en ZEILDOEK, ebranderij c. R-STERK, JE, Speelkaarten SPAAN, Tweede Blad. 47./ mger Koffie f-. 80 i -.75 5% korting. 19 yan het gang). ne Vereeniging ncuituur. JES, te scflijnt en door alle zeker wel li ei meest n Advertentiën welke 1 betrekking hebben —5 regels 60 cent, Advertentiën worden is 40 uur. 87, olen houden voor dé de gunstig bekende \otterdam en De Bont rocnten in Blik van iden en Meursing te wconfijte en gekris- andere bekende Ar- jaar, zeer geschikt leeden, Iden- en Matrassenmaker, 75 Oranjestraat 75. ERVEN LOOSJES van WOENSDAG 4 November 1891. Kantoor van Vaste Goederen, Assurantiën, Hypotheken, EIEPHAUS en DROSTE. üVassaulaan 27rood. Nieuwsberichten. en. VAN DEN BERG Co., (776) Dht óp hunne koffle- 5te systeem gebrand er bewaard blijft. CH KOOKBOEK. te druk van „Aaltje de vol kenmeid", door tVEE, ouden te Amsterdam in 1887. 350 Pagina's. ƒ1.25. 1,65. inzage te bekomen bij DE Ged. Oudegracht 86. voorhanden bij Te bevragen aan het T z: Terstond. F Februari. M Mei. B o.z Binnenopgaande. K zz Kamera. TE KOOP: Bouwterrein, 10,70 A Zijlweg, T. Bouwterrein, 9,80 A., Zijlweg, T. Bouwterrein 4 A., Oud-Zandvoort, uitzicht op zee, T. Bouwterrein, 7 A., Oud-Zandvoort, T. Een net Café (hoekhuis) met vergunning, op een der beste standen te Haarlem met ruime behui- zing. Een Huis, 6 k., keuken, kelder, zijuitgang, Ged. Oude Gracht 8000. Een Huis met tuin, 4 k., keuken, dienstb.k., zolder, enz. Koudenhorn, 4500,T. Een Huis m. 4 k., keuken, enz. Burgwal, ƒ2500,—. T. Huis, uitstekend gelegen voor winkel (hoekhuis), beneden 4 k keuken, kelder, boven (vr. opg.) 4 k. enz., gas- en waterl.. Kruisweg. Heerenhuis (groot en solied) m. gr. tuin en zij uitgang, beneden 3 $rkspreekkprovisiek., keuken, kelder, binnenpl bergpl. enz. Boven 5 k., zolder en 2 dienstbk. Zijlstraat. Huis m. veranda en tuin, 2 k., alcove, keuken, kelder, enz. Leidsche straat. Flink Winkelhuis, 4 k., keuken, kelder, plaats, gasl. enz. Barrevoetestraat Verschillende villa's te Zandvoort. Eene villa en een huis met tuin te Heemstede. Bouwterrein, 8 A. 92 c.A. Klerksteeg. Heerenhuis (modern en fraai) met grooten tuin, nl. sousterrain m. 2 voork., kelders, keuken, bergplen plaats 3 e étage 4 grkwaarvan 2 ensuite en veranda; 2e étage 5 k.; zolder m. 2 dienstbk. op eersten stand gelegen. Bouwterrein, pl m 260 Ma. nabij den Hout. Huis m. plaats; beneden 2 k., keuken enz.; boven 2 k. en zolder. Lange Wijngaardstraat ƒ2800. T. Heerenhuis m. tuinbeneden 2 k., keuken, kelder, enz.; boven 5 h 6 k., benevens een daarnaast staand hecht gebouw met plaats, voor verschil lende doeleinden geschikt (in het centrum der stad gelegen). Winkelhuis op dr. stand met achteruitgang a. h. Spaarne en zijuitgang, 5 k., 2 keukens, plaats en pakhuis, Spaarnwouderstraat 5800,-—. Huis met tuin, beneden ruim koetshuis en stal ling voor 4 paarden, kelder en fl. tuin. Het bovenhuis m. vr. opg. bevat le étage 2 gr. en 1 kl. k. en keuken, 2e étage 2 gr. k., dienstb.k. en fl. zolder. Lange Wijngaardstraat. Heerenhuis m. tuin. Beneden