AMD ADELT LIEDERAVOND 15 Matinées Sint Sicoïaas-Bazaar, ADVERTENTIEN. Woensdag 18 November 1896. De vier Zusters LYRIC, GERARD ZALSNIAN, op Woensdag 18 November 1896, Entrée ƒ1.—. Statenzaal (Prinsenhof), op Woensdag 18 Nov., en op Donderdag 19 Nov., door het Strijkorkest van het Gem. Muziekkorps (40 Musici). op Zondagen in floY. - N[aarfc, 2« Matinee 22 November. België uitsluitend tegenover Nederland nadeelige maatregelen zou genomen hebben. Overigens wees de Min. op de groote voordeelen van de verbetering voor Terneuzen, zonder eenige kosten van onze zijde, en ten slotte verklaarde hij, dat sluiting der Belgische grenzen alleen zou kunnen geschieden op sani taire gronden. Nadat ook de Min. van Waterstaat enz. de geopperde bezwaren bestreden hadden, en daarop was gere pliceerd, werd het ontwerp zonder hoof delijke stemming aangenomen. Voorts werden goedgekeurd verschillende sup- pletoire begrootingen, en eene nadere regeling van het Indiesche aandeel in de rentebetaling. Daarna nam het debat over de Indische Begrooting een aanvang. De heer Cremer behandelde de Atjeh- kwestie. De oorzaak van den afval van Toekoe Oemar was z. i. de houding der pers in Indië, het heengaan van den assistent Kroese, en de twijfel in Neder land, of de gevolgde politiek moest voortgezet worden. Spreker kon niet in Toekoe Oemae een aartsverrader zien, en meende, dat zijn afval is voortge sproten uit bizondere oorzaken. De voor standers van aansluiting met hem be hoeven zich niet te schamen. De politiek was goed. Verder vroeg Spreker, wie verantwoordelijk is voor den tocht naar Lamkrak. Hulde brengende aan het leger, dat de rust heeft hersteld, vroeg hij, of deze blijvend zou zijn. Spreker kon zich wel vereenigen met de aangekondigde politiek der Reg., maar vroeg duidelijker uiteenzetting, hoeveel zij zal kosten, opdat de Kamer wete, hoe de Atjeh- zaak kan opgelost wordenen dat moet geschieden, wat het ook kostewij moeten in Atjeh blijven. De heer Bool achtte den financieelen toestand van Indië ongunstig en de beschouwingen van den Minister te rooskleurig. Twee meisjes te Bremen, van 20 en 16 jaren, hebben getracht, haren vader te vermoorden, omdat deze, een weduw naar, voornemens was te hertrouwen. Zij poogden hem in den slaap te wor gen door een strop, dien zij hem om den hals wierpen; maar hij werd wak ker en bood weerstand, en op zijn ge roep kwam er tijdig hulp. De twee ontaarde dochters berden gevangen genomen. Zij hebben alles bekend. HAARLEM 17 November 1896. Woensdag 18 November houdt het Roomsch-Katholiek Parochiaal Arm bestuur zijne gewone jaarlijksche turf- collecte. Bij het steeds stijgend getal van hen, in wier behoefte aan brandstoffen, ge durende dezen winter, behoort voorzien te worden, is het zeker overbodig om deze gelegenheid tot weldoen bij onze Haarlemsche ingezetenen aan te bevelen. Door den Commissaris van politie alhier, is op plechtige wijze aan den adjunct-inspecteur van politie A. Ver laan,namens den Algemeenen Nederland- schen Politiebond uitgereikt de bron zen medaille van 10 jarigen trouwen dienst bij de politie alhier. Door de rechercheurs Verkerk en Van Halst zijn aangehouden de 57-jarige vrouw B., wegens diefstal van waschgoe- deren in een poort in de Ursulasteeg en de 34 jarige vrouw Rterzake diefstal van gemaakte broeken en vesten in den winkel van W. aan de Kleine Hout straat. Beiden zijn reeds vroeger voor gelijk misdrijf veroordeeld. Door de rechercheurs Jansen en Misset is proses-verbaal opgemaakt tegen de bierhuishoudsters M. O., huisvrouw van H. F., Van Marumstraat en J. H. F. wonende Kleverlaan, terzake het verkoopen van sterken drank in het klein zonder de daartoe vereischte ver gunning. Door het bestuur der werkverschaf fing van Patrimonium is aan Haarlems ingezetenen verzonden eene circulaire waarin gevraagd wordt om geldelijken steun, om waardelooze goederen, enz. Deze Commissie bestaat uit J. H. Se- gaar, O. Gracht 66, R. Boerkoel, Gelder- loozepad en J. P. Boerkool, Oranjestraat 31, tot wien men zich nu reeds kan wenden voor de afhaling van waardelooze goederende Heer A. J. de Waal Male- fijt zal als adviseur en de Heer Johs. de Jongh als administrateur optreden. |j; Te meer wordt in