange slagen. Naar de Antwerpsche Prècia'seur mededeelt, staan de onderhandelingen tus schen België en Duitschland over het slui ten van een handeltractaat op het punt haar beslag te krijgen. Beide natiën zou den de rechten op verscheidene artikelen verminderen. Alleen de suikerkwestie verlangt nog eenig overleg; doch men is het eens over het verlagen der premiën en het aannemen van een meer vrijzin nig stelsel. Onlangs is, naar men bericht, een plan opgemaakt en aan de regeering ver zonden voor eene in vele opzichten nood zakelijke restauratie van het vermaarde stadhnis te Bolsward. De gemeente moet bereid zijn eene belangrijke bijdrage te verleenen in de koBten, indien de regee ring het werk onderhanden wil nemen. Het genoemde stadhuis is een der schoon ste bouwwerken van oud-Hollandsche kunst, waarop ons land roemen mag. In de plantenkas van de Rotterdam- sche diergaarde zijn door eene baldadige hand vijftig bloemen van orchideën ge knakt en twee bladeren van musabladeren belangrijk beschadigd. Dergelijke laffe daad had te Rotterdam nog nooit plaats gehad. Door Ged. Staten van Noord-Hol land is, in strijd met het advies van den gemeenteraad van Amsterdam bepaald, dat het door de leden van dien raad te genie ten presentiegeld f 3 zal bedragen. Gelijk bekend is, had de gemeenteraad voorgesteld dat bedrag op 5 per zitting te bepalen. Gedrukt bij DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 6