Doopsgezind Zangkoor. De Operette-Koningin Societeit„Vereeniging" De Bazaar UITVOERING DIENSTBODE, Gevraagd DAGMEISJE, DAGMEISJE. Nieuwsberichten. ADVERTENTIEN. Dinsdag 1 December 1896. De vier Zusters LYRIC, Zondag 29 November Populair Concert door het Strijkorkest van het Gem. Muziekkorps op Dinsdag 1 December 1896, Somnambule, Dienstbodenmutsen. KEUKENMEID, DIENSTBODE Burgerdagmeisje, DIENSTBODE Fröbel-Methode. DAGMEISJE, ■wat het solo gedeelte betreft, de mede werking ingeroepen van de heeren Rog- mans en Kriens. Bovendien vond men onder de solisten den naam van den heer Mergelkamp vermeld en maakte het programma melding van eenige vo cale kwartetten. Met zooveel verscheidenheid viel de aanbieding van een muzikaal menu, even afwisselend als smakelijk, het Be stuur niet moeielijk. De koren door Crescendo gezongen waren eensdeels oude bekenden, Te Deum Laudamus (Verhulst), Se Wraak (Tilman), Hymne an die JfimV^Laebner), anderdeels noviteiten Mijn Vaderland en Nimmer Nacht (Andriessen) en een Fransch nommertje. Amour van Massenet. Crescendo vond in de voordracht er van opnieuw gelegenheid zijn geoefend heid in het zingen te toonen, terwijl de hoorders van de goede samenstelling van het Koor de beste indrukken moch ten ontvangen, De composities van den heer Andries sen, welke zich door zangerigheid on derscheiden en bij de h.h. zangers blijkbaar de gewenschte belangstelling ondervinden, stonden met het Koor van Verhulst by de uitvoering boven aan. In Amour van Massenet werden de moeielijkheden, die vooral het middelste gedeelte bevat, niet geheel overwonnen. De Hymne van Lachner liet aan duide lijkheid te wenschen over. De Wraak van Tilman, een concoursnummer met vele opzettelijk aangebrachte moeielijk heden, gaf daarentegen veel te genieten. Rijk aan grootsche effecten, stelde het den zangers in staat, een mooi klank gehalte te ontwikkelen en met het klankvolume naar eisch te woekeren. Kan alzoo van het Koor veel goeds gezegd worden, niet minder is dit het geval met de solisten. Rogmans was onder hen de eerste. De tenor-solo in het Te Deum maakte een treffenden indruk. Eveneens de heerlijk mooi geschreven liederen van Verhulst. Hoe juist weet Rogmans voor elk lied den rechten toon te vinden en en hoe frisch en bezielend is steeds zijne voordracht. De heer Kriens nam een bescheiden plaats op het programma in, toch waren zijne voordrachten in staat, by hernieu wing een indruk te geven van het mees terschap, waarmede hy zijn instrument behandelt. Dat de heer Mergelkamp gerekend mag worden tot de beste krachten onder Crescendo's werkende leden, bleek zoowel uit zijne solo's als bij de zeer toegejuichte kwartet-voordrachten. Ten slotte maken wy met onverdeelde ingenomenheid melding van de door-en door muzikale wijze, waarop de broeder vanden heer Andriessen de klavier-bege leiding behandelde. De vereeniging Crescendo heeft gedu rende haar 20-jarig bestaan aan de ont- j! wikkeling van den Mannenzang, onder de onafgebroken leiding van den heer Andriessen, met vrucht gewerkt. Haar naam wordt in en buiten onze stad met eere genoemd. Zij, die belangstellen in de muzikale kunst zullen ongetwijfeld met sympathie haar verdere verrichtin gen op kunstgebied blijven gadeslaan. De heer E. F. Bruynsteen heeft sedert eenige jaren een