HAARLEMSCU PREDIKBEURTEN Eerste Blad. IN o. 86. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vijftiende Jaargang. 144. met AMSTERDAM. van ZATERDAG 28 October 1893. Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Zondag 29 October 1893. Nederd. Herv. Kerk. E E 0 NIE E TELEPHOONNUMMES TELEPHONISCHE VERBINDING ABONNEMENTSPRIJS Par drie maanden—,2b, franco p. post —,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. Pr^js per Adverteatie ran 1 tot 5 regels 35 cents, elke regsl meer 5 cents, groete letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG dee middags ten 13 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Het Bestuur der Afdeeling. OP Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbelt. Nam. 2 ure, Ds. B. ter Haar Romeny, Em. pred. te 's-Gravenhage. Doopsbediening. 'g Avonds 6 ure, Ds. Swaan. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. van Lennep. Jans-Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. Veen. Woensdag 'a av. 7 ure, Ds. Barbas. Bakenesser Eerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, Ds. Moeton. Eglise Wallonne. Dix heures, Mr. Debry. S'" Cène. Gereformeerde Eerken. {Ged. Oudegracht). Voorm. 10 ure, 's av. 5 ure, Ds. Mulder. Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, 's av. 5Vs ure, Ds. Schotel. {Ridderstraat). Voorm. 10 ure, Ds. Langhout. Avondmaal, 'e Avonds 6 ure, Ds. Langhout. Nabetrachting. Woensdag 'e av. 8 ure, Ds. Mulder. luthersehe Eerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Avondmaal, 'g Avonds 6 ure, Ds. Helper Sesbrugger Dankzegging. Eerk derV ereenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Hesta. Remonstrantsche Eerk. Voorm. 10 ure, Ds. J. II. de Ridder, pred. te Meppel. Dinsdag 'e av. 71/2 ure, Ds. W. M. de Vries, pred. te Amsterdam, met medewerking van het Zangkoor. Herdenking der Kerkhervorming. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. Weiss. 's Avonds 7 nre, Ds. J. Bergman, Ev. Lnth. pred. te Utrecht. Donderdag 'sav. 8 nre, Ds. Weiss. Voorbereiding. Chr. Bewaarschool, L. H «erenvest. Maandag 's av. 8 nre, Ds. Moeton. Bijbellezing. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdag 'e av. 8 nre, Ds. Swaan. Bijbellezing. Lokaal „Weten en Werken." Ged. Oude Gracht big de Turfmarkt. Donderdag 's av. 8 Ds. Knottenbelt. Bijbellezing Brief aan de Filippenzen. Ds. Hoog zal in deze week zijne cate- chisatiën Dog niet kunnen honden. Bennebroek. Voorm. 10 nre, J. A. Gerth van Wijk Jr, Avondmaal. Nam. 21/2 ure, J. A. Gerth van Wijk Jr. Dankzegging. Dinsdags 'g Avonds 7 ure, J. A. Gerth van Wijk Jr, Herdenking der Hervorming, Collecte voor de Ned. Gustaaf Adolf VereeD. Beverwijk. Voorm. 10 nre, J. O. Boon, Nam. 1 nre, Zondagschool. Evang. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 nre, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 nre, J. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 nre, H. H. Barger Nam. 2V2 ure, H. H. Barger, Heemstede. Voorm. 10 ure, J. Kuylman, Hillegom. Voorm. 9 V2 ure, M. Buclilï Pest, Houtrijk en Folanen. Voorm. 9i/s ure, J. van Loenen Martinet, Pred. te Sandpoort. Sandpoort. Voorm. 10 ure, geen dienst. Nam. 2 nre, J. van Loenen Martinet. Spaar ndam. Voorm. 10 nre, T. Hoog, Velsen Voorm. 10 nre, Ds. Reede, van Castricnm. 's Avonds 7 V2 nur de Heer Kieviet van Edam, in 't lokaal voor Chr. belang. Donderdags avonds 71/2 uur Bijbellezing in 't lokaal voor Chr. belang, de Heer van Aio eden. Zaterdag avonds 71/2 uur, Bijbellezing op de Heide, zaal van den Heer Veldman, de Heer van Zweden. Zandvoort. Voorm. 