burgerlijke stand. hondententoonstelling een gedeelte van de Hertenkamp in gebruik. De Raad stond het verzoek toe en stelde tevens een gouden medaille beschikbaar. Ontslag van huur en ruiling van grond werd verleend aan B. Star en J. P. de Vries. Toen kwam A. Thomas verzoeken om te worden toegelaten als scheepsbevrach ter voor het vervoer van mest ten dienste der gemeentereiniging. Deze zaak was nogal van langen adem; de Heeren werden inzake vol doende ingelicht door den Heer de Kan - ter en werd na eene zeer gerekte dis- sussie aangenomen. Aan den eervol ontslagen ambtenaar den Heer J. Stoel kende de Raad een pensioen toe van f 714.14 per jaar. Mejnlïrouw Woutman en de Heer Mons hadden voor de huizen door hen te bouwen aan de Wagenweg rooiing aangevraagd en nu liep de aangegeven rooilijn over gemeentegrond, welke hun in koop was aangeboden. Nu schijnen de belanghebbenden aan 't bouwen ge gaan te zijn vóór de Raad den koop prijs, f 25.—, had vastgesteld. Dezen prijs vonden zij te hoog en wenschten vermindering, maar de Commissie van financiën hield voet bij stukf 25 moest het blijven, doch hiertegen verhieven sommige leden hun stem. Dé woorden recht billijkheid, goede trouw der ge meente, wederkeerige dienst, klonken door de raadzaal, tot de Heer Macaré bij amendement voorstelpe den prijs op f 15 per Mr. te stellen en hierover staak ten de stemmen, 13 tegen 13, zoodat den rekwestanten de volgende vergadering eerst kunnen weten wat hun boven het hoofd hangt. Nog keurde de Raad goed de rekening van de Kamer van Koophan del, nam aan voor notificatie het gas- rapport over de maand December 1893 en niemand meer in het belang dezer gemeente iets voor te stellen hebben de werd de vergadering gesloten. Concert van het Gem. Muziekkorps. Woensdag avond waren wij in de gelegenheid het concert bij te wonen, dat door het strijk orkest van ons Ge meentelijk-Muziekkorps voor de leden der sociëteit „Vereeniging" en hunne dames in de concertzaal werd gegeven. Hoewel het onze gewoonte niet is, van elk concert van ons Muziek korps melding te maken, omdat wij daarbij dikwijls zouden moeten verval len in eentonige herhalingen, vinden wij in het bijzondere gehalte van het bovenbedoelde concert aanleiding, de uitvoering, die hetzij hier reeds terloops aangemerkt zoo gunstig getuigde van den vooruitgang van ons orkest, op de gewone wijze te bespreken. In de eerste plaats mogen daarbij, uit een muzikaal oogpunt, in herinne ring worden gebracht, de zeer geache veerde piano voordrachten van mejuf frouw Christina Mouton uit 's-Graven- hage, die als instrumentaal-soliste het concert opluisterde. Deze dame bezit als klavierspeelster talenten, welke ten zeerste de aandacht verdienen en haar bij een muzikaal publiek steeds een groot succès zullen verzekeren. Haar spel munt uit door duidelijkheid en afronding, wat het technisch gedeelte betreft, door innigheid en schoone mu zikale opvatting, wat betreft de manier van voordragen. Aan intieme zaken schijnt mejuffrouw Mouton blijkbaar de voorkeur te geven boven omvangrijke bravourstukken. Eene zeer te loven hoedanigheid. Ongetwij feld is de door haar verkozen richting het meest in overeenstemming met de natuurlijke muzikale gaven, welke ruim schoots haar eigendom zijn, zoodat zij deze, bij eene keuze van stukken als bij dit concert, in geen enkel opzicht geweld behoeft aan te doen. De lof, in bovenstaande regelen aan het spel van mejuffrouw Mouton ge bracht, vindt meer haren grond in de verrichtingen na dan voor de pauze. In het concert van Beethoven (No. 4, G dur) misten wij meer malen de vereischte correctheid in de passage's, de kracht om boven de begeleiding uit te komen en in het algemeen de onmis bare aaneensluiting met het orkest. Overigens