Te Winterthur heeft eene vrouw drie van hare kinderen met een bjjl dood geslagen en het vierde levensgevaarlijk gewond, waarna zij zich door ophanging van het leven beroofde. In een brief aan haren echtgenoot deelde zij mede, dat zij de daad had bedreven wegens treu rige huwelijks omstandigheden. Zondag avond is de bliksem geslagen in een kruitfabriek big Stephanskirche in Beieren, waardoor honderd centenaars kruit ontploften. Elf gebouwen werden vernield, een beambte bekwam lichte woDden. Bij Rosdzin, het stadje dat door ver laten mijnen ondermijnd was, zijn nieu we scheuren in den grond gekomen. Men moet zich haasten den gevaarlijken bodem te. verlaten. In Algerië is de oogst voor een groot deel door sprinkhanen verwoest. De Fransche minister van binnenlandsche zaken heeft een millioen francs aange vraagd tot leniging van den nood. Voor de watersnood ongelukken te Voiron is een gelijke som aangevraagd. Bij ons worden zulke rampen meer gelenigd door de partikuliere liefdadigheid. In de zuivelfabrieken in Friesland is het tegenwoordig bijzonder druk door de groote hoeveelheid melk, welke aan gevoerd wordt. In sommige fabrieken werkt het personeel van 's morgens 4 tot 's avonds 9 a 10 uren, en zelfs dan kan men het werk nog bijna niet af. Meer werkvolk is moeilijk te krijgen, nu de boeren overal om maaiers roepen. Te Enschede hebben zich in de maand Mei niet minder dan 422 personen elders gevestigd. Voor eene gemeente van ruim 20,000 zielen is dat in éene maand tijds eene zeer aanmerkelijke toeneming van bevolking. Door de gemeente Haarlemmermeer wordt eêne geldleening aangegaan van 13000 a 31/3% met jaarlijksche af lossingen van ƒ500. Tot hoofd van school No 10 te Haar lemmermeer is benoemd de Heer P. La brijn onderwijzer te Wormerveer. HAARLEM, 11 Jnni 1897. Naar men ons mededeelt is de Heei E. F. Bruynsteen voornemens op Dinsdag 22 Juni in de Doopsgezinde kerk alhier een orgelconcert te geven met medewerking van Mejuffrouw Mina Smits, mezzo sopraan uit Utrecht en Mejuffrouw Anna Schuyl uit Dordrecht. Het orgel in de Doopsgezinde kerk heeft in den laatsten tijd eene belang rijke verbetering ondergaan, waardoor het zich thans uitstekend leent tot eene concertuitvoering. Wat de kiezers te doen hebben met de verkiezing van aanstaanden Dins dag is het volgende. Met de oproepingskaart, dezer dagen den kiezers toegezonden, bevattende de namen der kandidaten, zooals die door minstens veertig kiezers zijn opgegeven, begeeft de kiezer zich Dinsdag tusscben acht en vijf uur naar het stembureau welks plaats ook op gemelde kaart is aangegeven. Daar ontvangt hij uit han den van den voorzitter een stembiljet; aan de eene zijde draagt dit den stem pel van de handteekening des burge meesters en aan de andere zijde de na men der kandidaten waarvoor een zwart vierkant met een rond wit vakje. Met dit biljet gaat de