Sociëteit „Vhmmging." CONCERT, RIGOLETTO. CONCERT Groot Concert, Strijkster DIENSTBODE kieitJereenigiDg Protestantenbond, H.H. Wijnkoopers. ADVERTENTIEN. NEDERLANDSCHE OPERA, J. G. DE GROOT. Donderdag 19 November 1891, op Donderdag 19 November 1891, JOH. STEENMAN, op Zaterdag 21 November, Sociëteit „Vereeniging", Mej. ALIDA LIITMAN (Zang) den Heer L. SCHLEGEL (Piano). Entrée a ƒ1,49. Concertzaal Gevraagd Dinsdag 24 November 1891, liet Orkest van liet Concertgebouw Nederlandsche Donderdag 19 November 1891, zal in de groote zaal van de Sociëteit „DE KROON" als spreker vóór en na de pauze, des avonds ten 8 ure, optreden: Dr. P. H. Ritter, Gevraagd: Gevraagd Gevraagd „De Dageraad", Vereeniging ter bevordering VRIJE GEDACHTE, CURSUS over de leer van DARW. Copieerpers Particulieren kunnen zich evenwel, als niet aan bijzondere voorschriften gebonden, zeer gemakkelijk bij W. n. V. aansluiten, te meer, daar zij geen gelegenheid hebben tot onderzoek en dus niet de zekerheid heb ben, dat de gaven wezenlijk weldaden zijn. W n. V. telt honderd leden van huis bezoek. De gang van zaken is thans als volgt Gedurende bijna den geheelen dag is het bureau (Doelen) geopend. Daar verzamelt een beambte zijne gegevens, waarvan de Permanente Commissie kennis neemt. De Commissie van Huisbezoek is gesplitst in afdeelingen, die elk haar eigen voorzitter hebben. Twee leden, liefst te gelijk, bezoe ken de aangeduide gezinnen, nemen kennis van al wat het gezin betreft en brengen de zaak voor de Commissie, waardoor zij in den waren zin de pleitbezorgers der gezinnen worden. Zij zien toe op slaap plaats, ligging, kleeding en onderwijs der kinderen, op de woning en niet in geringe mate op de zindelijkheid. Een aardig voor beeld van het laatste punt bracht Spreker bij Het huisbezoek eisoht echter veel tijd, reden waarvoor Spreker wenscht de Com missie uitgebreid te zien, opdat elk lid niet meer dan vier gezinnen hebbe. Doch ook financieele hulp heeft W. n. V. noodig. Zjj vraagt giften tot elk bedrag, want veel is er noodig en de V. bezit zonder die niets. Yerder wordt van de leden gevraagd toewijding, ook bij de nieuwe organisatie. De Yereeniging heeft allen noodigaan sluiting is dus gewenscht. Men draaft, men wielt, men loopt zelfs in onzen tijd, zoo besluit Spreker zijne rede, om den prijs; laat ons dan een wedstrijd aangaan, wie 't eerste zal slagen in 't bestrijden van de armoede en dan gunt hij Haarlem de eer der overwinning. Van de aangeboden gelegenheid tot het doen van vragen betreffende de Y. werd door niemand gebruik gemaakt. Het Bestuur van den Volksbond, Afdeeling Haarlem en Omstreken, opent Woensdag in de Spaarnwoüdestraat No 101 een Volkskoffiehuis, voornamelijk ten behoeve van de werklieden aan de werk plaatsen der H. Yz. Spoorwegmaatschappij. De gelagkamer is netjes ingericht en het buffet bevat alles wat men behoeft om er te kunnen ontbijten of verder den tijd door te brengen. Voor de betrekking van hoofd der openbare school te Schoten hebben zich 54 sollicitanten aangemeld. Ds. W. R. Poolman, predikant bij de Ev. Luthersche Gemeente alhier, viert25 November a. s. zijne 25 jarige ambtsbediening. Vrijdag avond is in het kantoor van het goederenbureau der N en Z Holl. Stoomtram Maatsch. gelegen in de Lange Begijnestraat alhier een trommeltje met sngeveer 25 en bij een groentewinkelier een koperen gewicht ontvreemd. Zaterdag zijn door de politie alhier aangehouden 3 landloopers die zich had den schuldig gemaakt aan bedelarij met bedreiging. Eerst waren zij in de Groote Houtstraat in een winkel gekomen alwaar zij geld eischten, voorgevende als aan hun verzoek niet werd voldaan zij den boel zouden stukslaan, later zijn zij in die zelfde straat een particuliere woning binnen ge drongen, alwaar zij van de dienstbode ieder een rijksdaalder verlangden. Door twee agenten van politie zijn zij aldaar gearresteerd en naar het huis van bewa ring overgebracht. Zaterdag is in het St. El. Gasth. overleden een kind van 11/2 jaar, dat eenige