10 ure, C. Barneveld, Nam. 21/2 nre, G. Barneveld Belast met zes en twintig raadsstuk ken en de raadsagenda togen de Raadsleden Woensdag ter Raadszaal om de belangen der Gemeente te behartigen. Ieder van die stukken beeft zyne geschiedenis; elk van deze, van de wording af, tot dat zij in staat van wijzen zijn te overdenken en in verband met allerlei bijomstandigheden tot een goed einde te brengen is de taak van een rechtgeaard raadslid. Komt men een weinig op de hoogte van de dingen, dan ziet men in, dat zoo'n rechtgeaard Raadslid heel wat verantwoording op zich laadt en dat het volstrekt nipt te ver-1 wonderen is, als men zich tweemaal be denkt, alvorens eene plaats in te nemen in de achtbare vroedschap eener Gemeente. Na de gewone lezing der notulen werd een aanvang gemaakt met de agenda, voor heden bestaande nit zeventien punten. Wel waren er zestien van ondergeschikt belang, zoodat het vermoeden bestond dat wel het zeventiende zon bereikt worden, maar men kon niet weten Van de mededeelingen vermelden wy een ingekomen verzoek het subsidie der school van Knnstny verheid met f 500 te verhoogen. In behandeling kwam het voorstel van B. en W. tot afsluiting van het overpad over den Spoorweg nabij de Leidsche straat, m. a. w. om deze overgang op te heffen. Ingevolge de toelichting was het voorstel gedaan ter voorkoming van on gelukken. Uit de in deze gevoerde debat ten bleek, dat men niet genegen was den overweg, het overpad of het recht van overgang prijs te geven, temeer daar na verloop van dertig jaar het servituut zou opgeheven zijn. Zelfs was men de meeDing toegedaan, dat het der betrokken Spoor wegmaatschappij wat waard moest zyn van de verplichting tot onderhond ontsla gen te zyn. De Heer Waller betoogt, dat het gemeenschappelijk meebrengt, dat er geen ongelnkken gebenren als elke party zijn aandeei toebrengt tot verDeteruig van den toestand op 't bedoelde punt, kan de overweg blij ven, omdat ook, naar de Heer 't Hooft aanmerkte, het heel goed kan zijn, dat de overgang na verloop van tijd voor de gemeente wel van waarde kan zijn. Eene motie van den Heer de Haan Hn- genholtz, strekkende om de Spoorweg maatschappij nit te noodigeD de toegangen tot het overpad in goeden toestand te brengen werd aangenomen, waardoor voor stel B. en W. verviel. De Heer N. J. van der Lee, tijdelijk leeraar aan de Burgerschool met vijfja- rigen cnrsus, verzocht en verkreeg eervol ontslag nit die betrekking, wegens benoe ming te Rotterdam. De onderwijzer aan school E, C. J. de Heer, wenschte tegen December of vroeger eervol ontslag. Toegestaan. Dr. J. van West, nog kort geleden benoemd tot gemeentegeneesheer, verzoekt wegens vertrek naar West-Indië, ontslag tegen 1 November. De raad stond dit eervol toe. De Commissie van Fabricage wenscht de Algemeene voorwaarden van aanbeste ding te vervangen door die, van kracht bij de uitvoering en het onderhond van werken onder beheer van het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid. B. en W. stelden voor in dien zin te be sluiten en zoo geschiedde het, nadat een bezwaar in deze van den Heer van der Stenr door den Heer van de Poll was opgelost. B. en W. vragen tot het doen van bestratingswerken in de Gael-, Duivenvoor de- en Roosveldstraat f 2750, voor een gemeenteriool en bestrating in 't Flora park ƒ287; De raad stond het toe. Een en ander zal betaald