Vier Citroenen en een Knol! L. SDÏÏLEGEL'S ZANGSCHOOL Fransche Cursus. Hypotheekbank. KIEZERS Duitsch L. 0. E PLATZETTEES E Brandwaarborg- Maatschappij glpKES' f RAM BOX E N-e. CITROEN lIMiSIROOR Kindermeisje. Keukenmeid, DIENSTBODE. Effectenkantoor. DIENSTBODE 3de Kiesdistrict! 10 Gent. ADVERTENTIEN. Meid-alleen, (Een Yerkiezingsgril.) inrichting voor Onderwijs in de van Mnziek. MEISJE gevraagd, „wjjd aan de volkszaak? Wie heeft] Een knap Meisje Gevraagd KEUKENMEID, Meid-alleen» J, Cr. Martin Zonen, J. STEENMAN, G. FORTGENS, Heilgymnastiek. Schermen. A. J. MEIJERINK. Bediende. eene Kamer Gevraagd: Dagmeisje, „Beperkt Risico" Groningen, le klasse iinizeo f 0.40 per f 1000 T. C. JÏIEPHAUS, Nassaulaan 27rood, Haarlem. Amsterdamsche „Be Nederlandsche Credietbank", Nieuwe Gracht b d Kruisstraat. Sluit le Hypotheek op de voor- deeiigstc conditiën. Dr, H. D. Tjeenk Willink. Dr. H, D, Tjeenk Willink Dr, H, D, Tjeenk Willink. Hij de Ehves Loosjm zijn verkrijgbaar van A OPENING van de herhalings school voor jongens en meisjes, tevens dienstbaar voor de a.s. militie pliohtigen «P Maandag 2 October 1899, in de Eerste Burgerschool op het Klein Heiligland 12. Aangiften tot toelating moeten geschieden bij het Hoofd der School, den heer P. D. GRAAFF, Klein Heiligland, van 4 tot en met 9 September a.s., des na middags van 12 tot 1 uur, b\j wien tevens inlichtingen tej verkregen zijn. Gevraagd, terstond of later, een zelfstandig kunnende werken en koken, een noodhulp komt ook in aanmerking. Onnoodig zonder uitstekende getuigen zich aan te melden en boven de 25 jaar. Brieven franco onder No. 717 aan het bureau van dit blad. Heden Er wordt bij één kindje, een net Kindermeisje gevraagd, van 8—4 uur. Adres: Bureau van dit blad. De ondergeteekende, in het bezit van akte M. O. Hoogduitsch, is voornemens bij genoegzame deel neming een C H S U 8 op te richten ter voorbereiding tot boven staande akte. Zjj, die daaraan wenschen deel te nemen, gelieve zich aan te melden bij D. J. A. WESTERVELD. Gr. Houtstraat 44. ZIJLSTRAAT 34rood. ochtend werd, zeker bij ongeluk, ten mijnen huize een biljet bezorgd, dat eene aanbeveling moest verbeelden voor den heer T. VALLENTGOED, Voorwaar een merkwaardig stuk politieke goochelarij. En de man, die dat werk vervaardigde, moei wel meenen, dat de kiezers een troep schapen zijn, zonder eigen gedachtengang. De feitel jjke aanbeveling, uit het strooibiljet, komt hierop neer: „Gelooft ge niet, dat als T. - „VALLENTGOED gekozen wordt, „ge een oprecht volksman in den „Raad zult hebben gebracht? Wie een Kindermeisje, beneden de „meer dan hij heeft verkeerd in 18 jaren. Aan te melden Veldlaan „uw midden arbeiders en kleine 7, nabij het Wijde Geldeloozepad. „burgers? Wie heeft zich als hij „reeds van zjjn jongelingsjaren ge gevraagd, voor de morgenuren. Adres: Leidschestraat 17rood. loon f 1.Adres te vernemen aan NOBELS' Adv. Bur., N. Groen markt 25. Wordt gevraagd, primo Novem ber, eene knappe P.G., genegen eenig huiswerk te verrichten. Zich schriftelijk aan te melden of persoonlijk 's avonds na 7 uur, Groote Houtstraat 99. Voor dadelijk gevraagd, een flinke DIENSTBODE of WERKSTER. Adres bureau van dit blad. Begin der lessen Maandag 4 Sept. Aangifte van leerlingen Zaterdag 2 Sept. van 2—4 uur, Zijlstiaat 34rood of schriftelijk Overveen 495 B. Voor leden der Haarl. Bach- vrereeniging eene korting van ƒ4. per jaar op het schoolgeld van teVPns voor huiswerk, B_C. Goede het Piano-Onderwijs. worden vere.scht Brieven franco onder No. 724, bij de uitgevers van dit blad. Gevraagd tegen November, een. bekwame Aanvang van den nieuwen, Cursus 4 September a.s. Prospectus op aanvrage ver krijgbaar. 