KINDERVOEDING. CONCERT LA KUL Kamermuziek. Sociëteit „Vereeniging." ADVERTENTIEN. Gemeenteiyk Muziekkorps op Zondag 3 Februari 1895, Samedi 2 février 1895, «ma—mpih »nnrwii— Madame Sans-Gêne, Nederlandsche Opera Stads-Monwbnrg te Amsterdam. vanMej. LOtJISEHEUMAH Woensdag 6 Februari 1895, Schouwburgbezoekers, VEREENIGING Tweede Séance op Dinsdag 5 Februari 1895. kunnen worden, als hij eene vrouw vond, die hem tot in den dood getrouw bleef, waartoe hij eens in de zeven jaar aan land mocht gaan. Op een verlaten eiland treffen we den Hollander aan in gezelschap van een Noorweegsch schipper, Daland, mede voor slecht weer hier bescherming zoe kende en die hem vertelt van zijne lieve, reine dochter, Senta. Al zijne schatten biedt hij den Noor aan, als hij die dochter aan hem wil afstaan. Inmiddels is Senta tehuis den vader wachtende en heeft zij eene romantische liefde opgevat voor de hoofdpersoon van een schilderij in de huiskamer, wiens geschiedenis Erick, haar verteld heeft. Zij verklaard de vrouw te willen worden van den Hollander. 1'. De vader komt tehuis met den man, in welken zij den held harer droomen erkent, terwijl hij in haar ziet de vrouw hem door de Engel toegezegd. In de derde acte komt het schip van den Hollander ten tooneele, ieder herkent het aan het bloedrood zeil. Het woest gezang boezemt den omstanders schrik aan en Senta, met den Hollander ver loofd, heeft een zwaren strijd tusschen hem en Erick, waardoor de Hollander alweer denkt, dat hij voor zeven jaar verloren is, doch Senta's trouwe liefde redt hemzij springt van eene rots om den zwerveling achterna te ijlen en door deze daad heeft zij de belofte van den Engel vervuld, Het spookschip verdwijnt en de En gel draagt den zwerveling naar de eeuwige rust. De uitvoering van dit grootsch ge dachte toonwerk was werkelijk schoon. De Heer Orelio vervulde de hoofdpartij met de meest toewijding. Het werk stelt hooge eischen, Orelio overwon ze. Wij herinneren aan het schoone duet, 2e acte en zoovele schoone momenten in de 3e acte. Senta werd vertolkt door mevrouw Engelen-Sewing. Meer en meer, ook wat uitspraak en spel betreft, verzekert zij zich een eereplaats in de Opera. De Daland partij was bezet door den heer de Nobel op een wijze die zeer te roemen was. De bijrollen waren naar behooren vervuld en steeds winnen de koren in belangrijkheid. De zeer inge wikkelde orchestratie eischt ook veel van het orkest, maar zeer stellig pleit het voor den directeur, dat ook hier veel schoons te genieten viel. In hoeverre ons klein tooneel tot de opvoering van de Vliegende Hollander geschikt is, late men in 't midden, doch over de verzorging der tooneelstel in de 3e acte bestond niet veel reden tot tevredenheid, waarbij nog moet opge merkt worden, dat niet eens alle decora ties vast stonden. Sober tot in het armoedige was in dit opzicht alles geschikt om de illuzie te verzwakken. Het oog wil ook wat. Mogelijk zou bij eene tweede opvoering een en ander kunnen verbeterd worden. Het publiek toonde zich zeer voldaan, nu, wat de uitvoering betreft bestond daar alle reden toe. Dinsdagavond hield de HeerBierens de Haan van Amsterdam voor de Haarl. Jongelingsvereen. (Lange Annastr.) eene boeiende rede over „de Bataks en de Zending." De Spr. schetste de levens wijze der Bataks en den toestand hunner woningen. Hij deelde mede, hoe huiine dorpen ingericht waren, gaf eene be schrijving van de doodenfeesten