HAAELEMSCH PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. No. 86 Uitqave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Tweeëntwintigste jaargang. 144 van ZATERDAG 27 October 1900. TE HAARLEM Zondag 28 Oct. 1900. KRONIEK TBLEPHOONNÜMMER TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS P«r drie maanden,25. franco p. post—,40. Afkanderlijke nommers 3 centen per stuk. Pit* pet Advertentie van 1—5 regel» f 0.25. elke regel meer 5 cenia, jjroete letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 we, dus alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Eglise Wallonne. Dix henre», Mr. Muller. Gereformeerde Kerk: (Ged Oudegracht.) Yaorm. 10 ure, Da. Mulder. Pred. te Kockengen. Avonds 5 ure, Da. Mulder. Pred. te Kockengen. Woensdag. 's Avonds 8 uur, Ds. D. Tibben. UTISWU7Ï1"TaTTTTr V in Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Yoorm. 10 ure, Da. Diermanase. van Veip. 's Avonds 5 ure, Da. Diermansae van Yelp. Christelijk Geref, Gemeente. (Zuiderstraat.) Yoorm. 10 ure, Da. Schotel. Avonda 5Vj ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Toorn. 10 ure, Da. Wernpe. Na de Godsdienstoefening Avondmaal. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 nre, Ds. Hesta. De opbrengst der gewone collecte na de Godsdienstoefening is bestemd voor de Nederlandsche Guataaf Adolf Vereeniging. Remonstrantseh Geref. Kerk. Yoorm. 10 ure, Dr. M. van Kleeff, Evang. Luth. Pred. te Leiden. Dr. Tideman zal de volgende week geen les kunnen geven. Kerk der Broedergemeente. Yoorm. 10 ure, Ds. E. Weiss, Pred. te Zeist. Christelijke Werklieden Vereeniging Maarten Luther te Haarlem, Eere Yoorz. Ds. P. van Wijk Jr. Ev. Luth. Pred. te Amsterdam. Eerste Lezing op Zondag 28 Oct. des avonds ten 9 ure, in de kerk der Broedergemeente. Spreker: de Heer J. J. H. Cornelisse te Amsterdam Eerelid der Chr. Werkl. Vereen. Maarten Luther. OnderwerpOns Gezangboek. Toegang vrij. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Yoorm. 10 ure, Onderlinge vergadering. Nam. 12% ure, Zondagschool. '•Avonds 6 ure, Onderl. vergadering. '8 Avonds 8 ure, Jongedochters Ver eeniging. Dinsdagavond 8t/j ure, Bidstond. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in do Open bare school C, Leidscbe Vaart. BUITENGEMEENTEN. Wau aisti andars vermeld wordt, wordt de Red. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth v. Wijk. Avondmaal. Nam. 2Vs ure, Ds. Gerth van Wijk, Dankzegging. (Woensdag). 's Avonds 7 ure, Ds. Gerth van Wijk, Lezing over de Hervorming, waarbij de Chr. Zangv. Bennebroek mede werking toezegde. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Voorbereiding en DoopsbedieniDg. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Avondmaal. 's Avonds 61/!) ure, Ds. van Leeuw»». Dankzegging. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. Kuglman. Woensdag. 's Avonds 6 Va ure, Ds. Kuylman. Hillegom. Voorm. 9% ure, Ds. v. Veen. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Gedenkdag der Kerkhervorming. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Voormiddag 10 ure, Ds. de Blocg van Scheltinga. Pred. te Haarlem. Heide. Avonds 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. 's Avonds 6Vj ure, Ds. Hulsman. (Vervolg van het 2de Blad.) Terwjjl sommige leden dien post willen doen vervallen, wenschen anderen aan de toelagen voor waieronderzoek een tijdelijk karakter geven. B. en W. stellen de noodzakelijkheid van doorgaand wateronderzoek in het licht en wenschen den post, die onge veer 1400 hooger is dan vroeger, ge handhaafd te zien. De Heer Kruseman meent ƒ1250. voor wateronderzoek over te brengen op de waterleiding. De Heer de Breuk be antwoordt. Nog veel discussies over bacteriologische onderzoekingen. Voorgesteld wordt het traktement van den Dir. der waterleiding niet met 600 te verhoogen wegens wateronderzoek. Wethouder de Breuk licht den post toe. In het geheel nog elf sprekers, met 600 te verminderen wordt verworpen. De Heer de Braai wijst op woning verbetering. Stelt voor f 500 hiervoor uit te trekken (dit op aanraden van den Voorzitter). Het wordt aangenomen met 9 stemmen tegen. Kwart voor vijven werd de vergadering tot half acht geschorst. De Raad was nu bjjeen geweest van 10 uur met een half uur pauze. Enkele leden wenschen een stelpost voor schoolbaden. Daar echter de Heer Modoo bij afzonderlijke nota plannen gevraagd heeft voor een school- en volksbad wenschen, B. en W. deze zaak niet bij de Begrooting te zien. Dit wordt goedgevonden. De post Kosten voor Hoogere Burger scholen wordt 266.66 