2—4. Gevraagd voor 1 een Oct. of eerder, niet beneden de 22 jaar en P.G Spreekuur dagelijks van van goe(je getuigen voorzien. Adres bureau van dit blad Schachelstraat 31. HAARLEMSCHE van den P. G. gevraagd. AdresGasthuissingel 4. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan Aanvang der Zanglessen 2 Sep- te melden. tTn6den18ni!uw op te richten Terstond gevraagd wegens ziekte Zangcursus voor eerstbeginnenden der tegenwoordige, een kunnen nog enkele leerlingen ge- H^gQldiSjO, P.G. Adres: Ruijchaverstraat lOzwart. plaatst worden Directeur Piano-, Orgel- en Zangonderwijzer, St. Ursulastraat 46 A. Aanvang 4 Sept. Jongens en Meisjes afzonderlijk. Twee lessen per week, 6.25 per kwartaal. Inschrijving dagelijks, Oude Gracht 39. Hoofd der School. Nieuwe Cursussen 1 September. Prospectus verkrijgbaar. Spreekuur: 23 en 79. Jansstraat 85. meer studie gemaakt van de onder- „werpen, die de sociale kwestie be- „heerschen en wien is het beter „dan hem gegeven om in goede „woorden en in een goeden toon „zijn gedachten uit te spreken. We „weten wel, dat op onzen candi- „daat aanmerkingen zullen worden „gemaakt, dat ook hem een critiek „niet zal worden gespaard, waar- „aan iedereen 2ich blootstelt, die „zich in het publieke leven be „weegt. Maar bij grondig onderzoek „kan er tegen onzen candidaat „niete aangevotrd worden, wat hem „een minder goed Raadslid zou „doen zijn." Eigenaardig dat de aanbeveler als een mug om de kaarsvlam vliegt. We weten wel dat er aan onzen candidaat een steekje los is, roept lijj gemoedelijk uit, maar dat komt er niets op aan. Hg is eenmaal gesteld en nu zal hij ook wel een goed raadslid zijn. De geheele aanbeveling bestaat uit eeu paar holle zinnen. Men deelt ons mede dat de heer V. een oprecht Volksman is en dat hg studie gemaakt heeft van sociale onderwerpen, hetgeen wij gaarne van den onbekenden schrijver aan nemen. Voorts spreekt de heer VAL- LENTGOED een aardig woord en wij vermoeden dat hierin wel de eenige reden ligt waardoor dit heerschap zich op den voorgrond; Wegens ziekte der tegenwoor- ^VoolTaaT'eene meer sobere aan ge wordt met 1 Nov. een flinke beve]ing kwam ons nimmer onder de oogen. Het schijnt wel, of de schrijver bevreesd was, iets te veel te zeggen en daarom zegt hij niets, Maar de schrijver doet erger als hij voortgaat: „Toont dat niet een gril U er toebracht op Groot, Hofland, Modoo en Schram te stemmen, doch dat ge begreept, als ernstige kiezers, dat alleen van deze genoemden en van hunne richting heil is te verwichten voor onze gemeente." Welk een allerzonderlingste be- schouwing. Goede burgers! wij bieden U aan uit onze vruchten- mand vier gave citroenen, van de beste soort. Nu wil het toeval dat we nog een vrucht moeten plaatsen; het is wel geen pracht- citroen, doch slechts een knolletje. Doch nu gg de vier prachtcitroenen geslikt hebt, zou het een gril zijn als ge het knolletje niet op den koop toenaamt. Heeft schrgver van het strooi biljet werkelijk een grap gemaakt, of meent hij in ernst dat de kie zers beslist moeten slikken een candidaat van de volkspartij, al is voor dien candidaat niets anders te zeggen dan een paar onbedui dende zinnetjes, die op duizenden van toepassing zgn. Weet ge wat hoogst merkwaar dig is, onbekende schrijver, dat ge geheel zwijgt van het feit dat de heer Vallentgoed voorheen onder wijzer was en thans in dienst bij een bank. Voorwaar, beide betrek kingen zouden, wanneer hij er in uitgeblonken heeft en in uitblinkt, aanbevelingen kunnen zijn van beteekenis Schrijver eindigt met den uit roep „Gg wilt niet in tegenspraak komen met wat ge eenige weken geleden uw plicht achttet te doen, wel Gij hebt het als uw plicht be schouwd vier mannen te kiezen, die eerst naam