TH 1ÏÏUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné'sgratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Alexanderstraat. No. 3rd. Bovenhuis, 325 p. j., Nov. Anegang. No. 1. Bovenhuis, 30 per maand, terst. No. 4. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p. m., terst. No. 35/37. Gem. Kamers ensuite, 30p.m. Bakenessergracht. No. 49. Gem. Bovenvoorkm. alk., 12 p.m tst. No. 51. Gem. Kamers, 28 per maand terst Barteljorisstraat. No. 7. Gem. Kamer m.alk., ƒ20 p.m., half Nov. Barrevoetstraat. No. 17rood. Bovenhuis, 300 p. j., terst. Botermarkt. No. 3. Gem. Zit- en Ölaapk., 12 p.m., tst. Breestraat. No. 14. Gem. Bovenkamer met kost, 32 p.m., zonder kost 14 p. m. No. 14. Ruime Kelder, /0,80 per week. Brouwersvaart. No. 144rd. Voorkamer, /lp. w., gemeubi leerd 1.50 per week. Burgwal. No. 42. Pakzolder, ƒ1.50 per week, terstond. No. 48. Bovenhuis, ƒ2.— p. w., terst. de Clercqstraat. No. 88. Vrij Huis m. tain, /180 p. j., Nov. Frankestraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. ƒ25 p. m. terst. Gasthuisstraat. No. 40.Winkelhuis m. gr. werkpl., 8 p.w., tst. Gasthuissingel. No. 36rd. Zit- en Slaapk., ƒ14 p.m., terst. Ged. Oude Gracht. No. 118. Slaapk. m. kost en inw., 6,p. w Gierstraat. No. 17. Gem. Kamer met kost, 35 p.m. No. 51. Zit- en Slaapk., ƒ25 p. m., terstond Gortesteeg. No. 21. 2 Bovenvoork., 1.25 p. w., terst. Groote Houtstraat. No. 32. Bovenhuis, 5 k., ƒ350 p. j., terst. No. 65. Gem. Zit- en Slaapk. met alkoof, 30 p. m. tst. No. 125. Bovenhuis, ƒ200 p. j., terst. No. 136. Vrjj Bovenhuis, ƒ400 p. j., terst. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w.,terst. Hooimarkt. No. 30. Gem. Kamer met kost, 25 p. m. Jacobij nestraat. No. 14. Huis m. tuintje, ƒ250 p. j., Oct. Jansstraat. No. 5. 2 Gem. Bovenk., 26 p m., Dec. of eer. No. 71. Vrij Bovenhuis, 325 p. j., terst. Jansweg. No. 13. Huis met Tuin, 450 p. j., Nov. No. 30. Gem. kamer m. k. en bed., 6 p.w., tst. No. 31. Gem. kamer m. alcoof, ƒ19 p. m. Kaasmarkt. No. 36. Net gem. Voork. en Slaapk20 p.m. No. 36. 3 net Gem. Kamers, ƒ45 p. m. Kamperlaan. No. 16. Pakhuis, desverk. met zolder, aan 't water gelegen, pl.m. 90 M', 2 p. w. Kampervest. No. 23. Gem. Kamer m. bed., ƒ14 p.m., tst. No. 23. Gem. Kamer met kost en bed., 32 per maand, terstond. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voorz. van waterl., ƒ0.75 p. w. No. 34. Kamer m. kost en bed 6 p.w., tst. No. 80. Benedenachterkamertje, ƒ0.75 p.w. Kleine Houtstraat. No. 17. Slaapkamer m. kost, 6 p. w., terst. No. 20. Gem. Kamer met alkoof, kost en bediening, 30 p.m., terst. No. 68. Kamers bekl m gordijnen, 20 p.m., terstond. No. 102. Flink Huis, 300 p. j., Febr. of Mei. No. 103. Benedenhuis, ƒ225 per jaar, Nov. No. 103. Bovenhuis, 225 per jaar, Nov. No. 110. Gem. Kamer, /8 p. m., terst. Kleine Houtweg. No. 15a. Bovenhuis, ƒ275 p. j., Nov. No. 132. Gem. bovenkamers, 18 p.m., terst. Koningstraat. No. 7. 2 Gem. Kamers, ƒ24 p. m., terst. No. 8. 2 ruime net Gem. Kamers, ƒ26 per maand, October. No. 10. 2 net Gem. Kamers, ƒ25 p.m., Nov. No. 49. Bovenhuis, 25 p. m„ terstond. Koudenhorn. No. 22. Bovenhuis, ƒ180 per jaar, Nov. Krom. No. 18. Voor- en Achterk., 1 p.w., terst. Kruisweg. No. 33. Gem. voork. en slaapk. met kosten bed., 40 p. m., terstond. Lange Bagijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Veerstraat. No. 11. Gem. Kamers, ƒ20 p. m., terst. Leidschestraat. No. 7. Gem. Benedenvoork. met kost en be diening, 30 p. m., terstond. No. 39. Huis m. tuin, 4 k., 20 p. m., tst. Leidschevaart. No. 142. Huis m. tuin, ƒ500 p. j., terst. Leliestraat. No. 23. Huis met, tuin, ƒ3 25 p. w., terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 3zw. Huis m. tuin, 180 