INGEZONDEN. Het gemiddeld bedrag der posten van inbreng beneden 100.was 17.57, dat van hoogere 220.80het gemiddelde bedrag der posten van uitbetaling van ten hoogste 100.was 23 32, dat van die tusschen 100.en 500. ƒ233 92, en dat van die boven de ƒ500.—, 916.70. Een der deelnemers is de schoolspaar- bank, die op twee scholen hier ter stede in werking is; van 1 Januari 1900 tot 1 Juli werd daar ingebracht aan kapitaal 577.86%, aan rente bijgeschreven 23.27i/j, en terugbetaald 709.321/2, terwijl aan rente werd uitbetaald 4.18. Op 1 Juli 1900 hadden 270 leerlingen te samen l686.28Va in de schoolspaar- bank belegd. Het geheele kapitaal der spaarbank bedroeg op 1 Juli 850549.26, waarvan ƒ113600.waren belegd op hyptbeek, ƒ24000.in obligatiën t/1 der provincie Noord-Holland, ƒ17620.in obligatiën t/1 der gemeente Rotterdam, 23000 in leening van den Grooten IJpolder, 6702.50in prolongatiën, overigens eenig kasgeld 1078.22Vs, in saldo t/1 van Guepin van der Vlugt 104.03%, en de waarde der meubelen te boek- staande voor ƒ897. De Reserve, zijnde de waarde van het Kapitaal boven hetgeen aan de deelhebbers is verschuldigd, bedroeg 82112.05 of ruim 10'/, van het aan de deelhebbers verschuldigde. Het bestuur van de spaarbank bestaat thans uit de heeren: P. J. L. Huet, Mr. Th. de Haan Hugenholtz (Voorzitter), A. J. Kluppel, Dr. E. van der Ven, J. Smit C J.z. (kassier), J. A. Fontein (boekhouder), K. A. L. Blok van Laer, J. de Koek, Mr. C. G. von Reeken, J. R. du Rieu, J. Willems (thesaurier), V. Loosjes, Mr. W. Th. Pahud de Mortanges, L. de Breuk (secretaris), Mr. H. J. D. D. Enschedé, A. Bertling, Mr. H. Ph.'tHooft.Dr.J.Nieuwenhuijzen Kruseman, Dr. J. B. Wijnhofl, Mr. A. E. A. S. van Stralen, U. J. K. Versfeit, P. H. Craandijk, F. T. Roeters van Lennep, H. D. Tjeenk Willink Jr., J. L. Ratelband, Mr. J. J. de Graaff, P. F. de Bordes, Mr. S. H. Bloembergen, Mr. H. Manger Cats en F. L. van Ammers. Het Verslag over 1899 van de Vereeniging tegen het mishandelen van Dieren, afdeeling Haarlem en Omstreken deelt o a. het volgende mede. Het Bestuur, thans bestaande uit de Heeren F. A. V. W. H. van Tueren- hout, Voorzitter-, J. C. Peereboom, Pen ningmeester-, A. Beernink, Penningmeester van het asphyxiatitoestelMr. F. A. Bij voet, M. J. Hengeveld G Jzn, G. L. van Lennep, A. van der Voort Azn, en An- dries J Winkler, Secretaris, onderging door vertrek naar elders e.a. verschil lende veranderingen, wat ten gevolge had dat de werkzaamheden van het be stuur niet zoovele geweest zijn als zulks in andere jaren wel het geval was. De premie voor elke bekeuring in zake dierenmishandeling werd driemaal ver leend. Bedoelde premie wordt in het vervolg, uitgekeerd voor eene bekeuring, gevolgd door een, door den bevoegden rechter uitgesproken, vonnis, tengevolge der wet, Mot bescherming van diersoorten nuttig voor Landbouw of houtteelt" en daarmede overeenkomende politieveror deningen. Een klacht betreffende het mishande len van paarden en ezels, op het strand te Zandvoort werd ter kennis gebracht van het Bestuur dier Gemeente. In het verslagsjaar werden in de Asphyxiatieinrichting