Kloos Zoon te Kinderdijk, hebben de regeering per deurwaarders-exploot in gebreke gesteld voor alle mogelijke gevolgen. Er wordt medegedeeld, dat de konin ginnen voornemens zijn een bezoek te brengen aan de Amsterdamsche tentoon stelling. De datum van het bezoek is nog niet vastgesteld Aan de gemeenteraad te Rotterdam is door de bestuurders der afd. Rotter dam van de Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van sterken drank een adres verzonden, waarin adressanten o. m. te kennen geven, dat zij zich ver heugen over het feit, dat eene reorganisa tie der politie in de gemeente Rotterdam op handen is en ook eene versterking der politiemacht in uitzicht is gesteld, doch dat zij bevreesd zijn, dat bij het vaststellen der gewenschte sterkte niet voldoende is rekening gehouden met het overgroot aantal beschonken personen op den openbaren weg, en den overlast, die hierdoor aan de inwoners der ge meente wordt aangedaan dat de inwoners beschermd dienen te worden tegen het gevaar, dat door niets en niemand ontziende personen in dronkenschap voor hunne veiligheid ontstaat dat de veiligheid op straat vooral bij avond te wenschen overlaat dat in groote steden de politiemacht in aantal sterker is in verhouding tot het aantal „vergunningen'", en het een bekend feit is, dat bijv. in Londen het getal politiedienaars ongeveer even groot is als het getal tapperijen, terwijl in de gemeente Rotterdam deze verhouding nagenoeg de helft is; Om welke bovenstaande redenen re questranten verzoeken, dat het den Raad der gemeente moge behagen, bij de re organisatie der politie op grooter politie macht, bepaaldelijk op meer straatpoli- tie, aan te dringen, opdat deze ook de macht hebbe, de beschonken hinderlijke personen van de straat te verwijderen en meerdere veiligheid op den openbaren weg aan te brengen. Een vreeselijk ongeluk had plaatsin de Rijnhaven te Rotterdam. Door het breken van den remmer stortte een met 1200 Kg. ijzererts geladen bak in het ruim en verpletterde den werkman Ver- schure, terwijl de werkman De Lange een arm en een been brak. De zoon van Verschure was getuige van het ongeluk. De gemeente Hardingsveld geniet tegenwoordig het voorrecht van muskus geur. De fabrikant, uit Drente verdreven, oefent thans zijn bedrijf uit in een woonschuit op de rivier de Merwede. Door H.H.M.M. de Koninginnen is Donderdag een bezoek gebracht aan de Landbouwtentoonstelling te Arnhem en woonden de bij deze gelegenheid gehou den Cours hippique bij. De behaalde prijzen werden door Koningin Wilhelmi- na met gelukwenschen uitgereikt. De zoo gevreesde besmettelijke var kensziekte (vlekziekte) breidt zich in de omstreken van Haarlem meer en meer uit. Velen doen uit vrees voor sterfgevallen hun varkens van de hand, zoodat bij meer aanbod de prijzen dalen. Nog kwamen deze week te Schalkwijk en Sloten gevallen van miltvuur voor; de aangetaste en gestorven runderen zijn verbrand. HAARLEM 26 Juli 1895. Het had heel wat moeite in voor den verslaggever zich door den men- schenmuur heen te werken, die Woens dag ten zeven ure gereed stond de beide zegevierend uit Luik terugkeerende Haarlemsche Liedertafels in hare woon stede te verwelkomen, doch met wat hulp van de politie gelukte het. Reeds een uur voor de aankomst van den trein was het stationsplein behoor lijk afgezet en werden alleen zij toege laten, die hierop recht hadden en dat waren er niet weinig, want de meeste Vereenigingen hadden zich aangesloten bij de verwelkoming, door het feest comité zoo Hink voorbereid. Al dadelijk na aankomst van den trein nam de Heer Smit Kleine even het woord ter begroeting van de beide Vereenigingen en hechtte namens het Comité aan beider Vaandel een frisschen krans, wat levendige toejuichingen en een driewerf hoera uitlokte. Alweer onder de goede leiding van 't Comité plaatsten zich al de leden der beide Vereenigingen