HAARLEISCH PREDIKBEURTEN Eerste Blad. No. 90. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vijftiende Jaargang. 144. van ZATERDAG 11 November 1898. Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. Zondag 12 November 1893, TELEPHOONNTJMMEK TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Par drie maanden. T —,25. franco p. post ,40. Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel Afzonderlijke nommers 3 eenten per stuk. meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags feu 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. OP Groote Kerk. Voorin. 10 nre, Ds. Barbas. Nam. 2 nre, Ds. Veen. Doopsbediening. 's Avonds 6 ure, de Heer J. L. Zegers, van Heemstede. Mededeelingen aangaande den arbeid der dienende liefde. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. Hoog. Jans-Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. Moeton. Maandag 's avonds 6 ure, Ds. Sioaan. Openbare catechisatie. Mattb. 18 12 v.v. Woensdag 'e avonds 7 nre, Openbare samen komst van den Provincialen Zendings- bond. Als sprekers znllen optreden Ds. C. Veen, Ds. A. H. Roose, pred. te Rotterdam en Ds. T. J. J. Loeff, pred. te Heilo. Collecte voor den Prov. Zendingsbond Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 nre, Ds. van hennep. Eglise Wallonne. Pas de culte. Gereformeerde Kerken. (Ged. Oudegracht). Voorm. 10 nre, 'sav. 5 nre, Ds. Mulder. Woensdag 'sav. 8 nre, Ds. Mulder. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdag 's av. 8 nre, Ds. Swaan. Bijbellezing. Lokaal „Weten en Werken." Ged. Oude Gracht bij de Turfmarkt. Donderdag 'g av. 8 nre, de Heer Hegbrock. Bijbellezing Filippenzen 1 20 v.v. De collecte voor de Stichtingen te Doe tinchem, gehouden aan de deuren der Kerk op Zondag 5 November j.l., heeft opge bracht de som van f 144.77Va- Diakenen der Red. Herv. Gemeente berichten met dankzegging de ontvangst van 50 Ctsvoor verkochte capsules, ontvangen van een dienstmeisje. Ds. Barbas ontving voor de Christelijke school voor oil- en minvermogenden f 2.50, „Penningske der weduwe." Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Voorm. 10 are, Ds. J. A. Gerth van Wijk Jr. Beverwijk. Voorm. 10 nre, Ds. J. O. Boon, Nam. 1 nre, Zondagschool. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. J. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 nre, Ds. II. H. Barger Nam. 2Vs ore, Ds. H. H. Barger, Heemstede. Voorm. 10 nre, Ds. J. Kuylman, Hillegom. Voorm. 10 nre, Ds. M. Buchlï Vest. Woensdags 's Avonds 6 ure, M. Buchli Vest, Houtrijk en Polanen. Voorm. 91/2 nre, Ds. D. Bax, Pred. te Hoofddorp. Sandpoort. Voorm. 10 nre, Ds.van Boenen Martinet, Klein Heiligland). Voorm. 10 nre, 's av. 5V2 nre, Ds. Schotel. Donderdag 's av. 8 nre, Ds. Schotel. Ridderstraat Voorm. 10 nre, 'a av. 6 nre, Ds. Langhout. j Bevestiging van Ouderlingen en Diakenen. Lnthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. 'sAvonds 6 nre, Ds. Helper Sesbrugger. Kerk derV ereenigde Doopsgezinden Voorm. 10 nre, Ds. de Vries. Avondmaal, 's Avonds 6 ure, Ds. Hesta. Dankzegging. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ore, Dr. W. C. van Maanen, Hoogleeraar te Leiden. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 nre, Ds. Weiss. Nam. 3 nre, Ds. Klesel. English Service. Donderdag 's av. 8 ure, Ds. Weiss. Chr. Bewaarschool, L. Heerenvest. Maandag 's av. 8 ure, Ds. Moeton. Bijbellezing Handel. 2 14 v.v. Spaarndam. Voorm. 10 nre, Ds. T. Hoog. Velsen. Voorm. 