HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. No. 90 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Tweeëntwintigste Jaargang. 14-4 met AMSTERDAM. van ZATERDAG 10 November 1900. POSTERIJEN. TE HAARLEM Zondag 11 Nov. 1900. E E 0 N I E E. TELEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDING ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden—,25. franco p. post—,40. Afzonderlijke nommerg 3 centen per gtnk. Pr|i per Advertentie van 1-5 regels I 0.25, elke regel meer 5 cents, groete letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middag» ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. De DIRECTEUR van het Postkantoor HAARLEM maakt bekend, dat vanaf Zondag 11 November, het Post kantoor op Zon- en Feestdagen zal ge opend zijn, van 7.30 's morg. tot 12.30 's middags, (Greenwicht. ijd). Haarlem, 7 November 1900. De Directeur voornoemd: DOFFEGNIES. Eglise Wallonne. Dix heures, Mr. Corneloup, de Courbessie. Gereformeerde Kerk: (Ged Oudegracht.) Yoorm. 10 ure, Ds. Mulder. Avonds 5 ure, Ds. Mulder. Woensdag. 's Avonds 8 ure, Ds. Mulder, Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Yoorm. 10 ure, Ds. Tibben. 'g Avonds 5i/j ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. (Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. Avonds 5Vi ure, Ds. Schotel. (Woensdag.) 's Avonds 8 ure, Ds. Schotel, Luthersohe Kerk. Yoorm. 10 ure, Ds. Wempe. Nam. 1 ure, Zondagsschool. 's Avonds 6Vj ure, Ds. Poolman, Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Craandijk. Avondmaal en Afscheid, 's Avonds 7 ure, Ds. Hesta, Dankzegging. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Yoorm. 10 ure, Dr. J. J. van Hille, Herv. pred. te Zaandam. Dr. Tideman zal ook deze week nog alleen ontvangen de leerlingen van Woensdag 12, 4 en 8 ure en Donderdag avond 8 ure. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 uro, Ds. E. Weiss, Em. Pred. te Zeist, 's Avonds 7 ure, Lezing voor de Christel. Werkl. Yereeniging Maarten Luther." Spreker: Ds. van Wijk, Ev. Luth. Predt. te Amsterdam. Onderwerp: Do Luthersche Zending op de Batoe eilanden. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Onderlinge vergadering. Nam. 12% ure, Zondagschool. 's Avonds 6 ure, Onderl. vergadering, 's Avonds 8 ure, Jongedochters Ver- eeniging. Dinsdagavond 8Vs ure, Bidstond. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsoh Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in da Ope n bar* school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Wau Bisti andara vermeld wordt, werdt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth v. Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Evans. Iiuthereohe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Bloemendaal. Yoorm. 10 ure, Ds. van Letutten, Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. Kuylman. Woensdag. 's Avonds 6Vs ure, Ds. Kuylman. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. v. Veen. 's Avonds 5 ure, Ds. v. Veen. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Doopsbediening. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. Nam. 3 ure, Dr. Klap. Doopsbediening. Heide. 's Avonds 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Dr. van der Horst, Theol. cand. Na de lezing der notulen van de vorige Raadsvergadering deed de Voor zitter mededeeling van enkele dankbe tuigingen voortraktements verhnogingen bij de laatste begrooting toegestaan. Slechts een der leden was afwezig. De bespreking van het Reglement van Orde kwam, na ettelijke malen uitge steld te zjjn, thans in behandeling. B. en W. hadden het geheele Reglement omgewerkt. De Heer Speelman wenscht by Art. 4 de rondvraag niet verplichtend te stellen. In stemming wordtditverworpen met 5 stemmen voor. B. en W. hebben overgenomen het voorstel van den Heer De Braai om de vergaderingen te doen aanvangen te half twee en om te sluiten of te ver dagen uiterlijk 5 uur. De Heer Groot wil niet zoo op een half uur zien. Het voorstel half twee werd aange nomen. Half vijf sluiten werd evenals vijf uur verworpen. De Heeren Klein en Winkler hadden voorgesteld de Raadszittingen met gebed te openen. Het voorstel «Gebed" werd door den Heer Klein toegelicht. Spr. plaatst zich in deze op algemeen Christelijk en Histo risch standpunt. Onze Provinciale Staten en de Gemeenteraad van Amsterdam schamen zich het gebed niet bij het openen der vergaderingen. De Heer Modoo zou zich aan het officieele gebed ergeren. Verschillende sprekers zetten hun standpunt uiteen. De Heer Beynes, hoezeer vóór gebed, verzoekt den voorstellers het