Nieuwsberichten, uitbreiding van het antwoord wensche lijk geacht, en wenscht de bepaling op genomen omtrent de plaats van loon uitbetaling. De Voorzitter stelt den Heer Beynes in deze gerust en het voorstel werd goedgekeurd. Op een verzoek van de Coöp. Bouw- vereeniging „Des werkmans lust" onder steund door nog twee Coöp. Vereen, om aan de nieuw te bouwen school Leidsche plein eene inrichting tot baden te maken wenschen B. en W- te beslissen dat er geen termen tot inwilliging bestaan. De Heer Leupen wenscht, dat de Baad tevens antwoorde in dien geest, dat de gemeente genegen is grond en water af te staan voor Volksbadhuizen. De Heer de Kanter vindt, dat de Raad zich in deze reeds heeft uitgesproken Het voorstel van B. en W. wordt aangnomen. Eene wijziging in de Statuten der Maatschappij tot exploitatie van Staal- waterbronnen wordt door den Raad goed gekeurd. De heer H. T. Peltenburg wenscht in huur te ontvangen een stuk grond achter de Stads-Apotheek of ook dien grond geheel of gedeeltelijk te koopen. Het voorstel luidt te verhuren tegen f 100 's jaars en wel op gestelde voor waarden, doch niet te verkoopen en alzoo wordt besloten. Tot verbetering van de rooilijn besluit de Raad een strook grond aan den Wagenweg te verkoopen aan den heer J. Smits CJz. tegen f 15 per M2 en dien grond dus aan den publieken dienst te onttrekken. Eenige heeren wenschen te verkoopen voor f 20.doch de heer de Kanter wijst op onbillijkheid. Van deze meening was ook de Raad en 't voorstel werd aangenomen. Voor het aanschaffen van Modellen bij het Onderwijs in werktuigkunde aan de Burgeravondschool besluit de Raad f 213. beschikbaar te stellen, doch omdat de uitgaaf niet in'eens behoeft te geschieden, van dat bedrag voor 1890 f 100 beschikbaar te stellen. Aan den heer J. W. van Alphen, Ie luitenant adjudant der infanterie werd een gratificatie verleend van f 300.— als bewijs van erkenning van zijne goede diensten bij de leiding van de oefenin gen der officieren en van het kader der Schutterij. De heer Hijmans had tegen deze gratificatie bezwaar. Met ingang van 1 Juli 1896 worden bevorderd tot onderwijzer of onderwij zeres eerste klasse: J. Sturing, le Opleid, v. jongens, Mej. P. Breedoeld, le Tusschenschool, J. Brandenburg, 2e t> ff. I.angendonk, School A, S. Blom, B, IV. Kes, B, P. Koomen, E, E. Verwaal, E, en Mej. II. P.P. Wils, F, allen op een jaarwedde van f 800. met de verhoogingen, vastgesteld bij Raadsbesluit. Deze bevorderingen kostte nogal veel tijd; zij eischte negen stemmingen. Tot Onderwijzeres 2e klasse aan de kostelooze school Lr. C. wordt benoemd Mej. C. Scherpenhuysen te Haarlem tot Onderwijzer 2e klasse aan de kos telooze school Lr. F. de heer J. B Schra- meyer te Haarlemmermeer; tot adjunct archivaris der gemeente de heer M. G. Wildeman te 's-Graven- hage; tot lid der commissie van toe zicht op het lager onderwijs de heerJ. Merens en het gasverslag over Mei werd voor kennisgeving aangenomen. In de Zuidpolderstraat en nog een straat, zegt de heer Van den Berg, heerscht met de bestaande warmte veel stof en vraagt of dit ongerief niet door bestrating kan weggenomen wor den Toezegging op dit punt wordt ge daan. De heer