Dames en Heeren uit Pont-Arcy. MEISJE, Gevestigd Strijkster, IODE§e ADVERTENTIEN. Tournees SCHüEMAKÏT. Mercredi 13 Mars 1895, ELE0N0RE DUSE. „Het Xcderlandscb getUigen Tooneel." melden. Donderdag 14 Maart 1895, DIENSTBODE WILLEM IZlïK BEVEL, r. A.W. GOLDSCBMIDNANNINGAl PIETER VAN DER EL8T, DAIi:§! Wordt gevraagd Een Behanger en Stoffeerder AANGEBODEN HUIS of VILLA BUITENWONEN. Maagversterkende Slijmafdrijvende PILLEN. LIJST DE ERVEN LOOSJES, nderzeer milde, onshebben toegezonden, lelaas, de langdurige winter en de vele iekte- en sterfgevallen in de door ons ndersteunde gezinnen hebben ons in de oodzakelijkheid gebracht in het tijds- estek van 1 November '94,1 Maart 35 reeds ongeveer 1200 meer uit te even dan in hetzelfde tijdsbestek ver- iden jaar, terwijl de ontvangsten daar- ntegen '1000 minder hebben bedragen. De winter zal, zoo wij hopen, spoedig oorbij zijn en het ondersteunen van ijdelijke hulpbehoevenden kunnen wor- ,en gestaakt, maar onder onze onder- teunden bevinden zich 165 weduwen met en groot aantal kinderen, ongeveer 160 uien van dagen en gebrekkigen en nog inkele zieken en zwakken, die onzen iteun eenvoudig niet kunnen missen, lullen wij dezen ongelukkigen, die niet verken kunnen, of althans niet voldoen- le, om in hun onderhoud te voorzien, ok maar het allernoodzakelijkste blij- en verstrekken, dan hebben wij voor iet loopende jaar, boven hetgeen wij ntvingen, nog minstens 3000 noodig. Het zou ons innig leed doen, indien vij deze lieden, die buiten hun schuld tulpbehoevend zijn, aan hun lot moesten verlaten, want onze hand terug te rekken beteekent voor hen gebrek lig- 'en. Wij houden ons overtuigd, dat gij dit liet zoudt willen, en het ons euvel zoudt uiden, indien wij u dit niet meêdeelden. iomt, helpt ons dan nog eens 1 Schenkt ns, kan het zijn, rijke gaven, maar nthoudt ons ook uwe penningen niet, ;ij, die slechts over een bescheiden deel e beschikken hebt. Mocht deze laatste iandreiking in dit Vereenigingsjaar eens iet gemeenschappelijk werk van allen ijn Haarlem, Maart 1895. Het Bestuur voornoemd: Jhr. Mr.J. N. G. Boieel van Hoge landen, Eere- loorzitter, P. E. H. Bodel Bienlait, Voorzitter, Mr. G. C. Everwijn Lange, Secretaris, Mr. L. C. Kronenberg, le Pen ningmeester, E. C. van Son, 2e Penning meester, Mr. C. M. Rasch, S. R. A. van der Meulen, F. M. Baron van Lijnden, Jhr. Mr. A. J. Rethaan Maearé, Jhr. F. Teding van Berkhout, A. de Clercq, Mr. A. A. van der Mersch, W. D. Haitsma Mulier, P. H. van der Ley, A. van der Laan, Mr. W. Th. Pahud de Mortanges, G. J. van Dieren Bijvoet, Mr. M. G. P. del Court van Krimpen, Mr. H. J. D. D. Enschedé, Mr. N. G. Cnoop ICoopmans, P. Loosjes, J. J. van Minden, Dr. I. van Praag, Dr. L. C. Proot. Zonder eenige stoornis, onder de belangstelling van een zeer talrijk pu bliek, heeft Zondagmiddag de aangekon digde matinee van den pianist Raoul Koczalski plaats gehad. Het programma bevatte geheel andere werken dan bij het eerste optreden en geeft over het repertoire van den jongen kunstenaar een goeden dunk. Blijkbaar trekt Koczalski niet met eenige inge pompte nummers de wereld door, doch beschikt hij over een rijken schat piano- werken, waarbij gevoegd moeten wor den de