kleinen kring van dames en heeren om zich heen geschaard, waarmede hij den a Cap pel a zang beoefent. Dat dit geschiedt met goede resultaten en met muzikale uitkomsten, welke hooger staan, dan die geleverd kunnen worden door groote Koren, ligt voor de hand. Vooral wanneer dit kleine Koor is samengelezen uit de goede stemmen die in een stad als de onze voorhanden zijn en onder.de leiding staat van een degelyk, ambitieus musicus. Eene proeve van de artistieke resul taten, door den heer Bruynsteen verkre gen, werd gisterenavond geboden in de Waalsche kerk, alhier. Ongetwijfeld tot groote tevredenheid van de talrijke schare, daar aanwezig. Naar tijdsorde was er eene opklim ming in het programma, dat aanvangend met Sweelinck en Palestrina, eindigde met Mendelssohn, na aan Choralen van Bach uit de Johannes-Passion eene ruime plaats te hebben ingeruimd. Indien er sprake kon zijn van het geven van den voorrang, zeer stellig zou men zich verklaren voor de oude meesters, wier werken, bij de soberheid van behandeling, stemmingen wekken van ernst en blijmoedigheid, welke verre gaan boven de indrukken door de andere teweeggebracht. Deze opmerking belet ons natuurlyk niet, met waardeering te kunnen spreken over het programma in zijn geheel. Met warme belangstelling hebben wy de uitvoering gevolgd, die in weerwil van de afwisselende muzikale genoegens, welke ons in het concertseizoen worden geboden, lang in heerlijke herinnering zal blijven.B HAARLEM 27 November 1896. Zaterdag opent de Heer J. F. Wiegant een magazijn in piano's, orgels en verschillende zaken daarmede in verband staande en zulks in de Kleine Houtstraat No. 41, dat is ongeveer tegenover de Anegang. Het ruime magazijn ziet er zeer aantrekkelijk uit en zal zeker aan de Kleine Houtstraat op dat punt meerder leven en beweging bijzetten. Nu in onzen Schouwburg een tweede voorstelling van de Operette- Koningin zal gegeven worden, willen wjj gaarne wyzen op het succes, dat by de eerste voorstelling aan dit aller aardigste werkje ten deel is gevallen. Wie zich een avond kostelyk wd amu seeren, verzuime niet a.s. Dinsdag den Schouwbnrg te bezoeken Het kluchtspel biedt tafereeltjes aan, die werkelyk heel geestig in elkaar zyn gezet, terwijl de wijze van uitvoering, dank zy de mede werking van mevrouw Buderman en den heer Kreeft, in hooge mate bevre digt. Een goed bezet orkest en in het algemeen flink loopende ensembles dra gen het hunne bij tot de vorming van een lofwaardig geheel. By de eerste voorstelling was de Schouwburg op alle rangen goed gevuld. De Woensdag gehouden collecte ten behoeve van de Vereeniging Trouw aan Koning en Vaderland" heeft opge bracht eene som van 262.04'/i- Aan de ingezetenen van Haarlem werd dezer dagen toegezonden de ge wone jaarlijksche inschrijvings-circulaire van de diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier. Men kent de omstandighedeneen steeds toenemend getal personen die hulp behoeven gedurende den aanstaan den winter, waarby velen vroeger niet behoefden te vragen. Om te voorzien in de vele winterbehoeften is veel noodig, doch ook thans hopen Diakenen door de welwillendheid der stadgenooten in staat gesteld te worden, in de vele dringende nooden te kunnen voorzien. In herinne ring wordt gebracht, dat de jaarlijksche turfcollecte niet meer gehouden wordt. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUW i». 26 Nov. J. Siikes en W. H. Voet. GETROUWD. 25 Nov. H. Sabelis en E. v. Poelgeest. S v. Bragt en W. C, v. Muijen H. W. v. Beek en S M. Brouwer F D v. Wees en A. C. Bouwmeester. H. A. Hnrennn en W. Hagebout. J. Liefhebber en N. M. Pmim- boom. M. de Mijs en C. Marseilje. J van der Zon en 0van Eerden. - - 26 Nov. E P. A. Mnllinger en W. A. C Lelsz. Th J. P. A. L'efrink en W. F. H Teupken. F. Keizer en S. C. Suwerink. W. F. Djeglas en A. S. C. v. Zalen. GEBOORTEN. 18 Nov. C. Besseling geb. Panij z O. Pie- lage geb. v. d. Veen z. 49 Nov. S. W Vos geb. Seegeraz. M. A. Valbrach geb. Lenlz z. A M. Outer geb. v. d. Zwet d. - 20 Nov. N. Sproak geb. v. d Molen z M C Jan en geb. v. d. Voort d. M v. Balen geb Baten a. J. Evertsen geb. La-gerhor-t z. 21 Nov. H. de G-aaf geb. Valk d.E.C A.van Stein geb. Schraagz. K.Cazemiergtb. Derk- sema d. M. v. Westenb-ugge geb Sehoone- veld d. (levenl22 Nov. C. Zwaanswijk geb. Kipperman d. R. Stoeltje geb Wa'zcmad. A. M. Timmer geb Lomand M.Ver- n 'ut geb. Rijbroek z. M Peper geb. Schok ker z. G. Felder geb. v. d. Berg z (levenl 23 Nov. H. v. Leen geb. Smit z. - G. Roozen geb. Stijnman d. G.Smits geb deRooijd. C. Vreugdenburg geb. Rjosi.N. v. d. Steur geb. Veth z. - 2+Nov. M. v. Rumptgeb. Sohipoer8 z. J. H. Bruyn geb. Hinfelaard. 25 Nov. C J. Romein geb. Hangjas d. 25 Nov. H. S. Elskamp geb. ten Hope d. A. Nieuwenbuis geb. Schuit d. OVERLEDEN. 47 Nov. M. C. v. Eijk 14 ra. d. L. Heeren- vest. 18 Nov. W. A. Clausing geb. Barend- sen 55 j. KinderhuisMngel. J. Schot geb. Kok, 6l j. Raamsingel. -49Nov M J.Tim mermans 8 m. d. Bannesteeg. P. Robin 66 j. Gr. H mtstraat 20 Nov. G. Berkhout geb. Janssen '7 j. Schoters ngel. A.C. Visser geb. Storm 47 j. Oran euraat. CF. Wil man» 48 j. Wilhelminastraat. P Dekker 11 j. d. Rolland»'raat. H A. R. Balabréga 39 j. L. Begyne«traat. H. M. G. Koestal 21 m. d. Rozmpneelstraat. 21 Nov. M. v Riemsdijk geb. Hageman 74 j. Z. B. Spaarne. A. I. W. Wiggers 37 j. Lcidsche«trtn'..22 Nov. H. Mabe 39 Helmbekerfteeg. A. G. Reckera 11 m. d. Nassaulaan. D. Kapteijn84j Scho- tersingel. M. Kardoe» 68 j. Meesterlotte- laan. 23 Njv. G. Wijkhuizen 6 j. d. Palm straat L. v. d. Werff'3 m. z. de Cle'cqstr. 24 Nov. J. H Kamp 16 d. d. Bocrensteeg. M Raus,' an geb. Obee 46 j. L. Raamstraat. 2a Njv. J. J. Woudenberg 1 m. z. Krom. Voorwerpen gedeponeerd aan het Com misaariaat van Poli' 4e die da gelijks uitgezonderd des Zondags) van s' middags 11 tot lure voor de eigenaars terug te bekomen zijn: Een kruideniers boekje. Een vleeschhaak. Een bruine kip. Een bruine pellerine van een jongensjas. Een zwarte damesmuts. Drie gum miballen. Een witte zakdoek. Een lederen halsband. Een paar kinderwantjes. Een gouden doekspeld. Een jongensmuts. Een zwarte pet. Een gouden oorbel. Een zwarte wollen doek. 4 slagen voor zweepen en een bos paardenhaar. Een portemonnaie met ƒ0.68. Een hond. Eenige sleutels. Een knipmis. Een blauw dasje. VEEMARKT £5 Nov. 4896. AangevoerdPrijs 4 Koei ƒ445. 4 Pinken d 70.80. 48 N. Kalveren 9.a 20. 46 Schapen 48.23. 4 Paarden KAASMARKT van 25 Nov. 4896. Verkocht 30 stapels, uitmakende 3763 kazen, wegende 7032 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. 26.75. 