Winkler klaagt, dat een lange nieuwe straatin het Leidschekwar- tier nog geen naam heeft. Ook hierin wordt dezer dagen voorzien. De vergadering wordt gesloten. HAARLEM 17 Juli 1896. Dinsdag e.v.werd alhier de 119e Al- gemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche Maatschappij ter bevor dering van Nijverheid. Na de gebruikelijke openingsrede en het uitbrengen van verschillende versla gen kwamen de punten van beschrijving in behandeling, zoodat het waterfeest des avonds voor al de afgevaardigden zeer zeker eene aangename afwisseling bood. Naar men weet, hadden eenige corpo raties de zorgen voor dit feest op zich genomen en onder deze in de eerste plaats de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en omstreken en tot Be vordering van het Vreemdelingen ver keer, welke Vereeniging het organiseeren van feestelijkheden uitstekend kan toe vertrouwd worden. De avond van Dinsdag was een van van die zelden voorkomende avonden, waarop men zonder vrees voor nadeelige gevolgen buiten en op het water kan zijn. Het getal versierde booten en schuitjes had wel is waar grooter kun nen zijn, maar in aanmerking genomen, dat verschillende stoombooten te zamen heel wat feestelingen, en ook de kleinere vaartuigen nog veel personen bevatten, kon het publiek, dat aan het waterfeest deelnam, voldoende genoemd worden. Een zeer groot publiek bewoog zich inmiddels langs de boorden van het Spaarne en daar ging het waarschijn lijk niet minder vroolijk dan op het water. Tot aan de kom van het Spaarne vormde het publiek een menschenketen, gescheiden in twee deelen een gaande en een komende. Van rij of voertuigen had men geen last, daar was voor gezorgd, terwijl op hei water door de politie zulke maatregelen waren genomen, dat geen enkel ongeval plaats had. De terugtocht van de vaartuigen naar de stad leverde een fraai schouwspel. Verschillende groote en kleine vaartui gen met lampions of a giorno verlicht in kleurige lijnen, recht of gebogen, ver spreiden hun schijnsel en tooverden in het stille water de meest fantastische kleurenmengeling, soms nog verhoogd door de felle kleuren van bengaalsch vuur. In de eerste plaats moet hier genoemd worden de stijlvolle verlichting van het vaartuig dat tot opschrift droeg: Zang en Vriendschap" de naam der Vereeni ging, die steeds optreedt op eene wijze die haar alle sympathie verzekert en ook thans weer met eere mag genoemd worden. Voor muziek aan boord der groote booten was voldoende gezorgd. De Lie dertafel „Zang en Vriendschap" deed zich mede hooren, zeer tot genoegen van het talrijke publiek. Het feest werd in het brongebouw voortgezet. Hier had de uitdeeling plaats der prijzen, uitge loofd voor de schoonst versierde of verlichte vaartuigen, welken ten deel vielen als volgt: Zeilvaartuigen. le prijs de heer Rug- senaars2e prijsjhr. Six van Amsterdam 3e prijs de heer Zuurdeeg van Leiden met Najade. Roeivaartuigen, le prijs de heer Gerth aan Jfijk-, met zijn kano; 2e prijs de heer Oudschans; 3e prijs de heer v. d. Arend. Voor de boot van »Zang en Vriend schap" werd eene afzonderlijke prijs be schikbaar gesteld. Op de Hoogere Burgerscholen met vijf- en driejarigen cursus zijn, na