H Jh jÊL R L E m Eerste Blad. PRÈDIKBËURf er enz. Na 52 144 van ZATERDAG 30 Juni 1900. Neé. Vereen, tet bevordering van Zondagsrust. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? TE HAARLEM Zondag 1 Juli 1900. BUITENGEMEENTEN. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Tweeëntwintigste Jaargang. TELEPjHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDINS met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden—,25. a franco p. post —,40. Afzonderlijke nommere 3 centen per stnk. Pr3» per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsrnimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Adwrtmtim worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middag» ten 12 we, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Het Bestuur der Afdeeling. Eglise Wallonne. Dix heures, Mr. Muller. Waai nieta anders vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Gereformeerde Kerk: Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5 ure, D. Mulder. oaMinisHissii wi mi -g ■«■siisisi i iwii» Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. i—kj—ii.isnii'ini i iii in3>'iu>g-'j*cjKwmdTOWwHajsoistrjrt»»sc3» Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5l/j ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. Avondmaal. Bemonstrantsch Geref. Kerk. In het Nutsgebouw, Zijlstraat 48, (Bovenzaal) Voorm. 10 ure, Ds. A. M. A. Reijnders. Rem. Pred. te Alkmaar. Donderdag Nam. 1 ure, Dr. Tideman. Huwelijkswijding in de Kerk der Ver eenig de Doopsgezinden. Kerk der Broedergemeente. Voormiddag 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Z. D. Baptisten. {Parklaan 17.) Zaterd. vm. 10 ure, Prediking. Nam. 1*21/9 ure, Sabbatschool. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Avondmaalsviering. Nam. 12% ure,Zondagschool. 's Avonds 6 ure, Onderl. vergadering, 's Avonds 8 ure, Jangedochters Ver- eeniging. Dinsdagavond 81/9 ure, Bidstond. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. de Boer, Emerit. Pred. te Alkmaar. Evang. Xiuthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Ymuiden. Voorm. IO1/9 ure, Ds. A. L. Leenderts, Pred. te Leiden. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenhond in Hotel No. 1. Voorm. Bloemendaal. 10 ure, Ds. van Leeuwen, Heemstede. Voorm. 10 nre, Ds. Kuylman. Voorbereiding. Nam. 21/9 ure, Ds. Kuylman. Doopsbediening. Hillegom. Voorm. 9Vs ure Ds. Barbas, Pred. te Haarlem. Voorm. Houtrijk en Polanen. 10 ure, Ds. Heeringa. Doopsbediening. Voorm. Santpoort. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Doopsbediening. Voorm. Spaarndam. 10 ure, Ds. Hoog, Emer. Pred. te Hillegom. Velsen. Voorm. 10 ure, Ds. van Rhijn, Pred. te Apeldoorn. Nam. 3 ure, Ds. van Rhijn, Pred. te Apeldoorn. Doopsbediening. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Nam. 3 ure, Ds. Hulsman. Doopsbediening. KRONIEK. Deze vergadering werd weer bijge woond door onzen Secretaris, door ziekte eenigeD tijd verhinderd in het bijwonen der vergaderingen. Een har telijk woord van welkom werd hem toegeroepen door den Voorzitter, die te vens een woord van hulde bracht aan den Heer van Bilderbeek, die gedurende dien tjjd het secretariaat zoo uitstekend had waargenomen, een en ander onder teekenen van instemming der vergade ring. De Heer G. de Boer, onderwijzer eerste klasse aan de Vijfde Tusschen- school wordt op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig verleend. 1 Het procesverbaal van de opneming der kas van den gemeenteontvanger wordt voor kennisgeving aangenomen. De Raad besluit tot onbewoonbaar verklaring van perceel Kleine Hout straat No. 94, wegens het ontbreken van goed drinkwater en het door den eigenaar nalaten voor voorziening in deze. Evenzoo omtrent perceel Kennemer- plein No. 22. De Heer Van de Kamp verklaarde zich tegen. Omtrent de fontein in den Hout, welke men van de tegenwoordige plaats wenschte te verwijderen en waar voor men van ééne zijde het grasveld voor het Paviljoen en van de andere de Hertenkamp wenschelijk achtte, brengt de Heer Winkler in herinne ring hoe de toestanden bij de fontein met de jaren ongunstiger werden. De fon tein is van geen overwegend belang voor de gemeente en Spreker is van meening dat in den Hout geen plaats is voor zooiets, maar wil afwachten wat andere leden wenschen. De Heer Schürmann bepleitte het goed recht der fontein, stelt voor haar daar te laten, maar met een drinkfonteintje er naast. De Heer van Lennep wil de fontein er voorloopig laten. Nog hebben het woord de Heeren Tjeenk Willink, die wil op ruimen, de Heer Van den Berg, die het bestaande wil opknappen en de Heer Stolp die de zaak wil laten zooals zjj isdeze stelt voor in dien zin en een drinkgelegenheid daar te plaat sen. Over dit punt werd nog druk gepraat. De Heer Sneltjes wil er meer zoo iets van maken van een openbare bad plaats in de open lucht Voorstel Stolp komt in stemmingen wordt aangenomen met 7 stemmen tegen. Mr. W. van Hulst verzoekt aansluiting bij de waterleiding voor een in aanbouw zijnd perceel in den Hout onder Heem stede. Voorgesteld wordt gunstig te beschikken, uitsluitend ten behoeve van het woonhuis en alzoo wordt besloten.'I Voorgesteld wordt aan te nemen het aanbod van den Heer J. F. A. Kroner te Amsterdam om af te koopen tegen /"100.