Ml BRAEÏ™ Tweede Uitvoering der VogeMndler, VDVERTENTIEN. Remonstrantsch Zangkoor M0ZIEKVBREEN1G1NG „Muzikale Vriendenkring' op Zondag Wovembor 1891» (tevens herdenking van het 5-jarig bestaan), Hollaodsch Tooneelgezelschap, Zondag 8 November 1891 Donderdag 12 November 1891, Buitengewone Voorstelling DANKBETUIGING. moet geïnundeerd worden, wil men de Hoofdvaart, langs de Oostkant van den inuudatiedijk van Hoofddorp, tot de Lyn- den, verdiepen en verbreeden voor de waterberging en krachtiger machines in het stoomgemaal de Lynden plaatsen. Te Hoofddorp wordt thans met kracht gewerkt aan den bovenbouw eener brug over het inundatiekanaal. Indien nog deze maand de winter uit blijft, is de toeBtand voor de arbeiders in Haarlemmermeer niet ongunstig, wijl na voltooing dier brug in 't belang der inun datie, dadelijk moet aangevangen wor den, met het afdammen en gedeeltelik verdiepen der Hoofd vaart en het slaan van honderden palen, ten behoeve der te ma ken damsluizen en bruggen. HAARLEM, 6 November 1891. Met bijzonder veel genoegen woonden wij Donderdagavond de tweede abonne- ments-voorstelling van het Nederlandsch tooneel by. Met by zonder veel genoegen herhalen wij, want geen stuk, den laat- sten tijd vertoond, heeft ons zóó geboeid. Mag dit vooreen deel zijn toe te schrijven aan Sardou's uitnemende schepping, voor een ander deel, en niet het kleinste, kan men dit op rekening schrijven van 't uitmun tend spel der artisten van 't Nederlandsch tooneel. De moraal van 't stuk, dat Vrien den van ons, niet altijd onze vrienden, dikwerf onze ergste vijanden zijn, wordt in dit geestig stnk treffend uitgebeeld. Mijnheer Caussade, eeu doodgoed man, en echtgenoot van eene lieve, bevallige vrouw, twintig jaar jonger dan hij, heeft een sleep van kennissen, vrienden zooals hij ze heet, die teren op zijne beurs en goed heid en hem zyne vriendsohap met den snoodsten ondank vergelden. Niet alleen dat deze „vrienden", die hem weten te vinden als hij „in goeden doen" is, hem allerlei onaangenaamheden zeggen en op den hals halen, maar erger nogeen de zer tracht de jonge echtgenoote van Caus sade te verleiden, wat door een samenloop van omstandigheden, maar vooral door de tusschenkomst van dokter Tholosan niet gelukt. Caussade ziet ten leste zelf in, dat men zijne vrienden niet naar de kwantiteit maar naar de kwaliteit moet waardeeren. Een karakter als dat van Caussade, zou zich juist door 't overdre ven goedmoedige, den lachlust en spot van iedereen op den hals halendat men integendeel Caussade, als een nobel hart llijft waardeeren, is zeer zeker voor 't grootste deel toe te schrijven aan 't uit stekend spel van den Heer SchulzeDe Heer Schulze is een symphathiek acteur, maar Donderdagavond veroverde hij onze genegenheid stormenderhand. Een woord van welverdienden lof komt ook den Heer Claus toe. Zijn spel was excellent, vooral in de talrijke monologen, voldeed hij uitnemend. Dat Morin als Marécat uitste kend was, behoeft niet gezegd te worden voor wie dezen acteur kent en waardeert. Een woord van lof verdient ook de Heer van Ollefen, wiens grime en spel zeer voldeden. Ook de dames rollen waren in goede handen. Mej. Loriè als Cecile Caus sade, Mej. de Vries als Jenny en ook de dames van Ollefen als Benjamine en Mm. Stoetz als mevrouw Vigneus voldeden zeer goed. 