suite m. serre, keu ken, Kelder en bergpl 1 e étage 3 k. en zolder m. logeer- en dienstb.kgasl. Ged. Oude Gracht ƒ8000. Jau. of eer. Villa m. veranda, balkon, enz., nl. sousterrain m. k., mangel-, strijk- en provisiek., keuken; le étage m. 2 k. eus. en keuken; 2e etage 2 k. ens. en 2 kl. k., zolder m. 3 k. Zandvoort (nabij Zee). Koopprijs billijk. T. Huis m. tuin; beneden suite, keuken, kelder; boven 2 gr. en 2 kl. k., zolder m. dienstb.k., fraai gelegen aan eene der singels (lidmaatschap over te nemen). Winkelhuis m. tuintje; beneden fl. winkel, 2 k. en keuken; boven zolder m. 2 kamertjes, voorts pakhuis en zolder. Heemstede ƒ2600. T. Heerenhuis m. fl. tuin en heerlijk uitzicht nabij deu Hout; sousterrain: 1 k., keuken, kelder, bergpl.; hei-etage 2 gr. k. ens., nog 2 k.; boven 4 k., zolder m. logeer- en dienstb.k., gas- en waterl. Winkelhuis m. 2 plaatsen en zijuitg., nl. winkel, 3 k., keuken, kelder en bergpl. beneden; 2 k., alcove, 2 zold. en dienstb.k. bovenachter nog 2 k., op prima stand in het centrum der stad TE HUUR OP TE KOOP: Villa m. tuin, Zandvoort. T. Heerenhuis m. tuin, 6 k., alcoof, keuken, kelder, dienstbodenk. enz., Nieuwe Gracht. Huurprijs ƒ550. T. Een fraai gelegen Buitenverblijf a. h. Zuider- Buitenspaarue, m. gr. tuin (ook boomgaard en moestuin), pl.m. 50 A., bestaande uit ruim Heerenbuis van alle gemakken voorzien, gas- en waterl. enz. Gedeeltelijk wordt verhuurd voor pl.m. ƒ850. (Uitstekend voor fabriek). Groot Winkelhuis (hoekhuis) voor enkele jaren nieuw gebouwd; beneden 2 gr. k., keuken, gr. kelder en plaats. Voorts een flink pakhuis m. zolders. Gezamentlijke huurprijs 550. Het geheele perceel met het bovenhuis (verhuurd voor 500) is ook te koop. Het is gelegen op eene der drukste standen, is voorzien van wa terleiding enz. T. Heerenhuis (modern en fraai) m. tuin; beneden ruime suite, nog 2 k., keuken, kelder, veranda; boven 7 k„ zolder m. dienstb.k. enz., gas- en waterl. Kl. Houtweg. Koopprijs ƒ20.000, Huur prijs ƒ1050. M. Heerenhuis m. gr. tuin en koepel, genaamd Rust hoek. Beneden 5 k., badk., keuken; hoven 1 gr. en 3 kl k. en zolder. Verder kl. stal en koetshuis. Putten op de Veluwe. Huurprijs ƒ450. Koopprijs 9000. T. Huis m. veranda; heneden 2 k., alcove en keuken, hoven 2 k. en alcove, volledige gemakken. Bad-Zandvoort nabij Hotel Kaufmann. T. Heerenhuizen m. serre eu tuin, benedeu suite, kelders, keuken, waarboven 2 k.; le étage 2 j gr. en 1 kl. k.; 2e étage idem en zolder. Zijlweg. M. Heerenhuizen m. serre en tuin; sousterrain m. k., keuken, kelder enz.; bel-étage 2 k. ens. j en nog 2 k.; boven 3 k. en badk., zolderm. j 2 k. Zijlweg. M. Heerenhuis met serre en tuin; beneden 2 k. ens., i spreekk., nog een k., keuken, kelders; boven j 6 k. en badk., zolder m. dienstbodenkamer, j Nieuwe Gracht. F. Heerenhuis met serre en fl. tuin, 8 k., badk., keuken, kelder, zolder met dienstbodenkamer, gas- en waterl. "Wagenweg Huurpr. 