EAAELEH8GH Eerste Blad. PREDIKBEURTEN {No. 28. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86 Zestiende Jaargang. 144. met Amsterdam. van ZATERDAG 7 April 1894 Ned. Vereen, tet bevordering van Zondagsrust. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? op Zondag 8 April 1894. Nederd. Herv. Kerk. Nieuwsberichten. TELEPHOONNUMMER Iït TELEPHONISCHE VERBINDING ABONNEMENTSPRIJS P«r drie maanden,35. franco p. poet —,40. Prijs per Adverteatie van 1 tot 5 regels 85 cents, elke regel Afzonderlijke nommers 3 eenten per stuk, meer 5 cents, groote lettere naar plifetsraiiate. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middag» ten 18 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Het Bestuur der Afdeeling. Groote Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. Barbas. Avonds 6 nre, Ds. van Lennep. Catechismus, Zondag 49. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. Hoog. Jans-Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. J. R. Slotemaleer de Bruijneber. pred. te Hanlerwijk. Woensdag 'a av. 7 nre, Ds. Veen. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 nre, Ds. Swaan. Eglise Wallonne. Dix henres, M. li. Bourlier, pastenr a la Haye. Gereformeerde Kerken. (Ged. Oudegracht). Voorm. 10 nre, 's av. 5 nre, Ds. Mulder. Woensdag 's av. 8 ure, Ds. Langhout. Klein Heiligland). Voorm. 10 nre, 's av. 51/2 nre, de heer J. II. Landwehr, van Leiden. Ridderstraat Voorm. 10 nre, 's av. 6 ure, Ds. Langhout. Voorbereiding. Openbare belijdenis. Christelijk Geref. Gemeente. Ridderstraat 24. Voorm. 10 nre, 's av. 51/2 nre, Godsdienst oefening. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. KerkderVereenigdeDoopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. Tideman. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 nre, Ds. Weiss. Ds. Moeton herinnert sommigen zijner leerlingen, dat zijne cateohisatiën weder zijn aangevangen. Bennebroek. Voorm. 10 nre, Ds. J. A. Gert van Wijk Jr., Collecte voor de Kerk. Beverwijk. Voorm. 10 uur Ds. J. O. Boon Nam. 1 nre, Zondagschool. Evang. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. J. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. H. H. Barger. Kam. 2Vs nre, Ds. H. H. Barger. Heemstede. Voorm. 10 nre, Ds. J. Hillegom. Voorm. 10 nre, Ds. C. B. Pred. te Katwijk aan Zee. Houtrijk en Folanen. Voorm. 9Vs ure, Ds. C Veen, Pred. te Haarlem. Sandpoort. Voorm. 10 nre, Ds. P. Heering, Pred. te 's Gravenhage. Spaarndam. Voorm. 10 nre, Ds. T. Hoog. Velsen. Voorm. 10 nre, Ds. K. Loggers, 's Avonds 7V2 ore, Ds. K. Loggers, op de Heide. Donderdags avonds 8 nar Bijbellezing in 't lokaal voor Chr. belang. Ds. K. Loggers. Zaterdags avonds 7Va uur Bijbellezing op de Heide de Heer van Zweden. Zandvoort. Voorm. 10 nre, Ds. C Barneveld. 's Avonds 6y2 ure, Ds. C. Barneveld, KRONIEK De Raadsvergadering van 4 April was reeds bij die van de vorige week in uitzicht gesteld en ook nu waren alle leden, op een paar uitzonderingen na, tegenwoordig. De nieuwbenoemde wethouder, de Heer de Breuk had thans als zoodanig zitting genomen. Als gewoonlijk werd aan de lezing der notulen van de vorige vergadering niet veel aandacht geschonken, doch de wet spreekt enenfin, de wet spreekt van voorlezen, niet van er naar luisteren. Onder de oplezing van het lijstje in gekomen stukken door, deelde de Voor zitter mede, dat in een der volgende vergaderingen de adressen in zake de kermis aan de orde komen, dat de Wet houder de Kanter voortaan belast is met de afdeelingen Financien en Arm wezen en de Wethouder de Breuk Openbare Werken, Bouwpolitie, Ge meentereiniging, Gas- en Waterleiding voor zijne rekening krijgt. Dat de Heer de Breuk ontslag verzocht als Commis saris van de Bank van Leening was bij dien overvloed van werk te begrijpen, maar de Raad vond goed hem nog te benoemen als ambtenaar van den Bur gelijken stand; genoeg om te begin nen. Den 29 Maart heeft de kasopneming plaats gehad van den gemeente-ontvan ger. De Voorzitter deed hiervan mede deel ing. De Vereeniging ter uitbreiding van het Stedelijk museum heeft weer twee schilderijen aan de gemeente ten ge schenke gegevenhet is in dank aan vaard. Twee ingezetenen, de Heeren J. Tim mer en A. van der Laan vermeenden alsnog recht te hebben op de kiezers lijst geplaatst te wordende Raad, van oordeel zijnde, dat die Heeren in hun recht waren, besloot ingevolge hun ver zoek in deze te handelen. Omtrent het gemeenschappelijk onder houd van de vaargeul in het Noorder spaarne, wat de gemeente op f 2580 komt te staan, deelde de Heer Figee mede, dat er tusschen de oude en de nieuwe Spaarnegeul ondiepten waren, zoodanig, dat menige schipper, vreemd in dat vaarwater, er bleef stekenhij vindt verbetering van den toestand wen- schelijk. Het doel is, zegt de Heer de Kanter, de bestaande geul te onderhouden, maar weet niet of in de bijdrage nieuwe wer ken begrepen zijn, maar de Heer Figee wenscht doorgaande verbetering. Alsnu werden B. en W. uitgenoodigd het noodige te verrichten in deze, ook in betrekking tot de