deze een beroep gedaan op de welwillendheid van het publiek, omdat het is te voorzien, dat de werkloosheid dezen winter eer toe dan af zal nemen, daar reeds eenige weken vele werklieden broodeloos zijn. Dat de zaak aanbeveling verdient is duidelijk, om de wijze, waarop de werk- loozen worden gesteund, daar zij niets krijgen, maar moeten werken voor het gestelde loon, en omdat alleen zij bij de werkverschaffiing aangenomen worden, die. na zoo volledig mogelijk onderzoek, blijken knappe werklieden te zijn en bui ten hun scnulddoorwerkeloosheid broode loos werden. Ter gemoetkoming aan sommiger bezwaar zal dezen winter een proef genomen worden met het kaartenstelsel. Deze kaarten zijn tegen den prijs van 50 cents bij de Commissie verkrijgen en geven het recht daarvoor een per soon, welken men verkiest, één of meer dagen in de werkverschaffing te laten arbeiden, indien deze persoon in de registers der werkverschaffing is inge schreven als voldoende aan de eischen, door de werkverschaffing gesteld. De zaak verder aan te bevelen schijnt overbodig. Den vorigen winter toch heeft de Commissie alle blijken gege ven voldoende berekend te zijn om haar doel te bereiken, voor zoover het niet aan den noodigen steun ontbrak. Menigen knap werkman, wegens gebrek aan werk tot ledigheid gedoemd, is de In richting tot steun geweest in moeielij- ke dagen, door hem op min kostbare wijze en zonder in concurrentie te treden productieven arbeid te verschaffen. Van verschillende, hooggewaardeerde zijden wordt dan ook het werk van Patrimo nium op den rechten prijs geschat en aanbevolen. Nog wordt in herrinnering gebracht, dat de Commissie uitnoodigingen heeft rond gezonden tot bijwoning van eene vergadering op Donderdag 19 Novem ber a. s., des avonds 8 ure in het lokaal Felix-Favore Smedestraat, waarin de Heer B. P. Huurman, Architect te 's Gravenhage, Directeur van de Werk verschaffing van den Christelijken Volks bond, zal spreken over „Werkverschaf fing." .Weldadigheid naar Vermogen". AfdeelingWERK VERSCHAFFING. Van 1 Nov. tot 31 Oct. hebben rich de vol gende personen aangemeld: 1 voor co8tuumnaai8ter. 1 voor stopster. 50 voor werkvrouw. 14j voor grondwerker. 27 voor loopknecht. 2 voor koetsier. 54 voor los werkman. 3 voor smid 8 voor schilder. 2 voor timmerman. 4 voor huisknecht. 1 voor bankwerker. I voor kantoorbediende. 6 voor oppasser. 8 voor breiwerk. 1 voor machinist. 1 voor pakhuiskoecht. 6 voor waschvrouw. 2 voor mangelwerk. 2 voor kookster. 2 voor baker. 2 voor strijkster. 11 voor naaister. 1 voor vlechtwerk. 1 voor witter. 1 voor kleedermaker 2 voor schoenmaker. 2 voor metselaar. 1 voor opperman. 1 voor letterzetter. 1 voor voorslager. 3 voor broodbakker. 1 voor behanger. Bij de aanmelding moet een getuigschrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 31 Oct. zijn de volgende per sonen geplaatst. 1 voor breiwerk. 1 voor kruideniersbediende. 12 voor loopknecht. 1 voor vlechtwerk. 6 voor waschvrouw. 1 voor strijkster. 41 voor werkvrouw. 1 voor noodhulp. 3 voor snelpersdraaier. 3 voor smid. 41 voor loswerk. 1 voor witter. I voor kleedermaker. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaand* aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Boelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 3-5 nur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Dooien, Kamer No 2. VERGADERING- van den Baad dez Gemeente Haarlem, op Woensdag 18 November 1896, des namiddags te 1 ure, De volgende stukken en punten zullen aan de orde worden gesteld: 1. Beëediging en installatie nieuw in komend lid. 2. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Adres P. J. Schwartz verlenging vergunning bovenbouw op den stadsmuur bij de Amsterdamsche poort. Proces verbaal kasopneming. 3 Voorstel B. en W.W. met rapport commissie van financiën, wijzi ging verordening op de heffing der plaatselijke directe belasting naar het inkomen. 4. Id. id. adi'es van instemming met adres Raad van Beverwijk wijzi ging overgang Noordzeekanaal te Velzen. 5. Id. id. verbouwing gedeelte van het gewezen Oude-mannenhuis. 6. Id. id. adres coöperatieve bouw- vereeniging „Nut door spaar zaamheid" vaststelling plan van bebouwing van grond bij de Zomervaart. 