H4ARLEISCH PREDIKBEURTEN Eerste Blad. No. 26. Zestiende Jaargang. 144. van ZATERDAG 31 Maart 1894. Ned. Vereen, tet bevordering van Zondagsrust op Zondag 1 April 1894. (Jitqave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. TBLEPHOONNUMMBK TBLBPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Ptr drie maanden—,25. franco p. post ,40. Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 85 cents, elke regel Afzonderlijke nommers 3 oenten per stnk. meer 5 cents, groots letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAQ en VRIJDAG des middag* ten IS ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Swaan. Nam. 2 ure, Ds. Knottenbelt. Doops bediening, 'fl Avonds 6 ure, Ds. Barbas. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Veen. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Voorm. 10 ure, geen dienst. 's Avonds 6Va ure, Ds. J- A. Gerth van Wijk Jr. Beverwijk. Voorm. 10 uur Ds. J. C. Boon, Doopsbediening. Nam. 1 ure, Zondagschool. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. J. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. II. R. Burger. Nam. 2Vj ure, Ds. R. H. Barger. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. J. Kuylman, Jans-Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Hoog. Woensdag 'sar, 7 ure, Ds. van Lennep. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 nre, Ds. Knottenbelt. Eglise Wallonne. Dix henres, M. Nardi, past, a Leyde. Gereformeerde Kerken. (Ged. Oudegracht). Voorm. 10 nre, 's av. 5 nre, Ds. Mulder. Woensdag 'sav. 8 ure, Ds. Mulder. Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, Lezing. 'sAv. 6 ure, Ds. C. Stadig, pred. te Nienw-Vennep. Ridderstraat Voorm. 10 ure, 's av. 6 ure, Ds. Zanghout. Christelijk Geref. Gemeente. Ridderstraat 24. Voorm. 91/a ure, 's av. 5 i/s ure, Ds. P. J. M. de Bruin, pred. te Voorsohoten. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Helper Sesbrugger. Kerk derV ereenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Hesta. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. J. J. van Walsem, Pred. te Noordwijk aan Zee. Houtrijk en Polanen. Voorm. 91/2 nre, Ds. J. A. Gert van Wijk Jr., Pred. te Bennebroek. Doopsbediening. Sand poort. Voorm. 10 nre, Ds. J. van Zoenen Martinet. Spaar ndam Voorm. 10 nre, Ds. T. Hoog. Velsen Voorm. 10 nre, Ds. K. Zoggers, Doops bedieuing. 's Avonds 71/2 ure, Ds. K. Zoggers, in het lokaal voor Chr. Belang. Donderdags avonds 8 uur Bijbellezing in 't lokaal voor Chr. belang. Ds. K. Zoggers. Zand voort. Voorm. 10 ure, Ds. C Barneveld. Doopsbediening. 's Avonds 6V2 ure, Ds. C. Barneveld, KRONIEK. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. P. M. Keller van Hoorn, pred. te Dordreoht. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. Weiss. Nam. 3 ure, Ds. Klesel, English service. De collecte gehouden aan de deuren der kerken op Zondag 25 Maart, voor de sohool voor on- en minvermogenden, heeft opgebraoht de som van f 122.70. De diakenen: H. J. BLANSERT. JOH. KEIJZER. Haarlem, 28 Maart 1894. Ds. Barbas bericht met dankzegging de volgende nagekomen giften voor de collecte voor de school in de AntoniestraatN. N. f 1.Mevr. Tr. f 1.—, N. N. 1.— Ds. Poolman is deze week verhinderd zijne catechisatiën te houden. De Raadsvergadering van "Woensdag 28 Maart was op twee na voltallig. Eene agenda van twee en twintig pun ten, welke, hoewel op een paar uitzon deringen na geen ingrijpenden invloed uitoefenende op de gemeentezaken, toch zeker der vermelding waard zijn. Het lezen van de notulen der vorige vergadering ging onopgemerkt voorbij en de ambtshalve gedane mededeelingen volgden. De Vereeniging van gedoopte Chris tenen vroeg en verkreeg verlof tot liet in gebruik nemen van een der lokalen van de tweede Burgerschool voor hare Zondagschool. Ontslag werd verleend eervol aan den Heer C. Schuil, onderwijzer aan de kostelooze school D. Een voorstel van B. en W. om als nog op de kiezerslijsten te plaatsen den Heer J. Gebhard werd aangenomen, en eene Verordening op het recht van begraven in het Mausoleum werd goed gekeurd, nadat er door B. en W. nog een tiende artikel aan was toegevoegd, bedoelende om binnen een jaar na het aanschaffen van begraafplaatsen op de gewone begraafplaats, in de gelegenheid te stellen tot het bijzetten in het Mau soleum, zullende de kosten van het laatste alsdan verminderd worden met het reeds betaalde. Aan Jb. Graaff werd voor den tijd van een jaar verhuurd een gedeelte van de gedempte Beek, liggende achter zijne smederij, tegen tien cents de M'. S. Warmerdam Gz. te Hillegom, huur der van twee stukken gemeentegrond aan de Leidsche Vaart, werd toegestaan deze opnieuw in te huren, als zijnde de huur in Februari geëindigd. Met J. H. Bulters werd eene ruiling van grond aan de Oostvest bekrachtigd, met bepaling, dat hij zal betalen voor den grond, dien hij meer ontvangt dan afstaat 5.per M1. Om te betalen uit den post onvoor ziene uitgaven werd f 53.toegestaan voor diensten bewezen door de genees kundigen De Brouwer en Van Maas. De Nederlandsche Bell Telefoon-Maat schappij vroeg vergunning om op ge meentegrond palen te plaatsen