der Vereeniging op pijnlooze wijze, door middel van gas, gedood 1014 honden en katten waarvan 892 kosteloos. Tengevolge van den uitgedrukten wensch van Mejuffrouw A. H. Sluyter- man van Loo verkreeg de vereeniging de aanmerkelijk gift van 2000 Het overlijden dezel weldadige dieren- vriendin betreurende, kan het be stuur de verzekering geven dat het deze gelden zoo goed mogelijk in het belang van mishandelde dieren hoopt te besteden. Het aantal der leden bleef, als in vorige jaren, ongeveer 100 bedragen. Bovendien vonden velen zich genoopt om de asphyxiatie inrichting door eene jaarlijksche bijdrage te steunen. Door het Bestuur der Vereeniging tegen het mishandelen van Dieren is deze dagen aan de Hoofden en verder Personeel van onze Haarlemsche Scholen eene circulaire gericht, in herinnering brengende, dat sedert eenige jaren hier ter stede een asphyxiatie-toestel of in richting tot het pijnloos dooden, door middel van gas, van kleine huisdieren 1 als honden en katten bevindt op het terrein de Phoenix, bij het Ripperdapark. Beleefd wordt daarin verzocht, steeds in ruimen kring de aandacht er op te vestigen als middel tot voorkoming van veel lijden bij kleine huisdieren, welke gedood moeten worden. De inrichting is eiken werkdag geo pend des namiddags van 2 tot 4 uur, des verkiezende heeft de behandeling der dieren kosteloos plaats. Als wij ons wel herinneren is de Asphyxiatie-toestel thans wier jaren hier ter stede in werking. Bij de opening behoorde ook de Haarlemsche pers tot do genoodigden. Bij de toen genomen proeven, bleek, dat de dood door deze wijze van verstikking (Steenkolengas) zeer snel intreedt en dus de doodstrijd zeer kort is. Bij het gedoode dier bleek uit niets dat er pijn geleden was. Wanneer om de eene of andere reden een onzer kleine huisdieren moet ge dood of misschien wel onschadelijk moet gemaakt worden, is zeer zeker deze wijze verre te verkiezen boven elke andere manier. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week genomen 409 baden. Het stedelijk museum van schil derijen en oudheden op het Raadhuis is in de maand September bezocht door 695 personen tegen betaling en door 401 zonder betaling. Beknopt driemaandelijkse!] over zicht van den toestand der Onderlinge Brandwaarborg-Vereeniging voor de Gemeente Haarlem. Aantal deelnemers op 1 Juli 1900. 532 Vermeerderd door toetreding met 28 Aantal deelnemers op 1 October 1900560 Verzekerd Kapitaal op 1 Juli 1900h3 005.345 Vermeerderd door toetreding met97 690 Verzekerd kapitaal op 1 Oc tober 19003.103.035 Donderdagavond in den Schouwburg door de Koninkl. Vereen. Het Neder- landsch Tooneel eene opvoering van het Drama in.