TURF, Advertentie-Bureau DIENSTBODE, Dames! H. LAMP, Keukenmeid. Keukenmeid, Keukenmeid, Dienstbode, bevraagd Kindermeisje, MEISJE, BOVENHUIS Fransclic Taal. DAGMEID, DAGMEISJE Gelden verkrijgbaar ADVERTENTIEN. Alberto van Brederode. Albertus van Brederode. KEUKENMEID, Dienstbode. TE BUUR a/d Schotersingel, Gevraagd Dagmeisje, Vermist» VERLOREN Gevraagd oud en droog, N. VAN BREEMEU Co., LIJST DEERVENLOOSJES. Werkster, Dienstbodenmutsen. Kost en Inwoning Kamers te huur. Verjaars-Eadeaux, Nederlandsche Credietbank, DE ERVEN L00SJES, A Ondanks de minder aangename temperatuur was het aan de boorden van en op het Noorder Spaarne Maan dag tamelijk druk ter gelegenheid van de academische roeiwedstrijden. Als naar gewoonte namen aan den wedstrijd deel Njord van Leiden, Laga van Delft, Triton van Utrecht en Ne- reus van Amsterdam. De baan liep van het Spaarndamsche stoomgemaal tot Haarlem. Tegen half twee had de afvaart plaats voor het hoofdnummer, baan 3000 M, -waaraan al de ploegen moesten deelne men. Uitslag 1 Triton, 2 Njord, 3 Laga, 4 Nereus, zoodat Triton de overwinnaar is voor 1897. In 1895 en 1896 was deze "Vereeniging ook de eerstaankomende. De tijden waren beter dan het vorige jaar, toen Triton won in 10 m. 541 /5 s, thans in 10 m. 543/s s. Tweeriems juniores drie deelnemers, baan 2000 M, gewonnen door Nereus in 8 m. 54'/5 s. Tweeriems seniores, twee deelnemers, baan 2000 M, gewonnen door Njord 8 m. SO s. Vierriems juniores, vier deelnemers, baan 2000M. Triton wintin 7 m.542/5 s. Skif, twee deelnemers, baan 1600 M. Njord wint in 6 m. 53 s. Achtriems gieken, drie deelnemers, baan 2000 M. Eerst aankomende Triton in 6 m. 55Vs s. Heden avond opent de Heer P. L. Engelenberg het perceel Anegang No. 8 een detail-magazijn, speciaal voor Kunst bloemen, Kunstplanten, Bloemen, four nituren, Grafartikelen en Bloemen-Ar- rangementen. In een klein bestek is alles keurig geëtaleerd. Sedert 5 jaar reeds alhier gevestigd (uitsluitend voor engros en export) gelooven wij dat de Heer Engelenberg voldoenden waar borg kan geven om in deze artikelen sfeeds het nieuwste en beste tegen billjjke prijzen te kunnen leveren. Gaarne berichten wij nog dat dit het eenige Speciaal magazijn te dezer stede is. „Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: „WERKVERSCHAFFING. Van 1 Nov. tot 28 Mei hebben zich de vol gende personen aangemeld: 39 voor werkvrouw. 1 voor strijkster. 8 voor waachvrouw. 1 voor stoelenmatter. 3 voor kookster. 6 voor naaister. 1 voor breister. 42 voor los werkman. 11 voor loopwerk. 2 voor kleedermaker. 1 voor stucadoor. 1 voor licht werk. 3 voor timmerman. 1 voor opperman. 5 voor grondwerker. 6 voor metselaar. 1 voor machinist. 1 voor bankwerker. 1 voor koffihuisbediende. 3 voor schilder. 1 voor schoenmaker. 2 voor huishoudster, voor smid. 1 voor oppasser. 1 voor broodbakker. 1 voor baker. 3 voor pakhuisknecht. 2 voor noodhulp. 1 voor bleekersknecht. 1 voor steendrukker. Bij de aanmelding moet een getuigschrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 28 Mei zijn de volgendej per sonen geplaatst. 30 voor werkvrouw. 1 voor naaister. 2 voor waschvrouw. 2 voor kookster. 1 voor baker. 1 voor kleedermaker. 5 voor loopknecht. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaand» aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Boelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 3-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Doelen, Kamer No 2. VEEMARKT 2 Juni 1897. Aangevoerd 1 Koeien 45 N. Kalveren 72 Schapen 212 Lammeren Prijs: f 130.— f 160.- 6.- 12.