0RGELBESPELIN6 in de Groote- of St. Bavokcrk alhier, Op Dinsdag 1 December 18S6desn»middagsva„ 12 uur, door den Heer W. EZERMANj PROGRAMMA. 1HochzeitsmarschMendelssohn. 2Adagio uit de Sonate pathétiqneBeethoven. 3. Sonate No. 1Rinck. a Allegro con brio. b. Adagio non troppo c. Allegretto quasi Ree. d Allegro con fnoco. 4. Arië: ,1'nd ob die Wolke".Weber. 5. TrliomereiSchumann. Buitengewone Voorstelling van het Hollandsch Tooneelgezelschap Directie A. VAN LIER. Optreden van Mevrouw BUDERMAN—Van DIJK en den Heer A. C. KREEFT. Wegens enorm succès tweede opvoering van Kluchtspel met zang, Dans, Quod libets, Coupletten enz., in 4 be- dryven of 7 tafereelen, door A. REIDING, schrijver van „de Doof pot" en „Maandaghouders." IMP In het 4 e, 3e en 5e Ta fereel optreden van het Beroemde Engelsche dans- en Zangquartet van het Empire Theatre te Londen Aanvang 7y2 uur. Balcon 2.Stalles 1.75, le Loge 4.50, Parterre ƒ1.25, 2e Loge f 1.Gaanderij ƒ0.50. (40 Musici). Solisten: De Heer FRANZ ZUR HAAS, Violoncel. De Heer JOHAN KLEY, Viool. BOUDEWIJN NEL, Clarinet. Entrée 25 cent. Aanvang 8 uur. Eere- Voorzi tter: de Heer H. J. OVERBEEK. Directeur: de Heer J. DE NOBEL. Ondertrouwd: JOOST SIPKES en WILHELM INA H. VOET. Haarlem, 26 November 1896. der Meisiesvereeniging is Zondag: 29 November te zien van 2 tot 4 uur KI. Heiligland No. 8. Het Bestuur: M. en 1. E. v. n. STEUR. E. M. J. v. HONSCHOTEN. in de Groote Zaal der Sociëteit „DE KROON." (Ingang Smedestraat.) 's avonds 8 uur. Solisten: Mej. A. R.piano. Haarlem. De Heer OTTO W. DE NOBEL, bas, Amsterdam. De Heer ALB. L. ROOYERS, tenor, Haarlem. Introductie voor één dame 50 centsvoor één heer ƒ1.Kaarten verkrijgbaar bij de Boekh. DE ERVEN LOOSJES en op den dag der uitvoering aan het bureau, alsmede Tekstboekjes a 15 cents. is Maandag en Vrijdag van 11 tot 9 uur te consulteeren voor; Ziektengeeft ook opheldering in 't dagelijksch leven. Raamgracht 48, Haarlem. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor het wasschen van Adres Clercqstraat 131, desver- kiezende kunnen zij ook bezorgd worden Frankestraat 51. Wed. J. KOK. Mevrouw HESHUIJSEN, Oranje kade 23, vraagt met Februari eene eenvoudige P. G., die goed kan koken en ge negen is huiswerk te verrichten. Aanmelding 's avonds na 8 uur. Gevraagd eene tegen 1 Februari 1897. Adres Schotersingel 65. eene nette Meid of Meisje van des morgens 7 tot 1 ure, voor huiselijke bezigheden. Loon 1 i 's weeks. Adres Bureau van dit blad. Wordt verlangd met Februari, in een klein deftig gezin, eene als meid alleen (doch met hulp), P, G. Brieven onder No. 19 aan het bureau van dit blad. Terstond wordt gevraagd een net niet onder de 17 jaar. Zy moet goed kunnen mazen en naaien. Br. fr. onder No. 24 aan het bureau van dit blad. Met 1 Februari wordt verlangd eene eenvoudige als meid-alleen, P. G., boven de 20 jaar. Adres Parklaan 25. Een jonge dame wenscht llieore tisch en practischopgeleid te worden. Zij die genegen zijn haar hierin te helpen zenden hunne brieven onder No. 21 aan het bureau van dit blad. gevraagd in gezin van twee per sonen, vollen kost, van 7ya1 uur. Aanb. Zaterdagavond van 6—8 uur Pieter Kiesstraat \irood Gevraagd een flink voor direct. Adres Nieuwe Groen markt 24^. Gevraagd een flink Adres Kruisweg 11.

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2