in de gereed staande rijtuigen, waarbij zich aansloten de Mannenzangvereeniging Crescendo, Haarlemsch Gemengd Koor, de Let terlievende Vereeniging Cremer, als mede de Vereeniging Proza en Poëzie, de laatste sloot den optocht te voet. Wij telden zeventien rijtuigen, waarin van vier tot vier en twintig personen plaats vonden. De lange stoet werd voorafgegaan door tamboers, waarbij zich aansloot de stedelijke Kapel en zoo trok men onder vroolijke muziek en op sommige punten hartelijk toegejuicht langs den aangegeven weg naar de Ver eeniging, waar reeds alle ongereser veerde plaatsen waren ingenomen door hen, die wachtten op de dingen die ko men zouden. Den Besturen der Vereenigingen werd verzocht plaats te nemen op het orchest en de leden vulden de gereserveerde plaatsen. Toen nam de Heer J. H. Kool hoven, bestuurslid van de „Vereeniging" het woord. In goed gekozen woorden heette hij allen welkom. Hij wees er op, dat het Bestuur er trotsch op was hare deuren te mogen openen voor eene feestelijke ontvangst als heden, als een middelpunt voor Haarlems Burgerij en sprak den wensch uit, dat het samenzijn mocht zijn, zóó broederlijk, zóó feestelijk, dat men nog lang den avond van heden met genoegen zou kunnen herdenken. Hartelijke toejuichingen. Vervolgens bekwam de Heer F. Smit Kleine het woord. Als Eerelid van Zang en Vriendschap sprak hij deze vereeniging toe, na mededeeling, dat de Beschermheer der Liedertafel, Jhr. Mr. Boreel van Hogelanden, verhinderd was de samen komst bij te wonen. In eene korte schets bracht hij de merkwaardigste feiten van Zang en Vriendschap's geschiedenis, van hare stichting in 1830 af, in herinnering en deed uitkomen, dat Haarlem fier kon zijn op eene Vereeniging, die bij Zang en bij Vriendschap het recht heeft Victorie in haar devies te voeren. Bij monde van den Heer Smit Kleine werden der Liedertafel aangeboden drie kransenvan de Vereeniging Haarlemsch gemengd Koor, van de Mannenzangver eeniging Cressendo en van het Dames kwartet Onder Ons. Hierna verkreeg de Heer Lieftinck het woord. In geestdriftige taal wees hij er op, dat door de Vereeniging Zanggenot gewerkt is op eene wijze die eerbied afdwingt. Niet minder schoon en eervol dan de eerste prijs, door Zang en Vriend schap behaald, is de tweede, door Zang genot verworven; Zanggenot is veel minder bevoorrecht. Niettegenstaande de leden reeds met een vermoeid lichaam hunne oefeningen beginnen, hebben zij nog idealisme genoeg in hun ziel om de kunst te beoefenen en dat op eene wijze, die zelfs door de gestrenge kritiek hoog wordt gesteld. Wij brengen U, zeide Spreker, hiervoor hulde en dank. Dat allen met deze woorden instemden bewees het jubelend applaus, op deze hartelijke toespraak volgende. Cresendo en Gemengd Koor brachten ook Zanggenot hulde door het doen aan bieden van kransen. Namens Zang en Vriendschap werd door den Voorzitter der Liedertafel, den Heer E. de Lanoy, aan het Comité dank gebracht. Namens Zangenot had dit plaats door den Heer Heemskerk. Het concert, aangeboden door het be stuur der Sociëteit Vereeniging, had plaats in den tuin. Voor het orkest breidde zich eene fraai bloemenversie ring uit. Het feest slaagde bij uitstek, dank zij de uitstekende zorgen van het Comité, dat hiertoe door onze stadgenooten in staat gesteld was. Na afloop van hel concert was er gelegenheid tot dansen. De Kiesvereeniging Vooruitgang" besloot in hare vergadering van gisteren avond op voorstel van het Bestuur, met 22 tegen 18 stemmen, geen keuze te doen tusschen de heeren G. E. L. Hij- mans en A. C. Laane, welke hh. a. s. Dinsdag in herstemming komen voor den Gemeenteraad. Van genoemde Kies vereeniging zal derhalve geen aanbeve ling uitgaan. De Heer IIij mans is, zooals men weet, de candidaat van» Burgerplicht" terwijl de heer Laane door de „R. Katholieke en „Antirevolutionaire Kiesvereeniging" wordt