der Bataks, en van een bezoek aan de Markt. Voorts verhaalde hij een en ander om trent hun Godsdienst en den invloed der priesters. Ten laatste hoe de zen ding er tot stand kwam, en hoe deze er zich uitbreidde. De voorzitter der afd. den heer W. Ten Boom, bracht den Spreker een woord van dank voor zijne leerrijke rede. Op het museum van Kunstnijver heid alhier zijn de teekeningen der werkstukken op het gebied der ambachts nijverheid nog tentoongesteld. Het Museum werd gedurende den maand Januari door 359 personen be zocht. In den nacht van Woensdag op Donderdag te ruim 2 ure heeft een felle brand plaats gehad ten huize van den winkelier in heerenartikelen J. R. Prent v. d. Berg, aan de Kleine Hout straat No. 29, vermoedelijk ontstaan door het springen van een petroleum lamp op de slaapkamer boven. Het perceel stond spoedig in lichte laaie en is bijna geheel uitgebrand. De be lendende perceelen zij n behouden, maar hebben veel waterschade bekomen. Alles was verzekerd. De politie met haar slan genwagen en Spuit 10 hebben den brand gebluscht. Te 4 uur was alle gevaar geweken en de brand zoo goed als af- geloopen. Enkele autoriteiten waren, niettegen staande de felle koude, tegenwoordig o.a. de burgemeester en de officier van Justitie. De winkelier Prent v. d. Berg was voor zaken uitlandig. Het concert dat Woensdagavond in de sociëteit Vereeniging voor de leden en hunne dames door het orkest van het Gemeentelijk Muziekkorps zal gegeven worden wordt opgeluisterd door de me dewerking van mej. Christina Veltman uit Amsterdam en den bekenden opera zanger den heer Jos. Orelio. Naar men ons bericht is evenwel de laatse verhin derd, dien avond op te treden en zal zijne plaats worden ingenomen door een talentvol Nederlanasch kunstenaar, den heer Albert Smit, solo-violoncellist van de Cencerthaus capelle te Berlijn. Zonder te willen beslissen of deze ruil in het voor- of nadeel der concert bezoekers is, mag op het optreden van den heer Smit de aandacht worden ge vestigd. Zijn spel wordt in verschillende buitenlandsche bladen ten zeerste ge roemd, evenzeer om de technische vol komenheid als om den warmen toon en de muzikale voordracht. De heer Albert Smit is een jongere broeder van den eminenten vioolspeler Joh. Smit, die bij het vorige concert zooveel succes behaald heeft. Op 30 Januari is te Amsterdam geslaagd voor het Theoretisch Genees kundig Examen de heer J. W. H. Huyk- man alhier. De bezoekers van Teyler's museum worden oplettend gemaakt op een fraaie verzameling van agaat, onyx, jaspis, sardonyx en andere kwartsgesteenten, die sedert eenige dagen in een vitrine van de groote zaal is tentoongesteld. Naar men ons meldt, zijn door de gladheid van de straten, waarover veel geklaagd wordt, eene juffrouw eri een bejaard heer gevallen. De eerste werd de hiel ontwricht en de laatste brak zijn dijbeen, zoodat hij waarschijnlijk zijne bezigheden niet meer zal kunnen verrichten. In de maand Januari jl. is het stedelijk museum van schilderijen en oudheden op het Raadhuis bezocht door 82 personen tegen en door 129 personen zonder betaling. Hun, die dit jaar nog geene aangifte hebben gedaan voor de hondenbelasting word dit in hun eigen belang daaraan herinnerd. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Verzoeke s.v.p. eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad voor onderstaan de regelen. »Het is echt winterweer I" roept menigeen, en haast zich om thuis te komen en zich te verwarmen, of door een warmen maaltijd de koude te ver drijven. Hoevelen zijn er echter die èn geen brandstoffen èn geen voedsel bezitten. Zeer veel kinderen, die zelf nog niet kunnen werken, ontvangen in dit jaar getijde bijna niets wat op verwarming gelijkt. Het Leger des Heils stelt zich ten doel om in eenige plaatsen van ons land kindervoeding te houden, en ook te Haarlem. Onze zaal in de Schachelstraat is daartoe uitmuntend geschikt, en eenige zusters willen gaarne hierin helpen. Het is ons plan een warme kinder voeding te hebben. Eenigen hebben ons reeds geholpen, door ons hunne gaven te schenken maar veel hebben wij nog noodig. Suiker, brood, boter, havermout of een gift in geld, zal zeer welkom zijn. Daar ondergeteekenden bij deze kinderen huisbezoek zullen doen, zal het eene voeding zijn voor de allerarmsten. Wie wil ons helpen? Ook kleeding- stukken kunnen goed gebruikt worden. Nadere inlichtingen te bekomen Scha chelstraat 26, en ook aan dit adres giften te zenden. U M. de R. hartelijk dankzeggende noem ik mij Hoogachtend, Uw dw. dienaar G. VAN BRUSSEL, Kapitein L. d. K. SiUBUEHLiJKlt STAND. ONDERTROUWD. 30 J an. JB. de Graaff en C. M.van den Berg. H T. Terhorst en M Klaassen. D.J.Bos- sink en O. Radsma. D. Visser en A. J. Mul ler. J. E. V. Gigengack en E. LanooijC. Hensen en J. C. Hos K. van Balen en M. Baten. H. van Holland en J. D. de Wit. P. Bouwmeester en H. Koopman. C. J. Snel lens en I Dirks. J Roeland en E. B.A.San ders. J. Hazewindus en M. Wolthuis. GETROUWD. 33 Jan. D. Strickling en N. Koper. B. van Opzeeland en W. Schaar. 31 JanWT. M. Pielage en C. van der Veen. G. A.van Vloten en G. E. Smit Kleine. GEBOORTEN. 23 Jan. C. A van Akkeren geb. Vosz. 24 Jan.T Ipenburggeb deGotdez.L.Buijs geb. Hooeeveen d. 21 Jan A. M. Lubbers geb. van der Molen d. J. Teunissen geb. van Roon d. M ter Haak geb. van der W erlf d. B. Martens geb. Koeijers z. J. de Vries geb. de Jong z. 26 Jan H. W.Stammeijer geb. van Leuven d. M. van Rijn geb. Dek ker d. J. Kooijmans geb. van Zanten z. E. Holzapel geb. Stavenuiter z. A. M. Duin geb. de Wit d 27 Jan. J. Steffensgeo. Dnvi- an d. A. C. E. Keijzer geb. Albers z. J .W. van Leeuwen geb. Janssen d. M. S. Hoes- bergen geb. Sostman z. T. Koornhof geb. Elskamp d H H. W esterveld geb. de Wit z. 28 Jan. E. van Dijk geb. van Poepelen z. A. M. Handgraaf geb. Eustd. M. S. Eller- man geb. de Roo a. -~ G. de Boer geb. Tromp z. C. J. van den Boom geb. Warnier z. C. M. Compiet geb. Cats d. S. W. Tegelaar geb. Peter z. J. M. H. Straatman geb. von Schmidt auf Altenstadt dS. Schuurman geb. aan de Kerk z. M. A. Kroon geb. Zonneveld d. 29 Jan. J. J. Piers geb. Roozen z. S. J. Waning geb. van Honschoten z. J. Hezemans geb. de Vleeshouwer z. H. W. Snrek geb. geb. Lieth z. P. van Dansik geb. de Raad d. 30 Jan. M. Vreenegoor geb. Medemblik z. P. H. C. Posthumus geb. van 't Hof d. G. Blokker geb. Prins z. A.van den Boo gaard geb. Bijland z. OVERLEDEN. 23 Jan. A. Wessels 6 m. d. W. Boogaard straat. E L. K. Scheltens 33 j Burgwal. 24 Jan. J. S. P. Hiorichs23m d Lombard- steeg. AKuiper 21 m. z. Barendsestraat. J. P. van der Bent 6 m. d. KI. Heiligland. B. A. Meijlink geb. Harrebomée78j. N. Gracht. 25 Jan. J. W. van Wichen 15 j z Heeren laan. J. J. Kosler 15 j. z. Kenaustraat M. van der Weiden 3 j d. de Wit straat. A. van Dijk 18 m z.Haarlemmerliedestraat. M. C. Brussee geb. Jurriens 43 j. Leidschestraat. J. W. Terpoorten 9m.z.L.Poellaan.