kiezer naar de couloir. Dan heeft hij met een potlood, dat daar voorhanden is, dit witte vakje voor den naam van zijn kandidaat zwart te maken, het biljet met den stempel naar boven aan den voorzitter te ver- toonen, en het dan na bekomen mach tiging in de bus te steken. Na vijf uur begint onmiddellijk het werk der stemopneming bij elk der bureaux. Het proces verbaal van den uitslag wordt met de bescheiden door twee bureauleden aan hel hoofdbureau gebracht. Den volgenden dag des voormiddags te 9 ure houdt het hoofd kiesbureau eene zitting tot het vaststellen van den ge- heelen uitslag. Een stembiljet waarop meer dan één vakje is zwart gemaakt is van onwaarde. Men zij dus indachtig alleen één rond vakje in te vullengeen streep, geen door haling wordt toegelaten. Wie iets meer doet dan een vakje invullen maakt hier door zijn stembiljet van onwaarde. Zooals men zich zal herinneren is bij de wet bepaald dat de gemeente Haarlem zal bestaan uit drie kiesdistricten, die elk zijn afgevaaardigden naar den gemeenteraad kiezen. In de laatste Raads* vergadering is bij loting bepaald welke gemeente raadsleden geacht worden die verschillende distric ten te vertegenwoordigen en wel als volgt, waar bij het achter eiken naam aangegeven jaartal dat der aftreding aanduidt. Eerste kiesdistrict. De Heeren: Dr. H. D Kruseman1897 J. J. Sneltjes A. van der Steur Jr W. Stolp.....' J. Winkler1899 H. van den Berg S. Roog M. O. de Kanter1901 Ed. de Lanoy J. Sabelis Het eerste kiesdistrict bevat: A. L. Dyserinckstraat, Amsterdamsche Vaart, Amsterdamstraat, Anegang Antoniestraat, Bak- kumstraat, Barnesteeg, Barrevoetestraat, Barteljo- risstraat, Beeksteeg, Begijnesteeg, Begijnhof, Ber- kenrodesteeg, Boeresteeg, Botermarkt, Burgwal, Damsteeg. Damstraat, Donkere Begijnhof, Drosse- straat, Dnbbele Buurt, Frankestraat, Gasthuis straat, Gedempte Oude Gracht, Gedempte, Vol dersgracht, Goudsmitspleintje, Gravinnesteeg, Groe- nebuurt, Groote Houtstraat, zijnde het gedeelte tusscben de Groote Markt en de Ged. Oude Gracht en het Verwulft; Groote Markt, Hagestraat, Heerenlaan, Heerensingel, Helmbrekersteeg, Hon- desteeg, Hoogstraat, Jacobstraat, Jacobijnestraat, Jansstraat, Kal versteeg, Keizerstraat, Kerkhof straat, Kleine Houtstraat, tusschen den Anegang en den Ged. Oude Gracht; Klokhuisplein, Koning straat, Koolsteeg, Korte Begijnestraat, Korte Bo gaardstraat, Korte Heeren vest, Korte Jansstraat, Korte Spaarne, Korte Veerstraat, Korte Vlaming straat, Korte Zijlstraat, Lange Begijnestraat, Lange Bogaardstraat, Lange Heerenvest, Lange Veerstraat, Lange Vlamingstraat, Leliestraat, Lepelstraat, Lombard8teeg, Luitensteeg, Molensteeg, Nauwe Appelaarsteeg, Nieuwelandje, Nieuwe Spaarnwou- derstraat, Nobelstraat, Ossenhoofdsteeg, Oude Groenmarkt, Paarlaarsteeg, 't Pand, Peuzelaarsteeg, Prinsenhof, Raaks, Raamsteeg, Riviervischmarkt, Schachelstraat, Schalkwijkerstraat, Schoutensteeg, Spaarne, Spaarnesteeg, Spaarnwouderstraat, Spek- straat, Stoofsteeg, Teylerstraat, Tuchthuisstraat, Turfsteeg, Verwulft, Vestesteeg, Vooruitgangstraat, Warmoesstraat, Werfsteeg, Wester Bogaardstraat, Wjjde Appelaarsteeg, Wijdesteeg, Zomervaart. Zuider-Buiten-Spaarne o.