aanbevolen. Ongeveer gelijktijdig met de herden king van het vijf en veertig jarig be staan der Haarlemsche Afdeeling van de Vereeniging van den H. Vincentius a Paulo zal in September a.s. eene verloting gehouden worden van om niet bijeengebrachte voorwerpen, en zulks ten behoeve barer armen. Het Bestuur der Afdeeling verzoekt de bijzondere belangstelling tot deze loterij, met het oog op de groote uitgaven, welke voor vele arme gezinnen noodig zijn, als ook tot vergrooting van de spijskokerij en andere liefdewerken die meer dan gewone oflers vragen en ver zoekt derhalve steun zoowel door het nemen van loten als door het inzenden van voorwerpen voor de verloting. De tentoonstelling der voorwerpen en de verloting zullen plaats hebben in het gebouw der Vereeniging in de Zoetestraat. De prijs der loten is één gulden. De tentoonstelling van Textiele kunst, die op het Museum van Kunst nijverheid gehouden wordt, is weder toegenomen met eenige borduurwerken en Japansche stoffen. Het werk van de leerlingen zal 27 Juli in de lokalen van de School voor het laatst tentoongesteld zijn. Ter plaatse waar vroeger op den hoek van Verwulft en Gierstraat een onaanzienlijk café was, is thans een fraai gebouw verrezen om, gedreven door den heer P. Arts, als café-restaurant te die nen. Aan den bouw zijn geen kosten gespaard, waardoor het uiterlijk aanzien een goeden indruk maakt. Bij de heden gehouden aanbesteding voor het bouwen van een winkelhuis en zetterij c. a. aan de Oude Gracht alhier, waren ingeleverd acht biljetten. De volgende inschrijvingen zijn in gekomen B. Hagen, Haarlem16.480, G. P. J. Beccari, Haarlem 19.649,— V. d. Bogaard, Haarlem.. 19.890, J. E. W. Kriege, Haarlem. 19.964, W. J. v. Wageningen 20.050, H. v. 't Wout, Haarlem.20.090, P. Jung, Haarlem23.581, P. Rings, Santpoort23.967,65 straat. 21 Juli. H. Smit 71Begijnehof. F. P. Berendrscht. 16 m. d. Tulpenstraat. D. v. Honschaten 36 j. Anlaniestraat. M. v. Looij 11 as. d. Bakkumstraat.22 Juli L. H. Aartsen 1 m. d. Koningstraat. H. v. Zutphen 7 m. z. Clercqstrraat. J. H. Robbé 6 m. z. Prans Halss'raat. M. Mid delhof! geb. tiusteloo 69 j. Ripperdapark. 23 Juli. S, Molenaar 5 m. z. Ürsulasteeg. M. Voogd wed. de Ridder 86 j. Gr. Heilig land. 25 Juli. C. Stokman 4 m. z. Dubbelde buurt. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 23 Juli. C. G. J. Ruhl en C. E. Wesse- lingh. 24- Juli. T. v. Akkeren en A. M. G. Zuurendonk. W. Sanberg en G. M. Th. Bottelier. J. Heus en W. M. Ekelschot. G. Hilgerman en J. v. Andel. C. A. v. d. Heuvel en T. Bottelier. H. Stevens en P. H. Ton. W. Bakker en C. Klever laan. M. Emmer en M. de Groot. 25 Juli. A. P. Matthijsen en W. v. Sommeren Gréve. W. A. M. Erijhoff en L. M. J. Hendriks. GETROUWD. 24 Juli. W. Eranssen en C H. Demmers J. Moras enG.Mooij. J. Ph. Peper en I. J Goedhart. G. Wijkhuizen en E. Eabel. J. P. van Heems en C. Schooneveldt. N. Zwaneveld en Th. de Waal. G. Kuijtenen H. M. Sohlötz. W. de Graaf en H. Valk. N. J. Michel en O. G. de Graaf. 25 Juli. E. Eekhof en S. M. Martin. A. W. F. Wijdoogen en A. M. Twisterling. P. van der Lijn en D. C. Muller. A. de Graaffen W. E. Dee. GEBOORTEN. 18 Juli. M. J. Creemers geb. Breuringd. M. Kooten geb. Petersen z. C J. H. de Liefde geb. Kuijken d. J. v. d. Bilt geb. Slager E. A.E Kruijer geb. Rikkers d. A. M. Slenders geb. Stammers z. 19 Juli. C. W. Philippo geb. Delchambre z. C. Vie- selman geb. Roosendaal z. A. Mooijman geb. Otter z. A. C. Hollander geb. Hofkes d. G. Bos geb. Tijdgaat d. J. B. Hensen geb. te Kiefte d. -- M. Otte geb. Kruijs d. 20 Juli. T. v. d. Geer geb v. d. Sluis d. B. M. G. de Haan geb v. Aartsen d. M. L Roose geb Martin z. L. Leeuwen kamp geb. Groenewoud z. S. JBaak geb. Segaar d. 21 Juli. E. Wijkhuisen geb. Vis ser d. C. Ruis geb. Schipper z. M. Kel derman geb. Zuidam d. J. v. d. Mark geb. v. Vliet d. G. Schotten geb. Beers d. 22 Juli. M. Uilenburg geb. v. Vreeden z. A. Mok geb. Muller d. M. H. J. Bolmers geb. lieere z. en z. (tweeling). A. J. Cassee geb. Pols d. 23 Juli. J Jonker geb. Elens z. E. Eortgens geb. Kaaijmolen d. 24 Juli A. C. v. d. Eijnde geb. Pollé d. D. H. M. v. Koningsbrugge geb. Steffens z. 25 Juli. J. A. Winkler geb. Klop z. OVERLEDEN. 