HAARLEMS CH PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. No. II Uitgave van DE ËRVEiN LÖOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Drieëntwintigste Jaargang. 144 van ZATERDAG 9 Februari 1901. TE HAARLEM Zondag 10 Febr. 1901. E R 0 N I E TELEPHOONNIJMMEX TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden—,25. franco p. post—,40. Afzonderlijk? nemmers 8 centen per stuk. Pr|i per Advertentie van 1—5 regel* f 0.25, elke regel meer 5 cents, greote letter* naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Eglise Walloons. Dix heures, Mr. Cremer, Pasteur a Paris. Collecte peur la Societé évangélique de France. Gereformeerde Kerk: (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5 ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Woensdag. 's Avonds 8 ure, Ds. Tibben, Gemeenschappelijke dienst. Christelijk Geref, Ge/aeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5i/j are, Ds. Schotel. (Woensdag.) 's Avonds 8 ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Wempe. Nam. 1 ure, Zondagsschool, 's Avonds 6V3 ure, Ds. Poolman. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Craandijk. Em. Predikant, 's Avonds 6 ure, Dr. Elhorst. IlemotiBtrantHCh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Van Kleefj. Evang. Luth. Pred. te Leiden. Ds. Tidetnan, wien het vooreerst niet vergund is op te treden, bericht belang stellenden, dat hij geregeld te spreken is Woensdag van 23 uur. Lokaal Oranjekade No. 1. Kerk der Broedergemeente. Voormiddag 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Gem. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool. 's Avonds 6 ure, Onderlinge vergadering, 's Avonds 8 ure, Meisjesvereeniging. (Dinsdag.) 'sAvend» 8Vj ure, Bidstond. Afdeeling Haarlem van het Nederlandseh Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Wau niet» ander» vermeld wordt, wordt do Nod. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Oerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 nre, Ds. Boon. Nam. 2 ure, Ds. Gonlag, Voor de kinderon. Kvang. Luthersche kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Ymuiden. Godsdienstoefening van wege dsn Nad- Protestantenbond in Hotel No. 1. 's Avonds 6Va ure, Ds. v. Witzenburg. Pred. ts Zaandam. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 's Avonds 6Va ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. Baksteen Em. Pred. te Haarlem. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. v. Veen. 's Avonds 5 nre, Ds. v. Veen. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 are, de Heer Karmelk, Agent der Zendingsver. Santpoort. Voorin. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. 's Avonds 6 ure, Dr. Klap. Heide. Voorm. 10 nre, de Heer Gutteling. Nam. 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 nre, Ds. Hulsman. 's Avonds 6i/s ure, Ds. Hulsman. De Raadsvergadering van 6 Februari werd wegens afwezigheid van den Bur gemeester weder gepresideerd door den Wethouder De Haan Hugenholtz. In de vorige Raadsvergadering hadden de stemmen gestaakt in zake het plan tot bebouwing van gronden ten Oosten van Kleinen Houtweg. Bij de heden gehouden herstemming werd bet voorstel aangenomen. De Heer Klein had nog het woord over klinker- of keibestrating. Ook zoo de Heer Groot. Nog werd er druk gediscussieerd over den prijs in verband met de bestrating. Het resultaat was dat de Heer Pelten burg f 4.70 per M1 zal te betalen hebben. De Heer Winkler wenscht die nieuwe straat daar Houtlommerstraat te noemen. Dit wordt afgestemd, evenals Paviljoen- straat. Voorstel in zjjn geheel aangeno men. Aan de orde kwam de resumtie van de concessievoorwaarden voor tram-aan leg Anderheggen en Neumeijer. Men zal zich herinneren dat de Raad op voorstel van den Heer Schürmann besloot om het bepalen van de wegen voortaan door den Raad te doen geschie de». B. en W. wijzen er op, dat die wijzi ging bedenkelijke gevolgen zou kunnen hebben, ook wat vertraging aangaat, en stellen voor het desbetreffende artikel alsnog onveranderd aan te nemen. De Heer Speelman had het woord over de bevoegdheid van den Raad, meent dus, dat dit aan den Raad behoort. Op onthoud zal er niet door ontstaan. Weth. de Breuk bespreekt de zaak, ook de Heer Van Styrum bespreekt de zaak, meent dat de competentie-kwestie zeer ontijdig in de Raad is gebracht. Nog de Heer Modoo. Weder verschillende Sprekers. De Heer Schürmann, de opwekker van de kwestie, wenscht de zaak later af te handelen. Weder de Voorzitter en en nog andere Heeren. De Heer Speelman meent dat B. en W. de teekeningen hadden behooren over te leggen. De concessie