Nieuwsberichten. valt dus een aardig sommetje uit de heffing weg. Art. 2 komt in stemming. De stemmen staken. Nu wil de Heer de Kanter uitstellen, waartoe de Raad besluit. Vastgesteld werd eene lijst van inge zetenen welke in aanmerking zullen ii komen voor een benoeming tot lid of plaatsvervangend lid van een stembureau voor de stemming of herstemming van een lid van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, van leden van de Provincia le Staten van Noord-Holland of van leden van den Gemeenteraad. Uit een vijftal sollicitanten naar de betrekking van adjunct-archivaris op eene jaarwedde van 100, benoemde de Raad de Heer H. J. Heshuysen. De Heer F. L. Nix, volgens rooster aftredend lid van het Burgerlijk Arm bestuur, werd als zoodanig herbenoemd. Tot leden der Commissie voor de bezwaarschriften op de plaatselijke directe belasting naar het inkomen werden benoemd de Heeren Van Thiel, Sneltjes, Leupen en Sabelis. De Heeren Sneltjes en Tjeenk Willink wenschten niet voor eene herbenoeming in aanmerking te komen. De Heer Stolp wenscht niet benoemd te worden. Nu moest nog gestemd worden voor twee Heeren. Benoemd wordt de Heer Speel man en bij nieuwe vrije stemming de Heer J. Nieuwenhuyzen Kruseman. Tot slot werden voor kennisgeving aangenomen de verslagen van den op zichter der gasverlichting over Maart en April, waarna de vergadering werd gesloten. Ook Dinsdag was het publiek en ook de pers te Parijs kalm gestemd, zoodat men begint te gelooven, dat Figaro gelijk had toen hij schreef, dat zelfs de onver- zoenlijksten zich beginnen te schamen over de gruwelijke onwaarheden, welke zij hielpen verspreiden. De voorlezing van het rapport werd toen voortgezet en soms werden geduchte waarheden verkondigd, daarbij de over tuiging mededeelende, dat het borderel, dat eigenlijk do grondslag opleverde tot Dreyfus' veroordeeling, door Esterhazy geschreven is. Zooais men zich herinnert, heeft over ste Picquart voor eenigen tijd aanvraag gedaan om uit zijn voorloopige hechtenis die thans al ruim tien maanden heeft geduurd te worden ontslagen. Dit verzoek is bij het Parijsche hof van appèl in behandelng en de beslissing verwacht men aanstaanden Vrijdag. Niet oneigenaardig noemt Figaro deze week de week der gerechtigheid, omdat twee schreeuwende onrechtvaardigheden, waarvan de laatste in zekeren zin een gevolg is van de Dreyfus-zaak, dan hunne ontknooping zullen zien. Toen de revisie ter sprake kwam, hebben vele mannen van invloed in Frankrijk verzekerd, zich te zullen neerleggen bij de beslissing van Frank- rijks hoogste gerechtshof. Het begint er naar te lijken, dat zij hun woord gestand zullen doen, hoewel reeds een der oppositiebladen deopmerking maakte, dat de Parijzenaar zich nooit haast, waarin zou doorschemeren de flauwe hoop, dat de anti-revisiepartij nog van zich zou doen spreken. Na de lezing van het rapport begon de procureur-generaal Manau zijn requi sitoir. Erkennende, dat het borderel valsch was, zeide hij als zijne meening, dat de beschuldigingen tegen Dreyfus in deze vervallen waren en hij dus van het vaderschap ervan moet ontlast worden. Woensdag is ook kalm voorbijgegaan. Meer