gehouden examen, toegelaten tot de le klasse: C. J. Bakker, Elizabeth O. M. Beekman, Frans Teding van Berk hout, Freddi Teding van Berkhout, J. P. Valkema Blouw, J. de Boer, J. H. G. Boissevain, F. H. Elizabeth Bolder- dijk, H. Braat, H. G. Brandon, M. F. Mörzer Bruyns, A. C. H. Galkoen, Marie Cheriex, P. van Coeverden, E. Croll, P. J. A. Esser, H. B. W. Francken, A. II. Garrer, J. L. van Gogh, Josephine van Goor, W. F. G. van de Graaff, H. G. I. Haitsma Muiier, G. Hees, G. I. N. Hengeveld, Jeanne M. A. Henny, I. B. van Heutz, J. H. Hoogenweg, C. H. J. van Hoëvell, E. H. Kerkhoven, D. A. Wittop Koning, L. H. Kraak, H. Kra mer, D. A. Land, J. J. Louwerse, W. G. Nieuwenkamp, D. T. Notten, I. H. van Oyen, J. R. K. Pennink, L. Polak, C. C. Poppink, C. Pous, P. J. Reeser, W. van Reeuwijk, H. van den Heuvel Rijnders, J. J. Roelofs Valk, J. G. Ruth, M. K. Sabelis, G. I. L. de van der Schueren, Marie Schuyt, E. Schuyten, B. M. Serné, A. C. E. van Sluys, H. Smidt van Gelder, G. B. J. Sorgdrager, V. F. van Steyn van Hensbroek, Trijntje Swart, T. Teves, G. P. Tromp, F. van Twisk, O. W. M. van de Velde, J. F. van de Ven, W. A. Vermeer, L. Visser, W. G. Visser, A. van Vloten, Mina de Vries, A. van der Werff. Voorwaardelijk toegelaten tot de le klasse: U. A. Brandts, A. A. L. M. van den Broecke, W. Chevallerau, G. P. J. Dozy, P. I. A. W. Hommes, H. van Leuven, J. F. van der Mersch, W. P. Mets, A. M. Poldermans, Sophia Reeser, F. G. I. Tramburg, G. A. Veen. Toegelaten tot de 3e klasse: W. J. Brongersma; tot de 4e klasse: J. Tideman. Aan de toelatings examens aan het Gymnasium hier ter stede hebben deelgenomen 14 leerlingen. Toegelaten zijn: voor da le klasse: J. J. W. Eekhout, J. J. Ferf, G. W. W. C. van Hoëvell, J. C. Th. Kikkert, P. J. Muller, M. C. Philipse, A. P. Prins, D. van der Most van Spijk en G. Vier kant; voorwaardelijk: H. N. Duyfjes; voor de 6e klasse: L. E- J- Brouwer. Woensdagmorgen, te ruim acht uur, ontstond brand in het perceel Oudegracht No. 31, bewoond door den Heer Coelen. De brand bleek ontstaan te zijn in de appartementen van een bovenbewoner. Ontzettend snel grepen de vlammen om zich heen; in minder dan geen tijd stond alles in lichte laaie. Wat zelden gebeurt, de brandweer moest gealarmeerd, want de politie met haar slangenwagen bleek niet bij machte den brand te blusschen. Op de Oude gracht toch is het getal brandkranen niet zeer groot, omdat er brandputten zijn. De politie kan slechts aansluiten op kranen en de vrijwilligers van Spuit 10 waien een half uur vóór de brand uitbrak hun gewone jaarlijksche bootje gaan ondernemen. Inmiddels had men moeite genoeg den brand tot het aangetaste perceel te beperken. Het is dan ook, wat de bovenverdiepingen aangaat, geheel uit gebrand. In eene circulaire aan de vrouwe lijke gemeenteleden heeft de Kerkeraad der Vereenigde Doopsgezinde Gemeente medegedeeld, dat voortaan geen eigen plaatsen meer aan Zusters dier gemeente zullen worden gegeven, maar dat bij vertrek of overlijden de vrijkomende stoelen, geteekend met de woorden „Vrij voor Zusters der gemeente" voortaan tot 10 uui voor haar beschikbaar zijn. Na dit uur zijn zij beschikbaar voor ieder, en tevens, dat door