DE WISTE Viool-Kit DIENSTE DIENSTE Donderdag 12 November 1891, Buitengewone Voorstelling der Vogelliaodler, Letterlievende Vereeniging op Zondag 15 November 189V, Tot Nut van't Algemeen. Dinsdag 17 November I89f, De Heer JIMJS VM MAERIK Jr, NOODH1 Dienstb Dienst! Werk - Twee< DAGMI In de Eransche stad Dole wil men een standbeeld oprichten voor den onlangs overleden ex-president Grévy, uit hoofde van zijne diensten, sedert 1848 aan de democratie bewezen. In aanmerking genomen evenwel de laatste ondervindingen uit den tijd van den heer Grévy, iseene groote partij zeer tegen dit denkbeeld gekant en geefts zelfs Figaro den raad de nagedachtenis van den heer Grrévy te laten rnsten. De dienstbode van den timmerman Wildeboer te Appingedam ging dezer da gen naar den molenaar Nienhuis met de boodschap, dat haar meester eene koe had en nu gaarne f 125 van hem ter leen wilde hebben. Nienhuis gelooft de dienst bode en stelt haar het geld ter hand. 's Avonds reeds blijkt, dat Wildeboer haar niet naar den molenaar had gezon den, deze laatste is door de sluwe dienstmeid opgelicht. Met het geld heeft zij een man tel, hoed, mof enz. gekocht en is daarop met den trein naar Groningen vertrokken. Te 's Hertogenbosch is het oproer nu gedaald tot straatjongens-zingerij en wat straatdrukte. Tegen half tien uren 's avonds is alles stil. Van de openbaarmaking van de con- clasiën van het rapport der enquête-com missie in deze, met welke schrifturen de bur gemeester naar Den Haag is geweest, ver neemt men nog niets. In den gemeenteraad heeft een der leden mededeeling gedaan van eenige feiten betreffende de wanorde lijkheden, en hierdoor eene verklaring van den burgemeester uitgelokt, waaruit bleek, dat bij hernieuwing der samenscholingen gestrenge maatregelen wachtende zijn. De gemeentebegrooting van Francker was met acht tegen twee stemmen ver worpen, een feit, dat heel zelden plaats heeft. De reden was een post van f 1000 tot aanleg van een schietbaan voor de schutterij, welke, hoe noodig ook in het belang der landsverdediging, geen genade kon viuden in de oogen der meerderheid. Donderdag is de begrooting aangeno men, nadat de bedoelde duizend gulden was afgevoerd. Slagersconcurrentie bestaat te Zevenaar, waardoor het beBte vleesch tegen 60 cents het kilo wordt verkocht. Maar nu geven de slagers de beesten te laag aan en zoo zijn er in de vorige week drie koeien be naderd, waarvan het vleesch tegen nog lagere prijzen dan bij de slagers is ver kocht. Het schijnt toch te kunnen, zeggen de Zevenaarsche huismoeders, maar dan hebben we, jaren lang, te veel betaald. Zou den ze ongelijk hebben, of zouden die sla gers met verlies verkoopen Door de politie te Maastricht is gear resteerd eene bende van 7 personen, die in eene der kazematten huisde en verdacht wordt niet vreemd aan verschillende klei ne diefstallen, welke in den jongsten tijd te Maastricht plaats hebben gehad. Bij de komst der politie lag het zevental heel romantisch om een vuur te slapen. Volgens een met de laatste mail aangekomen bericht, dreigt volgens de Zwolsche courant een ambtenaar bij het binnenlandsch bestuur op de buitenbezit tingen bij de regeering in ongenade te vallen naar aanleiding van een haas. Geen gewone haas, wel is waar, maar een Su- matrasche, een zeldzaam beestje. De ge lukkige eigenaar had het te koop aangeboden aan verschillende Europeesche musea, ook aan het Leidsche; de directeur van 't laatstgenoemde museum, waar reeds een exemplaar van deze hazensoort aanwezig is, vond het te koop bieden van dezen kolonialen haas aan een andere inrichting dan htt Leidsche „dooie-beestenspel" zóo