EAAEL In Haarlemsch Advertentieblad Eerste Blad. PREDIKBEURTEN No. 103. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vijftiende Jaargang. 144. van ZATERDAG 30 December 1893. Ned. Vereen, tet bevordering van Zondagsrust TE lïPHOONSUJmïS TELJBPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maandsn.r ,25. v franco p. poot —,40. Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 26 cents, elke regel Afzonderlijke nommers 3 oenten per stuk. meer 5 cents, groete letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentien worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. dat den 2den Januari 1894 verschijnt wordt de gelegenheid opengesteld om de namen van personen, firma's enz. te doen plaatsen onder een algemeene advertentie van den volgenden inhoud Bij gelegenheid van het Nieuwjaar wordt door de onderge- teekenden aan hunne vrienden, bekenden of begunstigers hun gelukwensch aangeboden. De prijs voor deze opname is 10 cents per naam a contant. De opgaven worden aangenomen tot Dinsdag 2 Januari, des na middags één uur. Doet Uwe inkoopen liefst niet ap Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. op Zondag 31 Dec. (Oudejaarsdag) 1893 EN Maandag I Jan. (Nieuwjaarsdag) 1894. Groote Kerk. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Barbas. 'eAvonds 6 ure, Ds. Hoog. Hieuw] aarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbelt. Nieuwe Kerk. Zondag. 's Avonds 6 ure, Ds. Veen. Jans-Kerk. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Moeton. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Zondag. Voorm. 10 ure, de Heer Faber. Eglise Wallonne. Zondag. 7 heures du soir, Mr. Debry. Gereformeerde Kerken. {Ged. Oudegracht). Zondag. Voorm. 10 ure, 's av. 5 ure, Ds. Mulder. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. Klein Heiligland). Zondag. Voorm. 10 ure, 's av. 51/2 ure, Preeklezen. Ridderstraat Voorm. 10 ure, 's av. 6 ure, Ds. Langhout. Nieuw] aarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Langhout. Christelijk Gereformeerde Kerk. Gebouw Ridderstraat 24. Zondag. Voorm. 10ure, 'eav. 5V2 are, Preeklezen. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Preeklezen. Donderdag 's av. 8 ure, Ds. J. Wisse Czn., pred. te 's-Hage. Lnthersehe Kerk. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. 's Avonds 7 ure, Ds. Helper Sesbrugger Kerk derV ereenigdeDoopsgezinden Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. 's Avonds 7 ure, Ds. Craandijk. Sluiting des jaars. Remonstrantsche Kerk. Zondag. 's Avonds 7 ure, Ds. Tideman. Met medewerking van het Zangkoor. Kerk der Broedergemeente. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Weiss. 'a Av. II1/» ure, Ds. Weiss. Lokaal in de Oranjestraat. Woensdag 'sav. 8 ure, Ds. Swaan. Samenkomst der leden van den Bijbel- bond. De leden worden vriendelijk verzocht de briefjes van Ootober, November en De cember ingevuld mede te brengen. Vrije toegang voor belangstellenden. Lokaal „Weten en Werken." Ged. Oude Gracht bij de Turfmarkt. Donderdag 's av. 8 ure, de Heer Heybrock, Bijbellezing Filippenzen 4 6 v.v. Op Oudejaarsavond zal de gewone col- lekte voor de armen in de Groote- en Nienwe Kerk door diakenen gehouden worden na bet einde der godsdienstoefening aan de deuren der kerken. De collekte voor de school voor on- en minvermogenden, gehonden aan de deuren der kerken op Maandag 25 December, heeft opgebracht f 157.10. Ds Barbas ontvÏDg nog als nagekomen gift f 1. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. J. A. Gerth van Wijk. Jr. 'a Kr. 61/2 uur, Ds. J. A. Gerth van Wijk Jr. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. J. A. Gerth van Wijk Jr. Beverwijk. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. J. C. Boon. Doopsbediening en Bevestiging van Kerke- raadsleden. 's Avonds 7 nre, Ds. J. C. Boon. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. J. C. Boon, Bloemendaal. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. H. H. Barger. 's Av. 6 ure, Ds. H. H. Barger. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. H. R. Barger, Heemstede. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. J. Kuylman. 's Avonds 6% ure, Ds. J. Kuylman. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. J. Hillegom. Zondag. Voorm. 10 ure, geen dienst. 's Av. 6 nre, Ds. M. Buchli Fest. Dankstond. Collecte voor de Bildtgemeeuten. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. M. Buchli Fest. Biduur. Houtrijk en Polanen Zondag. Voorm. 9Vs ure, Ds. T. Hoog. Pred. te Spaarndam. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, geen dienst. Sandpoort. Zondag. Voorm. 