de beambten der kerk geene fooien tot het verkrijgen van plaatsen bij de gewone godsdienst oefeningen worden aangenomen. Door Provinciale Staten van Noord Holland zijn verkozen tot leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal de Heeren H. F. Bultman, mr. H. J. Kist en mr. G. van Tienhoven, allen aftre dende leden. De tentoonstelling, Dr. P. J. H. Cuy- pers, is thans in het Museum van Kunstnijverheid alhier geopend en zal door vele belangstellenden bezocht worden. In de School voor Kunstnijver heid blijft de tentoonstelling der leer lingen tot 27 Juli open. Donderdag was het veertig jaar geleden dat het metalen standbeeld van Coster op de Groote markt alhier werd onthuld. Op den ochtend van dien dag vond men het standbeeld versierd met krans. Onze slecht verzorgde Haarlemsehe specialiteit, die reeds zooveel tongen, pennen en hartstochten in beweging heeft gebracht ziet er ieder valt het op zeer onoogelijk uit in zijn have- looze plunje, die van langdurige diensten blijken draagt en toch heeft de gemeente Haarlem in 1896 het standbeeld bij monde van zijn toenmaligen burgemees ter aanvaard. Men meent dat het Cos ters tijd nog niet is om eens geducht opgepoetst te worden, doch hoopt dat die spoedig moge aanbreken. BUKttERLlJKE STAND. ONDERTROUWD. 10 Juli. W. A. Cramer en I. A. M. Hoeing. 15 Juli. J. Provoost en A M. Moerkerken. C. M. Biemond en M. Bronkhorst. J.Blank water en M. van der R ladt. JB. van Duf felen en T. Houweling. J. Klijzingen W. P. Toorenend. 16 Juli. W. J. van Ginkelen G. A. C. Gisler. A. J. Ransijn en C. M. H. van Zul. -- W. H. Kloes en A Duijn. GETROUWD. 15 Juli. J. Verkeijdeen M.C Longepee. J. B. Th. Zwart en J. van Houten. P. de Wilde en M. H. van Woning. 16 Juli. L. Boogaard en J. M. Hennevelt. J. H. van Niel en G. G. Hagen. CL. van den Bergli en J. C. Planteijdt. O. H. van Persijn en D. Eeikema. K. E. van Maas en S. E. M. Oud schans. GEBOORTEN. 8 Juli. WC. Vermeer geb. Verzeilberg d. J. C. Meulenhiff geb. Engelenberg d. A. Geijssen geb Moesbergen d. 9 Juli. G. Ci- mino geb. Di Troia z. G. G. Prijden geb. Corsten d. 10 Juli. P. Jantz geb. Cornet z E. A. Vjs'er geb. Mennes z. M. B. van La- nenburg geb. Rioceij z. H deWeersgeb. Kipperman d P. van Dijk geb. Huibrechtse z. C. W. Boggetgeb. Blankwaterz. J. Schip pers geb. deJongd 11 Juli. A. Rozenheek geb. Leuven z. A. Groen geb. van der Vorst d. E. Souwergeb. Ranz. M. Wiersmageb. Uittenbosch d. M. Pb E. P ins geb. Pee- ters z. en d. 12 Juli. L. C. Slootemaker geb. den Hollander z. C. Bu-ggraaf geb. Bogaart z. A. S. List geb Weener z. E J. H. Mooijman geb. Remer z. 13 Jul'. A. G. Hos- kam geb. de Graaft' d. .1 G. de Klerk geb. Staal d. E. E. van Dijk geb. Goffinz. 14 Juli C. Zonneveld geb. Bergman z. - J. M. Len'elink geb. IJsseldijk d J. van der Aar geb Jored. J. Jansegeb. Peperd. 14Juni. H. M. van Soest geb Vallenduuk d. A. Ho- genes geb. Krijne d. OVERLEDEN. 8 Juli. J. Brugman '21 j Kampervest. J. H B. A. Lo ts 7 j z Junsweg. 9 Juli. C. B. H. Gigengack 67 j. Hagestraat. 10 Juli. P. van Lie houd 89 j. Aneeang. A. Huizing 2 m.z. Schalkwijkerstr. -W H. Welsenaar8j.z. Kamperlaan. 