p. j., terst. Maarten Spiesstraat. Een ruime Schuur en Zolder, vooral dienstig voor bloembollen. Molenpad. No. 10. Huis met tuin, 400 per jaar, tst. Nieuwe Gracht. No. 54. Hnis met tuin, ƒ450 p. j., terst. Nieuw Heiligland. No. 10. Aehterk. en ged. zolder, ƒ1 25 p.w., tst. Oranjeboomslaan. No. 91. Bovenhuis, ƒ1.75 p. w., terst, Oranj eboomstraat. No. 19. Huis m. 2 k., 1,40 p. w., terstond. Oranjestraat. No. 9. Huis m. tuintje, ƒ300 p. j., Nov. Oude Groenmarkt. No. 24. Bovenhuis, 275 per jaar, terst. No. 24. Gem. Kamers, ƒ24 p. m., terst. Raamvest. No. 45. Huis met Tuin, ƒ625 p. j., Nov. Ripperdastraat. No. 8. Huis m. Tuin, 7 k., ƒ450 p. j., terst. Ruychaverstraat. No. 16zw. Bededenhuis m.tuin, 200 p.j.,Nov. No. 20rd. Gem. zit- en slaapk., 20 of ƒ40 per maand, terstond. Schagchelstraat. No. 16. Vrij slaapkamertje, 10 p.m terst. No. 36. Kost en inwoning met gebruik van vrij slaapkamertje, 6 per week. Schootersingel. No. 9. Huis m tuin, 10 k., ƒ850 p.j. terst. No. 33rd. Bovenhuis, ƒ225 per jaar, terst. No. 39zw. Benedenhuis m. tuin, 200 p. j., tst. Smedestraat. No. 24rood. Bovenwoning ƒ225 p. jaar terst. No. 41. Groot Winkelhuis, ƒ500 p.j., Oct. Sophiastraat. No. 6zw. Gem. Zijkamer, ƒ12 p.m., terst. No. 8. Benedenhuis, 250 p. j., terst. No. 53. Gem. Kamer met alcoof en kost, ƒ40 p. m., tst. Spaarndam. No. 111. Winkelhuis met vergunning, 2.25 per week, October. Spaarne. No. 70. Gem. Kamers, ƒ30 per maand, Nov. No. 78rd. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terst. Spaarnwouderstraat. No. 65. Bovenvoorkamer, ƒ1,p.w., terst. Verl. Frans Halsstraat. No. 2rd. Bovenhuis, 250 p. j., terstond. Voorzorgstraat. No. 44b. Huis met tuintje, 2,25 p.w., tst. Wagenweg. No. 9. Bovenhuis, ƒ300 p. j., terst. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Gem. Zit- en Slaapkamer, met kost en bediening, 40 p. m., terstond Wolstraat. No. 17. Winkelhuis, van alle gemakken voor zien, ƒ4 p. w Nov. Zuider Schoolsteeg. No. 5. Bovenhuis, 2.25 per week, terst. Zuiderstraat. No. 4. Winkelhuis, ƒ3,p. w., terstond. Zijlstraat, No. 14rd. Gem. Kamers m. kost, ƒ30 p. m. No. 30boven. Gem. Kamer m. kost, 25 per maand, terstond. No. 95. Wijnkelder, ƒ40 per jaar, terstond. Bij H. J. GEIJL JCz., firma Martens Zoon. Een Huis met tuin, Ged. Oude Gracht No. 120, ƒ500 per jaar, 1 Mei 1891. Bij J. WVELDHEER, Ged. Oudegracht 41, te koop: Een groot terrein, zeer geschikt om te bebouwen; groot ongeveer 400 centiaren gelegen op de Gedempte Oudegracht, dus in het midden der stad. Te Huur bij de Architecten A. en J. A. G. VAN DER STEUR. Een bovenhuis, vrije opgang, 5 kamers, keuken, kelder, dienstbodenkamer, zolder en verdere gemakken. Gelegen op een der drukste standen. Huurprijs 375. Een huis met tuin, 10 kamers, keuken, zolder, dienstboden- en badkamer. Nieuwe- gracht. Een buis met tuin, 9 kamers, keuken, zol der, dienstboden-, bad- en provisiekamer. Wilhelminastraat. Bij F. DE LUGT, Timmerman, Oranjestraat 27. Een Huis met tuin, kelder, waterleiding enz op netten stand. Huurprijs ƒ400. Te aanvaarden 1 November 1891. Te Huur bij denArehitectD.STORM, Schotersingel 15. Een flink soliede Heerenhuis met 10 kamers en tuin. Gelegen op een der prachtigste stan den. Huurprijs ƒ800 'sjaars, dadelijk oflater te aanvaarden. Vroeger verplichtte de wet in Japan ieder, die een boom velde, er twee nieu we te planten, en tengevolge van deze wijze bepaling zijn in dat land, waar het houtverbruik zoo groot is, omdat alle con structies van hout zijn, die prachtige bos- schen in stand gehouden, welke een waar borg leveren voor de toekomst en nog de bewondering der reizigers opwekken. Minder verstandig hebben de volkeren van het Oosten met hun houtvoorraad omgesprongen, en