haver België in en keeren des avonds met eene vracht gesmokkeld zout terug. Bij goeder, afloop verdienen zij met deze dubbele smokkelarij f 2.50 daags. Op grond van de veelvuldige klachten over het lang gesloten houden van overwegen, in de onmiddellijke nabij heid van stations gelegen en even eens over het te laat sluiten van der gelijke overwegen, waardoor gevaar voor het veilig verkeer over den spoorweg en voor personen ontstaat is aan de spoorweg maatschappijen door den Raad van Toezicht vergunning verleend om af te wijken van het voorschrift, dat de sluitboomen aan de overwegen 3 minuten voor den komst van eiken trein moeten geslóten worden. Het is voortaan voldoende, wanneer de persoon, die met de bediening van den overweg belast is ten minste 3 minuten vóór de komst van een trein op den overweg aanwezig is, gereed om de boomen te sluiten, en dat deze gesloten worden zoodra de veiligheid van het verkeer op den over weg dit vordert. HAARLEM 14 April 1896. Reeds in den ochtend van Zondag voerden treinen uit de verschillende richtingen Stroomen van menschen aan om getuige te zijn van het Bloemencorso, dat geheel plaats had op Bloemendaalsch grondgebied. Langs de wegen stelde men zich op in dichte drommen, of men verzekerde zich eene plaats op een der vele tribunes, langs het traject van den stoet verrezen. Op den bepaalden tijd stelde de stoet zich in beweging op de wijze als in het officieel programma bepaald. Het rijwiel, het voertuig der toekomst, vierde zijn triomf. Enkele groepen waren schoon gecos- tuneerd wij noemen hierdeSchiedam- Vereeniging Swift", en All Right van Leiden. Andere waren meer vreemd dan mooi. Zeer interessant was groep 3 der tweede tweede afdeeling, de verschillende phases van het rijwiel, van het wiel zonder trappers, door het opvolgende houten model met stalen banden, de driewielers, de hooge tweewieler, tot het tegenwoor dige systeem met luchtbanden. Naarmate het rijwiel in degelijkheid en: gevfijarloosheid won, nam het gebruik er van gemaakt, toehet niet te bena deren aantal machines op den weg, zoowel voor dames als heeren, bewijst dit. Schoon gedachte versieringen aan de vélo's waren aangebracht, de hyacinth en de tulp, hiertoe zoowel door het jaar getijde als door de omgeving aangewe zen, speelden hierbij de hoofdrol. De jury kende de volgende prijzen toe. Ie Prijs, groote gouden medaille, „All Right" te Leiden. 2e Prijs, verguld zilveren medaille, „Swift" te Schiedam. 3e Prijs verguld zilveren medaille, „Kettinggangers" te Haarlem. 4e Prijs, zilveren medaille, „E. D. O.", Amsterdam. 5e Prijs, zilveren medaille, „T. H. R.", Rotterdam. 6e Prijs, bronzen medaille, „Stalen Ros", Rotterdam. Van de Zuid Hollandsche clubs behaal de den le prijs, gouden med., All Right, Leiden 2en pr., verg. zilv. med., Swift, Schiedam3en prijs zilv. med., T. H. O. R., Rotterdam; 4en prijs, bronzen med., Stalen Ros, Rotterdam. Extra prjjs Utile Dulci, Den Haag, bestaande uit een tijdmeter, uitgeloofd door den heer Melchers te Schiedam, voor de geestigste versiering. Van de Amsterdamsche clubs won „E. D. O." de zilveren med., uitgeloofd door „Amsterdamsch Wielrijdersbonds- lokaal." yoor den schoonst versierde heeren- tvlfèe wieier behaalde den len prijs Me- phistofeles (de heer W. F. Wagner te Amsterdam). 2e prijs de wielrijder die den Eiffel- tóren voorstelde. Voor den schoonst versierde dames tweewieler behaalde den len prijs me juffr. Kaiser te Leiden, wier rijwiel met prachtige bogen versierd was. De tweede prijs werd aan een prieel met kind toegekend. Voor meerpersoonsrijwielen le prijs. Een tandempaar, heer en dame, versierd met witte hyacinthen. 