en meer wint het vermoeden veld, dat het hof zal beslissen in den zin van revisie met verwijzing. Spreekt het hof de overtuiging uit, dat het borderel door niemand dan Esterhazy is geschreven, de nieuwe krijgsraad zal de overtuiging tot zekerheid moeten brengen en zal dit niet kunnen doen, zonder den be schuldigde voor zijn tribunaal te brengen. Donderdag was de advocaat Mornard aan het woord. In eene volgende zitting zou het hof arrest wijzen, doch de datum werd niet aangegeven. Uit Parijs wordt bericht, dat Du Paty de Clam, die zoo uiterst ongunstig zich heeft uitgelaten met de behandeling der zaak Dreyfus, Donderdagavond is gear resteerd. HAARLEM, 2 Juni 1899. In de vergadering van de kies- vereeniging Vooruitgang, le Kiesdistrict, Dinsdagavond gehouden, zijn voorloopig kandidaat voor den Gemeenteraad ge-1 steld de aftredende leden de Heeren H. van den Berg, S. Roog en de Heer J. van der Weijde. Het aftredende lid de Heer J. Winkler is niet voorloopig kandidaat gesteld. In de vergadering van het 2e Kies district, Woensdagavond, werden aan de orde gesteld de kandidatuur van de aftredende leden, de Heeren G. J. van Dieren Bijvoet, J. Krol Kz., en H. F. van Thiel. Als voorloopig kandidaat werden ge steld de Heeren G. J. van Dieren Bijvoet, F. J. van Thiel en A. van Rossum. De Musea op het Paviljoen zullen Zondrg a.s. van at 1 uur gesloten zijn, wegens het bezoek dat de gedelegeerden van de vredesconferentie aan genoemde Musea zullen brengen. Door Burg. en Weth. zijn by het korps Brandblusschers eervol ontslagen als 2e Luitenant de Heeren A. H. Broos en J. E. C. Vernout en als sergeant de Heer W. M. Meesterman en zulks onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten; voorts benoemd tot kapitein de Heer F. J. Visser, thans le Luitenant, tot le Luitenant de Heeren G. J. Heijdanus en J. P. Stol, thans 2e Luitenant; tot 2e Luitenant de Heeren P. A. van der Most van Speijk, C. van den Berg, W. F. Meijer en D. B. En- gelgeer, thans sergeant-majoor, tot sergeant-majoor de Heeren J. G. Martin, J. P. Daudeij, A. C. A. vanHemerten C. van Niel Cz. thans sergeant en tot sergeant de Heeren P. J. Blom, B. Serné Jr., J. F. van der Vaart, H. J. van Breemen en H. Martin, thans vry - willigers bij Spuit 10. In de maand Mei j 1., is het Stede lijk Museum van schilderijen en oud heden op het Raadhuis bezocht door 521 personen tegen betaling en door 418 personen zonder betaling. De Tentoonstelling der afgietsels van de Hindoe-monumenten op het Museum van Kunstnijverheid te Haar lem gehouden, zal wegens de groote belangstelling, die deze tentoonstelling opwekt, en het talrijke bezoek dat dage lij ksch plaats heeft nog gedurende eenigen tijd geopend blijven. Het plan bestaat om haar met andere elementen van Oostersche kunstuiting, die eveneens op de Wereldtentoonstelling te Parijs zullen worden geëxposeerd, aanzienlijk uit te breiden. Zondag 4 Juni zullen de gedelegeer den van het Vredes Congres de ten toonstelling een bezoek brengen en zal het Museum van Kunstnijverheid, des namiddags van af één uur gesloten zijn. Naar wij vernemen zal het feest Zondagmiddag op het landgoed „Het