oude vaargeul. De perceelen Wilhelminastraat 4, 6, 8, en 10 staan op gemeentegrond, in erfpacht tot 932. Nu wenscht de eigenaar van perceel No. 4 zijn huis te doen verbouwen. B. en W. wenschten van deze gelegenheid gebruik te maken om de rooilijn aldaar te verbeteren en hadden in deze rich ting de noodige stappen gedaan. De eigenaar, de Heer J. Koppen, zou ge noemd college ter wille zijn, als de gemeente 2000 bijdroeg in de meer dere kosten. B. en W. vinden dit te veel voorde gemeente en stellen nu voor te wachten tot de grond weer aan de gemeente vervalt dus 38 jaar en dit keur de de Raad goed. Toen was de reclame commissie aan het woord. Op haar advies besloot de Raad den aanslag onveranderd te laten van zes reclamanten; de aanslagen te wijzigen van 16 personen; gunstig te beschikken op 2 bezwaarschriften; af wijzend op twee. De Heer G. J. Schutte werd, naad vies van de Kamer van Koophandel, benoemd tot makelaar in assurantiën en meubilair. Tot leeraar in de wiskunde, werk tuigkunde en cosmographie aan de H. B. S. met vijfjarigen curcus werd benoemd de Heer G. de Vries, thans leeraar aan de cadettenschool te Alkmaar op eene jaarwedde van f 2000. Het Februari rapport van den opzich ter de gasverlichting werd aangenomen voor kennisgeving en hierna ging de vergadering over in comité-generaal. Na heropening werd benoemd tot deskundige voor de waterleiding, tevens belast met het maken en uitvoeren der plannen, de heer J. Schotel van Rotter dam. Hiermede waren de punten der agen da afgewerkt, maar de Voorzitter deel de nu nog mede, dat Woensdag mid dag te één ure, een schrijven was in gekomen van de Kamer van Koophan del, waarin zij kennis gaf bezwaar te maken tegen de doorgangshoogte van de geprojecteerde brug over den Kin- huissingel. Zij wenschte die hoogte twee meter inplaats van 1.6 M. Maar, zegt de Voorzitter, de Raad stelde den 7 Februari vast, dat de uitvoering van die brug zou opgedragen zijn aan B. en W. en wil daarom het schrijven der Kamer aan B. en W. renvoyeeren ter afdoening. De Heer Figee heeft hiertegen zijne bedenkingen dat het stuk zoo laat in kwam, verklaarde hij voldoende, maar wees er op dat bij een hoogte van 1.60 M. geene groote stukken binnen het westelijk deel der gemeente zouden1 kunnen komen anders dan langs een grooten omweg. De Voorzitter zegt echter, niet te bedoelen, dat door B. en W. geen re kening zal gehouden worden met de bezwaren. Bovendien zou de aanbeste ding van de brug dan niet op 5 April kunnen plaats hebben. De Heer Van der Steur ziet de noodzakelijkheid van uitstel niet in; men kan aanbesteden ondanks te maken veranderingen, daar deze tariefsgewijze worden verrekend met den aannemer. De Heer de Kanter vind het veel geschikter, dat ook de Raad in deze oordeelt en stelt voor wel het stuk te renvoyeeren aan B. en W., maar om advies. Het voorstel van den Voorzitter ter afdoening aan B. en W.- komt in stemming en wordt aangenomen met 16 van de 29 stemmen, waarna de vergadering wordt gesloten. De Noorsche Storthing heeft een voorstel verworpen, gedaan van radicale zijde, om de civiele lijst des konings met honderd duizend kronen te ver minderen, maar aangenomen een voor stel om de civiele lijst van den kroon prins niet uit te betalen, voor en aleer eene uitdrukking betreffende het Noren- land, welke door den kroonprins zou gebezigd zijn, gelogenstraft is. Athene is Zondagavond een paar uren in duisternis gehuld geweest. Het gemeentebestuur had een verschil met zijn gasleverancier, een Fransche Maat schappij. Het weigerde de 500.000 francs te betalen welke de stad nog schuldig was, en eischte van de gasmaatschappij een som van 600.000 francs voor boe ten enz. De gasmaatschappij volvoerde nu een sinds lang geuite bedreiging en sneed den gasaanvoer af. Door tusschenkomst van den Minister van Binnenlandsche Zaken kwamen de beide partijen tot eene schikking, zoodat spoedig weder het licht straalde in de Grieksche hoofdstad. Te Brussel heeft de vorige week een droevig ongeluk plaats gehad. Twee inspecteurs der riolen ontdekten in de Rue de Cologne een defect en daalden achter elkaar in het riool neder. Toen geen hunner weder naar boven kwam, stelde een daar geposteerde politie agent een onderzoek in, maar ook deze keerde niet terug. Toen werd de brandweer gealarmeerd, die met verplegers van het Roode Kruis aanrukte. Een brand weerman, Platte geheeten, daalde, met eene respirator voor den mond, in het riool neder en bracht achtereenvolgens de drie slachtoffers der rioolgassen te voorschijn. Een der inspecteurs, een huisvader met 8 kinderen, bleek reeds overleden. Men zou meenen, dat menschen, die voldoende op de hoogte zijn van de ge varen, aan hun beroep verbonden, voor ziehtiger behooren te zijn, doch zeer stellig is zoo iets altijd te laat gezegd. Het schijnt, dat de personen die een gevaarlijk beroep uitoefenen, langzamer hand de gevaren minder achten, naar mate de ongevallen erbij met langer tusschenruimten plaats hebben.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 1