PREDIKBEURTEN Eerste Blad. No 12. (Jitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Zestiende Jaargang van ZATERDAG 10 Februari 1894. vTTRHnwTTw^ Neé. Vereen, tet bevordering van Zondagsrust. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? op Zondag 11 Februari 1894. Nederd. Herv. Kerk. TELEÏHOO N N I! V M B §Zï £k A S»ef^ T 15; ^slT ^3 f - 1—8 TKLBPH ONISCHE VBKBINDING 144 -O. ML -K# JLl M W H met AMSTERDAM. ADMTEMEBLiD ABONNEMENTSPRIJSr7Arri?nT\Ar> irt u u ot \,i Par drie maandenr ,25. VRSSCHIJNj franco p. poet —,40. Prijs per Advertentie ran I tot 5 regels SS cents, elke regel Dinsdag- en Vrijdagavond Afxonderjijke nommers 3 centen per stuk meer 5 cents, groete letters naar plaatsruimte. Advertentim worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middag» ten 13 ure, die alsdan zoo mogelijl nog worden geplaatst Het Bestuur der Afdeeling. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Swaan. 6e Lijdenstekst, 's Avonds 6 are, De. Barbas. 7e Lijdenstekst. Nienwe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Veen. 6e Lijdenstekst. Jans-Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Hoog. Woensdag 's av. 7 nre, Ds. van Lennep. 8e Lijdenstekst. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 nre, Ds. Knottenbelt. Eglise Wallonne. Dix henres, Mr. Ohavannes, pasteur a Leyde. Gereformeerde Kerken. {Ged. Oudegracht). Voorm. 10 nre, 'sav. 5 nre, Ds. Mulder. Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, 's av. 5Vi ure, Ds. O. Case- mier, pred. te Nieuwolda. Donderdag 's av. 8 ure, Ds. J. van Mantgen, pred. te Harderwijk. Ridderstraat Voorm. 10 ure, 's av. 6 nre, Ds. Zanghout. Woensdag 's av. 8 ure, Ds. Langhout. Christelijk Gereformeerde Kerk. Gebouw Ridderstraat 24. Voorm. 10 ure, 's av. 5Va ure, Godsdienst oefening. Donderdag 's av. 8 nre, Ds. J. Schotel, pred. te Utrecht. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ore, Ds. Helper Sesbrugger. Donderdag 'sav. 7Va ure, Ds. Fooiman. Lijdensprediking. KerkderVereenigdeDoopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Craandijk. 'g Avonds 6 ure, Ds. de Vries. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Tideman. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. Weiss. Donderdag 's av. 8 ure, Ds. Weiss. Chr. Bewaarschool, L. Heerenvest. Maandag 's av. 8 ure, Ds. Moeton. Bijbellezing Handel. 8 1 v.v. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdag 's av. 8 ure, Ds. Swaan. Bijbellezing. Lokaal „Weten en Werken." Ged. Oude Gracht bij de Turfmarkt. Donderdag 's av. 8 ure, Ds. Knottenbelt. Bijbellezing Galaten 2 6 v.v. Met dankzegging ontvangen voor de Christelijke school voor on- en minver mogenden in de Antoniestraat bij den Heer J. Bierens de Haan f 19.als opbrengst van het busje op de school van den Heer van Dorp. Bij Ds. Barbas uit het bnsje van Elisabeth f 3. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. J. A. Gerth van Wijk. Jr. Avonds 7Va ure, de Heer J. L. Zegers, van Heemstede. Zendingsbijeenkomst. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. J. C. Boon. Nam. 1 ure, Zondagschool. Evang. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, geen dienst. 's Avond 6Va ure, Ds K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. J. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. H. H. Barger. Nam. 2i/s ure, Ds. H. H. Barger, Heemstede. Voorm. 10 ure Ds. J. Kuylman. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 nre, Ds P. Peaux. Pred. te Wijk aan Zee. Sandpoort. Voorm. 