Klooster" te Haarlem te houden schitte rend zijn. Verschillende ministers en gelegeerden der vredesconferentie zullen het feest bijwonen en met een extra trein uit de residentie arriveeren. Uit de opgaaf hieronder blijkt dat hst aantal deelnemers groot is: I. Bloemencorso voor sportkarren, bokken- en ezelwagens, 20 deelnemers. II. Springconcours voor heeren offi cieren en gentlemen riders, 11 deelne mers. III. Ringrijden in costuum, voor heer en dame in tweewielige rijtuigen. Alles sjeezen 13 deelnemers. VI. Kopsteken te paard voor heeren officieren en gentlemenriders (zoo moge lijk in costuum), 6 deelnemers. V. Bloemencorso voor équipages, 22 deelnemers. In de Dinsdagavond gehouden be stuursvergadering van de Vereeniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en Omstreken is tot secretaris benoemd de heer Andries J. Winkler en wel inplaats van den heer A. Beernink, welke als zoodanig heeft bedankt. De heer Beernink blijft evenwel lid van het Bestuur en zal zich belasten met het finantiëele beheer der asphyxiatie-inrich- ting. In deze vergadering werd tevens vast gesteld om aan politie-beambten, in en buiten de gemeente, eene premie van 2.50 toetekennen voor bekeuringen in zake het vangen van vogels, het uithalen van nesten enz. voor zooverre dit bij de Wet is verboden. In beginsel werd besloten om in de maand September a.s. een wedstrijd te houden van aange spannen trekhonden. Aan de ho ders van trekhonden, die daarbjj mededingen met krachtige, flinke honden, goed in het tuig en doelmatig aangespannen, zullen prijzen in geld worden toegelegd. De Vereeniging, overtuigd dat deze dingen nog dikwijls veel te wenschen overlaten, hoopt daarin langs dien weg eenige verbetering te kunnen brengen. Tot Gouverneur-Generaal van Neder- lansch Indië is benoemd de generaal- majoor W. Rooseboom. Bij Kon. besluit is aan Mr. S J. A. van Walcheren op zijn verzoek met 1 Juli, eervol ontstag verleend als pre sident derarondissementsrechtbank alhier onder dankbetuiging voor de door hem in rechterlijke betrekking bewezen dien sten. Zondag worden in den Schouwburg alhier door het gunstig bekende gezel schap opgevoerd de lieve Operretten Li- schen en Fritzchen van olfenbach en Nanette en Pauline van Bender, terwijl Okito, de Chineesche toovenaar, zeer ze ker het zijne zal bijdrageu om den be zoekers een aangenamen avond te bezor gen. In een der bovenlokalen der So ciëteit Vereeniging vond gisterenmiddag de eerste jaarlijksche algemeene verga dering plaats der Naamlooze Vennoot schap tot uikeering bij overlijden Ken- nemerland" onder voorzitterschap van den Heer Mr. F. R. Crommnlin. Na lezing der notulen der vorige al gemeene vergadering door een der di recteuren, bracht de voorzitter verslag over het afgeloopen jaar. De balans en verlies-rekening werden door de vergadering goedgekeurd. Commissarissen meenden dit jaar nog geen dividend te moeten voorstellen. Met voldoening kon de voorzitter er op wijzen, dat de jonge Maatschappij getoond heeft zeer levensvatbaar te zijn. Hij gaf verder kennis, dat Bestuur en Commissarissen besloten, een tweede storting a 10 pet, over het Maatschappe lijk kapitaal van