unfair, dat hij naar Indië schreef den be doelden ambtenaar bij den gouverneur-ge neraal te zullen aanklagen. Aan het kantoor der Geldersche Credietvereeniging te Arnhem zijn Zater dag eenige couponbladen ter inwisseling aangeboden door een knaap, hiertoe ge zonden door een paar heeren, die in een café wachtten. Wegens het vreemde der zaak werd de politie ontboden, en de beide heeren opgezocht. Na onderzoek bleek,, dat de coupons afkomstig waren van diefstal door bedoelde personen gepleegd, waarbij naar het scheen de effecten niet in hun bezit gekomen waren. Aangaande de bekende taptoekwestie te Amsterdam zou men na al het gebeurde eD besprokene er haast toe komen te verlangen, dat de zaak nu maar eerlijk en wel begraven werd, maar dat schijnt niet te kunnen, althans eenige gemeente raadsleden gispten in de laatst gehouden raadsvergadering streng het gedrag van den heer Steenkamp, onder wiens beheer volgens hen de politie gedemoraliseerd is. Ds. C. van Koetsveld C. Ezn. predikant te Houtrijk en Folanen, heeft bedankt voor het beroep naar Heeze en Leen. Beroepen te Spaarndam Ds. Hoog te Buurmalsen. HAARLEM, 10 November 1891. De Muzikale Vriendenkring'''eene hierbestaande Orkestvereeniging ver jaarde Zondag 8 November, voor de vijfde maal. Opgerioht in 1886 door zes leden, onder directie van den heer A. v. d. Voort, thans violist in het Orkest van den heer Kwast te Arnhem stelt de kring zich ten doel, kleine orkestwerken te beoefenen en de muzikale ontwikkeling van zijne leden uit te breiden. De kring telt op heden 20 werkende en 65 kunst lievende leden; deze laatste betalen f 1.50 per jaar. Het vijfjarig bestaan werd Zondagavond op de bovenzaal van de sociëteit Ver- eeniging" op aangename wijze herdacht. Mejuffrouw E. Mozer, onderwijzeres aan het Blinden-instituut te Amsterdam, de heer G. J. Oort en de heer G. Ph. Zals- man hadden hunne talenten daartoe be schikbaar gesteld; hunne voordrachten, gevoegd bij de instrumentale nommers van den kring zelf, vormden een programma, waarvan de uitvoering het zeer talrijke publiek veel genoegen verschafte. Muzi kaal stonden de voordrachten van Mej. Mozer, begeleid door haren blinden lot genootden heer Oort, bovenaan. Met smaak en heel mooie stem zong zij Murmelen- des Lüftchen" van Jensen en het bekende aria uit Mignon: Connais tu le •pays'" en tot toegift na een wat al te luid ruchtig applaus een der Loverkens van Nicolai. De heer Zalsman zong„Erl- honig" van Schubert en Hollandvan Andriessen. Het eerste nummer is voor hem te zwaardit lied is niet geschreven voor dilettanten en met mooie stemmidde- len alleen kan men daarin niet volstaan. De goede uitspraak der Duitsche G zij den Heer Zalsman aanbevolen nu klonk zij als k. hom.ni (U) ehmit mir. Hollandvan An driessen klonk mooitoch voldeed het ons niet geheel. Het tempo was nu en dan te langzaam, het rythmus te stroef en te ge houden. De toonlooze uitspraak van een (lidwoord) verdient aanbeveling. Wij be treuren het voor de zooveelste maal, dat het talent van dezen zanger niet onder goede leiding wordt gesteld. Spoedig zou het daarvoor te laat kunnen zijn. De orkestwerkjes bevielen over het alge meen goed en getuigden gunstig over de krachten waarover de Muzikale Vrien denkring" beschikt en voor de goede lei ding van den heer Van Maas. Natuurlijk onderwerpen wij het gehoorde niet aan critiekhet streven van de jongelieden, om zich te ontwikkelen in de muziek, dient te worden op prijs gesteld. Dat zij tot dat doel nog vele jaren in goede har monie mogen samenwerken is onze wensch. Het lijk van den onbekende, 1.1. Woensdag in den Hout