— het oud-eigen groot f 2.54 per jaar, rustende op zijn perceel te Amster dam. Aangenomen. In behandeling komt een voorstel van B. en W. om van A. Schornagel aan te koopen een terrein gelegen ten Zuiden van de Zomervaart ter grootte van 55000 M' voor ƒ30000.ten einde daarop het gemeentelijk abbatoir te stichten, aangezien de vroeger hiervoor aangewezen plaats in den Veerpolder den Raad minder geschikt voorkwam. De Heer Dr. Kruseman stelt voor dit en het volgende punt te behandelen in geheime vergadering zooals geschiedt. Naar dien het de Commissie der ge- meenteverlichtingsmiddelen wenschelijk voorkomt voor den bouw der lichtfabrie- cen over meer terrein te beschikken wordt voorgesteld aan te koopen in den Veerpolder gronden, grenzende aan het gemeenteterrein ter groote van 22400 M2 tot den prijs van f 27500. Inmiddels was van andere zijde nog een aanbod ingekomen, maar B. en W. blijven bij hun voorstel. Na heropening van de zitting werden deze voorstellen in stemming gebracht en aangenomen met twee stemmen tegen. De geheime vergadering duurde onge veer vijf kwartiers, maar men had dan ook te beraadslagen over eene uitgaaf [j van vijf en vijftigduizend gulden. De betlitsing over uitgaven mag slechts in openbare zitting plaats hebben. De Heer van Bilderbeek is volgens mededeeling van den Voorzitter in de geheime vergadering benoemd tot grif fier ter Secretaire.Staande de vergadering werd hem daarvan onder applaus der vergadering kennis gegeven. Op een voorstel om aan C. J. van het Nederend grond te verhuren vóór zjjn perceel Wagenweg 60, om daarover eene veranda te plaatsen beschikt de Raad gunstig. Een adres van S. Warmerdam Gz. te Hillegom, behelzende het verzoek om nog eenigen grond te mogen huren aan de Leidsche vaart bjj de Bartenburg valt mede een gunstige beschikking ten deel. Omtrent het verzoek van den Heer J. van Ek tot het bebouwen van tot tuin bestemden grond aan zijn perceel Frederikspark No. 1, adviseert de Com missie van Openbare Werken om van den verzoeker van eiken Ml te bebouwen grond 10.te eischen terwijl zij er tevens de voorwaarde aan wenscht te verbinden dat bij eventueelen tramaan- laag aldaar een strook gronds ter breedte van ten hoogste 2 Meter aan de noord zijde van dien tuin moet worden afge staan voor den prijs van ten hoogste 15.per M2. De Heer Groot bespreekt de kwestie, wil de laatste bepaling doen vervallen als onbilljjk, wat de Heeren Bijvoet en Stolp niet vinden. De Heer Roog wenscht ook de weglating niet. De Heer Groot blijft bjj zijn gevoelen. De Heer Modoo gelooft, dat het voorstel zóó heel goed is. De Heer de Lanoy wenscht nog op heldering welke de Heer de Breuk ver schaft. Voorstel B. en W. komt in stemming en wordt in haar geheel aangenomen met een stem tegen. Op een verzoek tot het mogen bouwen van een serre op den tuin bestemden grond van perceel Ripperdapark No. 27 tegen betaling van ƒ15.per M. voor eiken M te bebouwen grond wordt gun stig beschikt. Vastgesteld werd eene tweede supple- toire begrooting voor 1899 en een staat van af en overschrijving om het dienst jaar 1899 te kunnen afsluiten. Goedgekeurd wordt de rekening van het St. Elizabethsgasthuis tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf groot 77675.36, waaronder een gemeente subsidie van 47014.59. De Heer V. d. Kamp is er tegen. Voor den Heer A. Beernink, waarne mend Hoofd der Kostelooze School D., wordt eene gratificatie van ƒ100. aangevraagd voor zjjn buitengewone be moeiingen gedurende de langdurige afwezigheid van het Hoofd dier schcol. De Heer Hofland meent, dat die 100 eigenlijk niet noodig is. De Heer Schür mann vindt 100 te weinig en stelt /150 voort De Heer Modoo is er zeer tegen. De Heer Stolp gaat met voorstel 150.mee, evenals de Heer Van den Berg. De Heer Tjeenk Willink is in beginsel tegen dergelijke gratificaties, doch wil wegens het bijzondere van het geval hier 150.— toestaan. Wethouder Kruseman verklaart dat het meer een bewijs van bijzondere waardeering is voor bewezen diensten. Enkele Heeren hebben nog het woord. Voorstel ƒ150.in stemming wordt aangenomen met 10 stemmen tegen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1900 | | pagina 1