aandeelhouders te vra gen, wegens de belangrijke uitgaven, die eene oprichting en de explotatie uit den aard van de zaak medebrachten. De aan de beurt van aftreding zijnde Commissaiissen de heeren U.J.K. Vers- selt en H. M. J. van Lennep werden herkozen. Door den agent van politie Voskuijl is bekeurd, P. B., kleerbleeker, wonende Brouwersvaart No. 66, ter zake het houden van een hond, die niet voor de belasting is aangegeven. Gisterenavond is door den agent van politie Kion aangehouden, de 16- jarige J. K., die zich op het erf van den landbouwer van Bruggen in den Haar lemmerhout onder de gemeente Heem stede had schuldig gemaakt aan diefstal van eendeneieren, die hij in zijn bezit had. Postkantoor Haarlem. OPGAVE van de door dit kantoor verzonden brieven en briefkaarten, bestemd voor onbekende personen, gedurende de tweede helft der maand Mei 1899, welke stukken thans door de Af zenders kunnen worden teruggevraagd. Brieven A. Keyzer, Alkmaar; Mej "Wed v. d, Pol, M. Guseubroek, Mej. H. Hildebrand, Mevrouw H. Kraan, Poatma, allen Amsterdam; Ck. Vreden, Alphen; "Wed. Herman v. Hemert, Berkel; Adm. Kath. Volksblad, Beverwijk; Wed. Borski, Bloe- mendaal; Kapt. de Groot, Gouda; J. Temple Har- qroui, B Buisser, Wed. Joseph Leon Tr, J. M Schouten, Dirk Twer, Mej. IJ., allen den Haag; Mej. Tetje de Bruin, Haarlem; L. B. Lorenz, Heemstede; C. v. d. Zaal Zn. Lisse; J.Kaay- makers Oudenbosch, W. Driehuizen, Rotterdam Mej. C. Bosma, Venlo. Brief kaarten. Wejan, A. C. Becker, beiden Amsterdam Mej. J. v. d. Lek de Clercq, Baarn; J. H. Willemsen, Deventer; Mej. J. Moelders, Haarlem; van Zole- ning? Mej. Jeanette Polak. Buitenland. R. Sipkes, BremenGustav Wagner, Gönningen B. Biischer, Oberhausen; N. W. Bois? Engeland A. de Maiqure? Briefkaarten. R. Kallmann, Strassburg BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD 25 Mei. A B. Jurrjens en C. H Brauns. J. v. Breemen en J. C Bra&keaburg. H. Hsarmans en T. M. A. Schoemaker. 30Mei. JHamilton of Silverton hill en A. Limpers. 31 Mei. H. DuijfF en C. Timmers. - W. van Duin en II. Kollerie L. W. van Eek en N. L. Boelhouwers. H. J. Zoet en JVer beek. 1 Juni J. W. Schuit en E M. Braak man. E. Cchen cn V. Cohen. R Flink en C. v d. Hara. J. P. Boogaard cn H. W. M. Kruijs. C. J Rij nier e en J. H. A.M. Griindcmann. H. A. Ruijgrok en J. Kraan. GETROUWD. 25 Mei. A. J. C Bijvoet enA.P. van den Bogaard. H. Veringa en G. van de Laar. W. H. van Turnhout en E. van den Berg G. H. Watson en J. van der Laan. 31 Mei. H Wersendonk en T. A. Balk. N. Ophem en J. R Lamboo. W. S. P. Klein en A. Burger. L Cobelens en C Hommels. M. van S'ijn en M. H. v. Nimwegen. J. Heesemans en C. v. Nieuwenhuiten. C A. ür ij-ren J. H. Lujjters. J U. Kamp en J S. Schulozand. G. deLugtenJ.H. Krnjjs. F. H. Ingenla'hen D. Bloemendal. J. F. van Oploo en J. Huyboom. lJuni. J. Mulder en A. M. Tit. D. R. Wijckerheld Bisdom en Jonkvr. C. L. M. Schorer. GEBOORTEN. 