1200. F. Ruim winkelhuis op hesten stand, nl. winkel, k kelder en plaatsje; boven 1 gr. en 4 kl. k-, keuken, zolder enz. (De nette zaak in coul. artikelen is te koop). Heerenhuis met tuin, beneden 2 gr. k. ens., binnenpl., tuink., keuken, kelder, bijkeuken, bergplboven 7 kbadkzolder en dienstb k. Spaarne Huurpr. ƒ1200. M. HUIZEN TE HUUR: Huis met 5 k., kelder, keuken, enz. Korte Dijk ƒ325,—. T. Heerenhuis m. grooten tuin en schuren, kippen hokken, broeierij en druivenkast, 7 k., keuken, kelders, zolder, provisie- en dienstbodenkamcr, zeer geschikt voor kleine fabriek, dorp Vreeland a/d Vecht ƒ550,— T. Huis m. grooten tuin, 2 k., keuken, kelder, zol ders, dorp Vreeland a/d Vecht ƒ160,—. T. Heerenhuis m. veranda, gr. tuin m. vrucht- en sierboomen, 3 gr. k., 3 kl. k. aan den Rijks straatweg te Heilo bij Alkmaar ƒ300. T. Villa m. tuin, suite, bad en spreekk., boven 5 kdienstbkenzRipperdapark ƒ700. T Huis met tuin, beneden 3 k., keuken, kelder boven 4 k., zolder en dienstb.k., Ged. Oude gracht ƒ500. T. Huis met plaats, 5 k., keuken, kelder, enz. Zuider- Buitenspaarne 250. T. Heereuhuis met tuin, sousterrein met k.keuken en provisiek., bel-étage met suite en kl. k., boven 3 k. en zolder met dienstb.k., gas- en waterl. Florapark T Huis m. tuin, 5 k keuken, kelder, en waterl., Oranjestraat T. Heerenhuis m. veranda en tuiubeneden 2 k., keuken, provisiek bel-étage 2 gr. k ensuite en 2 kl. k., boven 4 k., zolder m. dienstb.k., gas- en waterl. Schotersingel ƒ800. T. Huis m. tuin, 5 k., keuken, kelder waterl. enz. Oranjestraat, ƒ300. T. Winkelhuis (hoekhuis) m5 k keuken, kelder, zolder met dienstb.k waterl. enz.(gedeeltelijk verhuurd voor ƒ225). Spaarne ƒ800. Heerenhuis" m. tuin, beneden 3 gr. k., keuken, kelder eu tuin, boven 6 k., zolder en dienstb.k. enz. Zijlstraat. T. Heerenhuis m. tuin en veranda, sousterrain met 1 k., keuken, provisiek. enz., bel-étage met 2 gr. kensuite, spreekk. en achterkamer, boven 4 k., zolder ra. dienstb.k., waterl. enz. Ke naustraat ƒ750. T. Heerenhuis m. tuin, heneden 2 k. ensuite, spreekk., keuken, kelder, enz., boven 2 gr. en 2 kl. k., zolder m. dienstb k. en waterleiding. Ripper- dastraat ƒ450. T. Heerenhuis en tuinbeneden 2 k. ensuite met veranda, nog 1 k., keuken, kelder; boven 4k., zolderen gas- en waterl. Raamvest ƒ625. T. Kapitaal Heerenhuis m. gr. tuin (op den fraaisten stand). Beneden 3 k. ensuite, spreekk., serre, keuken, bergplkelder; le étage 3 k. ensuite, 2 logeerk. en badk.; 2e étage 2 logeerk dienstb.k. en zolder. Centrale verwarming, gas- en waterl. Dreef ƒ2000. T. Heerenhuis m. tuin; sousterrein k., keukeu, keld enz.; bel-étage 2 k. ensuite en serre; le étage 3 k.; 2e étage 2 k., zolder en dienstbodenk. Zijlweg ƒ800. T. Heerenhuis m. tuin en prachtige serrebeneden voork binnenk., keuken, kelder, fraaie tuink., bergpl boven 4 k., badk., provisiek., zolder m. dienstb.k., gas- en waterl. Spaarneƒ550. T. Heerenhuis m. tuin; beneden 2 gr. en 2 kl. k., kelder, keuken, enz., boven 4 k., zolder met dienstbodenk. Kruisstraat ƒ700. T. Heerenhuis m. tuin, sousterrain m. keuken, man- gelk., kelders, bergpl. enz.; bel-étage: 2 k. en suite, serre, nog 2 k. en opk le étage: 4 k en badkzolders met logeer- en dienstb.k Florapark. M. of eer. Heerenhuis m. tuin; heneden 2k. ensuite, keuken, kelder; hoven 2 gr. en 2 kl. k., zolder met logeer- en dienstbodenk., waterl. Ripperdapark ƒ600. T. Heerenhuis m tuin; beneden 2 k., keuken en kelder; hoven 3 k., zolders en dienstbodenk waterl. Z.