dagen te voren brandwonden had bekomen in de woning der ouders. De moeder had het kind eenige oogenblikken alleen gelaten en een test met een stuk briquet onder in de tafelstoel gezet waar in het kind was geplaatst waarmede de beentjes in aanraking zijn gekomen. Gisteren avond is naar het St. Eli sabeths Gasthuis alhier overgebracht een 30 jarige werkman die bij eene vecht partij aan den Jansweg eene belangrijke wonde aan het hoofd was toegebracht en bovendien kneuzingen bekomen. Yoor den dienst in Nederlandsch Indië zijn door den Minister van Koloniën benoemd de h.h. C. Sorgdrager, lste on derwijzer aan de school C; C. Verheul, 2e onderwijzer aan de Opleidingsschool voor jongens en C. C. J. L. Manuel, 3e onderwijzer aan school D alhier. Bij Kon. besluit is aan den heer Mr. A. J. Heshuizen eervol ontslag ver leend als le luit. bij de dienstdoende schut terij alhier en als zoodanig benoemd de heer E. P. du Rieu, thans 2e luit., tot 2e luit. Mr. E. A. A. S. van Stralén, thans 2e luit. a la suite en tot 2e luit. a la suite W. C. L. Bronsveld en K. J. Blok van Laer. De Schutters van Sint George, het groote portret-stuk van Frans Hals, dat zich in het stedelijk Museum alhier be vindt, is door Charles Koepping in koper gebracht en bij Sedelmeijer te Parijs versche nen. Er worden 125 proeven van gedrukt, die door den etser geteekend worden. Daar na wordt de plaat vernietigd. De prijs van den afdruk is 1000 francs. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben iich de volgende personen voor werk aangemeld Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Een voor portier. Twee voor schilder. Een voor schoenmaker. Een voor broodbakkersknecht. Een voor stoelenmatter. Vijitien voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw Een voor linnennaaister. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten bus Doelen of Stadhuis 14. Idem idem verfraaiingscommis' aanplanten groen op vuilnisbelt. 15Idem idem adres tappers openstel!; tapperijen. 16. Idem idem verhooging jaarwed! twee ambtenaren haven- en kaaigt 17. Idem idem meubileering en vet;, latie Raadzaal. 18. Voordracht idem benoeming v, twee onderwijzers 3e klasse aan kostelooze scholen B. en D. 19. Benoeming drie leden, commit; van toezioht op scholen middel^ onderwijs. 20. Verslag opzichter gasverliohtit over September. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem, op WOENSDAG 18 November 1891, 's namiddags ten 1 ure, in de Statenzaal op het Prinsenhof. De volgende stukken en punten zullen aan de orde gesteld worden: 1Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Goedgekeurde besluiten. Twee processen-verbaal keurmeester slacht vee. 2Voorstel B. en W. W. vaststelling staat af- en overschrijving, met ad- comm. v. fin. 3. Idem idem schadeloosstelling A. H. Kappelhof, voor afgesneden reep grond, met idem. 4. Idem idem te vellen boomen en houtgewas, met advies comm. Hout en plantsoenen. 5. Voorstel twee raadsleden aankoop grond Heerensingel enz. 6Rapport comm. verzoekschriften op adressen normale arbeidsdag en min. loon. 7. Adres Typografen vereeniging. 8. Voorstel B. en W. W. bestrating en rioleering gedeelte van Voorzorgstraat tu8schen de Brouwersstraat en de Leidschestraat. 9Idem idem adres Afdeeling Haarlem en Omstreken, van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der ge neeskunde, tot aanstelling van een politie-arts. 10. Idem idem adres Vereeniging „Volks belang," kostelooze toelating van on- vermogenden op scholen van middel baar en hooger onderwijs. 11Idem idem subsidie ambachtschool. 12Idem idem vaststelling tarief onder stand. 13. Idem idem subsidie Haarlemsche kookschool. „Sociëteit VEREENIGING." CONCERT op Donderdag 19 November 181 des avonds ten 8 uur te geven door het Stede!, Muziekkorps, onder directie van den Luit-Kap meester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Ouverture "Die Geschöpfe des Prometheus"Beethoven. 