- „13— 18, 7— 12, Voorwerpen gedeponeerd aan het Commissariaat van Polit ie die da gelijks uitgezonderd des Zondags) van s' middags 11 tot 1 ure voor de eigenaars terug te hekomen zijn: Een pak draadnagels. Een groen aanteekenboekje. Een stalenboek van tegels. Een lombok expeditiekruis. Een rol stalen behangselpapier. Een portemonnaie. Een zwarte kin- derpelerin. Een onderofficiers sabel kwast. Een pendulesleutel. Een kerkboek P. G. Een bloedkoralen armband. Een ijzeren unser. Vijf deeljes kraalschot. Een bruin zijden handschoen. Een rozenkrans. Een fluweelen taschje met schaar. Drie flesehjes pillen. Een kurk met zilver beslag. Eenige sleutels. Achtergelaten in de wagens der H. T. M. een parapluie en een paar hand schoener.. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, cp Donderdag 10 Juni 1897 des namiddags van 2-3 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Concert FantaisieA. Hese. 2. Adagio uit de Sonate pathé- tiqueBeethoven. 3. Marche pontificaleLemmens. 4. Marche fuuèbreChopin. 5. a. Ave MariaSchubert. b. Aria en Romance nit Tann- hauserWagner. Heden overleed in den ouder dom van 43 jaar mijn geliefde Echtgenoot Wed. A. VAN BREDERODE— Rkijdon. Haarlem, 6 Juni 1897. Tegen 1° Augustus gevraagd eene KEUKENMEID, goed kun nende koken en genegen huiswerk te verrichten. Loon 100. Zich in persoon aan te melden des mor gens tusschen 10 en 12 ure en des Donderdagavonds tusschen 7 en 9 ure, Nieuwe Gracht 47. Heden overleed in den ouder dom van 43 jaar, onze geliefde Zoon Ook namens mijne EcJitge- noote en Kinderen: J. J. VAN BREDERODE. Haarlem, 6 Juni 1897. 1 Augustus a.s. wordt verlangd eene flinke netjes kunnende werken en van goede getuigen voorzien, benevens een net Dagmeisje reeds in eene dergelijke betrekking gediend hebbende. Adres: Kenaupark 1. Tegen Augustus wordt gevraagd een flinke zeer goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Hoog loon buiten verval en waschgeld. g Adres: Kennemerplein 2. Gevraagd, 15 Juni of later, een van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden 's morgens voor 12 of 's avonds na 7 uur Wilhelmi- nastraat 40. Mevrouw WITHOF, Ooornhert- straat 5, vraagt tegen Aug. een P.G., die goed kan koken en wer ken. Goede, mondelinge getuigen een vereischte. Zicb aan te melden 's avonds na 8 uur. Gevraagd tegen 15 Juni, eene flinke Zich aan te melden Ged. Oude Gracht 70. e N oodhulp of voor vast. Vanmelding in persoon bij den 3oekhandelaar P. KUIPERS, Zijl- traat 71. Tegen Augustus of eerder ge vraagd eene P. G. Adres bureau van dit blad. Een zindelijke werkvrouw, van goede getuige voorzien vraagt beleefd een paar nette werk huizen. Adres Korte Rollandstraat No. 5 achter de Boterfabriek. 1 Beneden- en 1 Bovenhuis, f 15.per maand, met inbegrip van Duinwater. Dadelijk te kan vaarden. Adres: Jansweg 51. te Haarlem tegen Augnstus, eene in alle opzichten bekwame 2de Meid-Werkmeid, goed kun nende naaien, mazen, stoppen, strijken, wasch opdoen en tafel- dienen. P.G. Zonder goede getui gen onnoodig zich aan te melden. Br. fr. onder No. 63 aan het bureau van dit blad. Gevraagd om dadelijk in dienst te treden, een net niet jonger dan 16 jaar. Adres Plein 1 Srood. Gevraagd een P. G., boven 16 jaar van 8—8 uur. Spreekuur tusschen 12 en 12ys Wagenweg Ia. Terstond gevraagd een net van 7 tot 12 uur, niet beneden 15 jaar. Adres bureau van dit blad Een flinke noodhuip-keu- kenmeid, heden zonder betrekking, biedt zich aan, Br. fr. onder No. 71 aan het bureau van dit blad. Een fatsoenlijke vrouw vraagt beleefd werkhuizen, voor! heele of halve dagen, bekend met alle voorkomende