-Buitenspaarne ƒ300. T. Winkel met kantoortje op le stand(centrum der stad) 5,50 p. week. T. Winkelhuis m. fl. tuin, 3 k., keuken, zolder, dienst bodenk. enz. Zijlstraat 500. T. Winkelhuis m. tuin. Beneden winkel en gr. k. ens., keuken, kelder; le étage 3 k. en keuken, ver der zolder m. 5 k., gasl. enz. (op besten stand, centrum der stad.) 1000. M. Heerenhuizen m. tuin en veranda, beneden 2 k. ens., keuken, kelder, bergpl.; le étage 2 gr. en 2 kl. k., daarboven 2 k., zolder en dienstb.k. Leidschevaart 600. T. Een Heerenhuis dito. 650. T. Heerenhuizen m. tuin, heneden 2 k. ens., keuken, kelder, bergpl.boven 4 k., zolder m. dienstb.k. Leidsche vaart 550. M. Heerenhnis m. tuin; sousterrain m. k., keuken i en provisiek., bel-étage m. suite en ld. k.; boven 3 k. en zolder m. dienstb.k., gas- en waterl. Florapark ƒ750. T. Heerenhuis m. fl. tuin; beneden 2 k. ensuite, zaal, keuken, kelder enz.; boven 5 k., zolder en dienstb.k., gas- en waterl. Dreef 1200. T. Heerenhuis m. tuin beneden 3 k keuken, kelder, plaats, bergpl.; boven 4k., zolders en dienstb.k. Jacobijnenstraat ƒ500. T. Huis m. plaats, beneden 2 k., keuken, bergpl.; boven 1 gr. en 2 kl k., balkon, zolder m. 2 k., gasl. enz. Kleine Houtweg /300. T. Huis m. tuin, beneden 2 k ensuite, serre, keuken, kelder en bergplaats; boven 2 k zolder en dienstb.k. Pieter Kiesstraat ƒ280. T. Heerenhuis m. tuin, beneden 2 k., boven 4 k., logeer- en dienstb.k., keuken, kelder en waterl. Zijlweg 560M Huis met tnin, beneden 2 k. ens., keuken, kelder en tuink.; boven 2 k. en zolder, waterl. Kin- derhuisvest ƒ325. T. Heerenhuis met tuin, sousterrain m. k., keuken, dienstb.k., kelder, bergpl.; bel-étage 2 k. ens., spreekk. en serre; le étage 4 k. en badk.; 2e étage logeerk strijkk., dienstb.k. en zolder, gas- en waterl. KiuderhuiavestT. Heerenhuis met tuin, sousterrain m. eetk., keuken, kelder, bergpl.; bel-étage 2 k. ens., kabinet en serre; le étage 4 k.; 2e étage 2 k., 2 dienstb.k., mangelk. cn zolder, gas» en waterl, Nieuwe GrachtT Heerenhuis met tuinsousterrain m. eetk., des- sertk., keuken, bijkeuken, kelders, bergpl.; bel étage 3 k waarvan 2 ens., serre; le étage 4 k.; 2e étage 2 k., mangelk., dienstb.k. en zol der, gas- en waterl. Nteuwe Gracht. T. Heerenhuis met fraaien tuin, nl. 2 ruime k. ens. waartusschen alcove, nog 2 k., sousterrain m. keuken, kelder en bergpl., op eene der fraaiste standen der stad (alleen voor klein en net ge zin) ƒ350. M. Heerenhuis m tuin, heneden 2 k. ens., keuken, kelder; boven 4 k., zolder m. dienstb.k., gas- en waterl. Zijlvest ƒ420T. Huis m. tnin, beneden 2 k., keuken, kelder; boven 3 k. en zolder, waterl. (Nabij