— 27 Jan. J. Santbergen 66 j Ripperdapark. H. Busé 71 j. Turfmarkt. C. Schreur 24 j Bakkum- straat. W. A. Traksel 8 m z Doelstraat. M, Noordauus 17 m. z Palmstraat. 28 Jan. S. Niemeier geb. Hoorenman 84 j. Doehtraat B. Bakker 16 m z.L. Annastraat.— 29 Jan. J. Hos 62 j. W.Geldeloozepad. - A. E. Haags- ma 54 j Parklaan. 30 Jan. A. Schreurs geb. Kruep 79 j. Anthonieitraat. Postkantoor Haarlem. OPGAVE van de door dit kantoor verzonden brieven en briefkaarten, bestemd voor onbekende personengedurende de eerste helft van Janu ari 1895, welke stukken thans door de Af zenders kunnen worden teruggevraagd. Brieven. Berkhout, Mevr. Smidt, Wed. Dolling-Hibbelaar» Mej. A. v. d. Berg, W. de ba ure, alien te Amsterdam: C. Galle'e, Baambrugge; Mevr. Te- ding van Berkhout, Bueaem; J. C. Reijm, Delft; J. Buyl, Feijeuoord; Overate St Jacob gesticht, Groot-ZuudertMej. Smit. de Graaff, Mej, J. de Veer, alleu te Haariem; G. v. d. Stem Leeuwar den; Da. H. Brouwer, Oorschot; J. Uljé, Rot terdam; M T. Peters. Utrecht; Wed. Peils, Zand- voort; Mej A. Kolderie 1e? W. v. d. Wauw? C. G. Nieman? Briefkaarten. Wee ten Hope, M. R. Bruch, R. Vermeulen, allen Amsterdam; Wed. H. Weizenburg, Den Haag; Wed. Kaptein. HaarlemH. Nieuwenhoven, te? Mej. A. Humbnrg? Mej. G. Bruch, te? Wed. J. Vermeulen te? Buitenlandsche Brieven. G. Koniugs. Schools; Jacobs, T.Meieren,allen Antwerpen; A. Liebel, Barmen; (Duitschland). B. Fremans, Ibhenburen, Sociëteit „VEREENIGING POPULAIR-CONCERT door hetStrijkorkestvan het Gemeentelijk Muziekkorps op Zondag 3 Feb. 1895, 'a avonds te 8 nren, onder directie van den Luitenant Kapelmeester C. P W. KR1ENS. PROGRAMMA. 1. Voilü le Regiment, Marsche. .Neufcour. 2. Concert ouvertnreLestzing. 3. Concert voor Viool en orkest.Mendelssohn, uittevoeren door den Heer Kleij, leerling, v. d. Heer Kriens. 4. a. Ave Maria. (Hobo solo de Heer Berendes Cherubini b. Flirtation. Petite Walze. ..Streek. 5. Walzer PotpourriScbreiner. 6. Ouvertnre Piqne DameSoppé. 7. Susses Sehnen Rommanze fur Violoncel und flüt solo de heeren Charles Blazer, en George Smidt. 3. Traum WalzerMillöcker 9. Ballet EspagnoleDeasormes, door het 's avonds te 8 uur. Entree voor het publiek ƒ0.25 de persoon. HET BESTUUR. Une seule representation extra ordinaire de la Troupe de Vaudeville de Paris. pièce nouvelle en 4 actes, dont un Prologue. Rideau a 7l/j keuree Balcon f 2.50, Stalles ƒ2. le Loge f 1.75, Parterre 1.50, 2e Loge ƒ1.Gaanderij ƒ0.50. H.H. Leden der Sociëteit „Vereeniging" hebben voor zich en ééne dame toegang tot Balcon en Stalles a ƒ1.50 per persoon, mits plaats besprekende. van den Dir. C. VAN DER LINDEN. OPTREDEN groote opera in 3 bedrijven van Leo Delibes. Aanvang 71/2 uur- Balcon ƒ2.25, le Loge 2. Stalles 1.75, Parterre f 1.50, 2e Loge 1.25, Gaanderij ƒ0.60. Plaatsbespreking zooals ge woonlijk. Ondergeteekende bericht dat hij van af 1 Januari geen IJS levert aan den Schouwburg. REESER, Confiseur. De Commissie verzoekt beleefd onafgehaalde biljetten te doen be zorgen bij de Heeren DE ERVEN LOOSJES. Ook giften aan dit adres worden nog gaarne aange nomen, aangezien de ontvangen inschrijvingen een groot tekort laten. Sociëteit „Vereeniging" (Bovenzaal). Trio's van Rubinstein en Men delssohn. Stiicke im Volkston voor piano en violoncel, Schumann. Aanvang 8 uur. L. SCHLEGEL,

Haarlemsch Advertentieblad | 1895 | | pagina 2