werkzaam hedenook flink met koken op de hoogte.Goede getuigschriften voor handen. Adres bureau van dit blad. TE HUUR in eender hoofdstraten. Te bevragen Gr. Houtstraat 91 Ter garneering en veran deren van Dames- en Kinder- HOEDEN aan huis, beveelt zich eene Modiste aan. Br. fr. onder No. 73 aan hel bureau van dit blad. Weggeloopen een gladharige bruine HOND, soort Hazewind, luisterende naar den naam van Welf. Tegen belooning terug te bezorgen Wagenweg 36b. Maandagavond in den Hout of in de Stad, een gouden Heeren ring, kenbaar aan de letters J. H. K. Diegene die hem bij de uitgevers dezer terug bezorgd kan op een belooning rekenen. Een Heer wenscht te ontvangen, Maandag- en Donderdagavonds, conversatieles in 'tPransch Parijs dialect. Fr. Br. met opgaaf van Salaris en referentiën onder No. 81, aan het Bureau van dit blad. Oude Nummers van het Haarl. Advert.-Blad en wel van den jaargang 1879, deNos: 37, 38, 40, 45, 46, 47 en 75. Van den jaargang 1880, de Nos. 42 en 59; 188119 en 59; 189165. Zij, die eenige der bovenstaande nummers in hun bezit hebben, worden beleefd verzocht hunne brieven te richten aan de uitgevers van dit blad onder motto Oude Nummers. zeer geschikt om op te doen Prima kwaliteit STEEN KOLEN, droge GASCOKES, YEENBRIQUETTES, en alle andere soorten van BRAND STOFFEN, bij Bakenessergracht No. 78. Telephoonnummer 70. (86) Plaatsing van advertentiën in alle binnen- en buitenlandsche Dag- er Weekbladen. (83) Terstond gevraagd een nette P. G., omstreeks 18 jaar. Goede mondelinge getuigen vereischt. Adres te vernemen b/d boekh. A. VERNOUT, Warmoesstraat 7 en 10. Gevraagd een van 71/s tot 5 uur. Loon ƒ2.- Adres bureau van dit blad. Terstond gevraagd een flinke P. G., voor Donderdag een kalven en des Vrijdags den geheelen dag. Adres: Prinsenhof hoek Jaco- bij nestraat 4. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor het wasschen van Adres Clercqstraat 131, desver- kiezende kunnen zij ook bezorgd worden KL Heiligland 51. Wed. J. KOK. aangeboden voor 2 nette jonge lieden met gem. Slaapkamer, tegen billijken prijs. Gierstraat 63rood. Te huur aangeboden op len stand, gemeub. ofongemeub. Kamers, met of zonder pen sion. Br. fr. onder No. 78 aan het bureau van dit blad. Bartel jorisstraat 22-24. Uitgebreide keuze i- en I Borgstelling. Hypotheekstelling. Onderpand van Goederen. Ceelen. op Courante en Incourante I Fondsen, f Geaccepteerde Wissels. Grootboekkapitaal. Vruchtgebruik, en verder op elk soüed onderpand bij de Nieuwe GrachtHAARLEM. VOORHANDEN BIJ Boekhandelaars, te Haarltm, Een Huis en Tuin te Huur. Een Benedenhuis met Tuin te Huu* Benedenhuis t8 Hnur. Gemeubileerde Kamers te Huu. Een Pakhuis te Huur. Een Gemeubileerde Kamer te Huu; Een Zolder te Huur. Een Kelder te Huur. Een Kamer te Huur. Een Huis te Huur. Een Winkelhuis te Huur. Een Bovenaohterkamer te Huu. Een Achterkamer te Huur. Bovenwoning te Huur. Gemeubileerde BovenkamersteHuut Ongemeubileerde Kamers te Huu. Eeu Gemeubileerd Bo venhtds te Huu Verhuurd. Heden afwezig. Gesloten. Hier mangelt men. Hier kunnen commensaals geplaatst wordea. Kamer met Aloove te Huu. Gemeubileerd Benedenhuis te Huu. Te Huur. Te Huur of te Koop. Heden wordt hier niet verkocht; Hier wascht en strijkt men. Hier waseht en strijkt men fijn goed. Hier kan een jongen geplaatst wordta. Des Zondags wordt hier niet verkoskt Uitverkoop wegens likwidatie. Uitverkoop. Opruiming. Finale Uitverkoop. Loopjongen gevraagd. Des avonds 9 uur gesloten, uitgsj zonderd Zaterdag. Afwezig. Melk per Glas. Petroleum. (87)

Haarlemsch Advertentieblad | 1897 | | pagina 3