voorstel in te trekken. Het gebeds-voorstel gaf nog tot zeer uiteenloopende gedachtenwisseling aan leiding. Sommige leden waren in deze zeer uitvoerig, op het kantje af van te theologiseeren. De Voorzitter deelt nog mede, dat bij B. en W. door hem een voorstel tot gebed was gedaan, doch dat dit geen meerderheid kon vinden, doet voorlezing van de gebeds-formule bij Provinciale Staten en verzekert, dat het door alle leden van dat college eerbiedig wordt aangehoord. Het voorstel wordt Terworpen met 22 tegen 7 stemmen. De verdere behandeling van het Re glement van Orde wordt uitgesteld tot de volgende vergadering. Negen artike len van de 47 zijn afgehandeld. Naar dien maatstaf is er nog stof voor vier vergaderingen. In stemming kwam voorstel Roog tot het verleenen van 300.subsidie aan de Teekenschool van den R. K. Volks bond, waarover da stemmen gestaakt hadden. De Commissie van Toezicht op het M. O., die rapport en advies in deze had uitgebracht, was er een verwijt van gemaakt dat de school niet door haar bezocht en het advies dus niet na vol doende kennisneming was verstrekt. De Commissie komt hierover bij den Raad zich rechtvaardigen. Het advies is op gemaakt gezien de resultaten van het onderwijs aan de school en gehoord verklaringen door de onderwijzers. Ook verzoekt de Commissie, dat in het geval een subsidie mocht worden toegekend, haar dan niet het toezicht op die school worde opgedragen, tenzij een leerplan worde ingediend, hetwelk aan zoodanige bepalingen zou moeten voldoen, dat de school tot de inrichtingen van Middelbaar Onderwijs zou behooren. Nog releveert de Commissie, dat zij niet heeft geadviseerd tot het verleenen van /150.subsidie. Voorstel 300. werd verworpen met 16 tegen 13 stem men. De Heer V. d. Kamp stelt nu voor ƒ150 toe te staan, dat de volgende ver gadering zal ingediend worden. Het tarief van onderstand voor de gemeentelijke armen wordt vastgesteld. Toen kwam het bekende boomenlijstje in discussie. De Heer Speelman voerde het woord, vraagt wat men verstaat door reorgani satie als door den idealen deskundige den Heer Springer bedoeld. De Voorzitter deelt mede, dat de Houtcommissie geen bijzonder dingen zal doen. Door den Heer S. J. W. Mons was grond te koop gevraagd aan den Wa genweg. De Raad had besloten het ver zoek te stellen in handen der Tramcom missie. Deze adviseert van den bedoelden grond 19 M1 te verkoopen tegen 15 per ML B. en W. stellen in dien geest voor, wat de Raad goedkeurt. De Heeren D. P. Zuithoff en J. R. Zuithoff was een voorstel gedaan tot ruil van grond aan den Scheepmakersdijk ten behoeve van de nieuw te bouwen brug over het Spaarne. Onder meer bedingen de eigenaars hiervoor eene som van 8350. B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan en verzoeken tevens van den Raad goedkeuring op den aankoop van eenige perceelen aan Scheepmakersdijk en Papetorenvest tot een bedrag van f 16000.— De Heer Willink wil doen beproeven of er niet nog een andere weg in dezen is te vinden, wenscht de zaak aan te houden en de stukken aan B. en W. terug te zenden. Dit werd ondersteund. De Heer Roog is zeer voor uitstel omdat een nieuwe plaats voor de brug gewenscht is en men met de brug nog tijd heeft. De Heer De Breuk licht het voorstel toe. Bovendien is de eisch van den Heer Zuithoff niet te hoog, gelooft niet dat het goed is de zaak uit te stellen. Nog hebben verschillende leden het woord. De Heer Hofland wenscht de beraad slagingen te sluiten, doch trekt dit in na een voorstel om de zaak verder te bespreken in geheime vergadering. Goedkeuring wordt verlangd en ver kregen tot den aankoop van een perceel, Botermarkt voor f4000Het grenst aan twee perceelen, die spoedig ter be schikking der gemeente komen. De goed keuring wordt verleend. Voor de betrekking van Directeur van het openbaar slachthuis op eene jaar wedde van f 2500 was door den Heer Van 0(jen bedankt. De Commissie van voorbereiding echter betreurt in een uitvoerig schrjjven, dat nu de veelgewenschte steun van den Heer Van 0(jen zal ontbreken en stelt voor alsnog dien Heer te benoemen op f 3000, met verplichte vrije woning op het terrein. De Heer Modoo motiveert zijn stem hier tegen, wil sollicitanten oproepen. Nog heeft de Heer Beynes het woord, alsmede de Heeren Roog, Hofland en Schram. Voorstel f 3000 in stemming wordt aangenomen met 22 tegen 8 stemmen en tot Directeur werd benoemd de Heer Van Ogen. Vier Heeren hadden voorgesteld in plaats van abatoir voortaan van slacht huis te spreken De Commissie van voorbereiding had

Haarlemsch Advertentieblad | 1900 | | pagina 1