-z., Zuiderstraat, Zuidpol derstraat, Zijlstraat z.-z., Zijlvest, alsmede de ten zuiden van de Amsterdamsche Vaart en de ten oosten van den Heerensingel reeds ontworpen en nog te ontwerpen straten. Tweede kiesdistrict. De heeren: Mr T. de Haan Hugenholtz 1897 Mr. H. Enschede J. Klein G. J. van Dieren Bijvoet.1899 H. F. van Thiel J. Krol Kz Mr. A. C. Waller1901 lx. L. van Lennep J. de Breuk Jr Th. G. Schürmann Het tweede kiesdistrict bevat: Bakenessergracht, Baljuwslaan, Bannesteeg, Big- gesteeg, Bleekerstraat, Bolwerkslaan, Brouwerskade, Ceciliasteeg, Delftkade, Delftstraat, Donkere Spaar ne, Dijkstraat, Frans-Halsplein, Frans-Halsstraat, Friesche Varkenmarkt, Glasblazersteeg, Glasblazer straat, Harmenjansweg, Hasselaerstraat,Hooimarkt, Houtmarkt, Jan-de-Braystraat, Jan Steenstraat, Jansweg, Kenaupark, Kenaustraat, Kennemerplein, Kennemersteeg, Kennemerstraat, Kinderhuissingel, Kinderhuisstraat, Kinderhuisvest, Klerksteeg, Kle verlaan, Kloppersingel, Koksteeg, Koralensteeg, Kortedijk, Korte Heerenstraat, Korte Magarctha- straat, Korte Wijngaardstraat, Koudenhorn, Krocht, Krom, Kromme Elleboogsteeg, Kruisstraat, Kruis weg, Lange Heerenstraat, Lange Margarethastraat, Lange Molenstraat, Lange Wijngaardstraat, Maar ten- Spiesstaaat, Maarten-van-Heemskerkstraat, Magdalenastraat, Mclkboersteeg, Morinnesteeg, Nassaulaan. Nassauplein, Nassaustraat, Nieuwe- gracht, Nieuwe Groeumarkt, Nieuwe Kruisstraat, Noorder Schoolsteeg, Oostersingel, Oostvest, Osta- destraat, Oudeweg, Papentorenvest, Parklaan, Pe perstraat, Phoenixweg, Pieterstraat, Plantage, Prin- senbolwerk, Ravensteeg, Ridderstraat, Ripperda- park, Ripperdasteeg, Ripperdastraat, Rolhuizen, Rolsteeg, Rozenlaantje, Rozensteeg, Rozenstraat, Ruychaverstraat, Schapenplein, Scheepmakersdijk, Schotersingel, benevens de daaraan ontworpen stra ten, Schoterstraat, Schoterweg, Sleutelstraat, Sme- destraat, Spaarndammerweg, Spoorwegstraat, Sta ten Bolwerk, Stationsplein, Teylershotjestraat, Tuin straat, Ursulasteeg, Valkensteeg, Varkenmarktsteeg, Veerpolder, Verlengde Frans Halsstraat, Vogelkoop- steeg, Vrouwesteeg, Witte Heerensteeg, Wouwer- manstraat, Zakstceg, Zoetestraat, Zuider School steeg, Zijhuizen, Zijlsingel, Zylstraat, Nz. Zyl- weg, alsmede de aan de znid- en noordzijde van den Zijlweg reeds ontworpen en nog te ontwerpen straten. Derde kiesdistrict. De Heeren: Dr. J. Nieuwenhuyzen Kruseman. 