he. station) ƒ400. Dec. of eer Huis m. tuin, beneden 3 k., keuken; boven 3 k., zolder en dienstb k., waterl. (Nabij het station) 350. T. Heerenhnis m. serre en tuin, beneden suite, spreekk., keuken, kelder, enz.; boven 4 k., logeer- en dienstb.k. en zolder, ga9- en waterl. Wilhel- minastraat 1000. M. of eer. Heerenhuis m. tuin, beneden 2 k. eus., keuken, kelder, bergpl.; boven 3 gr. en 3 kl. k., zolder en dienstbodenk., waterl. Leidschevaart ƒ600. M. Heerenhuis m. tuin en uitg., heneden 2 k. ens., keuken, kelder, schuurtje; boven-4 k., zolder en dienstb.k,, waterl. Ripperdapark ƒ350. M. of eer. Heerenhuis (dubbel) m. tuin en zijuitg., beneden 2 k ens nog 1 fl. k., keuken, kelder; boven 5 kzolder en dienstb.k.. gas- en waterl. Jansweg ƒ750. M. of eer. Heerenhuis ra. tnin, sousterrain m. k., keuken, provisiek. enz boven 2 ruime k. ens., nog 4 k., zolder en dienstb.k., gas- en waterleiding. Schoterweg 600M BENEDENHUIZEN TE HUUR: Winkelhuis voor alle affaires geschikt, nl. winkel, k., alcove, keuken, kelder, Meesterlotteulaan ƒ182. T. Winkelbuis met winkelopstand, nl. winkel, k., alcove, keuken, tuintje en zolder. Kleine Hout straat 300 T Benedenhuis m. tuin, 2 k., waartusschen alcove, nog eene k., keuken, kelder, schuur en waterl. Sophiastraat ƒ250. T. Benedenhuis met tuin, 3 k., keukeu, kelder, wa terl. Kampersingel ƒ340. T. BOVENHUIZEN TE HUUR Bovenhuis, 2 k., alcove, keuken, zolder en waterl. Meesterlottenlaan ƒ130. T. Bovenhuis, 4 k., keuken en zolder, Oude Groen markt, 275,T. Bovenhuis, nl. 2 k. ensuite m. ruime alcove, kl. kamer, keuken, zolder en dienstb.k. Wagenweg ƒ300. T. Bovenhuis (b. o.) le étage: 2 k., alc., keuken; 2e étage: zold. m. dienstb.k., waterl. Anegang ƒ275. T. Bovenhuis (b. o.) 3 k., keuken, zolderen dienstb k. (zeer net, voor een stil gezin Lange V eerstraat 250. T. Bovenhuis, 2 k. ens., 3 kl. k., halkon, keuken, zolder met dienstbodenk., waterl. Kampersingel ƒ400. T. Bovenhuis (b. o.), 2 k., keuken en zolder, gas- en waterl. Barteljorisstraat ƒ300. Spoedig te aan vaarden Bovenhuis (b. o.), 4 k. en berging op zolder. Kl. Houtstraat ƒ200. T. Bovenhuis (b. o.), 3 k., alcove, keuken, kelder, zolder m. dienstb.k waterl. Hooimarkt 225. T. KAMERS TE HUUR: Boven voorkamer op het Noorden. Spekstraat, p. md. ƒ10,-. T. Twee kamers (zeer net gemeubileerd). Anegang ƒ35 p. md. T. Twee gem. kamers en zolder met dienstbodenk. (met of zonder bed.) Haarlemmerhout. T. Gem. zit- en slaapkamer, Ged. Oude Gracht, 25 p. md. T. Bovenkamers (fraai gemeabil. zit- en slaapkamer) op eersten stand. Houtplein. T. Gemeubil. kamers (beneden ƒ25,of boven 12. p. md.), Ripperdapark. T. Gemeubil. voorkamer, ƒ25 p. rad., met pension ƒ50. Twee andere gemeubil. kamers idem, of de drie genoemde kamers 50 per md. Gierstraat. T. Gemeubileerde of ongemeubileerde kamers met pension. Ruichaverstraat. T. Van 2 tot 4 ongem. kamers 12 tot ƒ20 p m.). Van 2 tot 4 gem. kamers (ƒ16 tot ƒ30 p. m.) Kleine Houtstraat. T. Gem. kamers, Gr. Houtstraat, ƒ30 p. md. T. Twee ruime gem. bovenkamers. Raamvest