stukken van eigen compositie. Met dezelfde opgetogenheid en bewij zen van sympathie, bij den eersten keer aan den dag gelegd, werden ook nu zijne voordrachten ontvangen. Zij konden slechts de overtuiging versterken, dat men hier te doen heeft met een zeldzaam muzikale natuur, wiens buiten gewone verrichtingen niet zijn te ver klaren en ongetwijfeld behooren tot de zielkundige raadselen, welke zich mis schien om de honderd jaren voordoen. Naar wij vernemen, blijft de familie Koczalski nog eene week in ons land en zal de jonge Raoul a. s. Maandag in het concertgebouw zijne Sgmpkonische Legende, geschreven voor groot-orkest, dirigeeren. Heeft men niet het recht, dezen kunstenaar den Mozart der 19e eeuw te noemen? Naar men ons medegedeeld heeft, zullen de kon. Eng. klokkenspelers dezer dagen, op uitnoodiging van eenige onzer stadgenooten, hier ten tweede male op treden. Dit zal plaats hebben den 21 Maart in den Schouwburg des namiddags te 3 ure, en eene des avonds te 8 ure. Het succes dat hun bij hun vorig optreden ten deel viel, zal ook thans voorzeker niet uitblijven. Zondagavond hield de heer P. C. Tijssen eene lezing voor de afd. Haarlem van den Ned. Christel. Geheel Onth. Bond over „de macht van het voorbeeld In heldere kleuren schilderde de ge achte Spr. die macht af. Hij staafde het met tal van voorbeelden en deelde mede hoe allen het voorbeeld van anderen volgen. Dat men dan daarom zijn naaste een goed voorbeeld geve, ook op het gebied der geheel onthouding en dat men zelf een goed voorbeeld volge. Dat men in den strijd tegen den grooten vijand van het Christendom en de welvaart der maatschappij het oog op Christus gericht houde. Dat men zijn voorbeeld navolge. Gelijk de Apos tel zegt „Zijt dan mijne navolgers, gelijk ook ik een navolger van Christus ben." Hiermede sloot de Spr. zijne goed bewerkte rede. Jongstleden Zaterdag is alhier na eene kortstondige ongesteldheid in den ouderdom van bijna 84 jaren overleden de heer P. v. d. Eist, oud-griffier ter gemeente-secretarie. De overledene werd op 10 September 1829 benoemd tot klerk ter secretarie en heeft de gemeente Haarlem gediend tot 1 Februari 1893, dus gedurende langer dan 63 jaren. Hij was gerechtigd tot het dragen van het metalen kruis, en ontving bij zijn vijf tigjarig jubileum van Z. M. den koning de benoeming tót ridder in de orde van de Eikenkroon. Bij gelegenheid van de herdenking van zijn 60 jarigen dienst, besloot de gemeenteraad hem den per soonlijken titel van Griffier ter Gemeente Secretarie toe te kennen. Terecht bracht de voorzitter van den gemeenteraad bij de mededeeling van het verleend eervol ontslag in de raadzitting van 28 Decem ber 1892, hulde aan den buitengewonen trouwen ijver en de nauwgezetheid, waar mede de heer v. d. Eist gedurende zijn langen diensttijd zijne taak heeft ver vuld. De Koninklijke liedertafel „Zang en Vriendschap" verliest in hem zijn laatsten mede oprichter. Geruimen tijd was hij bestuurslid en laatstelijk eerelid dier mannen-zangvereeniging. Het aantal vervoerde passagiers door de Haarlemsche Tramwaymaat- schappij bedraagt over het laatste boek jaar 639214 met een opbrengst van ƒ44223. Over het voorgaande jaar waren die getallen