10 ure, geen dienst. Avonds 7 nre, Ds. J. van Loenen Mar tinet. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, geen dienst. Spaarndam. Zondag. Voorm. 10 ure, geen dienst. 's Avonds 7 ure, Ds. T. Hoog. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. T. Hoog. Veis en. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. G. A. Hoog, Pred. te Haarlem, 'a Avonds half zeven de Heer v. Zweden sluiting van bet onde jaar. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, den Heer van Zweden. Zandvoort. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. C. Barneveld. 's Avonds 6J£ nre, Ds. C. Barneveld. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, L)s. O Barneveld. „ONZE LEESTAFEL". Onlangs verschenen werken op aan vrage ter bezichtiging te verkrijgen bij De ebven Loosjes, te Haarlem. TERWOGT (W. A). Corrie's Tjisai, of tafereelen uit het leveu vau eett Indi- achen planter. 2 dlnB BO GUNNING JHz. (Ur. J. H) De Bijhei voor kinderen. Afl. I. Compleet in 12 Afleveringen. Stempelhand gratis....h .25. Voor onze kleinen, Geïllustreerd weekblad voor jongens en meisjes onder redactie van Titia van der Tuuk. Abonnements prijs per jaar1.60. Genee-kundige Bladen uit Kliniek en Laboratorium voor de praktijk uitge geven door Dr. M. Straub en Prof. Hector Trenb. Eerste reeks. No. 1. Over de functie van het lymphoide weefsel door Prof. G. A. Pekelharing. Per reeks van 12 nummers- 4.50. Afzonderlijke nummers-.60. LIER (Mr. E. VAN). Ons burgerlijk Wetboek, in populairee vorm verklaard. Dl. II Eerste stuk. Ouderlijke macht— Voogdij- CurateeleAfwezigheid. Ar tikel 358554 vau bet Burg. Wetb. 1.25. Lob en Vaat. Nieuwe Serie. Eerste jaar- gang.Onder Redactie van Frits Lapi- doth. Prijs per jaargang van 6 afleve ringen5.50. Bouwkalender voor 1894. Oorspronkelijk samengesteld door Tb. G. Schill en I) H. Haverkamp. (24ate Jaargang)- 1.76. Bijlage tot idem- .60. Buitenlandsche nieuw verschenen werken WITHAM (F. MAXWELL) A System of figure-skating. Fourth Edition, cloth. - 3.60, Bovenstaande werken zijn voorhanden by de boekhandelaars de erven Loosjes KRONIEK De laatste Raadsvergadering in dit jaar, Woensdag gehouden, werd wegens ziekte van den Voorzitter gepresideerd door deu Wethouder, den Heer De Kanter. Het had er veel van, dat de Raad niet voltallig zou zgn, maar het aantal ledige zeteU tellende, bleek het getal aanwe zigen juist groot genoeg, terwijl geduren de het lezen der notulen nog zooveel Heeren binnen kwamen, dat by den aan vang der beraadslagingen nog slechts vgf Heeren afwezig bleken. Het iystje van mededeelingen en in gekomen stukken was deze keer zeer uitgebreid. Wy noemen een adres van bewoners van den Harmenjansweg met verzoek om verplaatsing van de vuilnis belt. Het stuk werd gesteld in banden van B. en W.een bericht van B. en W. dat door ben op 22 December 11. een bezoek was gebraoht aan de Stads Bank van Leeuing en dit bezoek geen aanlei ding had gegeven tot bgzondere opmer kingen. Vervolgens kwamen aan de orde een paar zaken van ondergeschikt belang, niet voorkomende op de agenda; voorstel tot plaatsing van een hulpburean van politie in het Rozen prieel en wel op het terrein van den kinderspeeltuin, dat hierdoor 10 M1 in oppervlakte zal verliezen. Deze voordracht keurde de Raad na eene korte discnssie goed. Iogekomen was een adres van den ge meente-ambtenaar J. Stoel, wegens voort durende ongesteldheid ontslag verzoeken de uit zgne betrekking, welke ontslag door B. en W. met leedwezen was verleend. Het hartelgk woord in deze door den Voorzitter geuit vord blgkbaar weer klank bg den Raad. De Kommandant der Haarlemsohe Schut- terg had zich naar aanleiding van het feit, dat er bg het kader groote liefheb- berg voor het schermen bestaat, tot B. en W. gewend met verzoek hiervoor een sommetje te willen toestaan, dat eehter kon gevonden worden nit den post kosten voor het schgfsohieten. B. en W. stelden voor machtiging te verzoeken, genoemd hoofd der begrooting zoo te doen wgzi- gen, dat de kosten voor het scherm- onderwgs er uit konden betaald worden, in welken zin werd besloten. Aan de Commissie tot versohafflDg van brood en koffie werd kosteloos ten ge bruik afgestaan een der lokalen in» het Pand. Alsnn kwam in behandeling het procesverbaal omtrent de kasopneming bij den gemeenteontvanger; aangenomen voor kennisgeving. Een voorstel van B. W. om het getal ambtenaren ter seoretarie met één te ver meerderen werd aangenomen. P. Hnysing e. a. hadden den Raad ver zocht om de bloemen- en vruohtenmarkt over te breDgen naar het Vewulft, aan gezien de tegenwoordige standplaats dier

Haarlemsch Advertentieblad | 1893 | | pagina 1