De oud-notaris van Winterswijk, J. B. Dericks, die tegenwoordig in Duitsoh- land woont, plaatste in de Posl de vol gende advertentie In de laatste dagen ben ik herhaald bezocht door mensohen, die inlichtingen omtrent de afwikkeling mijner zaken ver zochten. Wie ze aanspoort tot die geld- verspillende reis, is my nog niet geheel duidelijkgenoeg, dat het reisgeld wordt weggeworpen. De boeken en bescheiden zijn niet in mijn bezit, ik kan dns onmo gelijk inlichtingen geven. Meent men op grond van lasterlijke uitstrooiingen, van mij geld te krijgen, zoo zij hierbij uit drukkelijk verklaard dat ik volstrekt geen kapitaal heb meegenomen, ook niet vooruit of achteruit laten zenden. Ik ontvang dergelijke bezoeken niet meer, tenzij met mijne schriftelijke toe stemming. Te Leeuwarden heeft zich het zeld- me en zonderlinge feit voorgedaan dat een vader en een zoon tegelijkertijd moesten loten voor de nationale militie. Daar was in 1890 een huwelijk vol trokken tusschen een jonkman van 18 en een weduwe van 47 jaren. Men begrijpt dat dit aanleiding gaf tot veel gepraat, te meer daar de weduwe reeds groote kin deren had, een zoon van 21 jaar, thans militair in O. Indië, en een zoon van 18 jaar. Vader en stiefzoon moesten nu Vrij dag loten. Geen van beiden behoeft echter te dienende zoon is vrij op grond van broederdienst, de man als eenige wettige zoon zijner nog levende moeder. De nieuwe postwet treedt den 1 April a. s. in werking, dat is ruim een jaar na de afkondiging. Om de zoogenaamde schele hoofd- pijn of migrainewaardoor zoovelen ge kweld kunnen worden, te genezen, beval dr Weisz onlangs, op eene bijeenkomst van het geneeskundig genootschap te WeeneD, een zeer eenvoudig middel aan. Het is, volgens hem, voldoende korten tjjd met de hand te drukken in den om trek van de maag tegen den ruggegraat, waardoor de buikslagader wordt samen gedrukt. Drie-en-twintig lijderessen wer den op die wijze door dr Weisz genezen. Hij gelooft, dat de gunstige werking is toe te schrijven aan de verandering in de bloed verdeeling, welke door het druk ken van den ader wordt teweeggebracht. Ooder Echteld is iemand uit Liende verradelijk aangevallen door een boeren knecht uit Echteld, welke hem zoodanig verwondde, dat hem de ingewanden uit het lijf hingen. Twee artsen, een uit Och- ten en een uit Tiel, hebben den doodelijk verwonde verbonden er bestaat geen hoop op herstel. De dader is in verzekerde be waring gebracht naar het huis van arrest te Tiel. Te Groningen maken meer dan 1000 personen zich reisvaardig om binnen kor ten tijd naar Amerika te gaan. Velen van hen, die in de laatste jaren naar de Nieuwe Wereld vertrokken, hebben hun ouders, broeders of zusters vrijkaarten, benevens contanten voor de reis gezonden. De werkzaamheden aan den nieu wen Stadsschouwburg te Amsterdam zijn Dinsdag aangevangen. Na al de plaats gehad hebbende moeilijkheden is dit feit wel waardig vermeld te worden. Zaterdag zou te Breda een Don derdag te voren gestorven jongmensch begraven worden. Terwijl men bezig was met het deksel op de kist te schroeven trokken zich de gevouwen handen ineen. De geneesheer, die de schouwing had ver richt, werd met het gebeurde in kennis gesteld, constateerde nogmaals den dood, doch op verzoek der moeder werd nu de begrafenis een paar dagen uitgesteld. De gevaarlijke gewoonte van jongeBS om op beweging zijnde stoomtrams te springen, kostte Dinsdagavond een 16 ja rig jongmensch te Bennebroek het leven. Met het doel voor niets een eindje mede te rijden sprong hij in de kom van het dorp op een der balkons van den van Haarlem komenden tram, hij geraakte daar bij echter tusschen de wagons, zoodat de laatste, zijnde een goederenwagon, hem over het lichaam ging. Vreeselijk verminkt werd hg opgenomen en in zijne woning gedra gen, waar hij na weinige oogenblikken overleed. Hij was de eenige zoon eener weduwe aldaar. HAARLEM, 26 Februari 1892. De Vereeniging tegen het mishan delen van Dieren voor Haarlem en Omstre ken, hield Woensdag avond in een der lokalen van „het Nut" hare algemeens vergadering