werd daarna vastgesteld in verband met de vroegere besprekingen in deze. De Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente heeft zich opnieuw tot den Raad gewend, ten einde te verkrijgen afschaf fing van de kermis. Hoewel niet eenstemming in deze, hebben B. en W. geen vrijheid kunnen vinden, om deze kwestie opnieuw in behandeling te nemen en stellen voor Adressant te berichten dat er geen nieuwe omstandigheden zijn die den Raad aanleiding geven het adres in be handeling te nemen. De Heer Winkler brengt hulde aan het voorstel van B. en W. omdat de toe standen niet veranderd zijn wenscht ech ter niet hierdoor geacht te worden een voorstander van de kermis te zijn. Voor stel B. en W. wordt daarna aangenomen. B. en W. stellen voor een verzoek van den Heer Beynes tot het leggen van smal spoor van het Spaarne naar de Lange Molenstraat, in Maart 1900 verdaagd, thans tot afdoening te stellen in handen van B. en W. aangezien vol gens de gemeentewet is opgedragen aan B. en W. de zorg voor de instandhou ding, bruikbaarheid, vrijheid en veilig heid der publieke wegen enz., zoodat de beslissing ever het onderwerpeljjk f) zoek behoort tot de bevoegdheid van dat college. Dus alweer de competentie-kwestie. De Heer Tjeenk Willink en Speelman meenen dat de Raad het voorstel niet behoort aan te nemen. Het wordt ver worpen met 4 stemmen voor. De Maatschappij voor bouw- en sport terreinen Haarlemmerhoutpark verzoe ken vergunning tot het hardmaken ten haren kosten van een stukje rij weg in den Houtde bedoelde beharding beoogt verbetering van den bestaanden toestand, niet het maken van een nieuwen weg. He Heer Willink meent, dat als het plan wordt aangenomen, Haarlem een van zijn fraaiste punten zal verliezen. Wil wachten tot de gemeente aan dien kant is uitgebreid. De Heer Waller heeft het woord om aan te toonen, dat wij wel een mooi punt zullen verliezen, maar daarentegen een weg langs het Spaarne zal worden verkregen. Nog de Heeren Roog en Stolp, en anderen. Nu komt de weg in stemming. Het voorstel werd aangenomen. B. en W. deelen mede dat het aan beveling verdient de levering van toestel len voor de gemeente-lichtfabrieken niet openbaar, doch ondershands aan te be steden, aangezien de concurrentie van bekende specialiteiten meer de afwerking van deugdelijk werk waarborgt en stellen dus voor Burgemeester en Wet houders te machtigen over te gaan tot de ondershandsche aanbesteding van voor de te gemeente lichtfabrieken bouwen benoodigde machines en toestellen. De Heer Schram is sterk tegen de ondershandsche besteding. De Heer Speelman vraagt, of het hier te doen is om de firma Siemens en Halske te Berlin. Is hier voor ondershandsche besteding, maar stelt er prjjs op dat verschillende firma's zullen kunnen mededingen. Wjjst nog op eene nieuwe uitvinding omtrent zuiniger electrisch licht. Wethouder Kruseman zet zeer uitvoerig de plannen uiteen. De Heer Speelman komt op zijn vraag terug Wethouder Kruseman kan hieraan nu niet voldoen. De heer Stolp tracht de zaak duidelijk te maken, door te zeggen dat in het voorstel bedoelde machines al leen algemeen is. Veel gepraat nog over een en ander. Het voorstel werd daarna aangenomen met 3 stemmen tegen. Het gedeelte van het Prinsenhof aangewezen tot woning van den kastelein van dat gebouw is gebleken ongeschikt voor bewoning te zijn, waardoor een voorstel om genoemden kastelein te vergunnen voor een huurprijs van hoog stens f 225 per jaar een woning te huren in de nabijheid van het Prinsenhof. De raad vereenigt zich er mede. De perceelen Korte Lakenstraat nos. 22, 24, 26, 28A en 28B, en Nieuwe Raamstraat nos. I, 3, 5, 7 en 9, eige nares Mej. de wed. J. H. Möller; werden door den Raad ongeschikt tot bewoning verklaard. Wegens belangrijke toeneming der werkzaamheden verbonden aan zijn be- trekkking, wordt voorgesteld den onder keurmeester van slachtvee, vleesch en spek, J. van derWateren, eene gratificatie van 250 toe te leggen. De Raad besluit hiertoe, nadat de Heer Modoo had opgemerkt, dat het beter was bij meerder werk hooger sal; ril te geven, geen gratificatie. Vastgesteld werd het derde suppletoire kohier der plaatselijke directe belasting tot een bedrag van f 1987.09. Door wijlen Mej. H. Boeree-Neidlinger is aan de gemeente gelegateerd het recht op een graf op de oude begraafplaats onder voorwaarde, dat het graf gedure»- de 40 jaren na haren dood, welke op 13 dezer plaats vond, onaangeroerd zal blijven. Daar het uitsluitend recht tot begraven in gemeld graf op 23 November 1900 vervalt, is nl. aan de erfgenamen de last

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 1