23 Mei M. J. Groeuewoud geb v,n Maas d. E. A. Duijs geb de Wild z. J E Berk- hou' geb. van Stokmm d, M. C. Stoute geb. Fakkel z. 21 Mei. W. Hessline geb van Raalte z. 95 Mei. W. A. de V. gel geb. Zwart d. F. Schaap geb Reinstra z. M. D. A. Wiegman geb. Dand-yd A. M. Vasen geb Snijders d. H. C. E. Langeveld geb. Deen d. A. N, Ego geb. Klinkenberg z. 26 Mei. A. Buut veld geb. Mulder i J. P. W de Vries geb. Kok d. C A. Vester geb Schrijers d. R van den Berg geb. Hoevenberg z. 27 Mei. G. van der Linden geb. Bleij d. H. M. Meijer geb. Postma d. A. J. Faber geb de Jong z T. van de Nes geb. van Veen i. 28 Mei. M. Muhren geb Schouten d. A. Verbaten geb. Rijkers d M. H. Evelein geb. Eve- lein z.29 Mei. G. E Kaptijn geb. Kelder man z ME. S'aphorst eeb. v. Leeuwen z. P. Seubring geb Michel z Z. van Schag-n geb. v.n Doneen d.L C. Sloote- maker geb. den Hollander i. 30 Mei. C. M. Duit» geb. van Kessel d. E Michel geb. de Graaf d. 31 Mei T. W. Piete-s geb. van der Heide z. S W. Hazevoet geb. Mazurel d. C. Warmer geb. Leeggsngers d. H. J Loseciat Vermeer geb. v. Einden d. T. M. Bellaar! geb. v. Bergen d. l Juni. A. M. Broekhuizen geb. v. Opzeeland z. OVEB.LEDEN. 24 Mei. J. B. M. van Veen 13 ra. d., Ged. Oude Gracht. 25 Mei J. Timmer 77 j.. Raaks H. M Luijken geb Kales 60 j., Tulpenstraat 26 Mei C. H. de Zwart 2j., Hee-en-ingel M. Zwaanswijk 13 j Paprn- torenvest. J. H. M. Preijde61jGasthuis- vest. 21 Mei. J. Rosenkrantz geb. van Opzeeland 68 j., Twijuderslaan. D. van Zandijk 3 j„ Lange Raamstraat. J. Vermeu- re-i geb. Vermeulen 70 jKinderhuis -tr. 28 Mei. F. van der Putten 4 m. d., Klaver straat. W. Laverman 64j.. Zomervaart. 30 Mei. M H. Rooijers geb Hollee 69 j., Heerensingel. J. Vuurens 64 j., Vieuwe Gracht. 31 Mei. J. M. Janssen 80 j., Brouwers vrt. Staat van de Aardappelen- en Bo termarkt over de maand April 1899. Boter. Aangev. 805 verk. 774 K. G. L. pr. ƒ1.10 H. pr. 1.15 p. K. G. Biggen. Aangev. 491 verk. 434 stuks. L. pr. 4.H. pr. 9.p. stuk. Schrammen. Aangev. 218 verkocht 206 stuks. L. pr. 10.H pr. 14.50 p. stuk Aardappelen. Aangev. 387 H.L. ver kocht 354 H.L. L. pr. 1.50 H. pr. f 3.— p. H. L. MUZIEKUITVOERING in den Hont, op Zondag 4 Juni, des namiddags van ül/o tot 4 uur, door het Haarlemsch Muziek korps, Dir. luit. - kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. «Hoch die 7te Jager." Marche. Brase. 2. Ouverture op motieven van MozartSuppé. 3. MarciaSchubert. 4. Fantaisie de l'opéra »Le Postillon de Longjumeau."Adam. 5. Ouverture „Presiosa"Weber. 6. "Declaration." WalzerCzibulka. 7. Ballet »Coppelia"Delibes. MUZIEKUITVOERING in de Hout op Vrijdag 2 Juni des 's avonds van 8 tot 10 uur, door het Haarlemsch Muziek korps, Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA: 1. "Oberst Microys." Marsch..Kohont. 2. Concert-ouvertureNicolaï. 3. „Nana Polka mazurkaCoraggio. 4. Fantasie de l'Opéra «Paljazzo". Leoncavallo. 5. Ouverture "Zauberflöte"Mozart. 6. »La Housarde." ValseGanne. 7 «Schmiedeliedchen Eilenberg. 8. »Fackeltanz."Meyerbeer. ORGELBESPELING in de Groote- of St. B&vokerk alhier, op Dinfdag 6 Juni 1899 des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Inleiding en FugaW. T. Best. 2. FrühlingsfantasieG. Flügel. 3. Choral uit Bach's Passion....A G. Ritter. 4. Concertfantasie op: "Dies iet der Tag des Heirn."R. Palmes. 5. Ave MariaSchubert.

Haarlemsch Advertentieblad | 1899 | | pagina 2