resp.641340 en 44385.47 y» Aan het bureau van vraag en aanbod van den arbeid te Haarlem bestaat ge legenheid tot inschrijving van werke- loozen voor vakmannen op Woensdag avonden en losse werklieden op Zater dagavonden telkens van 8'/» tot 9yi uur op de Doelen ingang Luitensteeg. Door de Commissie worden de volgende werkeloozen met getuigséhriften aanbe volen. Timmerlieden, metselaars, opperlieden, schilders, scheepstimmerman, smid, boekbinder, vormer ijzergieterij, tuin knecht, schippers en zandvaarders, op passer, loopknecht, colperteur, losse werklieden te zamen 82 personen welke gedurende de laatste maand zijn inge schreven. H.H. Werkgevers kunnen hunne aan vragen inzenden bij de Commissie. Do Zondagswijding is geen ;ebod van God, geen voorschrift an Jezus, geen apostolische ver- rdening. COHEN STUART, Predikant. De Haat tegen de Joden eelt geleid tot verwisseling van en Sabbat met den Zondag. NEANDER, loor/ieeraar en Kerkelijk geschied schrijver. a huit heures- Ine seule representation extra ordinaire de Madame Dram ma in 5 atti di A. Dumas 'Figlio. Balcon en Stalles ƒ7.50, Par irre en le Loge ƒ5.2e Loge 2 50, Gaanderij ƒ150. On peut se procurer des laces au theatre dés aujourd' hui. Tous les billets de faveur ;diplomes, aussi ceux de laPresse, >nt suspendus. Mevrouw VAN ZUIJDAM, Jans- weg 1, vraagt tegen Mei eene fatsoenlijke Koninklijke Ver- fHeilSÉbode, eeniging P. G., als meid-alleen. Zonder goede onnoodig zich aan te sa—ii—w hmwuiwumm—wnewCTWK I rinim ii mm i ■mm inhuin umiiim Blijspel in 5 bedrijven, van Sardou. Aanvang 7 uur. Balcon 2.Stalles ƒ1.75, le Loge 1.50, Parterre 1.25, 2e Loge ƒ1.Gaanderij ƒ0.50. S4F* Mevrouw FRENKEL ver vult de hoofdrol. Men vraagt tegen Mei eene als keukenmeid, goed kunnende koken en genegen huiswerk te verrichten. Adres Wilhelminastraat 47. Heden overleed plotseling de WelEd. Heer in den ouderdom van ruim 85 jaren. Namens de familie, W.J. VAN DER HORST. H. SCHREUDER. Haarlem, 8 Maart 1895. Algemeene kennisgeving. Gevraagd een flink van 7y2 tot 4 uur, niet beneden de 15 jaar. Loon 1.25 per week. Adres te vernemen aan NOBELS' Advert. Bur., Nassaulaan 13. Met Mei biedt zich aan een net fatsoenlijk meisje, voor tweede meid of meid alleen, goed kunnende koken en werken en van goede getuigen voorzien. Fr. Br. onder No. 785 aan het bureau van dit blad. ffl' De Maatschappij tot ex- loitatie van Staalwaterbronnen tel; aarlem bericht, dat het dividend; awijs No. 2 van 11 Maart e.k. f betaalbaar is gesteld ten kan-jj ire der Haarlemsche Bankver- jniging, met 21.— p. aandeel van ƒ1000 nom ,10.50 500 1 5.25 250 igen intrekking van gezegd di- dend bewijs. (776) te Haarlem, Kruisstraat 33, ARTS. Spreekuren 910, 1212 uur. Op den 9d™ Maart 1895 is te Haarlem overleden in den ouderdom van 84 jaren, onze geliefde vader en behuwdvader, de Heer Wedr. van Akthonia Huijgexs. Oud- Griffier ter stedelijke Secreta rie van Haarlem, Ridder in de Orde van de Eiken Kroon, ge rechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis. Namens de familie, P. VAN DER ELST Jr. ■et Mei of iets later biedt zich aan een nette dienst bode, P. G., als meid alleen, liefst in een klein gezin, van goede getuigen voorzien. Br. fr. onder