kwamen aan de vertolking van Beethovens werk de rust en de eenvoud, die het spel van mejuffrouw Mouton eene verhoogde aantrekkelijk beid geven, ten goede. De nummers waarmede zij in de tweede afdeeling zoo bijzonder veel sue- cês had, warenGavotte van Silas Etude As dur, Chopin en Scherzo E moll van Mendelssohn. Een stormachtig applaus noopte de gewaardeerde soliste een extra nummer aan haar programma toe te voegenGavotte et Musette van Thome. Wij vestigen met vertrouwen de aan dacht van onze concertbesturen op deze even bescheidene als talentvolle artiste. De tweede soliste van dit concert men ziet, dat voor eene gewenschte afwisseling zorg was gedragen me juffrouw Helfrich, uit Parijs, kon in hare voordrachten met de pianiste niet op een lijn gesteld worden. Hare stem ligt nog voor een deel in den bolster beslotende voordracht mist daarbij den adel, welke alleen aan het lied toe gang kan geven tot het gemoed. Met de stemmiddelen waarover mejuffrouw Helfrich nu reeds beschikt, zong zij niet onverdienstelijk eene Cavatina uit Semiramis van Rossini; toch kan al weder niet verzwegen worden, dat er nog heel wat geslepen en gepolijst dient te worden, voor elke noot van haren coloratuur-zang bij eene reine parel kan vergeleken worden. Over de voordracht der liederen van Schumann en Schubert Widmung en Haiden Röslein zwijgen wij verder. Mogelijk dat de verdere ontwikkeling der zangeres een rijper inzicht in de kunst aanbrengt en haar voor de ver tolking van Duitsche liederen, beter dan dat nu het geval is, bekwaam zal maken. Het orkest opende het programma met de ouverture Egmont van Beet hoven en bracht verder eene omvang rijke in enkele deelen wat al te gerékte suite Les Erinnyes van Massenet ten gehoore. Zooals reeds bo ven kon worden aangestipt, mocht de uitvoering opnieuw bewijzen, tot welk een goede hoogte het orkest in zijne verrichtingen is opgevoerd, dank zij den ijver en de onvermoeide inspanning van den heer Kriens. De toenemende een heid in het samenspel, de meerdere duidelijkheid van de instrumenten in de ondergeschikte partijen, de loute ring van den klank, de zich meer en meer ontwikkelende virtuositeit van het orkest in zijn geheel, het zijn slechts enkele van de vele dingen, waarbij de oplettendheid van den aandachtigen toe hoorder zich met genoegen onder het spelen kan bepalen. Ook in de begeleiding maakt het or kest beduidende vorderingen; wij had den eenige weken geleden gelegenheid, daarop de aandacht te vestigen en mo gen ons ontslagen achten, daarover we der in bijzonderheden te treden; wij eindigen met de verklaring, dat het orkest in alle opzichten stof tot groote tevredenheid heeft verschaft. B. Maandelijkseh Overzicht der Uitgaven van De Vereeniging WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Aan belioeftigen werd na onderzoek uitgereikt: November. December. 1 Nov. '93. N ieuwsberiehten HAARLEM, 9 Februari 1894. Op het museum van Kunstnijver heid zal de tentoonstelling van lederen boekbanden en van voorwerpen van versierd leder Zondag 11 Februari ge opend worden. Een keurige verzameling oude boek banden werd ingezonden door de firma Frederik Muller en Co. te Amsterdam en Martinus Nijholf te 's Gravenhage, welke verzameling voor de boekbinders zeker van groot nut en belang kan zijn. Onder de voorwerpen van versierd leder munt vooral uit de verzameling-van den Heer C. Schöffer te Amsterdam, terwijl buitendien een prachtig oud leder behang ten zeerste de aandacht verdient. De werkstukken van den Heer Merc- kelbagh te Utrecht en de boekbanden van den Heer Mensing te Amsterdam zijn onder de moderne werken zeer belangrijk. Des Zondags is de toegang vrij. In een buitengewoon politieblad wordt bericht, dat in den nacht van 1 of 2 Februari jl. zijn gestolen met braak te Kerkrade ten nadeele van den hor logemaker Antoon Hintze. 