't Stemgeluid van Mej. Lorié wil ons echter maar niet bevallen, terwijl wij de vraag opperen of 't costuum van Mevrouw van Ollefen, als kamenier, niet een weinig te chique mocht genoemd worden. Over het geheel mag de veree- niging „het Nederlandsch tooneel" met voldoening op Donderdag avond terugzien. De perzik smaakt naar meer. P. Het Mnseum van kunstnyverheid te Haarlem werd gedurende de maand October door 1512 personen bezocht. De Orientaalsche tentoonstelling, die thans op genoemd Museum geopend is, kan als bijzonder geslaagd beschouwd worden, de op keurige wijze gerangschikte ver zameling geeft op het gebied der Textile kunst, der keramiek, der lakwerken en der metaalindustrie zeer veel merkwaar digs en schoons te zien. Bij de Directie zyn verder plannen in overweging tot de uitbreiding der verzameling gipsafgietsels met een monu ment tot de vroegere Fransche renaissan ce behoorende. Tevens zal naar alle waar schijnlijkheid eene bijzondere afdeeling voor de Arabische kunst worden inge richt. Dinsdag avond omstreeks acht uur heeft in de woning van het hoofd van school lett. D. aan de ged. Oude gracht, no 133 eene gasontploffing plaats gehad, in eene binnenkamer, welke even daarna door eene tweede in de voorkamer werd gevolgd, waardoor eenige ruiten sprongen en de werkman, die met licht binnen wil de gaan, letsel bekwam. De knallen wer den op verren afstand gehoord en brach ten natuurlijk een aantal personen ver schrikt uit hunne huizen op de straat. De schade is niet byzonder groot. Na het afnemen van eenige gasornamenten schijnt vergeten te zijn om de pijpen te beletten gas in de kamers te doen ontsnappen. Dinsdag avond nam de tooneelwed- strijd, uitgeschreven door de Letterlievende Vereeniging J. J. Cremer alhier, ter ge legenheid van haar tienjarig bestaan, een aanvang met de Vereeniging Melpomene te Rotterdam. Gegeven werd het tooneel- spel Vriend Frits en het blijspel Tooneel- studiën. Beide stukken werden vlot afgespeeld met beschaafde uitspraak en met meer bescheidenheid in voordracht en tooneel- routine dan bij vele liefhebberij gezelschap pen regel is, terwijl bleek, dat het publiek met de beide voordrachten zeer was ingenomen. Vooral in tooneelstudiën, vestigde zich de overtuiging, dat de Ver eeniging goede krachten voor het bijspel bezit. Een en ander gaf blijk, dat Melpomene geducht gestudeerd had. Voor het examen in het teekenen te Amsterdam zyn nog geslaagd de Heeren J. Westenberg, G. Voerman en J. Wes- terveld alhier. Gedurende de maand October is in de Stuivers Spaarbank van de afdeeling Haarlem van den Volksbond ingebracht in 504 posten f 956.27Vs terug betaald in 70 posten ƒ3490.77. Er zyn 20 nieuwe boekjes afgegeven. De eerste uitvoering van de Af deeling Haarlem der maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, welke was be paald op 24 November, is ten gevolge van de verhindering van den Tenor, den heer Zür Mühlen uit Berlijn, uitgesteld tot Zaterdag 12 December. De orkestbe geleiding is voor die uitvoering opgedra gen aan het orkest van het „concertgebouw" te Amsterdam. Het eerste Bacheoncert zal plaats hebben op Woensdag 16 De cember; ook daarbij zal het bovengenoem de orkest medewerken en als solisten optreden: mevrouw Falk-Mehlig, pianis te te Antwerpen (èleve van Liszt) en mejuffrouw C. Ribbe, concertzangeres te Amsterdam Bij de godsdienstoefeningen der Ne- derduitBch Gereformeerde Kerk (dolee- rende) zal op Zondag 8 November 1891 in de Noorderkerk optreden des voormid dags te 10 ure, en des namiddags ten 6 ure, DankzeggingDs. J. Langhout. Woensdag 11 November 1891 des avonds ten acht ure Ds. J. Langhout. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld: Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Een voor portier. Twee voor schilder. Een voor schoenmaker. Een voor broodbakkersknecht. Een voor stoeïenmatter. Vijftien voor werkster of schoonmaakster Een voor bnrgerwaschvronw. Een voor linnennaaister. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten bus Doelen of Stadhuis. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 4 Nov. G. N. J. Compeer en H. Swart.J. Peetermans en J. Wenning. A. de Wit en L. Bakker. JG. W. de Droog en M. H.van den Nieuwenhof. A. de Leeuw en M. Nieuweboer. H. van Huijssteeden en G. Bosscha. J. C. Schuchhard en N. Hes. A. Houtkamp en M. A. Vasen. P. JKok en M. van Zomeren. O. M. van Nierop en W. C. Bonger. 5 Nov. R. M. Taat en G. E. Elffers. W.H.A.Hom mes en J. A. G. Meerman. A. J.vanZutplien en A. A. van den Berg. GETROUWD. 4 Nov. J. Hoogervorst en J.van den Hoek. P.van der Loo en S.van den Hoek. C. Bronk- horst en M. Warmerdam. D. H. "Vrugt en H. A. Gon. P. Velden en M. van Franken. T. Luikel en D. van Damme. T. Suurendonk en M. T. Voortman. A. van Lunenburg en G. H. Reijs. P. Peschier en M. Boonekamp. G. G. van Lunteren en S. Brunsting. J. ter Haak en M. van der Weiff. GEBOORTEN. 29 Oct. M. E. Steffers geb. Brakenhof z. S. Baske geb. Mok d. 30 Oct. H. M. van Duivenboden geb. Timmermans d. S. G. Janssen geb. Rijbroek z. 31 Oct. T. Blokdijk geb. Veldhuizen d. 1 Nov. C. Hirs geb. Sala z. A. Wik geb. Spaanderman z C. M. Geels geb. Bolmers z. A. R. Mudde geb.Ver meer d. 2 Nov. A. Mooijmangeb. Otterd. M. C. Gootjes geb. van der Pol d. 3 Nov. B. Andringa geb. Wijbinga d. A. J. G. de Jong geb. Haverkamp z. A. Luiten geb. van Dijk d. K. M. Beets geb. Dudok van Heel d. 4 Nov. M. A. van Gijn geb. Schrage z. A. Portegies geb. Witteman z. S. van der Hoe ven geb. van Ravens d. M. G. Beekman geb. Troost d. 5 Nov. A. van der Meer geb. Kapper z. OVERLEDEN. 28 Oct. M. van Opzeeland 2 m. d. Oostvest. 29 Oct. A. E. Kaatee geb. Dekkers 33 j. N. Kruisstr. J. Rosbach 59 j. Kerkstr. 30 Oct. P. van Opzeland 57 j. Bakkerstr. F. J. Voorderhake 3 m. z. Jacobijnestr.J.W. Blom 8 m. z N. Kerkspleln. 31 Oct. JPSedel 6 j z. Z. Buitenspaarne. H. J. en A. C.van Don selaar 2 dg. d. Lombardsteeg J. P. Dijkman 72 j. Zijlvest. A. C. van der Horst 2 md.d. Gasthuislaan. 1 Nov. C. Antonisse geb. Kluit 30 j. Barendsestr. G. Wijnands 7 m. z. Oostvest. E. C. Sackman geb. Vinkeöstein 81 j. Doelstr. A. M. A. van het Nederend 1 m. d. Gasthuissingel. 2 Nov. J. J. de Oude 8 m. d. Witstr. A. Kroon 17 m. d. Hagestr. M. C. Knipper geb. de Jong 37 j. Koralen- steeg. 