één bedrijf Don Pedro Caruso van Bracco, waarin o.a. optreden Mevrou w MannBouwmeester en de Heer Bouw meester en daarna van Ontrouw, Comedie in drie bedreven door denzelfden schrij ver. Van beide stukken wordt veel goeds gezegd, de vertolking door de Koninklijke Vereeniging word zeer geprezen. De uitvoering van het blijspel: Wie heeft de broek aan, in den Schouw burg te geven door het Gezelschap van den Tivoli-Schouwburg, ging Maandag avond niet door, van wege het G A. Heinze-concert op Maandagavond door de Liedertafel Haarlems Zanggenot. De voorstelling zal heden avond plaats hebben. Als een bijzonderheid wordt mede gedeeld, dat door M. van Leeuwen, Commissionair in Groenten en Vruchten aan de groentenmarkt, een pronkappel is gebracht die den omvang van 1 M. 52 cM. had. De kolossale vrucht kan echter geen kooper vinden. Tot klerk aan het bureau van politie alhier is benoemd den heer !W J. L. M. Kleyntjens te Rotterdam. Johannes Kruup, besloot tot verbete ring van het lot van zijn huisgezin in 1896 zich in Transvaal te vestigen en vond gereedelijk arbeid bij de Zuid- Afrikaansche Spoorweg Maatschappij. Als trouw echtgenoot en liefhebbend vader heeft hij voor hun welstand ge arbeid tot dat de oorlog hem naar het Front riep en hij op den 20sten April 1.1. te Brandfortin het leger der Boeren als offer viel in den strijd voor „Vrijheid en Recht". Het mannenkoor „Caecilia" begaan met het kommervolle lot der weduwe en hare vier onverzorgde onmondige kinderen, waarvan twee ziekelijk zijn, vraagt Uwen gewaardeerden steun ons bij een te geven concert door het nemen van een of meer plaatsk aarten of wel door eene vrijwillige bijdrage dit onge lukkig gezin voor ondergang te behoeden. Het mannenkoor nCiecilia" zal geheel belangeloos zijne medewerking vei leeqen, een' piano is reeds gratis toegezegd en men hoopt reductie voor het benoodigde drukwerk te verkrijgen, ook zullen pogingen aangewend worden, al naar behoefte de Concertzaal van de Sociëteit „Vereeniging" of de Concertzaal der Sociëteit „de Kroon" voor uiterst bil lijken prijs voor dit doel in huur te bekomen. Op dit pogen een belangrijk succes verwachtende, en na het onge lukkige gezin in Uwe bekende liefda digheid te hebben aanbevolen, teekenen hoogachtend, Namens het Bestuur van het Mannenkoor „Caecilia": De Voorzitter (get.) P. VAN OOIJ. De Secretaris, (get.) C. BOTTELIER. hl. de It. Naar aanleiding van de ingezonden stukken van den Heer G. E. A. van Hall, Directeur van de P. H. Stichting te Egmond a/Zee verzoek ik U het volgende mee te deelen. Van zeer nabij bekend met't ontstaan en den vooruitgang van de beweging om sigarenpuntjes te verzamelen ten behoeve van de P. H. Stichting en andere Stichtingen voor oude lieden, door den Heer W. H. van Zanten Jr. te Leiderdorp op touw gezet, zal ik, nadat in den loop der volgende week de uitslag van het onderzoek zijner rekening zal kunnen gepubliceerd wor den, den Heer v. Hall ook op de andere punten van zijn schrijven van antwoord dienen Uit de gevoerde Correspondentie zal ik aantoonen, dat 't van den beginne af plan en bedoeling is geweest, om behalve de Zeelieden van de P. H. Stichting, ook zoo mogeljjk andere Oud jes in verschillende gestichten, onver schillig van welke Gezindte, van rook tabak te voorzien, waardoor er van beweerd eigendomsrecht van de Prins Hendrik Stichting geen sprake kan zijn. Hoogachtend, Uw dio. dr. S. KüTSCH LOJENGA, doopsgezind Predikant. Leiden 1 October 1900. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 29 Sept 1900. in de .Gouden Leeuw' te Haarlem. No. 1. Keu WinkelhuiB met afzonderlek opzaan- de Bovenwoning, Tuin, en Erve. aan de wistzijde van den Kruisweg nabij de Parklaan. No. 66 zwart en rood. ƒ12955. J. J Jacques No 2. Een Hui» en Erve met Tuin, aan de westzijds van de Ged. Oude Gracht nabij de Zijlstraat. No. 2. j 6025. S. J. W. Mon» No 3—7. Vijf perceeleu Bouwterrein, revers elkander, aan de Schneevoogtstraat op den boek van de Kamperstraat en acbtei strekkende aan de La1 ge Poell an, zijnde: No. 3. Hoek Kamperstraat, groot ongeveer 90 centiaren. No. 4. Groot ongeveer 89 centiaren. No 5. Groot ongeveer 88 eer tiaren No 6. Groot ongeveer 87 centiaren No. 7 Groot ongeveer 86 centiaren. De perceelen No. 3 tot en met 7 gecombineerd. /549ó, opeeh. No 8. Een perceel Bouwterrein, aan de Baan, in de onmiddelijke nabijheid van den Haarlem merhout tegenover het Brongebouw 8405, opgeh. No. 9. Een Huis en Erve met Tuin, aan de oostzijde van de IVi'te Heerensteeg No. 39. ƒ3000. J. C. Wesseling. No. 10. Een groot Pakhuis en Erve, aan de noordzijde van de Helmbrekersteeg. No. 7 zwart en rood No 11. Een in drieën verdeeld Pakhnis en Erve, aan de noordzijde van de Helmbrekers'eeg, helend aan de volgende perceelen. No 9 A. No. 12. Een Huis met Pakhui» en Erve naast het voorgaande perceel No. 11 en 13. No. 13. Een Kantoor en Pakhuis en Erve, aan de westzij le van het Spaarne op den hoek van de Helmbrekersteeg. Aan het Spsarne No. 98 en in de Helmbrekersteeg No 15 No. 14 Een Pakhuis en Erve, aan de west zijde van het Spaarne, naast het voorgaande perceel. No. 96. De perceel-n No. 10 tot en met 14 gecombineerd. ƒ27965. M. J. Ruoze'rans No. 15. Een Huis, waarin sedert vele jaren een gesloten Dameshoeden-affaire mit succes is u tge- oefend, met Tuio en Erve, aan de noordzijde van de Ged Oude Gracht nabij de Kleine Houtstraat. No. 115 ƒ8980, opgeh. No. 16. Een Huis. waarin de Vlecschhouwers- affaire wordt uitgeoefend, met afzo dcrlijk opgaan de Bovenwoning en Erve, aan de oostzijde vau de Jansstraat op den hoek van het Begijnhof, waarop hetzelve een uitgang h-eft. No. 47 zwart en rood. No. 17. Een Gebonw, ingericht tot Slachtplaats, aan de oostzijde van het Begijnhof. No. I De perceelen No. 16 en 17 gec mbineeid. ƒ12975 P. Hoogeveen. No. 18. E-n Huis en Erve waarin Bierhuis, aan de oostzijde van de Berckheijdestraat. No. 36. ƒ3505, opgeh No. 19. Een Hecreohois met Tuin en Erve, aan de westzijde van het Plein, op den boek van en met uitgang aan het Heerenhek, inde onmiddellijke nabijh id van den Haarlemmerhout. No. 16. Uit de hand verkocht. No 20. Eeu Huis en Erve, aan de oostzijde van de Gierstraat, waarin eene affaire in rijwielen wordt uitgeoefend. No. 37. No. 21 Een Huis en Erve met afzot derlijk opgaande Bovenwoning, naast en ten noorden vau het voorgaande en uitgang in een daarnaast gele gene Poort waarin een Bergschunrtje behoorende bij het perce 1. No 35 zwart en rood. No 22. Een Huis en Erve, achter het voor gaande, aan de zuidzijde van bovengemelde Poort, ingaande in de Gierstraat. No. 33 A. Do perceelen No 20, 21 en 22 gecombineerd. ƒ11182. S. J W Mons No 23 Een Huis en Erve met Tnin, aan de