2. a. SerenadeHaydn; A Menuet toBocherini, 4. Symphonie C dur op, 21Beethoven. I. Adagio molto, all0 con brio. II. Andante cantabile. III. Menuetto molto vivace. IV. Finale all0 molto vivace. 4. Ouverture zur Oper "Hans Sachs"Lërtzing» 5. Einleitung und Romanze (voor violoncel)Lübeck. Uit te voeren door den Heer Charles Blazer. 6Waldesflüstern," illustrationCzibulka. 7. Hochzeits ReigeD," Walzer..Bilse. 8SoldatenlebenMilitairisches Tou- bildKéler Bela, Anbruch der Nacht, Des Kriegersliet staodeben. Marscb. Gebet vor Schlacht. Finale, Woensdag 9 December C. dur symphonie'No, Mozart. Scènes Pittoresques, Massenet. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, Donderdag 19 November 1891, des namiddi van 23 uur door den Heer W. EZERMA PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ.S.Bach. 2. OffertoireGuilmant. 8Sonate No. 6J. Rbeinberg a. Preludio. b. Intermezzo, c. Marcia religioso. d. Fuga. 4. Lieder ohm WorteMendelssohn 5. Finale. NIEUWE Directeur Bijgestaan door de Ver. tot Bev. der Ned. Muz. dramatische kunst, onder llooge Bescherming van H. M. de Koningin-Regentes. (2e voorstelling v/h. abonnement Groote Opera in 4 bedrijven Muziek van Verdi. Aanvang 7Vs uur- Bekende prijzen. DOOR HET 's avonds 8 uur, voor de Leden en hunne dames. te geven door des avonds te 8 uur in de bovenzaal der met medewerking van: Programma. Vioolconcert, Beethoven. Adagio, Spohr. Tempo diBourrée, Bach. Liederen van Massenet, Gounod. Aria, Faust. Voor leerlingen of personen be neden de 18 jaar 1, Kaarten te verkrijgen 's avonds a/h bureau en bij de H.H. Boekhande laren Mul, Loosjes, de Haan Zoon, v. d. Wilk en denHiARL Boek- Muziekhandel. Voor direct gevraagd een flinke Loon ƒ90,Gr. Houtstraat 143. eene flinke MEID. Oude Groen markt 18. 's avonds 7 Va uwr> BUITENGEWOON te geven door onder leiding van den Heer WKes. PROGRAMMA. 1. Ouverture „Tannhanser." Wag ner. 2. Symphonie no. 3 „Eroïca." Beethoven (op verzoek). 3. Ouver ture „Antony and Cleopatra". Ru binstein. 4. Serenade no. 3 voor strijk orkest (met violoncel solo voor te dragen door den Heer J. Mossel.) R. Volekmann. 5. Hymne a St. Cecile, (voor vioolsolo voor te dra gen door den Heer Chr. Timmer. Gounod. 6. Espana Rapsodie. Cha brier. Entrée voor het publiek ƒ0.99 de persoon. Voor leden der Soc. Vereeniging en hunne huisgenooten 0.50 de persoon. Entrée biljetten te verkrijgen (en plaatsen te bespreken) op den Con certdag van 10 tot 3 unr en 's avonds aan het bureau. Eene bekwame costuumnaaister vraagt eenige Naaihuizen. Brieven onder No, 127 aan HET BESTUUR. het bureau van dit blad. (Afdeeling HAARLEM). van Amsterdam. Namens het Bestuur: M. J. MEES. De leden hebben het recht van introductie. een net MEISJE voor halveda gen, P. G. Adres Ged. Oude Gracht 1 lrood eene knappe Werkvrouw, v de P. G. Adres Wilhelminastraat No. 1. half December een net Meisje, gewoon met kinderen om te gaan, P.G., boven de 18 jaar. Damstr.19. Eene geëxamineerde Jnffrouw biedt zich aan tot het geven van degelijk onderwijs, ook in de muziek, aan jonge kinderen. Franco brieven onder No. 133 aan het bureau van dit blad. des Zondags om de 14 da ('s morgens 10 ure in het Volk gebouw, Jacobijnestraat 7 venzaal. te geven door den Heer J. TEN BOKKEL. Belangstelt den, die deze Gratis-Cursus we schen bij te wonen kunnen zi: aanmelden bij den Secretaris d adf. Haarlem,'WILLEM F. OVE HOFF, Sophiastraat 6 of bij d: Concierge van het Volksgebou Een net gehuwd persoon, voorzi van de beste getnigschiften. Beke met de werkzaamheden in Entrej en doorloopend Crediet. Zoowel v: Wijnen als Gedisteleerd, geheel i van sterkedrank, Eenige kennis het kuipers vak, en Administra biedt zich aan, om terstond in die- te treden Br. fr. onder No. 136 aan bureau van dit blad. Een gebruikte gevraagd. Fr. brieven onder No 134, aan de uitgevers dezes. Een bekwame strijkster, grondig bekend met het gla heeft nog eenige dagen dieponi- en zag die gaarne bezet, liefst der den deftigen stand. Aanbiedingen onder No. 137 de uitgevers dezes.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 2