1897 Jhr. Mr. F. W. van Styrum. C. G. Loomeyer Mr. J. de Clercq van Weel. 1899 Mr. A. A, van der Mersch. J. A Lodewyks Dr. H. D. Tjeenk Willink. J J F. Beynes1901 Mr. N. G Cnoop Koopmans. Jhr. Mr. A, J. Rethaan Macaré. J. LeupenM Het derde kiesdistrict bevat: Alexanderstraat, Asscndelverlaan, Asterstraat, Baan, Baanlaan, Bakkerstraat, Bakkerstraat zijweg A, Barendsestraat, Brcestraat, Brouwersstraat, Brouwersvaart, Burretstraat, Camphuysstraat, Cor- nelissteeg, De Chrcqstraat, De Haasstraat, De Witstraat, Doelstraat, Drappenierstraat, Dreef, Dwars Hooglandslaan, Eerste Hooglandslaan, Es- schilderstiaat, Essenstraat, Florapark, Frederiks- park, Gasthuisl., Gasthuiss., Gasthuisv., Gedempte Raamgracht, Gedempte Zijdgracht, Gierstraat, Gor- testeeg, Groendaalsteeg, Groot Heiligland, Groote Houtstraat, tusschen de Ged. Oude Gracht en het Verwulft en Groote Iloutbrug; Hazepaterslaan, Heerenhek, Houtvaart, Kamperlaan, Kampersingel, Kamperstraat, Kampervest, Kerkstraat, Klaver straat, Klein Heiligland, Kleine Houtstraat, tus schen de Ged Oude Gracht en Kleine Houtbrug; Kleine Houtweg, Korte Annastraat, Korte Doel straat, Korte Hofstraat, Korte Houtstraat Korte Laan, Korte Lakenstraat, Korte Poellaan, Korte Wolstraat, Kousebandslaan, Lange Annastraat, Lange Hofstraat, Lange Laan, Lange Lakenstraat, Lange Poellaan, Lange Raamstraat, Leidsche straat, Leidscbe straat zywegA, Leidsche vaart, benevens de daaraan ontworpen en nog te ontwerpen stra ten, Linscholenstraat, Magdalenasteeg, Maurits- straat, Meesteijoostenlaan, Meesterlottelaan, Min- nebroedersteeg, Molenpad, alsmede de daaraan ontworpen en nog te ontwerpen straten; Nadorst laan, Nauwe Geldelooze pad, Nieuw Heiligland, Nieuwe Kerksplein Nieuwe Raamstraat, Nieuw- straat, Olieslagerslaan, Omvalspoort, Oranjebooms- laan, Oranjekade, Oranjestraat, Oude Raamstraat, Paardesteeg, Palmstraat, Patientiestraat, Pavil joenslaan, Hein, Popelingstraat, Prins-Hendrik straat, Pijlslaan, Raamlaantje, Raamsingel, Raam- vest, Ravelingsteeg, Rozemarijnsteeg, Rozenprieel- straat, Rustenburgerlaan, Rustenburgersloot, Schouwtjeslaan, Sophiastraat, Spijkermanslaan, Steenmuurslaan, Tuinlaantje, Tulpenstraat, Turf- laantje, Turfmarkt, Tweede Hooglandslaan, Twijn- derslaan, Van Marumstraat, Veldlaan, Voorting- straat, Voorzorgstraat, Wagenmakerslaan, Wagen-1 weg, Wilhelminastraat, Wilsonsplein, Wolstraat, Wijde Geldelooze Pad, 't Zakje, Zon nes teeg, Zui- I der-Buitenspaarne Wz., Zijdbaanslaan. Sedert eenige maanden zijn in een der vitrines in Teyler 's museum een groot aantal koperertsen tentoonge steld geweest. Deze ertsen zijn nu ver vangen door een fraaie collectie ijzer ertsen; verder is er in het museum een nieuwe wij ze van etiquetteeren inge voerd, waartoe men de handleiding in de kleine zaal aanwezig vindt; hierdoor wordt het bestudeeren en nazien der verschillende fossilen gemakkelijk ge maakt. Bljjkens verslag van den Heer N. van der Sleen aan de Vereeniging tot Bevordering der Volksgezondheid alhier, was het gemiddeld gehalte der melk, geleverd door de Haarlemsche Melkinrichting, gedurende de maand Mei 11. als volgt: soortelijk gewicht (15 gr. cels.) 1.0318%, vaste stollen 11.97%, vet 3.10%. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat op de Bloemenmarkt van Zaterdag de zoogenaamde Luilak ruim 37000 potten met bloemen zijn ter markt gebracht. Op het Museum van Kunstnijver heid alhier zullen aanstaanden Zondag Tentoongesteld zijn de afbeeldingen van de ruïnen der Paleizen op de hoogte van Persepolis in Perzië. Zondag is de toegang viij. OVERLEDEN. 2 Juni. C. Windt 13 m. z. Jacobstraat. 8 Juni. J. v. Kampen 1 m. z Assendelverlaan. 4 Juni. A. Koenekoop 52 j. Krom. F. J. Pelser 13 m. z. Houtmarkt. 5 Juni. W.J. Sterens 10 d. d. Mr. J oostenlaan. L. C. Elfers 72 j. Linsckotenstraat. 6 Juni. A.v. Breder de 43 j. Groote Markt. G. B. Kui pers 12 m. z. Olieslagerslaan. 7 Juni. J. M. v. Maris 11 m. d. Korten Dijk. 8 Juni. A. Cassée 12 j. z. Nassaulaan. J. F. Jansen v. Raaij geb. Broe e v. Groenou 60 j. Schoter singel. M. E. Bachmann 17 j. Nassaulaan. U juni. Z. Jde Heer 16 j. Zuid Polderstraat. 10 Juni. H. Koks 61 j. Kinderhuisstraat. H. v. d. Woude74j. Friesche Varkenmarkt. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 4 Juni. C. J. Henningen Th. A. Kruijsman. 9 Juni A. v. d. Laan de Vries en M. W. de Vol. G. A. Broekhuizen en A M. v. Opzee- land. A. Warmerdam en J.Fiege. 10 Juni. B. Schendstok en E. Mann. F. Hageen G. Th. v. Mus-.cher. A. G. Borger en H. v. Breemen. GETROUWD. 9 Juni. L. van Bommel en J. P. de Wit. J. Antonisse en A. G. v. d. Berg. H. Voorn en E. Romp. J. C. Arbon en M. E. de Vries, 10 Juni. G. H. Fejje en M. J. Roemers. M. Ove berg en H. M. Keizer. W.P.Jansen en M. H. Walter. N.TexiorenJ.deRooy. GEBOORTEN. 2 Juni. JJ. v. d. Brand geb. Gort. d. E. Ockeloen geb. Dee. z. 3 Judï. A. M. H. de Ridder geb. Emont. d. M. M. Wubbegeb. Reckman. d. H. J. Holt geb. Baatend. 4 Juni. M. H. Vermeulen geb. Rozier. d. C. Klaaasen geb. Moes. z. C. Moerkerk geb. v. Leuven d. K. Kwak geb. de Ridder, d. 5 Juni. A. C v.d Aart geb. v. d. Engh. d. A. Heijtveld geb Vastenouw. d. M. Tu\jn- man geb. Langereia. z. -- F'. W C Dekker geb. Steinkeiser. z. N. Schoppenhorst geb. Gude. d. 6 Juni. C. G. Frijn geb. Slegt. z. W.S. Warning geb. Halenbeek. d. C. Bossinkgeb. Radsma. z. A. M. de Jong geb. Hogema. z. E. G. Loerakker geb Prins. d. M. Hes sela geb. Wesseling. d. J. Vos geb. Kruijer. z. D. de Oude geb. Anthonisse. d. W. Spoor geb. v. d. Aar. d. 7 Juni. M. Beere geb. de Boer. d. H. M. Kruijd geb. Remer. d. J. L Polfliet, geb. Pirovano. d. S. C. Veenslra geb. v. Hinte. d. J. Peters geb. Lehman, z. (1.1.) 