onder Heemstede gevonden, is herkend als dat van een ge- pensionneerd adjudant onderofficier, woon achtig 's Hertogenbosch. Zondag avond omstreeks 81/2 ure heeft een begin van brand plaats gehad in het perceel aan den Burgwal 13, ontstaan in den winkel, vermoedelijk door onvoor zichtigheid met licht. De brand werd spoedig ontdekt en is door de bewoners en den agent van politie v. Dokkum ge- bluscht. De slangenwagen is nog derwaarts uitgerukt, maar heeft geen diensten ver richt. Zaterdag nacht zijn door middel van braak uit een paviljoensschuit liggende in de Nieuwe Gracht alhier, twee dekens en een kussen ontvreemd. Gisteren namiddag had er in de Barteljorisssraat eene botsing plaats tus- schen een boeren wagentje en eene kar met minerale wateren, die zoo hevig was dat beiden omvielen. De personen kwamen gelukkig met den schrik vrij, doch bijna al de flescbje8 limonade zijn gebroken, en het rijtuig is nog al beschadigd. Jongtsleden Zaterdag is tegen een negental zeemiliciens, die met den trein 112 van den Helder naar hier reden, pro- sesverbaal opgemaakt ter zake dat door hen uit de grap aan den noodremtoe stel was getrokken, waardoor de trein was big ven stoppen. Gisterennamiddag is hier ter stede overleden de heer S. Cauveren gods dienstleeraar bij de Ned. Israëlitische ge meente welke betrekking hij sinds 1875 heeft bekleed. Hij was geboren te Am sterdam 5 Jnni 1829. Den 15 November a.s. opent de Heer Kriens, luit.-kapelmeester van het gemeentelijk muziekcorps, alhier eene vi oolklasse zoowel voor eerstbeginnenden als voor gevorderden. De leergang is ge heel op den voet als welke gevolgd wordt aan het Conservatorium te Leipzig. Het leergeld is gesteld op tien gulden per jaar. Gaarne brengen wij deze gelegenheid tot het ontvangen van degelijk vioolon- derwijs onder de aandacht. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der Wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95); Doen te weten, dat van heden op alle werk dagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 19 November e k.'a namiddags ten 2 nre, ter gemeente-secretaris ter visie is neder- gelegd, het ingekomen verzoekschrift met de hij- lagen van CJ.van Gasteren om vergunning tot oprichting van eene slachterij of rookerij in het perceel aan de Gierstraat No. 77, Kad. Sectie C No. 2473 en dat op den veertienden dag na heden zijnde 19 November e.k., en wel des namiddags ten 2 uur op het Raadhuis der gemeente de ge legenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. Haarlem 5 November 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Iordeus. De Secretaris, A. A. Land. GRAAN- EN ZAADMARKT. Marktbericht van 9 November Witte Tarwe Rogge Haver Gerst Duivenboonen Paardenboonen Groene Erwten Capucijners iDVERTENTIEN. nieuwe GRA „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben rich de volgende personen voor werk aangemeld: Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Een voor portier. Twee voor schilder. Een voor schoenmaker. Een voor broodbakkersknecht. Een voor stoelenmatter. Vijftien voor werkster of schoonmaakster Een voor burgerwaschvrouw. Een voor linnennaaister. Drie voor burgernaaiater Drie voor breister. Twee voor mangel werk. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten bus Doelen of Stadhuis s 9.— 9.75. 7.75 4.05 4.75. 5. 5.90. 7.40 7.65. 6.70 12. 11.50 Markt van 9 November Aardappelen. Aangev. 223, verk. 144, H.L' L. pr. f 2.50 H. pr. 5.50 pr. H.L. Appelen Aangev. 220, verk. 160 H. L. L. pr. T 3-00 H. pr. f 7.00 pr. H.L. Peren. Aangev. 156, verk, 115 H. L. L. pr. f 3.00 H. pr. 9.00 pr. H.L. Boter. Aangev. 