worden uit den post Buitengewone uitgaven voor publie ke werken, dienst 1893. De Maatschappij tot Exploitatie van Staalwaterbronnen legde ter goedkeuring over hare statuten. De Raad kenrde ze goed voor zoover re er gemeentebelangen bij betrokken zyn. Weder zyn twee stadspompen ten doode opgeschreven, een in de Spaarnwouder- straat, en een in de Breestraat en wol ten verzoeke van de resp. eigenaars. Do Commissie van Fabricage vond er geen bezwaar in en een voorstel in dien zin werd dus aangenomen. De Doelezaal wordt tot wederopzeg- gens een maal per week, op een dag door B. en W. te bepalen, ten gebrnike afge staan aan de Vereeniging tot 'sLinds Weerbaarheid „Voor Vaderland en Ko ning" tot het houden van hare wapen oefeningen. Voorgesteld werd geen gebrnik te maken van het aanbod van W. Wemik om voor 2500 van hem te koopen een pakhuis in de Lange Wijngaardstraat, en wel met het oog op den fioancieelen toestand. De Heer Stolp was van meening, dat het wel in 't belang der gemeente was den bedoelden uitgang te koopen, om dat het door aanhechting aan het per- oeel Smetstraat, waar thans het post kantoor is, gemeente-eigendom in waar de zon verhoogen en de Heeren Bijvoet en 't Hooft vinden het eene voordeelige geldbelegging. Maar de Heer Sneltjes rekent nit, dat f 50 per M2, die wij moeten betalen, wel wat hoog is. Als wij later voor ons doel grond mochten noodig hebben in de Lange Wijngaard straat, zullen wij het wel knnnen krijgen. Hoi voorstel van B. en TV", worat ver volgens verworpen met 21 tegen 6 stem men, en B. en W. zyn door deze beslis sing dus diligent verklaard om in den geest der meerderheid van den Raad tot den koop over te gaan. Tot verbreeding van het voetpad aan de noordzijde van den Zijlweg achten B. en W. wenschelijk den aankoop van een strook grond, groot 171/2 M2 gelegen al daar aan den hoek van de Pieter Kies- straat en zulks in verband met een vroe ger raadsbesluit, dat de wenschelijkheid der verbreeding uitsprak. De Heer Van der Merseh vindt dat voetpad breed genoeg en wil dns niet koo pen. Doch daar de Heer Prins van gedachte is, dat wy ods voor gemeld doel wel eene uitgaaf van ƒ260 mogen getroosten, gaat de koop door met bepaling, dat de prys ƒ15 per M2 zal zijn, ofsohoon de eige naar heeft aangetoond, dat het hem zelf veel meer kost. Aan A. de Winter te Heemstede was het recht van opstal ver leend op een stnk grond, groot I are, 50 centiaren aan de Leidsche Vaart. Hij wenschte deze uitgebreidheid met 130 centiaren te vermeerderen. Wordt beslo ten, onder intrekking van het vroeger raadsbesluit het recht van opstal te ver- leenen voor tien jaren van 280 centiaren tegen 28 's jaars, natnnrlijk onder zekere voorwaarden. Met de gemeenten Hillegom en Lisse werd eene regeling getroffen betreffende de toelating van kinderen nit die ge meenten op de openbare lagere scholen alhier waar schoolgeld wordt geheven. De begrooting der stads-apotheek over 1894, sluitende in ontvang en uitgaaf met een bedrag van ƒ9865.41, waarondereen snbsidie uit de gemeentekas geraamd ig op ƒ6565.41, wordt goedgekeurd, evenals die van het Barbara-gasthnis, sluitende in ontvang en uitgaaf met 1595, met een snbsidie van ƒ508.41. Mede werd goedgekeurd de Rekening en Verantwoording der Stads Bank van Leening over 1892/93, aanwijzende een winstoyfer van by na ƒ1600. Dit batig slot wordt gestort in de gemeentekas en is een zeer matige vergoeding voor het-

Haarlemsch Advertentieblad | 1893 | | pagina 1