7. Id. id. adressen Jonkvrouwe A. G. C. E. Rutgers van Rozenburg en J. Kuit, overdracht projectstraat in het verlengde van de Amster damstraat. 8. Id. id. crediet voltooiïngswerken Pieter Kiesstraat. 9. Id. id. id. bazaltbekleeding langs een gedeelte van de Zomervaart. 10. Id. id. vaststelling tarief onderstand Burgerlijk Armbestuur voor 1897. 11Id. id. id. staat te vellen en te verkoopen boomen enz. 12. Id. id. adres Mejuffrouw A. de Vlaming, leerares aan de meisjes school voor middelbaar onderwijs om verlof. 13. Benoeming lid commissie voor de strafverordeningen. 14. Id. id. commissie voor den Hout en de plantsoenen. 15. Voordracht B. en W.W. benoeming twee onderwijzeressen 2e klasse kostelooze school lett. B. 16. Adressen van het bestuur van de Ambachtsschool en van den Par ticulieren Arbeidsraad voor bouw en aanverwante vakken alhier, betreffende subsidie aan de avond-vakteekenschool. 17. Adres Imperiaal Continental Gas- association tot verlenging harer concessie. 18. Verslag opzichter gasverlichting over September j. 1. Markt van 16 Nov. 1896. Boter. Aangev. 137, verk. 119 K.G. L. pr. 1.40. H. pr. 1.50. p. K.G. Biggen. Aangev. 234, verk. 219 st. L. pr. 3.H. pr. 7.p. st. Schrammen. Aangev. 93, verk. 93 st. L. pr. 9.H. pr. ƒ12.p. st. Aardappelen. Aangev. 430 verk. 430 HL. L. pr. 120.H. pr. ƒ3.p. H. L, Appelen. Aangev. 110 verk. 110 II.L. L. prijs 3.H. pr. f 8. Peren. Aangev. 64, verk. 64, H.L L. pr. ƒ5.H. pr. ƒ12.p. H.L. Postkantoor Haarlem. OPGAVE van de door dit kantoor verzonden brieven en briefkaartenbestemd voor onbekende personengedurende de tweede helft van Oct. 1896, welke stukken thans door de Afzenders kunnen worden teruggevraaqd. Brieven. Wortelboer, J. van Scholten, J. van Os, K. Helge, Limburg Stiruu, uilen Amsterdam; C H. Bukker, Bolsward van Offen, 's Gravenhage; P. Boer Jr., Haarlem; A. Kuiper, Helder; E* Smit, Nijmegen; K Visser, OosterendPrins Zaandam C. Paap, Zandvoort; Van der Star (V.); Wed. KcstereD, P. Peetoom, B riefkaarten. Mulder, A. van Geiü, Wed. P. B. de Vos, Broekhof, F. A. Gertenbach, allen AmsterdamL. Klatte, Haarlem; A. Heemskerk, Zaandam. Buitenland. W. J. Stul'eDs, Keulen; N. Thurkow, Kornt- halF. H. Rosier, C. de Roever, beiden New- York Fontaine, Paris; L Pracht, Roempit. OSÊELBtSPELINfc'. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 19 Nov. 1896, des namiddags van 2 —3 uur door den Heer WEZERMAN. PROGRAMMA. 1. Sonate op. 27Rheinberger. a. Priiludium. b. Andante. c. Finale. 2. Koor uit de Cantate No 6 „Bleib' bei uns, denn es will Abendweiden"J. S. Bach. 3. Fuga op den naam BachSchumann. 4. Fluit Concert 2e deelRinck. 5. Aria „Es ist genug''uit't Orat. EliasMendelssohn. Eén enkele buitengewone Voor stelling van het Hollandsch Tooneelgezelschap Directie A. VAN LIER. Optreden van Mevrouw BUDERMANVan DIJK en den Heer A. C. KREEFT. 67e opvoering van Enorm succes. Kluchtspel met zang, Dans, Quod libets, Coupletten enz., in 4 be drijven of 7 tafereelen, door A. RÉIDING, schrijver van „de Doof pot" en „Maandaghouders." In het Ie, 3e en 5e Ta fereel optreden van het Beroemde Engelsche dans- en Zangquartet van het Empire Theatre te Londen. Aanvang 8 uur. Balcon 2.Stalles ƒ1.75, le Loge 1.50, Parterre ƒ1.25, 2e Loge 1.Gaanderij 0.50. te geven door met medewerking van Mejuffrouw JEANNE LANDRÉ en den Heer J. A. W. PA MEIJER, Solo-pianist te Amsterdam. in de Bovenzaal der Sociëteit „VEREEMGENG." Aanvang 8 uur. Einde 10 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Boek- en Muziekhandelaars DE HAAN ZOON, Groote Hout straat 137. De Vleugelpiano Bechstein is uit het magazijn van den Heer P. VAN OOV, Kruisweg alhier. Afd. HAARLEM. in de van 25 uur 's namiddags van 25 uur s namiddags en van 810 uur s avonds. Het bestuur noodigt beleefd tot een bezoek uit. (764) van half drie tot half vijf, Sociëteit „VEREENIG1NG." Abonnementskaarten Voor een Heer2. Bijkaart voor een persoon uit het gezin1. Donateurskaart voor een onbeperkt getal huisge- nooten„5. Verkrijgbaar bij de Boek- en Mu ziekhandelaren De Haan Zoon, Mul, Haarl. Boek- en Muziek handel, küpper.s, en op den dag der uitvoering van 13 uur aan de „Vereeniging."

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2