ƒ30. December. Gem. Kamers, Oude Groenmarkt ƒ24 p.m. T. Gedeeltelijk gem. bovenvoork. m. alcove, Groote Houtstraat ƒ16 p. m. T. Ruime zolder m. vrijen opgang 2, 6a. Spaarne. ƒ300, T. Kelder te huur. Groote Houtstraat nabij den Hout, ƒ50,—T. Kelder te huur. Groote Houtstraat, ƒ50. T. Pakhuis te huur, pl.m. 60 Ms, ƒ3 p. week. Verschillende geheime opdrachten De Dnitsche keizer is nog erg verontwaardigd over de lichtzinnigheid dar Berlijners, waaromtrent in den laat- sten tijd ergerlijke staaltjes Z. M. ter kennis kwamen. Dinsdag verscheen in verband hiermede een keizerlijk rescript, waarin verlangt wordt een allergestrengst optreden der politie tegen de zuhalter (quasi beschermers, maar in werkelijkheid bijloopers en handlangers van publieke vrouwen), en belooft aan de krachtig daartegen te werk gaande beambten de keizerlijke waardeering en bescherming. Voorts verlangt de Keizer, dat de ge rechtshoven zich bij de veroordeelingen niet door valsehe humaniteit zullen laten leiden, maar de zwaarst toepasbare straffen zullen opleggen. De Keizer spreekt zijne verontwaardiging nit over die plichtver- geten rechtsgeleerde verdedigers, die met lichtvaardige middelen het onrecht trach ten te doen zegevieren ook zou hij wen- schen, dat processen voor zware vergrijpen tegen de zedelijkheid met gesloten deuren behandeld weiden. De Courier de Bruxettes maakt de door Pius IX vastgestelde instructies voor het volgende Conclave openbaar. Pius IX bekrachtigt het uitsluitende recht der kar dinalen tot het kiezen van den Paus, en wijst elke tusschenkomst der mogendhe den daarbij af. De tijdens des Pausen dood te Rome aanwezige kardinalen moeten bg meerderheid beslissen of de verkiezing van den nienwen Paus te Rome, dan wel buiten Italië zal plaats hebben. Bij het minste ingrijpen op de onafhankelijkheid der leden van het Conclave zal dit ter stond buiten Italië moeten overgebracht worden. Op de Oostenrijksche en Hongaar- sche renbanen zijn in den laatsten tijd groote bedriegerijen ontdekt, bestaande in het omkoopen van jockey's, tengevolge waarvan door de omkoopers groote som men zijn gewonnen. Twee jockey's zijn voor goed van de renbaan geweerd en anderen hebben belangrijke geldboeten te betalen. In 't Bat. Hand. leest men het vol gende Onlangs deed een maleische prauw het eiland Celebes aan. Een der matrozen van het vaartuig ging aan wal om betelnoten te zoeken. Vermoeid van het zoeken, leg de hij zich om uit te rusten aan den voet van een boom neder. De bemanning in de prauw werd onverwacht opgeschrikt door een luid aanhoudend gekerm in aller baast stapten zij aan wal om bun kameraad ter hulp te snellen, dien zij door een ontzag gelijken phyton-slang omringd zagen. De slang bezweek weldra onder hun vereenigden aanval, doch hun ongelukkige makker was gestorven zijn hoofd, nek, borst en heupen, waren verbrijzeld door de omhelzing van het dier, terwijl zijn vuist de sporen droeg van de tanden van het monster.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 5