gemaakt hebben in de geschiedenis der werklieden beweging onzer stad. Doch kiezers ge zoudt juist in tegenspraak komen met uw plichts- beschouwing van eenige weken ge leden, indien ge naast de vier gekozenen iemand steldet, waar van niets te zeggen is.. Laat U naast de vier gave citroenen geen knol in de handen stoppen, zou elke huisvrouw U kunnen toeroepen! Ik wil dit schrijven niet eindi gen met eenige aanbeveling uit de twee overige candidaten, omdat ik geen stemmer ben in het 3e district. Doch ik eindig met den wensch, dat de kiezers geen knol len voor citroenen naar den gemeenteraad zullen zenden. EEN KIEZER 2e district. r biedt zich. aan met Nov. een net tweede Werk meisje, P.G. en van goede getuigen voorzien. Liefst in een klein gezin. Brieven franco onder No. 733 aan het bureau van dit blad. Gevraagd een ijverig vertrouwd Brieven met opgave van leeftijd godsdienst, laatst genoten salaris enz., worden ingewacht onder No. 1486 bij den boekhandelaar H N, MUL, Kruisstraat 25, Haarlem. Voor een jongmensch van 19 jaar wordt tegen 15 October bij fatsoenlijke lieden gezocht met pension. Franco brieven met opgave van prjjs en van de straat worden ingewacht bij den boekhandelaar J. WALTMAN Jr. te Delft, onder No. 315. een net MEISJE, van half acht tot 8 uur, 1.25, kunnende mazen en strijken. Adres: Groote Houtstraat 104. Wordt gevraagd, een net niet beneden 15 jaar en reeds ge diend hebbende. Zich aan te melden Wilhelmina- straat No. 5. AANKOMENDE kunnen dadelijk werk vinden voor vast, bij W. KüPPERS, Jansstraat. ien net Burgermeisje, wenscht eerie betrekking als hulp in de huishouding of bij kinderen. Brieven franco onder No. 731 aan het bureau van dit blad. voor weinig gevaarlijke perceelen en goederen, Vertegenwoordiger: HOOFDAGENTSCHAP: van het De derde afdeeling van de kies- vereeniging Vooruitgang heeft voor de verkiezing op aanstaanden Maandag Candidaat gesteld het aftredend lid Het bestuur der afdeeling ver heugt er zich over, dat aan U, kiezers van het 3de kiesdistrict, de gelegenheid wordt geschonken om een verdienstelijk aftredend lid voor onzen gemeenteraad te behouden. Bij den verkiezingsstrijd, die achter ons ligt, hebben onze te genstanders sommigen aftredenden leden er een verwijt van gemaakt, dat zg voor de invoering van de thans bestaande gemeentebelasting hebben gestemd. Hoofdzakelijk op dien grond hebben deze tegenstanders de her kiezing der aftredende leden be streden. Dat verwijt kan onzer, candidaat niet treffen, daar zich steeds met alle kracht tegen de tegenwoordige gemeentebelas ting heelt verzet. Het bestuur der afdeeling ziet den afloop dezer verkiezing met goed vertrouwen op den uitslag tegemoet. Noodig is en blijft echter in de hoogste mate, dat gij, kiezers, door uwe getrouwe opkomst de overwinning van onzen candidaat mogelijk maakt. Velen uwer, op wie wij meenen te mogen rekenen, zijn de vorige maal thuis gebleven. Met lauwheid en onverschillig heid van uwen kant komen wjj er niet. Als deze blijven legeeren, zul len wij nederlaag op nederlaag lijden, zeer ten nadeeie van onze stad. Geeft dus gevolg aan onze uit- noodiging gg, kiezers, die de vo rige malen alleen geschitterd hebt door weg te blijven van de stembus. Gij hebt, door dat te doen, eene groote verantwoordelijkheid op U geladen Gij kunt zorgen, dat die ver antwoordelijkheid niet nog grooter wordt door thans flink op te komen en m. t ons te stemmen op onzen candidaat Haarlem, 30 Augustus 1899. Het bestuur der 3de afdeeling van de Kiesvereeniging POOttVITGANG Dr. J. TIMMER, Voorzitter. VINCENT LOOSJES, Secretaris. Mr. H. Ph. 't HOOFT, Penningmeester. 2CIJIM OMOVERTKEPBAAR.

Haarlemsch Advertentieblad | 1899 | | pagina 3