PREDIKBEURTEN Eerste Blad. No. 24. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Zestiende Jaargang. van ZATERDAG 24 Maart 1894. vm»«niTT™»p Nerf. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust Doet Uwe inkoopen liefst niet «p Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? op Zondag 25 en Maandag 26 Maart 1894, Eersten en Tffeeden Paasehdag. Nederd. Herv. Kerk. Nieuwsberichten. HLIPHOONNIMMIK TmT Êk 5 VB (Tl H TIL1PHONISCHE VERBINDING 144 AS» XJL JLV JU* JLJ JJLI« O \J AA met AMSTERDAM. wamuu ABONNEMENTSPRIJS: lri„. Par drla maandenr— ,25. VERSCHIJNT: franco p.poat —,40. Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 85 cents, elke regel Dinsdag- en Vrijdagavond Afzonderlijke nommers s centen per stuk. meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. Advertentim worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG dee middage ten 12 we, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Het Bestuur der Afdeeling. Eerste Paasehdag. Kollekte voor de Christelijke «chool voor on- en minvermogenden in alle benrten. Groote Kerk. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. Moeten. lete tekst. "(Avonds 6 nre, Es. Hoog. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. H. H. Barger pred te Bloemendaal. Christelijk Geref. Gemeente. Ridderstraat 24. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 ure, 's av. 5 Va ure, Godsdienst oefening. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Godsdienstoefening. Lnthersehe Kerk. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. Poolman. Avondmaal, 's Avonds 6 nre, Es. Helper Sesbrugger. Dankzegging. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. Helper Sesbrugger. Kerk derV ereenigdeDoopsgezinden Eerste Paasehdag. Voorm. 10 ure, Es. Vraandijk. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. de Fries. Remonstrantsche Kerk. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Er. P. H. Ritter, van Amsterdam. Kerk der Broedergemeente. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 ure, Es. Weiss. Nieuwe Kerk. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. Veen. lste teket. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. Knottenbelt. Jans-Kerk. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. Barbas. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. van hennep. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. Swaan. Eglise Wallonne. Eerste Paasehdag. Dix henres, Mr. Richard pastenr a Amsterdam. Collecte ponr les personnes et les églises néoessitenses. Gereformeerde Kerken. (Ged. Oudegracht). Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, 's av. 5 nre, Es. Mulder. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. Mulder. (Klein Heiligland). Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, 's av. 51/2 nre, de Heer J. Basoski, van Delft. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, de Heer J. Basoski van Delft. (Ridderstraat). Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, 's av. 6 nre, Es. Langhout. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. Langhout. Lokaal „Weten en Werken." Ged. Oude Gracht bij de Turfmarkt. Eonderdag 's av. 8 nre, Es. Knottenbelt. Bijbellezing. Sluiting. Es. Barbas ontving met dankzegging voor de Christelijke school voor on- en minvermogendennog gekollekteerd door Mej. N. Nf 10.en van M. W. te Amsterdam f 1. Bennebrook- Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. J. A. Gerth v. Wijk Jr. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 ure, Es. J. A. Gerth van Wijk Jr. Op beide Paaschdagen Collecte voor Nood lijdende Kerken en Personen. Beverwijk. Eerste Paasckdag. Voorm. 10 uur Es. J. C. Boon, Tweede Paasehdag. Voorm. 10 ure, Es. W. van Elden, Predikant te Heemskerk. Evang. Luthersche Kerk. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. K. A. Gonlag, Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, geen dienst. Doopsgezinde Kerk. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 ure, Es. J. Sepp. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, geen dienst. Bloemendaal. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. H. H. Barger Nam. 21/j nie, geen dienst. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. C. Veen Pred. te Haarlem. Heemstede. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. J. Kuglman, Dankzegging. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. J. Kuglman. Hillogom. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. E. J. M. Wüsten- hoff, Pred. te Sassenheim. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Geen dienst. Houtrijk en Polanen. Eerste Paasehdag. Voorm. 91/3 nre. Es. J. W. Knottenbelt, Pred. te Haarlem. Sandpoort. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 ure, Es. J. van Loenen Martinet, Collecte voor Noodlijdende Kerken en Personen. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 ure, Es. J. van Loenen Martinet. Spaarndam. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. T. Hoog. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. T. Hoog. Velseu. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. K. Loggers, 's Avonds 7V3 nre, Es. K. Loggers, iB het lokaal voor Chr. Belang. Tweede Paasehdag. Voorm, 10 ure, Es. K. Loggers. Zandvoort. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. C Barneveld. Dankzegging. Tweede Paasehdag. Voorm. 10 nre, Es. C. Barneveld. In eene vereenigde zitting van de beide Kamers der Staten Generaal, ge houden op Dinsdag 20 Maart, onder voorzitting van den heer v. Naamen van Eemnes, president der Eerste Ka mer, heeft de Minister van Binnenl. Zaken, daartoe door H. M. de Koningin- Regentes gemachtigd, de tegenwoordige zitting der Staten Generaal gesloten. In de daarbij gehouden aanspraak wees de Min. er op, dat door medewerking der Kamers gedurende de afgeloopen zitting weder op onbekrompen wijze in de be hoefte van 's Lands dienst was voorzien. Tevens werden verschillende gewichtige maatregelen van wetgeving genomen. Voorschriften omtrent het faillissement en de surcéanse van betaling werden vastgesteldeene nieuwe regeling van fabrieks- en handelsmerken werd in 't leven geroepeneene belasting op de bedrijfs- en andere inkomsten kwam tot stand. Omtrent eene regeling van het Kiesrecht voor de tweede Kamer en de Prov. Staten werd echter geen overeenstemming verkregen. De Koning in-Regentes, overtuigd, dat in de tegen woordige omstandigheden een beroep op de natie raadzaam is, om tot eene bevredigende regeling van het kiesrecht te komen, heeft daarom besloten de ontbinding van de Tweede Kamer uit te spreken. Eerlang zullen de kiesbevoegden worden geroepen tot vernieuwde samen stelling dier Kamer. Namens de Koningin- Regentes betuigde de Min. dank voor de zorg en toewijding door de Kamer be toond, tot behartiging van 's Lands belangen. De verkiezingen voor de nieuwe Twee de Kamer zijn bepaald op 10 April, en eventueele herstemmingen op 2A April. De nieuwe zitting zal op 16 Mei ge opend worden. De Minister van Buitenl. Zaken, Mr. G. van Tienhoven, is op zijn verzoek eervol ontslagen, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem aan H. M. en den Lande bewezen. Het beheer van het departe ment van Buitenl. Zaken is ad interim opgedragen aan den Minister van Marine. Sneller, nog sneller, langer, nog langer is de vraag van onzen tijd, in de eerste plaats op sportgebied. Aan den eisch „langer" heeft thans weder vol daan een twintigjarig Engelschman, en zich hierdoor het Kampioen schap verworven in het piano-spel. Hij speelde onafgebroken voort van 's mor gens zes uur tot 's avonds half elf. Na tuurlijk zal er nu wel spoedig iemand zijn, die dit wereldrecord slaat, maar zóó behouden wij de kampioenen 1 Even natuurlijk is het, dat door al dit snel ler, en harder en langer de vraag naar goed, beter en best op den achtergrond raakt. Naar men wil zullen dekonigin- gen den 3en April haar jaarlijksch be zoek aan de hoofdstad brengen. De datum is echter nog niet met zekerheid vastgesteld, omdat 't nog niet vast staat, of de vorstinnen, na haar bezoek aan Amsterdam, naar Den Haag zullen terugkeeren of onmiddellijk van hier het zomerverblijf te Soestdijk zullen betrek ken. In het laatste geval zouden zij 10 April in Amsterdam komen. Dit jaar zal er tijdens het verblijf der Vorstinnen te Amsterdam geen raout gegeven worden. Een werkman op eene instru- mentfabriek te Tilburg, een Hongaar van geboorte, die in den laatsten tijd met kwaadwillige plannen omging, kwam dezer dagen thuis en bedreigde zijne vrouw met eene revolver, geladen met zes patronen. Zijne vrouw, niet bang, nam hem het wapen af en bracht het terug naar den verkooper, waar zjj wist dat B. het gekocht had. Zij nam denzelfden dag haren intrek bij hare ouders. Den volgenden dag nam B. op de fabriek „gedaan" en kocht te 's Her togenbosch een nieuwe revolver. Thuis gekomen, en zijn vrouw niet vindende, begaf hij zich naar de woning harer ouders, en richtte, toen hij was binnen gedrongen, de revolver op het hoofd zijner vrouw. Deze verijdelde zijn voor nemen door hem op de hand te slaan, waarop B. de woning uitvluchtte, na nog een schot gelost te hebben dat niemand deerde. Daags daarna werd een briefje van hem ontvangen, blijkbaar uit liet na burige dorpje Berkel afkomstig; men is hem echter nog niet op het spoor.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 1