10 ure, Ds .0. Veen. Pred. te Haarlem. Avonds 7Va uur in 't lokaal voor Chr. belang de Heer van Zweden. Donderdags avonds 71/2 uur Bgbellezing in 't lokaal voor Chr. belang, de Heer van Zweien. Zaterdag avonds 7Vs nnr, Bijbellezing op de Heide, zaal van den Heer Veldman, de Heer van Zweden. Zandvoort. Voorm. 10 nre, Ds. 6'. Barneveld, Nam. 2i/s ure, Ds. C. Barneveld, Muzikale Vriendenkring. Gisteren avond hadden wij weder ge legenheid op te merkeD, hoe werkelijk verdienstelijk de leden van den Muzikalen Vriendenkring onder en met elkander de instrumentale muziek beoefenen en tot welke beduidende resultaten zij het daar bij brengen. Opgericht den 8sten November 1886, vierde de kring zijn zevenden jaardag met eene uitvoering in de concertzaal van de sociëteit de Kroon. Een uitgebreid programma gaf te kust en te kenr gelegenheid over de vruchten van de geregelde samenkomsten, welke op Zondag morgen worden gehouden, te oordeelen. Verschillende ensemble-nom- mers getuigden door eenheid en duide lijkheid van gosde voorbereiding en van de flinke krachten, waarover deze muziek- vereeniging thans beschikt. De zniverheid liet weinig of niets te wenschen over, iets wat vroeger niet altijd van de voor drachten gezegd kon worden. De verster king van het koper kwam de uitvoering zeer ten goede. Ook in de kenze van mu ziekstukken ii voornitgang te bespeuren. Zoo hoorden wij o.a. eene Paraphrase van het lied Wie schön bist duvan Max Sohnltze, een Voorspel tot de 5de acte van Maria Stuart en meer andere goede orkestnnmmers. Wij achten het van groot belang, dat de kring in die riohting doorga; op den smaak voor goede muziek zal dat zijn in vloed uitoefenen. Eenige solo-voordrachten brachten de goede krachten van het gezelschap op den voorgrond. Met bijzondere ingenomenheid volgden wij den jongen violist, die ons vergastte op het Largo van Handelhet werd gespeeld met een zeer mooien toon en veel natuurlijk muzikaal gevoel. Het spreekt wel van zelf, dat bij eene uitvoering van eene vereeniging als deze, waar sommige executanten hunne eerste schreden leeren zetten, nog niet alles in den haak kan zijn, doch dat behoeft ook niet. De inspanning, welke bij deze di lettanten-club valt optemerken, om tot een goed geheel te geraken, heeft alleen reeds aanspraak op onze volle sympathie. Wij waardeeren dan ook in het bijzon der het streven van den kring, de goede leerschool, die hij jongelieden aanbiedt, zioh op hun instrument te bekwamen en zich mnzikaal te ontwikkelen. Dat de meer ervaren leden zioh niet onttrekken is zeker zeer prijzenswaard en geeft een waarborg voor den verderen bloei. De heer K. F. van Maas Jr., die van de oprichting af het gezelschap leidde, schijnt den tact te hebben de leden goed bijeen te houden dikwijls een moeielijhe kunst in een dilettanten-vereeniging en daar bij de muzikale gegevens te bezitten, de nommere naar behooren in te studeeren. Aan hem mag op den zevenden verjaar dag van zijne mnziekvereeniging een woord van ingenomenheid met zijn werk niet onthouden worden. Het Bestuur van den kring, dat te reoht nit de verdienstelijke leden bestaat mag met tevredenheid op de uitvoering van gisteren avond terngzieD. Een paar opmerkingen willen wij aan dit schrijven toevoegen. In de eerste plaats komt het ons wen- schelijk voor, de programma's zooveel mogelijk in de Nederlandeohe taal op te stellen; dat is eenvoudiger en zal voor het publiek de duidelijkheid bevorderen. De programma's van het Concertgebouw kannen tot voorbeeld dienen. In de