2e prijs. Twee heeren uit Leiden op tandem, het wapen dier stad voorstellen de. De prijs voor de geestigste groep werd niet toegekend. Den prijs voor de fraaiste groep be haalden de jongedames Van der Laar uit Bloemendaal voorstellende een bruid meisje met pages. Zeer eervolle vermeldingen behaalden Lohengrin en het tandempaar, de heeren Hoogstraten en van Voort. Een eervolle vermelding behaalde „James Wat", terwijl mej. Kaiser te Leiden den prijs behaalde uitgeloofd door Mevrouw N. Brummer te Rotter dam, bestemd voor het fraaist versierde rijwiel van een dames-Bondslid, woon- in Zuid Holland. De Rijwielhandel was goed vertegen woordigd. Ook hier waren schoone, geestige gedachte en aardig verzonnen reclame middelen ter hand genomen. Onze Haarlemsche firma's J. W. Koopman, D. Smits en Augustinus en Witteveen mochten er wezen, vooral de eerstgenoemde trok zeer de aandacht. Opzien verwekte de luchtvelocipéde van de firma Stokvis te Arnhem. Toen de stoet nog niet de helft van den tocht achter zich had, trokken re genwolken samen lang gevreesde bui tjes, soms overgaande in stortregen, werden moedig getrotseerd om nog eens den optocht te zientoen kwam de vraag op hoe zich den weg te banen naar de stad. In hoeverre de maatregelen der Bloe mendaalsche politie niet met beleid waren genomen omtrent de rijtuigen, of in hoeverre die niet behoorlijk werden nagekomen of gehandhaafd, staat ons niet te beslissen, doch aan het Bloe- mendaalsche gedeelte van den Zijlweg was van orde geen sprake. Hier, waar de rijweg, slechts enkele meters breed, van twee kanten werd bereden, was voor de meer en meer opdringende menschen massa geen passage, waardoor tusschen de beide tolhekken eene onge looflijke menigte stond opgepakt en enkele oogenblikken het geheel een angst- wekkend aanzien had. Leiding van wege de plaatselijke politie ontbrak en zelfs in deze beperkte ruimte scheen zij geen orders te hebben om het elkander voorbij rijden tegen te gaan, hoewel erkend moet worden, dat ook van de zijde van het publiek geen mee-, wel tegenwerking bestond, en bij den spoorwegovergang aan den Zijlweg was ook tweemaal de toestand vrij ernstig. Van andere ongelukken, dan van bedorven kleederen en onbruikbaar gemaakte regenschermen, heeft men gelukkig niets vernomen, maar menigeen zal zich gelukkig rekenen, heelhuids het terrein van het Bloemencorso afgekomen te zijn. „Nooit weer naar een Corso" 1 hoorden wij beweren. Natuurlijk blijft het bij beweren, maar zeer bepaald is gebleken, dat eene herhaling van het feest op de enge Bloemendaalsche wegen en onder de plaats gehad hebbende omstandigheden een waagstuk zou zijn. De Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij liet Zondag van Amsterdam naar Haarlem en omgekeerd 68 extra- treinen laten loopen. Vervoerd werden 40.000 personen20.000 van Amsterdam en 20.000 van andere plaatsen. De Haarlemsche Mannen-Zang- vereeniging Crescendo geeft haar tweede Concert in dit seizoen op Dinsdag 21 April a. s. in de Concertzaal der Sociëteit Vereeniging, waarbij als solisten zullen optreden de Heeren J. M. Orelio, Baryton aan de Holl. Opera te Amsterdam en L. van der Tand, le Violist van het gemeentelijk muziekkorps te Haarlem. Naar wij vernemen zal de Haar lemsche Kunstclub ten bate van „Wel dadigheid naar Vermogen eene soirée i organiseeren op Zaterdag 18 April a. s. j Onder meer zal een kijkje gegeven worden in de zaal van het hooge huis te Muiden. De décors zijn getrouw his torisch vervaardigd door den Heer I Sommer te 's Hage, onder de bekwame j leiding van den Heer von Saher. Men zou dit nummer kunnen noemen „tableau met levende en sprekende beelden." Ons wordt verzocht te melden, dat ieder, wien indertijd een diploma werd toegezonden, plaatsen kan bespre ken, volgens achterstaande advertentie en tevens voor vrienden of bekenden, die een diploma