10. nre, Ds. J. van Zoenen Martinet Spaarndam. Voorm. 10 nre, Ds. T. Hoog. Velsen Voorm. 10 nre, Ds. K. Zoggers, s' avonds 7Vs uur op de Heide zaal van den Heer Veldman, Ds. K. Loggers. Donderdagsavonds 7i/j uur Bijbellezing in 't lokaal voor Chr. belang, Ds. K. Zoggers. Zaterdags avonds 7Vs uur Bijbellezing op de Heide, zaal van den Heer Veldman, de Heer van Zweden. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. C. Barneveld. 's Avonds 6% ure, Ds. C. Barneveld. KRONIEK De Raadsvergadering van Woensdag duurde van een tot vijf uur. Met volle hand is in de gemeentekas gegrepen, maar 't kon niet anders. Het gaat er mee als in menig gezin, het kan haast niet, maar 't is onvermijdelijk. Om te beginnen met het begin had den we de notulen-lezingmen weet dat dit voor den vorm is en vervolgens een lijstje van mededeelingen en in gekomen stukken. Met de sluis te Spaarndam schijnt het thans ernst te worden; B. en W. vroegen en verkregen een krediet tot bestrijding der kosten, noodig geworden tot het maken van eene raming der te brengen geldelijke offers in deze. Het bekende adres van W. L Kat tenburg werd ter afdoening gesteld in handen van B. en W. De zaak bouw Stads apotheek werd j! verschoven naar eene volgende verga dering; misschien een nieuw plan. Als 't maar niet duurder is. Aan de woning van den directeur der H. B. S moeten eenige verbete ringen aangebracht. Toen in deze de discussies geopend werden, vond de Voorzitter beter in comité over te gaan. De deuren gingen voor een kwartiertje toe en toen de bel weer luidde besloot de Raad de gelden voor de verbeterin gen toe te staan. Door de benoeming van Dr. de Vries tot leeraar aan de Polytechnische School te Delft, wenscht deze heer eervol ont slag als leeraar aan onze H. B. School. Het werd verleend en tevens in de voorloopige waarneming voorzien. Omtrent de belasting naar het in komen waren van hooger hand een paar wijzigingen noodig geacht. Een paar heeren voerden het woord er over, daarna werden de voorgestelde wijzi gingen goedgekeurd en de geheele ver ordening opnieuw vastgesteld. Met punt 2 kwam de brug aan den Schotersingel aan de orde. Er mag ver ondersteld worden, dat men zich zal herinneren hoe B. en W. de behande ling ervan in de vorige vergadering uitstelden omdat een plan van den Heer Zocher was ingekomen, dat zeer de overweging verdiende. De Voorzitter stelde aan de orde de vraag: Zal de brug tot stand komen onder de gegeven omstandigheden, hier mee blijkbaar bedoelende de toegezegde f 40000. De Heer van der Mersch, de eerste spreker in deze, vindt de argumenten aangevoerd in het desbetreffende rekest onhoudbaar. De rekestranten hebben vervolgens begrepen, dat de brug niet zou tot stand komen zonder hun finan- tieele hulp, waarvoor anders hun aan bod van ƒ40000? Doch de vraag naar de brug gaat in hoofdzaak uit van de eigenaren van nog onbebouwde terrei nen aan den Singel enz. Het moet hun waard zijn de kosten geheel te dragen. Indien nu hun belang den bouw uit sluitend meebrengt, is grijpen in de gemeentekas niet gemotiveerd en dit nog te meer, nu wij zoo zuinig moge lijk willen zijn. De Heer Macaré heeft voorstel B. en W. niet met ingenomenheid be groet en vraagt of de constructie van de brug wel van dien aard is, dat zij bestand zal zijn tegen het drukke ver keer dat er verwacht wordt van Overveen en Bloemendaal. De Heer Lodewijks acht de brug wenschelijk; de gronden zullen er door in waarde stijgen, te duur worden voor arbeiderswoningende nieuwe te bouwen woningen zullen dan hooger in huur waarde