8 Juni. L E. Beute geb. Deumer z. J. A. M. Wajer geb Loerakker, d, 9 Juni. N. Kruijff geb. Slot. d A. H. H. v. Zonneveld geb. Aleman. z. J. M. Boeree geb. v. Asten. z. H. Hetem geb. de Wit. d. G. Selhorst geb. de Winter, z. 10 Juni. J. R.Fransen geb. Hunting, d. Voorwerpen gedeponeerd aan het Oom missaria&t van Poli: te die da gelijks (uitgezonderd des Zondags; van s middags 11 tot 1 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn: Een portemonnaie met eenig geld. Een paar glacé handschoenen. Een dop van een rijtuigwiel. Een twee wielige handwagen. Een moer van een wagen. Een jongensjas. Een kindermandje. Een lederen honden- tuig. Een ceintuur. Een leesboekje. Een kettingkje met 6 sleutels. Een huzarenmouwvest. Een gouden broche. Een bronzen expeditiekruis. Een dop van een kinderwagen. Een dameshandschoen. Een ring met twee sleutels. Een paar wollen kin dersokjes. Een bloedkoralen armband. Een rol bouwkundige teekeningen. Een miniatuur kompas. Een gou den oorbel. Eenige sleutels. Ach tergelaten in de wagens der H. T. M. Een zwarte hoed en een paar bruin glacé handschoenen. VEEMARKT 7 Juni 1897. Aangevoerd 5 Koeien 43 N. Kalveren 54 Schapen 172 Lammeren 5 Paarden Prijs: 140.— 200.- 8— 11.- 13.- 27.- 7.- 10- KAASMARKT van 9 Juni 1897. Verkocht 62 stapels, uitmakende 7869 kazen, wegende 15311 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. ƒ21. Markt van 9 Juni 1897. Boter. Aangev. 189, verk. 189 K.G. L. pr. 0.90. H. pr. ƒ1.p. K.G. Biggen. Aangev. 94, verk. 94 st. L. pr. ƒ6.H. pr. 9.p. st. Schrammen. Aangev. 63, verk. 63 st. L. pr. ƒ12. H. pr. ƒ14. p. st. Aardappelen. Aangev. 46 verk. 46H.L. L. pr. ƒ2. H. pr. ƒ10.p. H.L. MUZIEKUITVOERING in den Hout op Zondag 13 Juni 1897 des nam. van 2Vgure> door het Stedelijk Muziekkorps onder directie van den Luitenant-Kapelmeester den heer C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marche fran9aiseBaudonk. 2. Ouverture fantasqueGovaert. 3. "La Housarde". Valse militaireGanne. 4. "Souvenir de Weber." Fantasie.Coenen. 5. Ouverture „Le Barbier de Séville"Rossini. 6. «Neu Anna." PolkaStrauss. 7. Potpourri de l'opéra »Le Trouvère"Verdi. Buiten-societeit „TR0U MOET BLYCKEN". CONCERT op Zondag 13 Juni 1897, des avonds te 8 uur, te geven door het Stafmuziekborps van. het 4e Reg. Infanterie, Directeur de Heer W. VAN ERP. PROGRAMMA. 1Juanita-Marsch, nach Motive der Operette "Donna Juanita"..v. Suppé. 2. Oaverture de l'opéra "Mireille". Gounod. 3. //Dolores", WalzerWaldteufel. 4. Fantaaia über Motive a us "Don Juan" le oitvMozart. 5. Ouverture "Le Roi l'a dit". (arr. van Erp)Delibes. 6. Souvenir de l'opérette "Madame L'Arcbidnc"Offenbach. 7. a. "Adagietto"de la suite "L'Ar- lésienne"Bizet. b. Wals uit "De Schipbreuk" (arr. van Erp) le uitvWagenaar. 8. Fantaiaie sur "Faust", opéra de GonnodMann. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 15 Juni 1897» des namiddags van 1—2 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. Adagio.,Mendelsohn. 3. SonateA. G. Ritter. 4. Béoéliction nuptiale.Saint-Saëns, 5Aria.Rheinbcrger.

Haarlemsch Advertentieblad | 1897 | | pagina 2