11 Juli. J Bon geb. MengleS4j. Essestraat. G. Blom 6 m. d. Tulpenstraat. W. van Geijlswijk 4 m. d. Spaarne. W. H. Voet 60 j. Spaarne. W. van Dansik 12 j. d. ij. Lakenstraat. A. D Boomer 71 j. Ripper- dapark. 12 Juli. D. C. de Heer 2 j. d. Kerk hofstraat. M. B. F. van der Steijlen 14 m. d. Rollandstraat. 13 Juli. T. M. van Dormael 70 j. Zijlstr. J Meijer geb. Meijer72j. Roze- straat. 14 Juli. JJV ersteeg 2 j. z. Heerenlaan. A. Lugtig 11 m. z Teyl-rst-aal. 15 Juli. S. Mone 4 j z. Kousenbandslaan. fl. Kraan 11 j. z. Burgwal. Postkantoor Haarlem. OPGAVE van de door dit kantoor verzonden brieven en briefkaartenbestemd voor onbekende personen, gedurende de tweede helft van Juni 1896, welke stukken thans door de Afzenders kunnen worden teruggevraagd. Brieven. J. P. Welie, S. Slot, L M. Smith, Bouwhuis, E Zuidevaart, allen Amsterdam; Aled. de Bruin, Apeldoorn; W. v. d. Dam, larneveld; G Goed hart, 's Gravenhage; Heijermans, J. Leerterpen, M. Vogelaar, allen Haarlem; P. A. v. Waalwijk, Helder; M. Welleweerd, Hilversum; Hoiges, Kloet, M. Kramer, alleo Rotterdam; W. de Jong, Utrecht; Dr. H. J. M. Boouacker, Vlaardingen; v. Veen, Wormerveer; A. Peters Briefkaarten. J. W. Timman, M. Duiker, H. J. Ladon, B Rosenbeek, C. Chriatiaan, S. Slot, allen Am sterdam; C. Smit, Aled. D. DaimVeen, beiden Haarlem; P. J. Hendrikse, Leeuwarden; W. de- Jong, Utrecht; C v. Eyck Buitenland. G. Goebet, HamburgT. v. Tuijl v. Seroos- kerken, Johannesburg. MUZIEKUITVOERING in den Hunt op Zoodag 19 Juli des namiddags van 21/2t ure, door het Gemeentelijk Muziek korps onder directie van den Luitenant-Kapel meester sen heer C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. I. Merche militaire Kriens. 2. Ouverture «Si j'étaia roi"Adam. 3. Kuustlerleben." WalzerStrauss. 4. Faetaisie de l'opérette «Madame Angot"Lecocq. 5Ouverture Lea Dragons de V illaers" Maillart. 6. «Musicirende Zigeuner"Eilenherg. 7. BalLt de 1'opéra ,Gustave III" ..Auber. Buiten-societeit „TR0U MOET BLYCKEN". MUZIEKUITVOERING op Zondag 19 Juli 1896, des avonds te 8 uur door het Gemeentelijk Muziekkorps onder directie van den Luitenant-Kapelmeester dea heer C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA 1. Marsch aas der symphonischen Dichtnng «Mazeppa"Li-zt. 2. Ouverture im Italienischen StyleSchubert. 3. «E3, Ana," WalzerWaldteufel. 4. Fantaisie de l'opéra «la Fille du Régiment .Donizetti. 5. Ouverture «les Cloches de Corné- ville"Pianqaette. 6 Finale de l'opéra „Viltory Pisa- y".Péri. 7. a. Ave Maria Schubert. b. SerenataMoskowsky. 8. Fantaisie de l'opéra «Ernani"..Verdi. BRONGEBOUW. ZONDAG 19 Juni MATINEE half drie, door het 2e Reg. Infanterie te 's Hertogenbosch en SOIREE 'savonda te 8 uur, door het 2e Reg. Infanterie te 's Hertogenhoseh. Dinsdag 21 Joli SOIREÈ te geven door het Gemeentelijk Mnzitkcorps 's avonds te acht nar. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 21 Juli 1896, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN, PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2 Andante uit de 4e Symphonic.Mendelssohn. 3. SonateC. F.Hendriks Jr. a. Allegro maestoso. b. Adagio. c. Allegro con brio. 4. Ave MariaFr- Liazt. 5. CanzonettaRheinberger.

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2