HAARLEMSCB PREDIKBEURTEN Eerste Blad. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vijftiende Jaargang 144. van ZATERDAG 1 April 1893 Dit nummer bestaat nit 8 bladen. Neé. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. op ZONDAG en MAANDAG 2 en 3 April 1893. Nieuwsberichten. Nol 26 TEI. ÏPHOONNUMMEK TELEPHONISCHE V EEBIND1NB met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maandent ,25. franco p. post ,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stnk Prijs per Advertentie ran 1 tot 5 regels 25 cents elke regel meer 5 cents, groete letters naar plaatsruimte VERSCHIJNT: Olnsdag- en Vrijdagavond Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 uredie alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. EERSTE EN TWEEDE PAASCHDAG. Eerste Paaschdag. Collecte voor de Chr. school voor On- en Minvermogenden in alle benrlen der Ned. Herv. Gem., behalve namiddagbeurt en Kinderkerb. Groote Kerk. Eerste Paaschdag. Voorin. 10 nre, Barbas. Nam. 2 nre, Moeton. Doopsbediening. 's Avonds 6 nre. Swaan. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. 3e tekst. Nieuwe Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Veen. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Barbas. Jans-Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, Hoog. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 nre, Moeton. 's Avonds 5Vj nre, de Heer J. Ph. Mar- melsteinBestuurslid van het Nederl. Jongelingsverbond. Opwekkende rede ter gelegenheid van het Jaarfeest der Jongelingsvereeniging Pred. XII 1. In te leiden door Ds. Veen. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Faber, Godsdienstonderwijzer. Eglise Wallonne. Eerste Paaschdag. Dix henres, Debry. Gereformeerde Kerken. (Ged. Oudegracht). Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, 'sav. 5 nre, Mulder. Tweede Paaschdag. Voorm, 10 nre, Mulder. Klein Heiligland). Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, 's av. 51/s ure, Schotel. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Schotel. Bevestiging van nieuwe Lidmaten en doop aan een bejaarde. Ridderstraat Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, Langhout. Doop. 's Avonds 6 nre, Langhout. lwecde Paaschdag. Voorm. 10 nre, de Eerw. Heer G. van Setten Jr., Candidaat aan de Vrije Universiteit. Luthersche Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Poolman. Prediking en Avondmaal, 's Avonds 6 nre, Poolman. Dankzegging. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, P. van der Veen, pred. te Amsterdam. Halfjaarlijbsche collecte voor het weeshuis. Kerk derV ereeuigde Doopsgezinden Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, de Vries. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 nre, Hesta. Remonstrantsche Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, Tideman. Kerk der Broedergemeente. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, Weiss. 's Avonds 6 nre, Weiss. Tweede Paaschdag. 's Avonds 7 ure, K. Schorten, Lnth. pred. te Amsterdam. Voor het Ned. Lnth. Genootschap voor in- en uitwendige zending, afd. Haarlem. Ds. Veen zal Woensdag niet catechi- seeren. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, J. A. Gerthvan Wijk. Pred. te 's Gravenhage. Dankzegging. Colleote voor Noodlijdende Kerken en personen. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 nre, J. A. Gert van Wijk Jr. Collecte voor Noodlijdende Kerken en personen. Beverwijk. Eerste Paaschdag Voorm. 10 nre, J. C. Boon. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 nre, J. C. Boon. Evang. Luthersche Kerk. Eerste Paaschdag Voorm. 10 nre, K. A. Gonlag. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 nre, geen dienst. Doopsgezinde Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, J. Scpp. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, geen dienst. Bloemendaal. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, H. IJ. Barger. Nam. 2 nre, geen dienst. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 nre, H. II. Baraer. Heemstede. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, B. J. Swaan. Pred. te Haarlem. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 nre, J. Kuylman. Hillegom Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, M. Buchli F est. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 nre, M. Buchli lest. Houtrijk en Polanen. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, H. Bax Pred. te Haarlemmermeer. Avondmaal. Tweede Paaschdag. Voorm. 9 Vj nre, J. W. Hilbrander, Godsdienstonderw. te Haarlem. Sandpoort. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, J. van Loenen Martinet. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. Spaarndam. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, T. Hoog. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 nre, T. Hoog. Velsen Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, H. Waardenburg. Bevestiging van lidmaten. Collecte voor de Zending, 's Avonds 6 ure, H. Waardenburg. Tweede Paaschdag. Voorm 10 nre, II. Waardenburg, Avondmaal. Donderdag 's Av. 7i/s nre Samenkomst in 't lokaal v. Christ, belang, H. Waardenburg. Zaterdags 's Avonds 71/3 uur, Bijbel lezing op de Heide, de Heer van Zweden. Zandvoort. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, O. Barneveld. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, O. Barneveld. HAARLEM, 31 Maart 1893. Dinsdag avond had de laatste soi ree plaats van het drietal, dat dezen win ter met uitstekende resultaten door den heer Joh. Steenman werd gegeven. Met medewerking van den heer G. W. A. Pameyer (piano), H. W. Hofmeester (alt) en Joh. Snoer (violoncel) wer den op voortreffelijke wijze gespeeld Strijktrio Serenade Op. 8 van Beet hoven en pianokwartet Op. 26 van Brahms, terwijl tnsschen beide instrnmen- taalnnmmers, de heer Joh. Messchaertde talrijke aanwezigen een zeldzaam knnst- genot deed smaken door de voordraoht van den liederen „cyclus Schwanensang van Pr. Schubert. De eerste soirêe werd gegeven in hotel Jaoobi, doch weldra bleek de zaal aldaar voor het doel te klein, zoodat de heer Steenman moest overgaan tot de Bovenzaal der „Veree- niging". De Heer J. W. Jenny Weyerman gaf Woensdag met de leerlingen der Volkszangschool van het Haarlemsche Nntsdepartement eene openbare nitvoering in de kerk der Doopsgezinde gemeente. Zooals men zich zal herinneren, wordt aan deze Inrichting het onderwijs gege ven volgens de methode Chevé, dat is volgens de cyfeimethode. Reeds meer malen is de praktische waarde van dit stelsel niteengezet en hoewel zij, zelfs door mannen van beteekenis in de muzikale wereld, niet onaangevochten is gebleven, blykt bij voordnring, dat zij voor zang muziek bij nitstek geschikt is door haar grooten eenvoud, wat den zanger veel spoediger dan met het balkstelsel in staat stelt eene mnzikale gedachte te be vatten en weer te geven. Voor instru mentaal is het stelsel niet gesohikt, wat eenigermate den tegenstand verklaart. Zal echter de knnst, de zangkunst, eigendom van het volk worden, dan be hoort de weg er toe zooveel mogelyk geëffend te wordeD het middel is de cyfer- methode, als de eenige, die de kinderen nit het volk, niet voorbeschikt tot het be oefenen van instrumentale mnziek, behoort eigen te zyn, en reden om het Bestuur der Volkzangschool en den voliiverigen Onderwgzer Weyerman, in hnn pogen om voor de toekomst der zangknnst iets te doen, dankbaar te zijn. Met genoegen woonden wy een groot deel der uitvoering by. Versohillende lie deren werden met veel zekerheid in toon en maat gezongen en waar dit by kin derzang bereikt wordt ieder die zang onderwijs geeft weet dit heeft men niet veel méér te vorderen, te meer als, zooals hier, tevens de uitspraak voldoen de is. Naar ons werd medegedeeld, nemen on geveer tweehonderd kinderen deel aan de lessen. Naar wy vernemen geeft de Operet te- Vereeniging „Con Amore," op 14 April aanstaande, hare eerste nitvoering in dit seizoen voor hare kunstlievende leden. Alsdan zal worden opgevoerd „Een Wonderknnr" en „Het Jachtslot" beide van Herman Kipper. De goede naam de zer vereeniging waarborgt een genotvollen avond. Donderdag is door B. en W. ten Raad- huize aanbesteed 1 het bonwen van eene school voor lager onderwys aan de Haar- lemmerliedestraat, benevens het maken en leveren van de voor die school benoodigde menbelen (in twee perceelen), le perceel 11 inschry vingen, gegund aan J. P.Nelissen alhier voor f 45374.2e perceel ge gund aan D. H. van Leeuwen alhier voor f 1408.2° het maken van een midden gebouw met aan beide zyden gedeelten oolonades voor een mausoleum op de algemeene begraafplaats, 11 insohry vingen, gegund aan A. Rinkema alhier voor 24390. De hier ter stede gehonden collecte voor het fonds voor den gewapenden dienst in Nederland, heeft na aftrek van eenige onkosten opgebracht, een som van f 346.77. Door de gezamenlyke Raadsleden is hedenmiddag aan onzen aftredenden Burgemeester een geschenk aangeboden, bestaande in eene schildery van de hand van onzen stadgenoot den Heer H. J. Scholten, voorstellende de hal van ons Raadhuis. De heer van de Poll hield daarby een hartelyke toespraak.

Haarlemsch Advertentieblad | 1893 | | pagina 1