oostzijde van de Sophiastraat. No. 7. ƒ1810. J. H. Bierboom. Postkantoor Haarlem OPGAVE van de door dit kantoor verzonden brieven en briefkaarten, bestemd voor onbekende personen, gedurende de tweede helft der maand Sept. 1900, welke stukken thans door de Afzenders kunnen worden teruggevraagd. Brieven P. Aartsen, Amersfoort. L. Kirsten. J. Sluyter. Mej. Scbmi't. Ai na Ventma. Mevr. Terwisga. Mej. C. Schellings Blumermann Wed C. Boot, allen Amsterdam. J. de Grol, Egmond. Mevr S. H. Joosten. Mevr. Wijsman, v. d. Berg. Mej.J. I.oder allen 's Gravenbage. fam. van Schie, Haar lem. J. Grickspoor, Haarlemmermeer. L. A Lam- hermont, 's Hertogenbosch. G. Hermans, Scheve- ningen Briefkaarten. H. Kramer Mej. S. Keyser. J. vau Rijn. J. Smids. J. de Wit van Uitert. J. Visser allen Am sterdam G. S. Samson, Enschedé. Mej. A. Hon- ters 's Grave hage. C. de Gazar Haarlem. Mej. G Weatra, Heemstede. W. Schoeye, Rotterdam. Mej. Keerwolf? BUITENLAND. Mej. L. Beeckmaos, Anvers. Mevr. Bikcn, Kingsroad. J. Munsterman, Neuss Japn New Castle on Tijne. Mevr Vrouesfart, Pasvij E. J. Evers. Mej. R. Bantjes allen Pretoria. Nina v. Clauer Wien. Briefkaarten. Louise T.eon, Bruxelles. M. Both, Frankfurt. A. I. Swats? voorwerpen, gedeponeerd san het Commissariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 11| tot 1 ure voor de eigenaars t- rug te bekomen zijn. Een breiwerk met kous. Een bakkeiskleedje. Een rozekrans. Een kinderwandelstok. Een ketting. Een hondenketting. Een leesboek. Een duimstok. Een oorbelletje. Een halsband. Een portemonnaie. Een paar klompen. Een ceinture. Twee oorbellen. Een rijwielbel. Een notitieboekje. Een boezelaar. Een duitsch boek en een prijscourant. Een hondenkar. Een bloedkoralen ketting. Eenige sleutels. Een I hond en een rozekrans. Staat van de Aardappelen en Boter markt over de Maand September. Boter. Aangev. 523 verk. 523 K. G. L. pr. ƒ1.20 H. pr. 1.50 p. K. G. Biggen. Aangev. 259 verk. 251 stuk. L. pr. 6.H. pr. 11.p. stuk. Schrammen. Aangev. 186 verk. 175 stuks. L. pr. 10.H pr. 17.50 p. stuk. Aardappelen. Aangev. 2187 H.L. verk. 2095 H.L. L. pr. 1.40 H. pr. 3.p. H. L. Appelen. Aangev. 2000 H.L. verk. 1859 H.L. L. pr. ƒ3.H. pr. 9.p H. L. Peren. Aangev. 2359 H .L. verk. 2249 H.L. L. pr. ƒ2.H. pr. ƒ20p. H.L. Markt van 1 Oct 1900. Boter. Aangev. 107 verk. 107 K. G. L. pr. ƒ1.15 H. pr. ƒ1.20 p. K. G. Biggen. Aangev. 73 verk. 73 stuks. L. pr. ƒ6.H. pr. ƒ9.p. stuk. Schrammen. Aangev. 46 verk. 39 stuks. L. pr. ƒ10.H. pr. ƒ15.p. stuk Aardappelen. Aangev. 550 HL. verk. 539 HL. L. pr. ƒ1.50 H. pr. ƒ2.75 p. H. L. Appelen. Aangev. 320 H.L. verk. 307 H.L. L. pr. ƒ3.— H. pr. ƒ9.— p. H.L. Peren. Aangev. 205 H.L. verk. 193 H. L. L. pr. ƒ3.— H. pr. 20.—p. H.L. 0RGELBESPELIN6 ia de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 4 Oc'. 1900, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga No 2... Max Bauer. 2. Andante fnnèhreJ. Svendsen. 3. Sonate No. 2Ch. Fink. aAllegro moderato. b. Andante. c. Allegro risolulo. 4. Tranermarsch aus der Göttcr- diiinmerongR, Waguer. 5. Pax Vobi8CumSchuhert.

Haarlemsch Advertentieblad | 1900 | | pagina 2