Vj hooger geraamd, die der Burgerschool voor Meisjes 100. lager dieder Burger Avondschool f200. hooger. Kosten voor de Meisjesschool was door B. en W. met f 100 verminderd. De vraag is gedaan of het mogelijk is de zweminrichting aan het Noorder Spaarne te verbeteren. De Heer de Braai wijst er op. B. en W. stellen zich voor in deze met den concessionaris in overleg te treden. De noodzakelijkheid van een eigen ontsmettingsoven met overdruk is in een der afdeelingen besproken. In deze is het advies der geneeskundige armencommissie gevraagd. Kosten voor verpleging van krankzinni gen, hiervoor verzoekt de Heer Speelman het woord en evenzoo de Heer Holland. De Heer Schram stelt voor de 200. persoonlijke toelage voor den Directeur van het Armenhuis te berekenen bij het tractement met het oog op het pensioen. Voorzitter brengt in herinnering, dat de Directeur volgens de tegenwoordige verordening op geen pensioen kan aan spraak maken doch de Heer Schram werd den weg aangewezen hoe in deze verandering te brengen. B. en W. stellen, ingevolge een vraag in een der Afdeelingen, voor, om den po«t voor rechtskundige adviezen met ƒ100 te verhoogen. De Heer Groot wil die honderd gulden afvoeren, ook de heer Hofland. De Voorzitter, hoewel hoogelijk waar- deerende de adviezen van de rechtsge leerde Leden, meent het noodig in som- nige gevallen een advocaat te raadplegen. De post blijft. Bij buitengewone uitgaven voor pu blieke werken wil de Heer v.d. Kamp den post met ƒ600.verhoogen voor urinoirs. De Heer de Breuk meent, dat dit punt reeds vroeger is besproken, 600. komt in stemmingen wordt aangenomen. Inkomsten. De huur der woningen van het Proveniershuis wenschen sommige leden in overeenstemming te brengen met de werkelijke huurwaarde. B. en W. zullen dit in overweging nemen. De Heer Schram vraagt in deze eene inlichting, welk wordt toegezegd. Ten opzichte van erfpachten van gron den aan de Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij werd de vraag gedaan of daarin wegens het weinig geldelijk voordeel geen verandering kan gebracht worden. B, en W. deelen mede, dat de wij ziging der desbetreffende overeenkom sten slechts door samenwerking van beide partijen kan verkregen worden. Het geraamd bedrag der directe be lasting op het inkomen is bijna ƒ7000 lager, dan in 1899 ontvangen is. Voor een deel is dit lagere zeker toe te schrijven aan de baten der waterlevering. Deze Inrichting toch levert na aftrek van alle kosten als rente, aflossing, huur van gronden en recognitie, af schrijving, huur van gebouwen e.a. een zuiver batig saldo van 7133. Voor het kantoorpersoneel der water leiding zullen B. en W. eene nadere regeling voorstellenaangezien die jaar wedden in vergelijking met andere plaat sen te laag is en niet in overeenstem ming met de gevoi derde werkzaamheden. De Commissie van Financiën is van meening, dat het misschien goed zou z(jn de Kleverlaantol op te heffen, maar maar dan in overweging te geven om pogingen aan te wenden bjj het Gemeen tebestuur van Bloemendaal om het onder houd van den weg .voor gezamenlijke rekening te nemen. Bij marktgelden betreurt de Heer v. d. Kamp dat indertijd de Raad besloot geen marktgeld te heffen voor de groen- tenmarkt, temeer daar vele kooplieden wel betalen willen. Nog zou Spreker wenschen de markt te stellen in de morgenuren. Stelt voor een stelpost van ƒ1. De Voorzitter meent, dat verandering van der tijd der markt niet door de kooplieden gewenscht is. Voorstel ƒ1 komt in stemming. Dit wordt aangenomen met 9 stemmen tegen. De Heer Leupen wenscht 1 te bepalen als stelpost voor de bloemmarkt, ook dit wordt aangenomen. Nog wordt voorgesteld door den Heer Tjeenk Willink de jaarwedde van den aan te stellen Directeur van openbare werken te verhoogen met 1000 om zoodoende een bij uitstek geschikt amb tenaar te vinden. De Heer V. d. Kamp, hoewel in beginsel tegen een directeur, wil toch, nu daartoe besloten is, goed salariëeren. Wethouder Kruseman meent dat wan neer ƒ4000 niet genoeg mocht blijken, gaarne van 5000 zal gebruik gemaakt worden. De Heer Willink zet uiteen, dat zjjn voorstel dient om B. en W. ruimte te geven. De Heeren Roog en Schram hebben nog het woord. De Heer Waller wijst er op, dat bij aanneming de belastingen met ƒ1000 zouden moeten verhoogd worden, en ont raadt het voorstel. De Heer Schürmann wil ƒ4000. De Heer Willink trekt zijn voorstel in. De begrooting wordt aangenomen met algemeene stemmen tot een bedrag van ƒ1798105.15 in ontvangst en uit gaaf.

Haarlemsch Advertentieblad | 1900 | | pagina 1