60, verk. 60 K.G. L. pr. f 1.40 H. pr. 1.50 p. K.G. Biggen. Aangev. 161 verk. 120 stuks. L. pr. 2.00 H. pr. f 15 p. stuk. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 12 November 1891, des namiddags van 23uurdoorden HeerW. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en PugaJ.S.Bach. 2. AdagioHaydn. 3. Sonate No.2Guilmant. a. Allegro moderato. b. Larghetto. c. Allegro vivace. 4. Adagio uit de Sonate Pathéti- ...Beethoven. 5. Pinale. DOOR HET Oostenrij ksclie Operettengezelschapi Dir. JULIUS LASKA. ■■■I I 111 III III II ■lllllllllll III Operette in 3 Anfziigen. Musik von Carl Zeller. Aanvang 7V2 uur- Volledig orehest. Balcon Jl 2.50, Stalles 2. lste Loge en Parterre Jl 1 50, 2e Loge /ll.Gaanderij 0,50. „JAN VAN BEERS". §oibeê9 des avonds balfacht ure in de Groote zaal van „Felix Favore". Introductiëu te verkrijgen met opgaaf van naam en woonplaats bij de Heeren K. v. d. HAM Gier straat 5, J. W. D. SCHMITZ Jr., Rozenstr. 7 en W. H. PIËT, Gr. Houtstr. 127. HET BESTUUR. MAATSCHAPPIJ: Departement Haarlem. Buitengewone Vergade ring met Dames, op des avonds ten acht uur, in den Hieuwen Schouwburg. Spreker: van Amsterdam. Voorts zullen de volgende Heeren in den aanstaanden winter eene lezing houden Op 15 December 1891 de Heer Dr. J01F DYSERINCK van Rotterdam. Op 19 Januari 1892 de Heer WILLEM OTTO van Amster dam. Op 16 Februari 1892 de Heer WILLEM VAN ZUIJLEN van Rotterdam. Op den dag der lezingen zal van 10 unr des morgens tot des na middags 4 uur gelegenheid zijn tot het bespreken van plaatsen k 10 cents de persoon. De leden worden uitgenoodigi hiervoir hunne diploma's en dames- kaarten ter afstempeling mede te geven. Kinderen van Leden beneden 18 jaar kunnen toegangkaartenbekomen a f 1,bij De Erven Loosjes. De dameskaarten zullen dezer dagen aan de leden worden toege zonden, en worden zij die nog tot het lidmaatschap willen toetreden, uitgenoodigd daarvan kennis te willen geven aan den Penningmeester den Heer P. LOOSJES, Ged. Oudegracht. Het Bestuur: P. DYSERINCK, Voorzitter Ed. DE LANOIJ, Secretaris. Bevallen van een welgeschapen ZOON FLORA DAVIDSONde Smitt, Haarlem, 10 Nov. 1891. Voor de vele bewijzen van belangstelling in de laatste dagen ondervonden, betuigt ondeige- leekende bij dezen zijn harlelij- ken dank. J. SPAAN Sr. IIaablem, 5 Nov.'91. in de Tuinbonwinricl H. KRELAGE Haarkbm, aan den weg is geopend van gdeu November af, al van twee tot vier unr d Toegang door de las Kantoor. In den Winterti voorhanden eene fraa bloeiende en si tegen billyke prijzen. Bouquetten en rangementen va en tegen eiken prijs 1 Wintertuin same Uit den Winter versieringen vo enz. tegen billy ke vo< zorgd. De ondergeteekende lende zijden daartoe aa zich voor op 15 Nov< "Viool-Klasse te eerstbeginnenden en den, geheel naar den het Conservatorium te Prijs per kwartaal De gelegenheid za zich te bekwamen in tl tet- en ensemble Chr. P. W. Spreekuur 's morgen en 's avonds van 6 Door huwelijk va woordige 2de raeii legen 15 Decembe voorzien van goede Adres Florapark Wagenweg. Dadelijk gevraagc Jansweg 50. Gevraagd legen een klein, stil gezii als meid-alleen, we werken en koken. Zich schriftelijk a onder lelt. M, 30. en Muziekhandel, 1 Door onvoorzien! heden verlangen D Wilhelminastaat 37, mogelijk eene fatso als Meid-alleen. Met 1 Februari klein gezin eene flin gevraagd van de P Adres bij de uitg Mevrouw GERLI Houtstraat 70, verli bruari 1892 eene P.G., boven 25 ja voor haar vak. Adres in persoc na 8 uur. Gevraagd terstoni circa 17 jaar, van tot 's avonds 8 uur, en volle kost. Adres bij de uitj

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 2