in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika is hetzelfde het ge val geweest. Daar evenwel hebben ver standige mannen, getroffen door de snel heid, waarmede de bosschen verdwenen, reeds meer dan twintig jaar geleden eene vereeniging Arbor Day genaamd, opge richt, bij welke zich tal van personen aansloten. Alle leden verbinden zich om op een bepaalden dag van het jaar min stens één boom te plantenbovendien moeten zij hunne buren er toe trachten te brengen hetzelfde te doen. De verkre gen uitkomsten zijn zeer belangrijk al leen in den staat Nebraska werden op die wijze, sedert 1872, 355,560,000 woud- of vruchtboomen geplant. Een opzienbarend, doch niet zeer geloofwaardig bericht wordt uit Parijs aan de New-York Herald gemeld. Tijdens zijn jongste verblijf te Osborne zou keizer Wil helm verklaard hebben, dat Duitschland's middelen uitgeput waren, de socialisten altijd dreigender worden en de bondgenoo- ten van het Duitsche rijk niet meer in staat waren hun wapeningen vol te hou den, zoodat de tegenwoordige toestand niet langer kon duren, waarom het noodzake lijk was, dat Duitschland op het laatst in het voorjaar van 1892 den oorlog aan Frankrijk zou moeten verklaren. Koningen Victoria zon geantwoord heb ben, dat het een misdaad van een souverein of een staatsman zou zijn de gebeurtenissen vooruit te loopen. Denzelfden avond stelde de koningen hiervan lord Salisbury in kennis, die haar den raad gaf aan den czaar te schrijven om dezen aan te sporen avan ces jegens Frankrijk te doen, teneinde Wilhelm II aan het verstand te brengen, dat Rusland niet zon toelaten, dat Duitsch land Frankrijk zonder grond aanviel. Te gelijkertijd gaf lord Salisbury de koningin in overweging een toenadering tot Frank rijk te zoeken. Wij vermelden dit bericht om aan te toonen, hoezeer men in Frankrijk de ge moederen tracht in beweging te honden en tevens bij geval van botsing de schuld ervan te kunnen schuiven op Duitschland. Men ziet er uit, dat eene machtige partij gereed staat om immer te agiteeren. Te overdreven republikeinsche ge zindheid legde de burgemeester van La Mnre in de Dauphiné aan den dag, die een verbod uitvaardigde tegen het dragen van witte kleedjes op Maria Hemelvaart. Negen meisjes, die zich daaraan niet stoor den, werden gerechtelijk door hem gevolgd. Maandag heeft de 'vrederechter in de zaak uitspraak gedaan en natuurlijk de jonge dames vrijgesproken. Er is eene poging gedaan, om het bisschoppelijk paleiB te Triest in de lucht te doen vliegen. De portier van het ge bouw bemerkte op 4 dezer een rookend voorwerp, in de vestibule liggend, en zag bij nader onderzoek, dat daar een bom lag met een brandende lont. Hij trapte on- middelijk de lont uit en voorkwam daar door bijtijds eene ontploffing. De daders zijn der politie nog niet in handen ge vallen. Koning Karei I van Wurtemberg is Dinsdag avond overleden na een lang durig lijden, tengevolge waarvan de geest vermogens in den laatsten tijd zeer ver zwakt waren. Koning Karei was een broe der van Koningin Sophia, de eerste gemalin van Z. M. Koning der Nederlanden. De overledene wordt opgevolgd door zijn neef, die hem onder den naam van Wilhelm II zal opvolgen. Omtrent den hongersnood in het binnenland van Rusland komen uit Peters burg de treurigste berichten. Bovendien wordt uit het gouvernement Orel mede gedeeld, dat daar in de weinige goede rogge de worm is ontdekt, terwijl in de Siberische stad Berdiansk de pest is uit gebroken. De czaar beval, dat dit jaar geen hof bals zullen gegeven wordenhet geld, daarvoor gewoonlijk besteed, zal in het hongerfonds gestort worden. Dit is een verstandige maatregel van den czaar, maar minder vrede kan men er mede hebben, dat het „vadertje" zijn rijk verlaat in een tijd dat zijne onderdanen zoo vreeselijk lijden en bij duizenden sterven Een curieuse zaak dient thans voor de rechtbank te Sneek. In de Klok, het orgaan der Volkspartij in de districten Wolvega en Schoterland kwam eenigen tijd geleden eene advertentie voor van den volgenden inhond „Stroopers Wij hebben steeds in voorraad éénloops aohterlaadgeweren, kal. 12, voor slechts f 9onbreekbaar hazenstrikkendraad. (to. ff.) G. A. Zwart, Gorredijk. Natuurlijk viel de aandacht der bevoeg de autoriteiten op dit aanbod en stelde de Officier van justitie eene vervolging in tegen den steller. Hoe de verdediger deze zaak zal trachten goed te maken voor zijn cliënt is men nieuwsgierig te weten. Als de steller wordt vrijgesproken, volgt misschien op een eenen of anderen tijd eene aanbieding van in brekers werk tuigen, of nog erger. Als eene tegenstelling met de vele gemeenten, welke tegenwoordig in zeer moeilijke financieele omstandigheden ver- keeren, meldt men uit Blokzijl, dat de gemeenteraad aldaar dezer dagen heeft be sloten, de twee laatste aandeelen der door deze gemeente aangegane geldleening tegen 1 Januari a. s. af te lossen, waarna de gemeente geheel zonder schuld zal zijn. Waren wij te Haarlem ook zoo gelukkig Bg de Arrondissements-rechtbank te Alkmaar was deze week een man tot vijf dagen hechtenis en opzending veroor deeld wegens bedelarij. Hg maakte zich daarover zoo boos, dat hg den heen ge leidenden agent met zgn stok hg was kreupel eene bloedende hoofdwonde toe bracht. De politie stelde hem opnieuw in staat van beschuldiging wegens poging tot moedwilligen manslag. HAARLEM, 9 October 1891. De Christelgke Zangvereeniging „God is mgn lied" Directeur de Heer Loran, gaf Dinsdag avond, thans in de Groote Kerk, eene uitvoering. De bg uit stek gunstige meening, die men zich gedu rende het zesjarig bestaan van deze Veree niging vormde, is ook thans op generlei wgze gewgzigd, altgd naar den maatstaf waarmede men gewoon is gemengde koren, samengesteld uit eene bepaalde categorie van zangers en zangeressen, te meten, waar door de directie soms wel eens moet roeien met de beschikbare riemen. Het koor ont wikkelt een schoonen klank en de klankver houding is tamelgk gunstig de basparty kon wel wat sterker in aantal zgn, dat zou in bet voordeel der tenoren wezen. De sopranen en alten zgn in beter oonditie. De uitspraak van het Nederlandsch, in gemengde koren een moeilgk punt, laat alleen in de uitgangen en in de enkele klinkers en klanken te wenschen over, maar het beste is, schgnt het, niet te bereiken, niettegenstaande het voldoende blgkt, dat de directie zich niet heeft neer gelegd bg de eigenaardigheden, die de dames, waar het uitspraak betreft, zich eigen maken. Hit den aard der zaak beoefent de ver eeniging het stichtelgk lied, het lied dat den mensch opvoert tot het goede, hem troost in leed, hem bezielt en verheft. Mendelssohn, Gade, Haydn, Spohr, Schnlz, Hogendorp vormden het programma, en dat dit flink werd uitgewerkt is wel een bewgs, dat er met vrucht gewerkt is. Bgzonder fraai werd de Morgenhymne van Gade gezongen. Het korte, dooh schoon opgevatte preludium stemt reeds da- delgk den zanger en gedurende de voor dracht was dan ook de aandacht van het talrgk publiek hoog gespannen. Het Duet van Mendelssohn werd lief gezongen door twee dames met frissche geluiden, die zeker door langdurigen samenzang met elkaar vertrouwd zgn geraakt. De uitvoering mocht met recht eene volksuitvoering heeten de toegangsprgs was slechts vgf cents, maar hierdoor heeft dan ook de Vereeniging aan een groot getal belangstellenden veel genot verschaft. Gedrukt bg DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 6