17 Juli. J. J. v. d. Lande geb. Meijer 44 j. Nieuwe Raamstraat. 18 Juli. W.Ch. Vooges 1 m. z. Harmenjansweg. A. Nibbering geb. Zuurbier 44 j. Oranjeboomstraat. 19 Juli. P. H. Boerée 59 j. Bolwerkslaan. A. v. Dok- kum 6 m. d. Z. Polderstraat. 20 Juli. J. v. Andel geb. Branderhorst 50 j. Rozenprieel- Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd desZondags) van 's middags 11 tot 1 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een mantel. Een armbandje. Een schaartje. Eene schaar. Een polis van een levensverz. Mij. Een kwastje. Eenige paren handschoenen. Een kinderschoentje. Een arm band. Eenige portemonnaies met geld. Een taschje gereedchappen vooreen rijwiel. Een paardedeken. Een horloge met ketting. Eene sigaren koker. Een notitieboekje. Een geitje. Een vingerhoed. Een potlood houder. Eene zweep. Twee rie men. Een kerkboek. Een papiertje met geld. Een sportwagen. Een halsband. Een sokje. Een bril in étui. Eene rozekrans. Een pet. Een hoed. Eenige sleutels. MUZIEKUITVOERING ia den Hout op Zondag 28 Juli des namid dags van 2{— 4 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps onder directie van den Luite nant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Grande Grenadiers Marsch-Eilenberg. 2. Ouverture RaymondThomas. 3. Der Gute alte Zeit. Walzer..Strauss. 4Fantaisie op Spaanse he N ationaal MelodiënRell. 5. Ouverture Le Cheval de Bronze. Auber. 6. Myrtbenfcst. Polka Mazurka..Strauss. 7 Grande Fantaiaie sur des motifs de l'opéra -la JuiveHalévy. Buiten-societeit „TR0U MOET BLYCKEN". MUZIEKUITVOERING op Zondag 28 Juli 1895, dea avonds te 8 unr door het Gemeentelijk Muziekkorpa onder directie van den Luitenant- Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1Marsch und Chor aus der Oper -Tannhauaer"Wagner. 2. -Lea deur journéea", ouverture. Cherubini. 3. -Wien mein Sinn", Walzer .Strauss. 4Grande Fantaisie snr des motifs de l'opéra -Un Ballo in Maschera"Verdi. 5. Ouverture -Le Domino noir". .Auber. 6. Grosse Fantasie aus „die Wal kure"Wagner. 7. a. Intermezzo de l'opèra -Les Rantzau"Maacigni. b. Marche IndienneSennelik. 8. FackeltanzMeijerbeer. Sociëteit „VEREENIGING," CONCERT te geven door de Kon. Militaire Kapel van het Reg. Grenadiers en Jagers, onder directie van den Heer W. VAN DER LINDEN, op Dinsdag 30 Juli 1895, des avonds te 7% uur. PROGRAMMA. 1. -Im Hochland",Schottische Ou vertureNiels W. Gade. 2. Rbapsodie HongroiseF. Liszt. 3. Erate Snite ans der Musik zu Ibsen's „Peer Gynt"E. Grieg. a. Morgenstimmung. b. Asestod. c. Anitraa Tans. d. In der Halle des Bergskö- niga. 4. Fantaisie de l'ope'ra de L. van Beethoven -Fidélio"F. Dunkier. 5. Ouverture -TannhiiuaerR. Wagner. 6. 2me Snite de -l'Arlésienne".. .G, Bizet. a. Pastorale. b. Intermezzo. c. Menuet. d. Farandole. 7ScherzoM. Bruch. 8. Fantaiaie de I'opcra de Rossini -le Barbier de Seville"F. Duokler. 9. Wilhelmus van Nasaauwen..Marnix. v. St. Aldegonde. No. 1, 2,arr. F. Dunkier. No 8, 6, 7, 9. arr, W. van der Linden. NBBij ongunstig weder worden vervangen. 2. Door: Meditation anr le Ier Prélude de S. BachCh. Gounod. 5. Door: Ouverture -Mignon".A. Thomas. 0R6ELBESPELIN6 in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 30 Juli 1895, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Introduction nnd FngeJ. Rheinberger. uit Sonate No. 6 in Gis-moll. le nitv. 2. Grosser religiöser MarschFr. Lux. 8ToonstukNiels W. Gade. 4. Variatien op 'tOost. VolksliedHaydn. 5. Fluit Concert (le deel)Rinck.

Haarlemsch Advertentieblad | 1895 | | pagina 2