wenschen, zich tot het verkrijgen daarvan kan aanmelden bij den secretaris: Mr. L. C. Kronenberg, Groote Houtstraat No 145. In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier van 7 April 11. kwam o.a. aan de orde, de benoeming van een secretaris dezer Ka mer, ten gevolge van de periodieke af treding met 1 Mei 1896 van den tegen- woordigen titularis den heer G. Petri. De heer G. Petri werd met algemeene stemmen voor den tijd van 3 jaren tot zijne tegenwoordige functie herbenoemd en bij monde van den voorzitter met deze benoeming gelukgewenscht. Met dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, werd de benoeming door den heer Petri weder aangenomen. De vergadering van 8 April 11. der Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst, afdeeling Haarlem Om streken, was voornamelijk belegd voor de behandeling van de rapporten der verschillende Commissies voor de beant woording van de door het Hoofdbestuur der Maatschappij gestelde vragen. Van de 13 vragen waren er 11 in handen van verschillende commissies ter beantwoording gesteld. De rapporten op zeven vragen werden in hun geheel, sommige na eenige toe lichting, door de vergadering goedge keurd en zullen aan het Hoofdbestuur opgezonden worden. Over vier vragen bleken de gevoelens dermate uiteen te loopen, dat noch de rapporten der betrekkelijke Commissies geheele instemming vonden, noch een bepaalde oplossing tijdens de vergade ring werd aangegeven, waarom besloten werd deze in eene volgende bijeenkomst weder ter tafel te brengen. Nadat nog door een der leden mon sters werden getoond van een nieuw soort dakbedekking (Ruberoid Roofing) een bedekking, die het asphaltpapier zoowel in duurzaamheid als in kosten met voordeel moet kunnen vervangen, werd de avond besloten niet een kunst beschouwing, waarvoor de heer Jacques Leyk de ïAachener Skizzen" ter be schikking had gesteld. „Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: WERK VERSCUAIFING. Van 1 Nov. tot 34 April hebben zich de vol. gende personen a&Dgemeld: 1 voor co&tunmnaaistcr. 22 voor werkvrouw. 14 voor grondwerker. 15 voor loopknecht. 50 voor los werkman. 5 voor schilder. 2 voor timmerman. 3 voor huisknecht. 1 voor bankwerker. 1 voor koffihnisbediende. I voor kantoorbediende. 5 voor oppasser. 6 voor breiwerk. 1 voor mangelwerk. 1 voor baker. 1 voor strijkster. 4 voor naaister. 1 voor waschvrouw. 1 voor witter. 1 voor kleedermaker. 2 voor metselaar. 1 voor opperman. 1 voor letterzetter. 1 voor voorslager. Bij de aanmelding moet een getuigschrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 14 April zijn de volgende per sonen geplaatst. 1 voor breiwerk. 1 voor kruideniersbediende. 8 voor loopknecht. 19 voor werkvrouw. 2 voor snelpersdraaier. 1 voor smid. 40 voor loswerk. I voor witter. 1 voor kleedermaker. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bui Boelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 3-5 uur verkregen worden bij deD Administra teur, bureau Doelen, Kamer No 2. Markt v&n 13 April. 1896. Boter. Aangev. 193 verk. 157 KG, L. pr. f 90 H. pr. ƒ1.10 p. K-. Biggen. Aangev. 179 verk. 161 st. L. pr. 3.H. pr. ƒ7.—. p. st. Schrammen. Aangev. 96 verk. 73 st. L. pr. 8.H. pr. 15.00 p. st AardappelenAangev. 124 verk. 81 H.L, L pr. ƒ1.30 H. pr. 2.40 p. H. L, Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 11 April 1896 in de .Gouden Leeuw" te Haarlem. 1. Een peiceel BOUWTERREIN, aan de Ver- lengde Fransbalsstraat, /"2150 G. L. Zautvoort. 2. Een perceel BOUWTERREIN. 3Een perceel als voren, naast het voorgaande. 4. Een perceel als voren, naast het voorgaande. 5Een perceel als voren, naast het voorgaand e. 6Een perceel als voren aan een geprojecteerde straat. 7. Een perceel als voren aan gemelde straat. 