4 Nov. M. E. Holleman geb. Tweel- beek 43 j. Rozelaantje. T. L. A. Lindebom 44 j Gasthuisvest. Voorwerpan, gedeponeerd aan Het Commissariaat van Politie, die da gelij ks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een defect gouden ringetje. Twee gouden oorbelletjes. Een kinderzak waarin een tol, zakdoek enz. Eene jon gensjas.Een manchet. Een fantasie armband. Een wit boeselaar. Een bosje veters. Een koperen gewicht. Een handschoen. Een handschoen. paar kinderwantjes, Zeven boekwerken allen handelende over Nederlandsch Indié. Een bak met eenige oude kledingstuk ken en een vrouwenjak. Eene tabaks doos. Een zakmes. Een boeselaar. Een houten schot. Een hamer. Ee nige sleutels. Twee sleutels aan een touwtje, (ten Postkantore achtergelaten). Terng te bekomen bij J. van der Schaaff, Ripperdastraat no, 9, eene portemonnaie waarin eenig geld. Idem bij vrouw Jutte, Jan Steenstraat no. 16, een dames cylinder horloge. Idem bij mevrouw Rödelsturtz Zijlweg no. 71. een chari vari. Idem bij A. Fortgens, Lange Mo lenstraat no. 23. eene portemonnaie waar in eenig gsld. In een der tramwaggons achtergelaten Eene portemonnaie waarin eenig geld. Een gouden lorgnet. Staat van de Aardappelen- en Bo termarkt over de maand Oct-. 1891. Aardappelen. Aangev. 936, verk. 600. H. L. L. pr. ƒ2.50, H. pr. .600 p. H. L, Appelen Aangev. 802, verk, 644 H. L. L. pr. 3.00 H, pr. 7.00 pr. H.L. Peren Aangev. 930, verk, 763. H.L. L. pr. 300, H. pr. 16.00, pr, H. L. Boter. Aangev. 808 verk. 808 Kilog. L. pr. f 1.30, H. pr. f 1.55. Biggen. Aangev. 659, verk. 529 st. L. pr. ƒ2.00, H. pr. ƒ16.00. Beerenboonen. Aangev. 80. verk .80 m. L. pr. f 0,80 H. pr. 1.75 pr. mand. Snijboonen Aangv. 48 verk. 18 mand- L. pr. 0,60 H. pr. 2.25 pr. mand* VEEMARKT, 4 November 1891. Aangevoerd. Prijs. 12 Koeien 150.240. 2 Pinken 70. 15 N. Kalveren 8.14. 18 Schapen 15.23. 47 Lammeren 10.15. 6 Paarden KAASMARKT van 4 November 1891. Aang. en verk. 60 stapels, uitmakende 7321 kazen, wegende 14439 kilogrammen. Hoogste prijs per 50 kilogr. 29. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 10 November 1891, des namiddags van 12 uur door den Heer W.EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaA.Hesse. 2. AdagioG.Merkel. 3. Sonate No. 3J. S. Bach. a. Andante. b. Adagio. c. Vivace. 4. Variatiën op 't Engelsche Volks liedItiuck. 5Finale. Oelening Zondag 8 November,, des morgens ten 11V2 uur in het Kerkgebouw Opgericht 8 Nov. 1886. des avonds ten half acht ure, in de Bovenzaal der Sociëteit „VEREENIGING", met welwillende medewerking van: Mejuffrouw E. MOZER, (onderwijzeres aan het Blinden insti tuut te Amsterdam), Sopraan, den Heer G. PH. ZALSMAN, Barytonen den Heer G. J. OORT, {piano) accomp. HET BESTUUR. NIEUWE Dir. A. van LIER. Wegens het buitengewone snecés nog eene opvoering van beroemd Blijspel in 6 bedrijven,, naar Aug. Junkermann. Aanvang 8 uur. Baleon f 1.50; Stalles en le Loge ƒ1,25; Parterre ƒ1,2e Loge 0,75; Gaanderij ƒ0,30. NIEUWE door her Oostenrij ksche Operettengezelschapy Dir. JULIUS LASKA. Operette in 3 Anfziigen. Mnsik von Carl Zeller. Aanvang 7V2 uur, HHJT" Volledig orchest. Balcon fi 2.50, Stalles fi 2. lste Loge en Parterre fl 150» 2e Loge fi 1.Gaanderij 0.50» De ondergeleekende beluigt bij dezen zyn hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling en vriendschap dezer dagen ondervonden. J. J. WEBER. Haarlem, 1! Nov. 1891. Voor de vele bewijzen van belangstelling in de laatste dagen ondervonden, betuigt onderge leekende bij dezen zijn hartelij ken dank. J. SPAAN Sr. Haarlem, 5 Nov.'91. Voor de vele blijken van belangstelling naar aanleiding van 1 Nov. ondervonden, betui gen wij onzen hartelijken dank. G. J. LEPPER, M. P. LEPPERHissink. Haarlem, 6 Nov. 1891.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 2