komen en dus meer voordeel aan de gemeente opleveren. De heer Stolp acht ook de brug wenschelijkde bezwaren telt hij min der, evenzoo de Heer Enschedé. De heer Van Styrum zou nog willen den termijn van liet gereed komen der brug te wijzigen. De Heer de Haan licht toe, dat de brug geprojecteerd is op eene breedte van 40 meter en niet een rustiqe brug zal zijn, maar voldoende bestand tegen de drukte van het verkeer, wat nog nader door den Heer de Kanter wordt bevestigd. Of de onbebouwde gronden huizen van zes- a achthonderd gul-1 den huurwaarde zullen krijgen be twijfelt de Heer Van der Mersch. Nog brengt de Heer de Clercq van Weel in herinnering dat de Heer Pré- vinaire in 4880 ƒ25000 voor eene brug aanbood, nu wordt ƒ4000 aangeboden, maar de Heer Waller meent, dat de gemeente in 4880 te hooge eischen stel de. In 4894 biedt men 40000 aan, slaat men niet toe en blijkt in 1900 eene brug onmisbaar, dan zal men niets aanbieden. Het voorstel om de brug te bouwen onder de gegeven omstandigheden werd hierna aangenomen met 48 tegen vijt stemmen. De Heer Van de Poll bleef buiten stemming. Nu kwam tei sprake het te volgen plan. Het plan van den Heer Zocher heeft het ongerief van 4000 duurder te zijn dan dat van B. en W. De Heer Enschedé gaf eene kritische beschouwing van beide plannen ten beste. De Heer Beijnes kon zich in hoofdzaak met plan B. en W. vereenigen, maar betreurt het verlies van zes en ne gentig goede boomen en vindt voorts de plaats van de brug niet om over te roepen, wil de brug in de eerste plaats geven aan hen die er voor betalen, dat zijn de eigenaars der nog onbebouwde gronden. Brengt men de brug, hiermee in overeenstemming, in het verlengde van de Parklaan, dan blijft tevens het Bolwerk gespaard, wat ook de meening is van den Heer Tjeenk Willink. Het plan Zocher lacht den Heer van Sty rum meer aan; zijn weg heeft een meer regelmatig verloop. De Heer 't Hooft heeft met schrik de verwoesting gezien, welke door het plan B. en W. aan het schoone Bol werk zou teweeg gebracht worden en is bang, dat door het maken van te groote openingen, aldaar veel leelijks aan den dag zal komen. Toen stelde de Voorzitter, hoewel hulde brengende aan het plan Zocher, nogmaals voor het plan B. en W. aan te nemen, maai' nu verklaarden nog meer Heeren z;ch voor plan Zocher. De Heer Tjeenk Willink stelde eene motie van orde voor, strekkende tot verdaging, teneinde B. en W. in de gelegenheid te stellen, te onderzoeken of, voor het geval de brug ergens an ders over den Kinderhuissingel komt, de bijdrage wordt verleend, welke werd verworpen en nu kwam in stemming het te volgen plan. Plan Zocher werd aangenomen met 45 tegen 44 stem men. De Voorzitter verklaart dat B en W. met den Heer Zocher in overleg te zul len treden omtrent eene kleine wijzi ging, volgens een uitgesproken wensch van den Heer van Dieren Bijvoet. Een derde plan, van den Heer Mi- chielse, bleef buiten bespreking, wat enkele Heeren nogal jammer schenen te vinden. Na de afdoening van deze belangrijke zaak, die zeer stellig niet dan na ern stig overleg haar beslag kreeg, vroegen en verkregen B. en W. machtiging om voor de inspecteurs van politie sabels met koppel, helmen (voor buitengewone gelegenheden) en regenjassen, voor de agenten regenjassen én zomerschoeisel aan te schaffen. Een en ander zal eene uitgaaf eischen van 800. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Jachtvereeniging Nimrod vroeg voor hare in Juni te houden internationale

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 1