5 zilveren remontoir horloges n. 54117, 54118, 17512, 17512, en 27843. 3 zil veren cylinders horloges n. 191977, 66627 en 67511, 4 nikkelen remontoir horloges n. 17. 56, 307727 en 216788. De le Luitenant der Marréchausseé te Maastricht verzoekt opsporing bericht en zoo mogelijk aanhouding. 1893. Aan brood en levensmiddelen f 379 62 Aan brandstoffen22 295 Aan ligging en kleeding.... 39.10 In geld784 275 Voor werkverschaffing Totaal"71225.29 f 1521.81' f 2326.76' f 5073.87 Buitendien werden een zeer groot aantal ten geschenke ontvangen kleeding- stukken uitgereikt. 1893. f 420.705 191.31 62.62» 847.17» lanuari. 1894. 31 Jan. '94 f 727.91» f 1528.24 137.11» 350.72 96.27» 198.— „106546 2696.91 300.- 300.— Gaarne verwijzen wij onze lezers naar de hierin voorkomende annonce „verzekering voor dienstboden." Het komt ons voor dat door de bemoeiingen dier ondergeteekende vele penningen der dienstboden bespaard blijven, velen toch verkwisten dikwijls ondoordacht aan vaak nuttelooze zaken haar loon en verval, wanneer zij de vrije beschik king hierover hebben. Eene verzekering zooals bedoeld wordt van circa 3 a 4, per jaar premie, voor elke f 100 uitkeering, kan ook voor vele gezinnen zéér gewenscht zijn, indien de vader zich op dergelijke wijze verzekerde, dat toch is een spaar- middel, hetwelk den verzekerde zelf op zekeren leeftijd ten goede komt, en tevens aan de erven bij zijn vroeger overlijden wordt uitgekeerd, om zoo noodig, ook in begrafenis onkosten te helpen voorzien. Volgens verkregen in formatie kan de jaarpremie in termij nen worden betaald. Het bureau van vraag en aanbod van den arbeid te Haarlem is geopend Woensdag en Zaterdag avond van -81/2 tot 9Vs uur op den Doelen, waar ge legenheid is tot inschrijving van wer- keloozen, die minstens 12 maanden in Haarlem wonen. Heeren werkgevers worden verzocht zich te vervoegen bij een der commissieleden of op de zitting avonden. Ingeschreven zijn thans 232 perso nen, waaronder metselaars, opper lieden, steenbikkers, grondwerkers, zand- vaarders, timmerlieden, meubelmakers, wagenmakers,losse werklieden, houtza ger, schilders, smid, voorslaander, bank werkers, ketelmaker, ijzerboorder, blik slager, letterzetter, koetsiers, schoenma kers, zadelmaker, touwslager, parapluie- maker, boerenarbeiders, wijnkooper knecht, loopknechts, sjouwerlieden, stucadoor, rijtuigbankwerker, bloemist, pakhuisknecht, bakker, kistenm, bors- telm, kleermaker schipper en katoen drukkers. H.H. Werkgevers kunnen hunne aan vragen inzenden bij de Commissie. J. v.d. WIJDE, Secretaris. „Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: „WERKVERSCHAFFING. Van 1 Nov. tot 9 Februari hebben zich de vol gende personen aangemeld: 2 voor schilder. 5 voor los werkman. 1 voor kleedermaker. 13 voor werkvrouw. 1 voor wa8chvrouw. 2 voor naaister. 2 voor grondwerker. 2 voor loopwerk. 1 voor breiwerk. 1 voor loopknecht. 2 voor oppasser. 3 voor koffiehuisbediende. 1 voor schoenmaker. 3 voor schrijfwerk. 1 voor stucadoor. 2 voor koetsier. 1 voor kantoorbediende. I voor timmerman. 1 voor sigarenmaker. 1 voor lichtwerk Particulieren en werkgevers, die van bovenstaand» aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Boelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 3-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Doelen. ONDERTROUWD. 7 Febr. A. A. Huijboom en H. Swaanswijk. 8 Febr. J. P. Eaber en C. Heijboer. GETROUWD. 6 Febr. J. Kok en Jvan der Marei. J. G. van der Valk en G. Roosekrans. 7 Febr. P. A. van den Boogaard en G. Zijlstra. P. Grootenboer en J. M. Graal. JC. Schuijle- man en J. F'riedricbs. D. Aarse en A. J. de Kiefte. - C. Biere en M. M. Brandt. GEBOORTEN. 