ter aan sluiting van het landgoed De Rijp aan het Telefoonnet. Na eene ampele be spreking, waarbij de Heer Macaré vroeg, waarom de gemeente geen hooger huur zon heffen en dit punt wenschte aan te houden, waarvan hij een voorstel maakte dat verworpen werd, is de ge vraagde vergunning gerenvoyeerd aan B. en W. A van der Lande alhier had een plan ingezondeh tot bebouwing van een poort of slop aan den Burgwal, doch vroeg vergunning om den ingang te mogen maken op 2.5 in plaats van 3 M. zoo- als de verordening bepaalt. De Heer Macaré wil het desbetreffende artikel gehandhaafd zienhet ligt niet op den weg van den Raad minder breede toe gangen toe te staan. De Heer de Kanter licht het voorstel toe om voor dit geval toe te staan en na eenige bespreking wordt aan Van der Lande de gevraagde vergunning verleend. Een voorstel van B. en W. om van R. Slot aan te koopen een strook grond aan den Zijlweg ter groote van 17 M tegen f 15 was in de maand October van het vorige jaar aangenomen. Thans biedt Slot eene strook, daarachter gele gen, om niet aan op voorwaarde dat die van gemeentewege bestraat worde. De Raad aanvaardde het geschenk en stond tot de bestrating f 48 toe. Vervolgens werden ter rioleering, be strating en verlichting van de project straten aan de Leidsche Vaart de gevraagde gelden, ongeveer ƒ1600, toegestaan. Met punt 12 kwam in behandeling een verzoekschrift van 93 koffiehuis houders, tappers en slijters om het algemeene openingsuur hunner inrich tingen te bepalen op des morgens zes uur en een met veertig handteekeningen om het sluitingsuur te bepalen op twaalf uur. B. en W. stelden voor het eerste te wijzen van de hand, het laatste ter afdoening te stellen in handen van den Burgemeester. De Heer Van der Mersch wilde het openingsuur wel in overweging nemen, de Heeren Klein en Macaré zijn er tegen, een voorstel van den eersten in dien zin valt met 8 tegen 21. Voorstel B. en W. aangenomen. De Heer C. Heyman en 74 mede onderteekenaren wendden zich tot den Raad verzoekende in de Politie verorde ning de bepaling op te nemen, dat in deze gemeente op openbare wegen geen honden mogen los loopen, tenzij gemuil band. De afdeeling der Geneeskundige Maatschappij adviseerde aan het bezwaar te gemoet te komenhet Bestuur der Vereeniging tegen het mishandelen van Dieren, evenals B. en W., in tegen- overgestelden zin. De Heer Lodewijks stelt voor in toestemmenden zin te besluiten. Daar kwamen de monden los van van de voor- en van de tegenstanders van het. muilkorven. De heer Krol wees op den last, de Heer Enschedé op het gevaar van gemuilkorfde honden. De Heer Macaré zegt, dat men door de bestaande verordening volkomen ge waarborgd is tegen kwade honden en de Heer Willink wil den honden het voorrecht schenken gemuilkorfd op straat te verschijnen. De Heer Beijnes hangt een tafereel op van ge- en ongemuilkofdede laatsten zijn volgens Z. Ed. als een kind in de wieg. Deze voor uitlegging vatbare uitdrukking veroorzaakte nogal gelach; met het bevel tot muilkorven plagen wij 't meest de mensehen, be toogt de Heer Sneltjes, maar al de be- toogen hebben het voorstel Lode wijks niet ontzenuwd. Nadat de Heer Krol nog een lans voor de honden en de Voorzitter een voor de menschen heeft gebroken, besluit de Raad tot niet muilkorven, m. a. w. verwijst de ingeze ten die door een hond zijn gemolesteerd ot nadeel is berokkend zich te gedragen naar de artikelen voor zulke gevallen ex- presselrjk vervaardigd. Toch waren er elf Heeren tegen, 't kan ook tien zijn. Eene suppletoire begrooting van 't St. Elisabeths gasthuis, de rekening over 1892 van de Stads-Apotheek en die van het Barbara Gasthuis werden goed gekeurd en de Raad benoemde den Heer A. Beernink totonderwijzerleklasse aan school F. De benoeming van een makelaar werd aangehouden. Toen kwamen in behandeling de be noemingen. Eerst van een wethouder in de plaats van Mr. H. Enschedé, die als zoodanig had bedankt. Reeds bij eerste stemming werd met 23 stemmen verkozen de Heer Joh. de Breukde Heeren Van Styrum, Krol en Bijvoet verkregen elk 2 stemmen. Door den Voorzitter hiertoe uitgenoo- digd, verklaarde de benoemde de be trekking te aanvaarden met dank voor het door den Raad in hem gestelde vertrouwen, na welke verklaring een hartelijk woord door den Voorzitter werd gesproken. De Heer De Breuk werd staande de vergadering door alle Raadsleden met dezen hoogst eervollen uitslag geluk gewenscht. Toen richtte de Voorzitter als zooda nig en als Burgemeester een woord van dank tot den aftredenden Wethouder, die deze toespraak beantwoordde. De vergadering benoemde nog tot onderwijzer 3e klasse aan school D den Heer J. C. A. Croin, alsmede de stem- bureaux voor de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer en ging bij punt 22, benoeming van een deskundige voor de waterleiding, in geheime zitting over. Na heropening werd door den Heer Van Dieren Bijvoet voorgesteld de be noeming van een deskundige voor de waterleiding aan te houden tot de vol gende vergadering. In dien zin werd besloten en na omvraag ging de vergadering uiteen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 1