8. Een perceel als voren aan gemelde straat. 9. Een perceel als voren aan gemelde straat. Be perceelen No 2 tot en met 9 gecombineerd, ƒ14800 J. J. Beaufort. 10. Een perceel WEI of HOOILAND, achter de perceelen No. 8 en 9. 11Een perceel als voren, achter het voorgaande. 12. Een perceel als voren, achter de perceelen No. 7 en 8. 18Een perceel als voren, achter het voprgaande. 14. Een perceel als voren, achter perceel No. 6. 15Een perceel al9 voren, achter het voorgaande. De perceelen No. 10 tot en met 15 gecombi neerd f 87690, A. v. d Linden. 16. Een groote, modern ingerichte VILLA, genaamd Parkzicht," met groot-n TUIN en ER VE, in het Frederikspark No. 8, t 31250 opgeh. 17. Een perceel BOUWTERREIN, aan het Prinsenholwerk No 31a. 18. Een perceel BOUWTERREIN als voren, 19. Een perceel BOUWTERREIN als voren. 20. Een perceel BOUWTERREIN als voren. De perceelen No. 17 tot en met 20 gecombi neerd 6050 A. S. Duys. 21. Een perceel BOUWTERREIN als voren, 22. Eén perceel BOUWTERREIN als voren. 23. Tot AMOTIE het Huis staande op de p«r- ceelen No. 21 en 22. De perceelen No. 21, 22 en 23 gecombineerd, 5500, opgehouden. 24. Een perceel BOUWTERREIN als voren, ƒ1425, S. J W. Mons 25. Een perceel BOUWTERREIN als voren. f 1425, M. v. Ommeren. 26. Een perceel BOUWTERREIN &19 voren. /1400 J. Oostwald. 27. E4n perceel BOUWTERREIN als voreu. ƒ1400 opgeh. 21. Een perceel BOUWTERREIN als voren. ƒ1400 P. Muller. 22. Een perceel BOUWTERREIN als voren. ƒ1600 J. de Jong Voorwerpen gedeponeerd aan het Commissariaat van Poli' ie die da gelijks uitgezonderd der Zondags; van s'middags 11 tot 1 ure voor de eigenaars terug te bkomen zijn. Gevonden in de opgehaalde vuilnis- stoffen. Een defect gouden broche met portretten en een zilveren theele peltje, terug te bekomen aan het bureau van den Hoofdopzichter der Gemeente reiniging, Harmenjansweg. Een geldstuk. Een jasje. Eene pelerine. Twee rozekransen. Een zilveren broche. Een oorknopje. Een rond stuk hout met nikkelen bandje. Twee broeken en een jas. Eenige portemou- naies met geld. Een kompas in étui. Een kerkboek. Een gouden oorbel letje. Een pakje stalen van costuum- stoffen. Een lombardbriefje. Een notitieboekje. Een quitantie. Een kist met oude rommel. Eenig timmer mansgereedschap. Een gewichtje. Een defect oorbelletje. Een hond. Eenige sleutels. GRAAN- EN ZAADMARKT. Marktberichten van 13 April 1896. Witte tarwe 5.50. 5.70. Bogge f 3.60. 3.75. Haver 2.80. 2.95. Duivenboonen 5.50. Paardenboonen 4.40. Sociëteit,, VEREENIGING", CONCERT op-"Woensdag 15 April 1896'savond» 7% our, te geven door de Koninklijke Lieder- tafel -Zang en Vriendschap". Solisten: ANNA BLAAUW, (Alt) van 's Gravenhage, de Heer GERARD PH. ZALSMAN, (Bariton) alhier. Be geleiding: de Heer L. SCHLEGEL, lid van Ver dienste, (Piano), de Heer PHILIP LOOTS, (Orgel) en den Heer W. ROBERT Jr. (Viool) PROGRAMMA. 1. Die heiden Sa-ge koor)Pr. Hégar. 2. Panis Angelicas (alt)Cesar Franck. (met begeleiding van orgel en viool). 8. Dichterliebe (bariton)R- Schumann. 4. a. Die Nacht loorp. Schubert. 4. Grab und Moed) B. a. Gretchen am Spinnrade p Schubert. 4 Der Tod und das MiidcbeD t 6. Lentefeest (koor)W. Robert. 7. a. Wirf in mein Here. den Anker (H. Viotta. 4. Ein SchüDer Stern (bariton.' e TerlnstigenTaveerne'G. Mann. 8. a lm Herbet, lRobert Fran*. 4. Der Asra alt A. Rubinstein. cSchlaflied fM.Moszkowskt 9. Dens nostra spea (koor) .L. F. Brandts Boijs. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 16 April 1896, des namiddags van 2—3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1, Preludium en FugaJ S. Bach. 2. Andante (4e Symphonie)Mendelssohn. 8- (Allegro SonateFink. Andante 4CommunionGigout. 5. Aria nit Stabat MaterRossini.

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2