No. 786 aan het bureau van dit blad. Men vraagt tegen Mei voor een in alle opzichten aanbeve lenswaardig meisje doch van zwakke gezondheid, 20 jaar, P. G., eene lichte dienst in een stil gezin. Uitstekende getuigen kun nen verstrekt worden. Br. fr. onder No. 790 aan het bureau van dit blad. Een bekwame C O 81U U m- naaister beveelt zich beleefd aan voor het maken van COS- TUUMS a 4.Nette aflevering. Br. fr. onder No. 791 aan het bureau van dit blad. Men verlangt met 1 April te Alkmaar een van goede getuigen voorzien, met kost en huiselijk verkeer, P. G. Brieven adresWed. P. van der KAMP, Lombardsteeg, Alkmaar. Inlichting Lepelstr. hoek Gr. Markt een kindermeisje, 14 a-15 jaar, van goede getuigen voorzien. Nassaulaan 42. Met Mei biedt zich aan een meisje van buiten, P. G., voor tweede meid of meid-alleen, van goede ge tuigen voorzien. Adres Wagenweg No. 16. Er biedt zich aan een flinke dienstbode, P.G. voor tweede meid of meid alleen; goede getuigen staan haar ten dienste. Br. fr. onder No. 788 aan het bureau van dit blad. Gevraagd een nette leerling, op aannemelijke conditie. Te bevragen bij den Boekh. C. VAN DUIJN, Anegang 18. die zijn werk goed verstaat kan direct geplaatst worden bij W. L. KOELEWIJN, Wilsonsplein No. 5. kost, inwoning, huiselijk verkeer met vrij slaapka mertje, in een stil, burger gezin, deftigen stand, tegen 28 p. maand. Adres bureau van dit blad. In Haarlem of omstreken wordt gevraagd om direct of binnen kor ten tijd te aanvaarden een ruim met grooten tuin. Huurprijs 1200 tot 1500. Aanbiedingen onder No. 89 bij den BOEK- en MUZIEK HANDEL alhier. Te Sassenheim aan tram- en straat weg TE HUUR een Heerenhuis met tuin, waarin 6 kamers, keu ken, kelder, wel- en regenwater en verdere gemakken. Huurprijs 300. Adres J. MOOLENAAR Az., Sassenheim. Een jongmensch, nog eenige uren daags disponibel heb bende, zag die gaarne bezet met het bijhouden van boe ken of andere administra tieve bezigheden. Br. fr. onder No. 797 aan het bureau van dit blad. Deze vermaarde Pillen hebbende eigenschap de Maagpijn en Slijm weg te nemen en de aanwas van gal te voorkomen; de bijzonder gunstige werking die zij op de maag uitoefenen doet de spijsvertering bevorderen en den eetlust opwekken. Als zuive- rings- of purgeermiddel knnnen die pillen niet genoeg aanbevolen wor den, daar zij door hunne zachte werking volstrekt geen onaange naam gevoel veroorzaken en men in staat blijft zijne gewone bezig heden te verrichten.Verkrijgbaar k 27VJ Cents het verzegelde doosje met gebruiksaanwijzingte Haarlem alleen en uitsluitend bij de Firma J. van de PAVORD SMITS. (798) VOORHANDEN BIJ Boekhandelaars, te Haarlem. Een Huis en Tuin te Hnnr. Een Benedenhuis met Tuin te Hnnr. Benedenhuis te Hnnr. Gemeubileerde Kamers te Hnnr. Een Pakhuis te Hnnr. Een Gemeubileerde Kamer te Hnnr. Een Zolder te Hnnr. Een Kelder te Hnnr. Een Kamer te Hnnr. Een Huis te Hnnr. Een Winkelhuis te Hnnr. Een Bovenaohterkamer te Hnnr. Een Achterkamer te Hnnr. Bovenwoning te Hnnr. Gemeubileerde Bovenkamers te Hnnr. Ongemeubileerde Kamers te Hnnr. Een Gemeubileerd Bovenhnis te Hnnr Verhnnrd. Heden afwezig. Gesloten. Hier mangelt men.

Haarlemsch Advertentieblad | 1895 | | pagina 3