tweede plaats dient men op den bepaalden tijd aan te vangen; van menschen, die zoo flink in de muziek de maat weten te honden mogen wij dat zeker bij eene vol gende uitvoering wel verwachten. B. KRONIEK. De Raad was tegen Woensdag ochtend te tien nnr bijeengeroepener was heel wat te doen. Wel telde de agenda slechts elf punten, maar het elfde gaf den door slag. Te kwart over tienen was de Raad voltallig genoeg om tot behandeling der zaken te knnnen overgaan. De voorzitter sprak een hartelijk woord ter nagedachtenis van den dezer dagen overleden ambtenaar, den Heer Sipkes. Allen die hem gekend hebben achtten en waardeerden hem; in hem heeft de ge meente een groot verlies geleden, welke woorden door den Raad met instemming werden aangehoord, en na lezing der notulen, namen de beraadslagingen een aanvang met het verzoek van den Heer F. J. Brnggeman, onderwijzer aan de eerste opleidingsschool voor jongens, om eervol ontslag. Het voorstel om dit te verleenen, werd aangenomeD. Ingekomen was een verzoek van den Heer M. T. Prévinaire, goedkeuring ver zoekende op een plan van het tracé van straten tneschen de Garenkokersvaart en den Kinderhnissingel, om die later aan de gemeente over te dragen, met het verzoek bij eventueelen verkoop de richting te mogen wijzigen. Het voorstel om in dit verzoek te treden wordt aangenomen. Het Bestuur van den kinderspeeltuin verzocht weder den grond voor den tuin in hnnr te mogen hebben. De Raad besloot, het thans bij dit Be- stnnr in gebruik zijnde terrein tot uit. December 1897 te verhuren tegen den jaarlijksohen huurprijs van een gnlden. Ingevolge een vroeger raadsbesluit was aan den Heer J. H. Krelage overgegaan een gedeelte van de Lange Poellaan, doch eene nog overblijvende strook was ge meente-eigendom gebleven, en nu wenséht de Heer Krelage dit laatste met zijne tuinen te vereenigen, waartoe bij het in huur verzoekt te ontvangen. B. en W. stellen voor in dien zin te besluiten. De Heer Enschedé geeft nog eenige toelichting en op nader voorstel van den Heer de Kanter beslnit de Raad dien grond te verhuren tot den laatsten dag dezer eenw, eene afwijking van de gewone wijze van verhnnr, maar in 't belang van den hnnrder alleszins gerecht vaardigd. Vervolgens stelde de Raad de eerste en tweede snppletoire begrooting vast van den dienst 1893, en toen kwam aan de orde een verzoek van de Commissie voor de School van Kunstnijverheid om voor de jaren 1893 en 1894 voor die Inrich ting een buitengewoon subsidie van f 500 te mogen ontvangen. Het Dagelijkach Bestuur advizeerde in gnnstigen zin. De Heer Stolp verklaarde er zich tegen, even als nog zes andere Heeren en het voorstel was dus aange nomen. Een aantal bewoners van den Kinder hnissingel hadden zioh tot den Raad ge wend met een verzoek om dien SiDgel te doen bestraten. Blijkens het advies van B. en W. in deze was men niet tot eenstemmigheid in deze knnnen komen. Vooral waren de hooge kosten een struikelblok. Het denk beeld om een verhoogd voetpad te doen maken lokte echter het meeste aanhet zou maar f 364 kosten, met of zonder rooing van de westelijke boomenrij was almede wegens gemis aan overeenstem ming in het midden gelateD. De heer de Brenk stelde voor de be doelde hoornen te doen vervallen. De Heer Klein vindt ze nog zoo kwaad niet, wil daar zelfs jonge boomen bijplanten om de laan te behouden. Dit wenscht ook de Heer KrnsemaD, maar wil het voetpad aan den binnenkant en tevens den be-

Haarlemsch Advertentieblad | 1893 | | pagina 1