ter afdoening van eenige huis houdelijke werkzaamheden. Uit het verslag van den secretaris, den Heer A. van der Voort Ar., bleek o.a., dat de jongelieden afdeeling ongeveer 2700 leden telt en aan allen een diploma is uitgereikt. De heer P. Louwerse uit den Haag trad in het laatst van December in de sociëteit „de Kroon" voor een groot aantal jongens en meisjes als spreker op, terwijl van de hand van den Heer Buekers een geschriftje „Onze vogels" door de Vereeniging in druk werd gegeven en verspreid. Aan zes agen ten van politie werd eene bedrag van f 2.50 verstrekt voor vervolgingen door hen ingesteld tegen dierenbeulen. De afdeeling van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw genoot uit de kas der vereeniging eene toelage van f 20 ten behoeve van den cursus voor hoef beslag. Het aantal leden, ruim honderd, bleef voor 1892 ongeveer hetzelfde. Gaarne zou het bestuur dit ledental zien toenemen, vooral ook omdat de voordraohten voor jonge lieden zullen worden herhaald, doch deze nogal finantiëele offers eischen. Door den Heer W. Buekers te Kampen is we derom aan de Vereeniging een gesohrift toegezonden handelende over viervoetige huisdieren, dat door den druk zal worden verspreid. Een voorstel van den Heer D. de Clercq, om ook de bescherming van planten voortestaan en het reglement in dien zin aan te vullen, zal door het be stuur worden overwogen, evenals het stand punt, hetwelk de Vereeniging tegen het mishandelen van dieren dient in te nemen tegenover de vivisectie. Tot leden van het bestuur werden ge kozen de heeren A. Beernink en J. C. Peereboom. Gisteren overleed te dezer stede, na een langdurig lijden, de heer J. A. Fiora. Met hem verdwijnt uit de zangerswereld een zeer bekende en algemeen geachte figuur. De heer Fiora toch bezat eene merk waardig mooie tenorstem, waarvan de zil ver reine klank steeds aller bewondering wekte. Als schoorsteenveger en rookverdrijver kwam hij op jeugdigen leeftijd uit Italië naar Holland, om later tot het banketbak kers bedrijf over te gaan, dat hij met succes uitoefende in het bekende huis met den luifel De overledene was eerelid van ver schillende vereenigingen o.a. van de Zang- vereeniging der afdeeling „Haarlem van de Maatschappij tot bevordering der Toon kunst; van de Koninklijke zangvereeni- ging „Cecilia" te 's Gravenhage enz. De Koninkl. liadertafel „Zangen Vriendschap" die hem eene reeks van jaren onder hare werkende leden mocht tellen, bood hem voor eenige jaren het lidmaatschap van verdienste aan. In laatstgenoemde ver eeniging, en niet minder bij de oud-leden van Zang en Vriendschap en de Haar lemmers, die hem als zanger in het gees telijk en wereldlijke lied in zijn volle kracht hebben gehoord, zal de herinnering aan den heer Fiora nog lang levendig blijven. De plechtige ter aarde bestelling zal a.s. Maandag omstreeks elf uur op de gemeen telijke begraafplaats onder Schoten plaats hebben. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie is bepaald dat de herijk der maten en gewichten alhier zal plaats heb ben voor ten verkoop bestemde maten en gewichten op 5, 6, en 7 April, des voor middags van 912 en des nam. van 14 uur; voor apothekers, goud-en zilversmids gewicht en verder gewicht bestemd tot fijnere wegingen van 1 gram en daarboven op 8 en 9 April, voorm. van 912 en nam. van 14 uur, en voor den herijk in het algemeenvoor de bewoners van afd. I op 11, 12, 13 en 14 April; voor de bewoners van afd. II op 15, 16, 20 en 21 April; voor de bewoners van afd. III op 26, 27, 28 en 29 Aprilvoor de bewoners van afd. IV op 30 April, 2, 3 en 4 Meivoor de bewoners van afd. V. op 5, 6 en 7 Meivoor de bewoners van afd. VI op 9 en 10 Meivoor de bewo ners in het algemeen op 11 Mei, dagelijks des voormiddags van 912 en des nam. van 14 uur. In de rotonde van het Museum van Kunstnij verheid is aanstaanden Zondag den 28 Februari de belangrijke tentoonstel ling van afbeeldingen van oude en moderne meubelen nog geopend. Des Zondags is de toegang vrij. Bij de godsdienstoefeningen der Ne- derdnitsch Gereformeerde Kerk (dolee- rende) zal op Zondag 28 Februari 1892 in de Noorderkerk optreden des voormiddags ten 10 ure en des namiddags ten 6 ure Ds. J. Langhout. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben ziel de volgende personen voor werk aangemeld: 12 voor werkvrouw. 3 voor waschvrouw. 11 voor naaister. 1 voor mangel werk. 4 voor oppasser. 3 voor loopwerk. 2 voor sjouwerman. 2 voor schilder. 1 voor stoelenmatter. 1 voor zadelmaker. 1 voor loodgieter of koperslager. 1 voor zinkwerker. 1 voor goudsmid. 1 voor koetsier. 1 voor boekdrukker. 2 voor breiwerk. 1 voor bakkersknecht. 1 voor bloemistknecht. 1 voor schrijfwerk. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Doelen of Stadhuis. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 26 Feb. H. C. Ploeg en G. J. Roeland. C. H. Yrugt en W. J. Nieman. G. H. Schouten en G. Hopkes. H. J. Geijl en M. G. Gerber. GETROUWD. 24 Feb. W. P. Hos en P. Eleubaas. C. Dek ker en M. C. van Oploo. - J.van Kampenen A. Hartman. G. van Lente en A. M. Zurendonk. J. Kres en C. Wijnands. P. Zwart en C. Abelen. A. van Keulen en M. van der Kolk. A. W. Klumper en C. M. Koster. 25 Feb. S. P. Adriaanse en M. M. Brinkman. J. W. Eaase en A. Harte ch. GEBOORTEN. 17 Feb. A. Nelissen geb. Huel z. E. van der Meij geb RoosenhartdA.M.Faasegeb. Buijs z. 18 Feb. B. J. Zwemmer geb. Hui- zinga z. L. W. Wildschut geb. Kirsch d. 19 Feb. Jde Jong geb. Borsje z. A. G. Bijs ter geb. Niemann z. A. van der Hart geb. van der Meij d. J. Cassee geb. Willemse d. C. van Öldenmark geb. Tromp d. C.J. Romein geb Hangjas d. 20 Feb. B. J. Hof- kes geb. van Duijnen d. B. de Mink geb. Dijk stra d. 21 Feb. E. Vetz geb. van der Kamp d. C. Westra geb. Bekker d. 22 Feb. J. Hei- loo geb. Huijkmand. C Kiliaangeb. Rusten burg d. J. de Jong geb. Peeters d. A. H. Ranselaar geb. Wassenaar d. M. J. Bogaart geb. Oushoorn z. A. van der Linden geb. Busé d. A. Arons geb. Melissenz.23 Feb. A. Fikkert geb. van der Laan d. A. Wijdoo- gen geb. Duijff z24 Feb. O. H. M. Kooij geb. Mulder d. E. M. Florie geb. Boutellier d. A. J. van Luijk geb. Vossed. J. Huijsman geb. Poepjes d. OVERLEDEN. 16 Feb. J. Wensveen 13 m. d. L. Raamstr. 17 Feb. J. A. A. van den Bosch 4 j. z. L. Anna- straat. A. C. Muijsken !7 d. z. St. Bolwerk. J. Kuipers 70 j. L. Heerenvest. 18 Feb. J. G. Wensing 21 dg. d. Gasthuislaan. C. S. Gerlagh geb van Maas 77 j. Ged. Oudegracht. L' H. Sweemer 49 j. Wilhelminastr. 20 Feb. J. Ligt voet 10 m. z. Oranjestr. M. W. Plok geb. Bakker 89 j. KI. Houtstr. J. van Dansik 6 m. d, L. Raamstr. 21 Feb. P. van Ruth 81 j. Essenstr. P. Kesting gcb. van Bemmel 59 j. Mr. Lottelaan. F. van der Heijde geb. Teichmann 80 j. Krom. 22 Feb. M Drupsteen 7 m. z. Sophiastr. E. Blank- water. 23 dg. d. K. Zglstr. E. Pieper geb. Meijburg 88 j. Spaarnwouderstr. G.J.Meijer 11 m. z. Drossestr. G. van Diermengeb. Eeterman 49 j. Bakenessergr. 23 Feb. G. H. Möller 41 j. Teylershofjestr. A. T. Dolmans 34 j. Ged. Oudegracht. A. T. Duijn 8 dg. d. Rozenprieëelstr. 24 Dec. J. H. van de ven geb. van Kanegom 62 j. Barrevoetstr. F. J Buiter 30 j. Drossestr. A.G. Gijsberts 41 j* 0. Raamstr. C. M. Boogaard 61 j. Hagestr' KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art 6 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95; Doen te weten, dat van heden op alle werkda gen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 10 Maart e.k. 's namiddags ten 2 ure, ter gemeente-secretarie ter visie is nederge- legd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van C. Mooij om vergunning tot oprichting van eene paardenslackterij in het perceel aan de Oran jestraat No. 126 Kad. Sectie T No. 4737. en dat op den veertienden dag na hedeD, zijnde 10 Maart e.k., en wel des namiddags ten 24 uur op het Raad huis der gemeente de gelegenheid zal worden ge geven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting te brengen. Haarlem 25 Februari 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. lordens. De Secretaris, AA. Land. KENNISGEVING. Nationale Militie. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gezien art. 87 der wet van den 19den Augus tus 1861, (Rtaatsblad No 72) ea art. 26 van Z. M. besluit van den 8sten Mei 1862 (Staatsblad No. 46.) Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat de eerste zitting van den Militieraad in 1892, voor deze gemeente zal gehouden worden in den Doelen alhier, op Maandag den 14den Maait aanslaande, voor heD, aan wie bij de loting No. 1 tot en met No. 300 is ten deel gevallen, en op Dinsdag den 15den Maart aanstaande, voor heD, aan wie bij de loting No. 301 tot en met No. 458 is ten deel gevallen, telkens tes voormiddags ten 10 ure, en dat die zitting bestemd is tot het doen van uit spraak omtrent: De verschenen vrijwilligers vcor de militie De loteliugen, die redenen van vrijstelling hebben ingediend De lotelingen, in de artt. 55 en 56 der Wet bedoeld, en eindelijk Alle overige lotelingen. Haarlem 23 Februari 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. lordens. De Secretaris, A. A. Land. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 8 der Wet van 6 Juni 1875 (Staatsblad No. 95); Doen te weten, dat van heden op alle werk dagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur tot 10 Maart e. k. 's namiddags ten 2% ure, ter gemeente seeretarie ter visie is nederge- legd, het ingekomen verzoekschrift met de bijla gen van het Bestuur der Christ. VereentgiDg tot perpleging van lijders aan vallende ziekte alhier om vergunning tot oprichting van eene gasmo tor in het perceel aan de Meesterlottelaan No. 11 en 13 Kad* Sectie No 6576 en dat op denveer tienden dag na heden, zijnde 10 Maart e. k., en wel des namiddags ten 24 uur op het Raadhui» der gemennte de gelegenheid zal worden gegeven om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprich ten der inrichting in te brengen. Haarlem 25 Februari 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. lordens. De Secretaris, A. A. Land. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd des Zondags)» van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een metalen zakpenhouder. Een corset. Een overschoenEen hals bontje. Een granaten oorknop met zil veren montuur. Een glaasje van een medaillon. Een dop van een kinderwa gen. Een lorgnet. Een kinder-hand- schoen. Een yzeren spekslagershaak. Een bokketuig. Eeu paar polsmofjes. Eenige sleutels. Terug te bekomen bij Meyer, Twyn- derslaan no 21, een tooneelkijker. Idem by P. J. Greve, Kruisstraat no 20, een© enveloppe met vreemde postzegels. Idem by W. F. Hamburg, Lange Vla mingstraat no 24, een vrouwenzak waar in 0. m. eenig geld. Idem by M. J,. Heezeman, Zylweg no 73, een hazewind hondje. Idem by B. Baro, Zylweg no 73, eene portemonnaie met geld. Idem by W. O. van Nieuwenhuizen, Haas straat no 13, een zilveren horloge met- nikkelen ketting. In èèn der tramwaggons achtergelaten Eene pantoffel. Een glacé handschoen- Een paar zwarte handschoenen. KAASMARKT van 24 Februari 1892» Aang. en verk. 4 stapels, uitmakend 477 kazen, wegende 979 kilogrammen> Hoogste prys per 50 kilogr. f 30. VEEMARKT, 24 Februari 1892. AangevoerdErys. 37 N. Kalveren 5.11. 8 Schapen 10.24. 2 Varkens 20. 10 Paarden „Sociëteit VEREENIGING POPULAIR CONCERT, op Zondag 28 Febru ari, des avonds te 8 nnr, van het Gemeentelijk Muziekkorps onder directie van den Lnitenant Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. J. J. Cremer MarschKriens. 2Ouverture La Dame Blanche"Boieldieu. 3. »Mein Traum," WalzerWaldteufel. 4. a. Andante uit het "Kaiserkwar- tet" (Oo9terrijksche volkslied).Haydn. b. Séréuade des Mandolines..Desormes. 5. »Die Nachtigall" polka voor pi- colo-soloMöllenhauer. Uit te voeren door den Heer George Schmidt» 6. «Am Golfe van Neapel," Italie- nische SuiteEilenberg. 7. Ouverture aus der Operette •Prinz Methusalum"Strauss. 8Potpourri uit het "Water-Ballet".Carré. 9cl. Waldesflüstren," IllustrationCzibulka. b. Loin du Bal," intermezzo..Gillet. 10. »E9tudiantina Walzer,"op Spaan- sche studentenliederenWaldteufel» 11. Musikalisches Actienunternehmen PotpourriConradi.

Haarlemsch Advertentieblad | 1892 | | pagina 2