1 Febr. C. J. van der Boem geb. Warnier d. T. C. J. Vos geb. Daniels d. 2 Febr. D. H. M. van Koningsbrugge geb. Steffens z.— M van Thiel geb. Schaar d. T. Bouwman geb. Groot z. G. C. Braai geb. Wijkhuijzend. G. M. Snijders geb van der Waterd. C. M. Stol geb. Serné z. C. van Steenwijk geb. Galis 2 d. (levenl.) 3 F'ebr. T. van Deventer §eb. van Breemen d. E. van der Veldt geb. lobbe z. C. Brakel geb. van der Bent, z. J. Coule geb. van Markenstein d. J. Ewoldt geb. Helsloot d. S de Haan geb. Duiker d A. Bosman geb. Knoop z. H. Harmana feb. Luttik z. M. Smolders geb. Hendrikse z. J. van der Riet geb. Zandbergen z. J. W. F'. Briihl geb. Meijer d. 4 Febr. A M. Montijn geb. Nielsen z. J.Grootendorstgeb. Pecbt d A. M. Swart geb. Anderson z. JKoudstaal geb. van Gelder d. H. C. van Gaart geb. Paulen z. 5 Febr. J. Braakenburg geb. Ketema z. S. E. Overtoom geb. Snaas z. J Jansen geb. Wiggers d.J. Heijnegeb. Broekman z W. C. Vermeer geb. Verzeil- bergz. A. J. Sleeman geb. Moletoorz. C. Duin geb. de Haan d. (levenl.) 6 Febr. G. van Woerkom geb. Weijersz. G. Siteur geb. van Schaik d. M. Luijt geb. Houwertjes z. 7 Febr. J. Beekman geb. Beckerz.—w.S. Jansen geb. Sebreiner z. 8 Febr. M. M.Bak ker geb. Out z. J. Sohreurgeb. van Dansig z. R. Noteboom geb. Mulder d. J. Vasen geb. van der Vosse z. H. AZwarter geb. Heijnsbergen d. OVERLEDEN. 31 Jan. W. H. E. Spoelstra 2j. d.Teyler- straat. I Febr. J. P Coolen 34 j. Spoorweg straat. 2 Febr. E L. Augnstini geb. Freijer 70 j. Kruisstraat. AM. Geersengeb.Broek- meijer 65 j. Jansweg. 3 Febr. H. M. Philippo geb. Moerwijk 23 j. Palmstraat. J. Kater 10 m. z. Oranjestraat. A. van Rumpt 8 m. z. Turfmarkt. P. J. Bos 4 m.z. Spaarnwouder- straat. 4 F'ebr. M. A. W. Meijer 10 m.z. Campbuijsstraat. H. Roelofs 69 j. L. Poel laan A. Koper 9 j d. K. Heerenstraat. 5 Febr. J.Dikkebooml m d. Rozenprieëlstraat. W. G. van Riemsdijk 17 j. Burgwal. M. Couveman 7 m. d. Sophiastraat. 6 Febr. A. W. Leenart 1 m. z. KI. Houtstraat.—7 Febr. G. van der Ben geb. Dekker 50 j. Riviervisch- markt. G. P. Schroder 80 j. Gr. Houtstraat. S. J. Serné geb. Bronkhorst 83j.Teyler- straat. JVerhoeven 83 j. Hagestraai. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terng te bekomen zijn. Vier portemonnais met eenig geld. Eene juchtlederen portemonnaie, inhou dende eenig geld, eenige postzegels, eenige zilveren Oud Hollandsche munt stukken en twee vreemde banknooten. Eene portemonnaie met eenig geld en twee vreemde muntstukjes. Twee einden zinken pijp. Een nikkelen horloge-kettinkje. Eene geschilderde roeiboot. Een koperen gewicht. Een dames-hoed met schotsehe strik. Een vrouwenzak waarin o. m. eene portemonnaie met f 0.01. Een hon- denmuilkorf. Eene mestvork. Een paar schoenen. Een paternoster. Drie leerboeken, waarvan twee zijn ge titeld „Maarten Luther". Eene sta len horlogeketting. Een granaten armband met zilveren sluiting. Een lorgnet in étui. Eene gouden broche. Een schoentje. Een dames hoed. Een notitieboekje. Een verguld zil veren oorbelletje. Een R. K. kerk boek. Een staart eener rijtuiglan taarn. Een lorgnet. Een zilveren horloge. Eenige sleutels aan een ring. Eenige sleutels. KAASMARKT van 7 Februari 1894.' Aangev. en verk. 44 stapels uitma- dende 2592 kazen, wegende 5090 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr.] 30.50. ORGELBESPELING in de Groote- oi St. Bavokerk alhier op Dinsdag 13 .Februari 1894, des namiddags van' 1—2 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1Allegro Icon brio uit de 4e So nate Mendelssohu 2. Sonate No. 2.J. S. Bach. a. Vivace. b. Largo. c. Allegro. 3 Fantasie EroicaKühmstedt. 4. Duet uit Stabnt MaterRossini. 5. Fluit Concert (2e deel)Riuck.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 2